Skocz do zawartości


Awantura o Krzyż.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
311 odpowiedzi w tym temacie

#286

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tekeeus doskonale wie o co chodzi, ale zarzuty o przyjaźni polsko-rosyjskie gdy tylko rząd stara się jakos porozumieć z Rosją jest zdjęte z księżyca i tylko taki komentarz pasował do tej wypowidzie. Dobrze że Polską nie rządzą te pseudopatriotyczne-dupki, które najlepiej by się czuły gdyby była kolejna wojna z Rosją, którą byśmy sromotnie przegrali tylko po to by ogłosić kolejne honorowe zwycięstwo.

Pozdrawiam
  • 0

#287

Garry.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh jak czytam wypowiedzi dotyczące tego, że skoro krzyż zniknął to wszystko się uspokaja to mi się pojawia lekki uśmiech pod nosem. Otóż już dwukrotnie byłem pod pałacem po tym jak samowolka budowlana została przeniesiona (mam szkołę bardzo blisko) i można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że się uspokoiło. Kółko różańcowe jak stało tak stoi tylko w większej sile, a krzyki "POMNIK!!, TU JEST MIEJSCE DO MODLENIA SIĘ!! (Środek chodnika rofl), "ZAMKNIJ MORDĘ!!" są na porządku dziennym.

Ale nie bierzcie na poważnie krzyków tych obłąkanych ludzi. Tak obłąkanych. Pewnie kogoś w ten sposób rażę, jeżeli tak to przepraszam, ale nie uważam za takie normalne krzyczenie na prawnika (Stał koło nas prawnik, który przyszedł aby się pośmiać z tępoty ludzkiej), że jest Agentem czy wyzywanie mnie, że nie wolno mi się śmiać w miejscu publicznym.

Ludzie litości....

To jest za głębokie, żeby się tak łatwo zagoiło.
  • 0

#288

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krzyża nie ma to w obozie PO zaczęły się głosy jaki to Kaczyński jest zły i czemu robi wszystko by ośmieszyć i pogrzebać opozycję.
Ja się tylko zastanawiam co zrobi Platforma gdy nie będzie PiSu, na kogo wówczas będzie zwalać swoją nieudolność?
  • 2



#289

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie sobie moga stać gdzie chcą i dopóki nie będzie ważnych uroczystości to nikt ich tam nie przeniesie. Ważne że jak teraz przyjadą tv z innych krajów to nie będzie stał wielki chrześcijański krzyż przed pałacem świeckiego państwa. A ludzie i tak się rozejdą. Teraz są jeszcze wnerwieni bo im zabawkę zabrali.

Pozdrawiam
  • 1

#290 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ważne że jak teraz przyjadą tv z innych krajów to nie będzie stał wielki chrześcijański krzyż przed pałacem świeckiego państwa.

Francją to my nie jesteśmy żeby wstydzić się krzyża.
Ponad 90% Polaków deklaruje że jest katolikiem a że na papierze mamy że świeckie to tylko papier.
Krzyż tryumfalnie został przywrócony po 1989 roku do przestrzeni publicznej kiedy to w PRL-u został przez komunistów z niej wypchnięty.
Obecna władza której korzenie są solidarnościowe - gdzie symbol krzyża był tak samo ważny jak znaczek Solidarności - próbuje z powrotem usunąć krzyż tylko dlatego że kojarzy się z Lechem Kaczyński a przecież powinien z Chrystusem.
PO jakby sama nobilitowała przez to Lecha Kaczyńskiego. :roll:
  • 0

#291

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Matko boska czy ty nie rozumiesz co to jest prawo? Ten krzyż to była samowola budowlana i godził w konstytucyjny rozdział państwa od religii. Mnie nie obchodzi z kim kojarzy się ten krzyż. Spełnił swoją rolę gdy ludzie masowo jechali oddać tam cześć prezydentowi. Teraz mamy nowe prezydenta i ludzie już nie przychodzą tam oddawać cześć. Zostałaa tylko grupka oszołomów, którzy tak ześwirowali że nie wiedzią co robią. Prezydent Kaczyński leży na Wawelu i to tam powinno się mu oddawać cześć. Wcisneliście go tam na siłę na bazie poprawności politycznej i niemożliwości otwartego i ostrego krytykowania umieszczenia tam ciał Lecha i Marii. Macie tego swojego bohatera w najważniejszej krypcie w kraju więc fora ze dwora. Jaki wy jeszcze pomnik chcecie? Na powiązkach powstaje wielki pomnik no i krypta na Wawelu to mało?

Pozdrawiam
  • 1

#292

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O tym że polityka śmierdzi wie chyba każdy, lecz ten smród na Krakowskim Przedmieściu w/g mnie miał zawiać aż po kraniec Europy......jestem przekonany na 90 % że nasz rząd oraz prezydent w dość ohydny sposób sprowokowali tę maskaradę jako „walkę o neutralność światopoglądową państwa”. Genialny sposób na sprowokowanie zadym społecznych i oczywiście pokazanie UE że to właśnie ONI jako jedyni bronią „wartości europejskich” przed motłochem.Zaskoczyła mnie natomiast postawa Kościoła, grali na zwłokę zamiast poprzeć obrońców krzyża.  Aż w końcu biskupi dali nam do zrozumienia że to nie ich sprawa.....zupełnie jak w sprawie budowy w Warszawie wielkiego meczetu i oczywiście jak z ustawą antyrodzinną. Na zakończenie coś z cyklu Polak potrafi....prezydent, premier (ups ... Herr) oraz lawiranci z PO na wyścigi w swoich programach wypisywali jak to będą propagować przywiązanie do wartości chrześcijańskich, a w tej awanturze ochoczo rozwijali zasieki z drutu kolczastego. Wielka „mała” farsa uwidoczniła nam że brak im dobrej woli.
  • 0



#293 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Matko boska czy ty nie rozumiesz co to jest prawo? Ten krzyż to była samowola budowlana....

To dlaczego ten krzyż nie został usunięty zaraz po żałobie?
Gdzie był - pełniący obowiązki Prezydenta - Komorowski?
Gdzie była Pani Gronkiewicz Waltz aby usunąć go?
To ja Ci powiem dlaczego przyklepali na jakiś czas to bezprawie.
Szły wybory i bali się o słupki poparcie więc w tym momencie popierali bezprawie a prawo ma to do siebie że nie można je stosować wybiórczo i na raty.
Tak jak nie można być trochę w ciąży.
Zawsze obowiązuje zasada "Dura lex, sed lex" albo wolna amerykanka.
Prezydent Komorowski oraz prezydent Warszawy wybrali wolną amerykankę a teraz płaczą razem z Tobą że to było bezprawie.
Trzeba było dostosować się od początku do zapisów prawa a nie stosować go wg własnego widzimisie.

Matko boska czy ty nie rozumiesz co to jest prawo?

Właśnie widzę że nie masz zielonego pojęcia o prawie.


TATIK, szkoda że nie mogę dać Ci plusa.

Użytkownik osiris edytował ten post 21.09.2010 - 08:25

  • 2

#294

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Tatik
Z ciebie taki ateista jak z koziej dupy traba, nie kłam. Krzyż tam nie ma prawa stać bo jest to samowola budowlana i złamanie konstytucji, a każde kto nawołuje do ignorowania prawa nazwę anarchistycznym wariatem.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 21.09.2010 - 10:23

  • 0

#295 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Z ciebie taki ateista jak z koziej dupy traba, nie kłam.

Skąd ta "mądra" konstatacja?
Nie jestem i nie byłem ateistą i nie wiem co to ma do rzeczy.

Krzyż tam nie ma prawa stać bo jest to samowola budowlana i złamanie kaonstytucji, a każde kto nawołuje do ignorowania prawa nazwę anarchistycznym wariatem.

Według tego co napisałeś przez pewien okres Hanna Gronkiewicz Waltz oraz Komorowski ignorowali prawo czy wręcz byli niespełna rozumu. Brawo!!!
  • 2

#296

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1. To nie było do ciebie. Nie odświerzyłem stony przed wysłaniem postu i nie zauważyłem postu od ciebie.
2. Nie wiem jak z tobą rozmawiać. Chyba po prostu przestanę bo jak ktoś nie akceptuje prawa to powinien wyjechać z tego kraju bo takich ludzi tu nie potrzebujemy. Krzyż został postawiony bez pozwolenia przez harcerzy, ale sytuacja była wyjątkowa. Gdy czas nadszedł chciano go przenieść i banda oszołomów na to nie pozwoliła.

Tezy tu formułowane są tak absurdalne, że źle świadzy to o osobach je wypowiadających. PO mogło działać we własnym interesie ale nie zmienia to faktu że prawo było po ich stronie. Krzyż stał tam, ponieważ na to pozwalano.

Jak jesteś taki cwany to wytocz proces prezydentowi lub Gronkiewiczowej. Na co jeszcze czekasz? Jest mnóstwo takich osób jak ty które by tak chciały. Niestety wiedzą dobrze że przegrają z kretesem, także takie pienienie się na forum wywołuje tylko mój śmiech.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 21.09.2010 - 11:09

  • 0

#297 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdy czas nadszedł ...........

Proszę podać podstawę prawną gdzie jest podane kto i na podstawie jakich przepisów określa "że nadszedł czas"
Prezydent wg swojego widzimisię nie może określać że nadszedł lub nie nadszedł taki czas bo nie ma takich uprawnień.
Najpierw sam łamał prawo a potem z sufitu określi (jak już miał prezydenturę w kieszeni) że teraz nadszedł czas żeby on sam ani inni nie mogli łamać prawo.
Zawiesił sobie działanie prawa na parę miesięcy (bo tak mu pasowało) żeby wg własnego widzimisię odwiesić prawo i je stosować.

Tezy tu formułowane są tak absurdalne, że źle świadzy to o osobach je wypowiadających

Na razie sam piszesz absurdy prawne.


Jak jesteś taki cwany to wytocz proces prezydentowi lub Gronkiewiczowej. Na co jeszcze czekasz?

Na razie to tylko WY płaczecie że było i jest łamane prawo a nie ja.
Ja tylko dowodzę że w tym łamaniu prawa uczestniczyły dobrowolnie i świadome wszystkie strony konfliktu łącznie z harcerzami.

Użytkownik osiris edytował ten post 21.09.2010 - 11:44

  • 1

#298

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Krzyż tam nie ma prawa stać bo jest to samowola budowlana i złamanie konstytucji, a każde kto nawołuje do ignorowania prawa nazwę anarchistycznym wariatem.

Pozdrawiam

W powyższej sprawie należy powołać się na przepisy ustawy  z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 1 września 2006 Nr 156 poz. 1118 j.t), które brzmią następująco:Art. 3 pkt 4:Ilekroć w ustawie jest mowa o:obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,Art. 29. ust.1 pkt 22: Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa obiektów małej architektury;W związaku z powyższym krzyż przy Pałacu Prezydenckim nie jest samowolą budowlaną, gdyż zgodnie z przepisami Prawa budowlanego umieszczenie go nie podlega nawet zgłoszeniu właściwemu organowi.
  • 0



#299 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tatik, PO cały czas żeruje na niewiedzy obywateli i permanentnie wprowadza owych w błąd żeby tylko wykazać iż PiS łamie prawo.
Ja tylko przypomnę na bazie tego konfliktu iż to Hanna Gronkiewicz Waltz zanosiła kanapki i zagrzewała do walki pielęgniarki (białe miasteczko) które bezprawnie zajęły na kilkanaście dni pas drogowy w postaci pasa zieleni i traktu pieszego co było kompletnym bezprawiem ale Pani HGW to absolutnie nie przeszkadzało i swoją obecnością tak sankcjonowała łamanie prawa.
Podobnież było z TUSKIEM gdzie publicznie wręcz nawoływał do łamania prawa poprzez nazwanie abonamentu haniebna daniną.
Jest to precedens nie znany na całym świecie żeby Premier danego kraju wzywał wręcz do niepłacenia należnego podatku.
Pisanie więc i twierdzenie - w świetle konfliktu o krzyż - o przepisach prawa jest szczytem hipokryzji.
Trzeba od siebie zacząć żeby wymagać od innych.
Tej zasady zapomnieli politycy PO.

Użytkownik osiris edytował ten post 21.09.2010 - 13:16

  • 1

#300

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W/g mnie sprawa jest  bardziej nawiedzona, od jakiegoś czasu pewnym elitom przeszkadzają wszystkie krzyże......"Część środowisk żydowskich znów chce usunięcia krzyża ze żwirowiska przylegającego do obozu Auschwitz-Birkenau. Zażegnany dziewięć lat temu spór o papieski krzyż na żwirowisku obok obozu Auschwitz-Birkenau może wkrótce ponownie wybuchnąć. Belgijski dziennik „La Libre Belgique” obwieścił, że dzięki mediacji tamtejszych środowisk żydowskich krzyż może zmienić miejsce.rp.pl
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych