Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szpital zakazał używania słowa "anioł"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Tzw. polityczna poprawność coraz częściej doprowadza do budzących zażenowanie absurdów. Nie inaczej jest tym razem. Władze jednego z brytyjskich szpitali tak bardzo przejęły się uczuciami ludzi, którzy nie wierzą w życie pozagrobowe, że zabroniły używania słowa "anioł" w stosunku do dzieci, które urodził się martwe bądź zmarły po porodzie.

Na pomysł wprowadzenia dziwnego zakazu wpadło szefostwo szpitala Colchester w Essex. W placówce działa grupa wsparcia, której wolontariusze starali się podnieść na duchu rodziców cierpiących z powodu utraty dziecka. Organizacja o nazwie "Whisperers" rozdawała przygnębionym matkom specjalne pakiety, w skład których wchodziły listy do nowych anielskich rodziców oraz pisemne, zaadresowane do nieba zawiadomienia informujące o rychłym przybyciu nowego aniołka.

Inicjatywa grupy "Whisperers" nie przypadła jednak do gustu starszej położnej, która swoje zastrzeżenia zgłosiła do kierownictwa. Reakcja była natychmiastowa. Szpital natychmiast zakazał używania słowa "anioł" w stosunku do noworodków, które zmarły. Uznano, że jego stosowanie może godzić w uczucia osób, które nie wierzą w życie pozagrobowe.

Z takim postawieniem sprawy nie godzi się 29-letnia Michele Taylor, która jest założycielką grupy, a która sama straciła dziecko. "Słowo 'anioł' nie jest używane w zamyśle religijnym." - powiedziała Taylor. "To wyraz, którym określamy nasze dzieci, kiedy je tracimy. To piękne słowo i pasuje idealnie."

Decyzja zarządu szpitala nie spodobała się rodzicom, które uzyskały wsparcie ze strony "Whisperers" po stracie dzieci. "Nieważne czy religijne czy nie, słowo 'anioł' podsumowuje, kim te dzieci są." - powiedział Ted Townsend. "W jak głupim świecie żyjemy. Brytyjska służba zdrowia powinna być wdzięczna ludziom z 'Whisperers', zamiast czynić sytuację niezręczną."

Mimo licznych głosów protestu przeciwko decyzji szpitala, kierownictwo placówki nie zamierza jej zmieniać. "Nie wszystkie religie wierzą w anioły, a ludzie świeccy z pewnością nie." - usprawiedliwia kontrowersyjne postanowienie położna Jenny Collins.

~ Źródło
  • 3

#2

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wojnę z religią ogłaszam za rozpoczęta! Szkoda, że teraz ludzie żyją wirtualnym świecie zanim pójść do kościoła i się pomodlić. To jest polska tradycja, miejmy nadzieję, że tutaj nie dojdzie do takich "incydentów". Oczywiście, nie bierzcie moich słów na poważnie. Przecież jestem człowiekiem któremu mózg wyprał zły papież i księża pedofile...
  • 6

#3

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie czy takie zakazy nie są sprzeczne z prawem do wolności słowa. Niby jest swoboda wypowiadania się i takie słowo jak anioł nie jest wulgarne, nie propaguje nazizmu, komunizmu, ani rasizmu. Co z tego, że ktoś tego używa. Idąc tym tokiem myślenia powinno się zakazać wszystkich słów związanych z religią, a używających słów Jezus Chrystus, Budda, Mahomet, Koran, a nawet Bóg - w końcu razi ateistów, karać więzieniem o zaostrzonym rygorze ;)

Durne lewactwo i ich poprawność polityczna swoją głupotą stworzy kiedyś kolejny, jeszcze krwawszy totalitaryzm.
  • 1



#4

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Wyobraźcie sobie hipotetycznie, że w skład pakietu grupy Whisperers wchodzi dodatkowo gustownie przygotowane pismo z prośbą o przychylne potraktowanie zmarłego noworodka przez Nakira i Munkara (jeśli ktoś nie wie o czym piszę, proponuję sprawdzić). Czy w tej sytuacji też będziecie tak zażarcie protestować przeciwko decyzji szpitala?

Chyba znam odpowiedź na to pytanie...

Użytkownik Kurczak edytował ten post 06.07.2010 - 08:30

  • 0



#5

Pisaq.
  • Postów: 283
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie osobiście drażni jak ktoś wyskakuje mi z aniołem stróżem. Nie lubię słuchać świadków jehowy. Denerwuje mnie hipokryzja zawarta w słowach otaczających mnie "wierzących". Nie zgadza się to z moim światopoglądem i pragnę by tę niezgodność uszanowano zamiast wpychać mi jakieś ulotki mające jasne nawiązania do czegoś czego nie akceptuje. Długo budowałem swój światopogląd i nikomu go nie narzucam. Nie przedstawiam go też na siłę chodząc po domach, szpitalach, boiskach, melinach czy gdzie tam jeszcze można i nie roznoszę ulotek tylko dlatego, że chcę pocieszyć innych ludzi zmęczonych światem, bądź zdarzeniami w życiu. Nie mam nic przeciwko dyskusji na temat wizji rzeczywistości, ale do tego obie strony muszą wyrazić chęć ;). Jeśli już tak usilnie chcą pocieszać to niech to robią w sposób rozsądny, szanując dobra prywatne, poglądy i wariactwa innych ludzi. Osobiście w takiej sytuacji byłbym co najmniej bliski wybuchu... Skoro istnieje już jeden taki jak ja, to nic nie stoi na przeszkodzie by takich istniało więcej, a więc i taka działalność traci sens, gdyż w pewnych przypadkach to ugrupowanie powoduje szkody i wyrządza zło (a tego nie chcą, przypuszczam). Z powyższej wypowiedzi płynie jeden morał: "Uszanujcie mnie, a ja uszanuje was". Czy to tak wiele?

Btw. Kiedyś za inność palono na stosie. Dziś innym stara się narzucić swój światopogląd (wielu jest takich i oni sami o tym nie wiedzą). Niech to pozostanie sprawą prywatną, a wtedy konfliktów nie będzie. Polecam najpierw oferować pomoc, a nie udzielać jej na siłę. Być uczciwym przede wszystkim wobec siebie, nikt na tym nie straci. Ni mniej ni więcej.

Użytkownik Pisaq edytował ten post 05.07.2010 - 22:21

  • 0

#6

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Inicjatywa grupy "Whisperers" nie przypadła jednak do gustu starszej położnej, która swoje zastrzeżenia zgłosiła do kierownictwa. Reakcja była natychmiastowa. Szpital natychmiast zakazał używania słowa "anioł" w stosunku do noworodków, które zmarły.


Dlaczego na wniosek położnej ustalono ten absurdalny zakaz, skoro:

Decyzja zarządu szpitala nie spodobała się rodzicom, które uzyskały wsparcie ze strony "Whisperers" po stracie dzieci. "Nieważne czy religijne czy nie, słowo 'anioł' podsumowuje, kim te dzieci są."


Mimo iż sam jestem osobą nie wierzącą w dogmaty KK, protestantów, anglikanów i innych świadków JHWH, nie przeszkadza mi jak ktoś w mojej obecności rozmawia o Bogu, a nawet próbuje mnie "nawrócić". Po prostu grzecznie odmawiam. Śmieszy mnie natomiast to, że wszelkie grupy niewierzących tak bardzo broniące racjonalnego rozumowania podchodzą do kwestii wiary w sposób emocjonalny i zaciekle próbują zwalczać wszelkie przejawy religijności nawet w tak niedorzeczny sposób. Z drugiej strony jest to samo - w oczy rzuca się fakt, że im osoba jest bardziej "religijna", tzn. taka co chodzi do kościoła kilka razy w tygodniu, w świątyni śpiewa najgłośniej, tym gorszy ma charakter. Jak tylko wyjdzie z budynku to już stoi z jakimiś moherami i gada :
-Aaaaaaaa! widziałaś pani tego Kowalskiego?? ten SZatanista znów w kościele nie był!
- a pani widziałaś jego żonę? ubiera się jak ladacznica... się przyjrzyj pani jak kiedyś w niedziele oni jadą na rowerach.. dyć ona ma cycki na wierzchu prawie!
Nazywa się to bigoterią.

Wracając do nazywania zmarłych dzieci aniołkami - lepiej mówić rodzicom, że ''teraz to już tylko trup''? No to ja chcę zobaczyć zachowanie rodzica wobec lekarza, który wypowie taką kwestię...
  • 2

#7

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Durne lewactwo i ich poprawność polityczna swoją głupotą stworzy kiedyś kolejny, jeszcze krwawszy totalitaryzm.

Właściwie to już jesteśmy świadkami tworzenia nowego, orwellowskiego świata, tylko jeżeli chodzi o ścisłość - za tym stoi raczej iluminactwo i masoństwo, a lewactwo w sensie jawnych ugrupowań politycznych - to tylko pionki lub "pożyteczni idioci".

Natomiast co do tego konkretnego przykładu z "aniołkami" - taki niby drobiazg, a dla mnie jest to przejaw włączenia się polit-poprawnych, nadgorliwych idiotów do walki NWO ze wszelkimi przejawami ludzkiej duchowości. Dla nich niepotrzebni są ludzie uduchowieni - dążą do zamiany populacji w stado bezmyślnych i bezdusznych hominidów.
  • 0

#8

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znowu poprawność polityczna w natarciu. Chociaż słowo "anioł" jest tutaj używane w kontekście świeckim (nawiązanie do zakorzenionego w kulturze wzorca: anioł = coś dobrego, niewinnego etc.), to niektórym kojarzy się ono z religią i próbują narzucać swoje skojarzenia innym. Fail. Ciekawe, kiedy będą chcieli zmienić to, że tydzień ma siedem dni - w końcu to nawiązanie do Judaizmu i dyskryminacja wszystkich innych religii. Jestem przekonany, że decyzję o wyeliminowaniu słowa "anioł" podjął ten sam typ ludzi, którzy słowo "lokomotywa" uznają ze seksistowskie, bo to rodzaj żeński (chociaż dyskryminacji brak). Ewentualnie można było wyeliminować tekst o niebie etc. - bo to rzeczywiście jest nawiązanie do życia pozagrobowego. Tym niemniej, moim zdaniem sam "anioł" mógłby zostać.

Ogółem - jeśli nazwie się kogoś wrednym gnomem, nie znaczy to automatycznie, że ktoś musi wierzyć w gnomy i dyskryminuje się tych, którzy w gnomy nie wierzą. Podobnie jest z aniołem - chodzi o sam symbol.

Oczywiście zupełnie inaczej wyglądałoby to, gdyby było ględzenie o Jezusie, o tym, że święty Piotr przyjmie tego "aniołka" do raju etc., albo rozdawano by kieszonkową wersję biblii, ale tutaj raczej tego nie ma (chociaż w sumie musiałbym sam przeczytać tekst tego listu).

(...)Durne lewactwo i ich poprawność polityczna swoją głupotą stworzy kiedyś kolejny, jeszcze krwawszy totalitaryzm.

Dlaczego lewactwo? Lewica miała stalinizm, prawica - nazizm. Człowiek ma to do siebie, że potrafi wziąć dowolną ideologię i zamienić ją w wymówkę do zabrania wolności innym i przelania sporej ilości krwi.

(...)
Wracając do nazywania zmarłych dzieci aniołkami - lepiej mówić rodzicom, że ''teraz to już tylko trup''? No to ja chcę zobaczyć zachowanie rodzica wobec lekarza, który wypowie taką kwestię...

Przepraszam panią, ten poskręcany kawałek mięcha, który najprawdopodobniej pasożytował kiedyś w pani macicy, chyba zdechł. Raczy pani tutaj złożyć podpis nakazujący zakopanie tego czegoś jak najgłębiej pod ziemią, żeby nikt tego nie zobaczył?
  • 3

#9

Hourdeau.
  • Postów: 126
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

E? Byłem kiedyś w szpitalu na porodówce u znajomej i (ledwo usłyszałem) przytrafił się taki incydent kobiecie obok, lekarz po prostu z "gulem w gardle" mówił ojcu(chyba) że po prostu dziecko zmarło przy porodzie(uff jak dobrze że to tylko na razie jest w UK). Nie było żadnych aniołków, szczerze gdyby mi podszedł jakiś koleś i zaczął gadać o aniołkach to bym strzelił go w łepek. Dla mnie jest to troszkę głupie gadać o jakichś aniołkach - owszem zależy też to od to od ludzi, jedni wolą przyjąć to "twardo" a jeszcze inni widocznie wolą słuchać o aniołkach :|

Użytkownik Hourdeau edytował ten post 06.07.2010 - 12:17

  • 1

#10

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W Polsce jest taki zwyczaj, że na nagrobkach dzieci zmarłych przy porodzie lub w wieku niemowlęcym pisze się "Śpij aniołku". Czy to też wkrótce będzie niepoprawne politycznie?
  • -1

#11

Hourdeau.
  • Postów: 126
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz, to co pisze na nagrobkach zależy głównie od rodzica. To on wybiera materiał nagrobka, to co na nim ma pisać itp. więc to odpada :P
Mi chodzi głownie o to że to głupie trochę wbijać o aniołkach kiedy rodzice są w takiej sytuacji :/
  • 1

#12

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego lewactwo? Lewica miała stalinizm, prawica - nazizm. Człowiek ma to do siebie, że potrafi wziąć dowolną ideologię i zamienić ją w wymówkę do zabrania wolności innym i przelania sporej ilości krwi.

A dlatego, bo za absurdalną poprawnością polityczną postuluje głównie lewica. Co do nazizmu, to nie byłbym taki pewny jej prawicowości.
  • 0



#13

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, nie bierzcie moich słów na poważnie. Przecież jestem człowiekiem któremu mózg wyprał zły papież i księża pedofile...

Dlaczego sądzisz, że osoby, które nie są chrześcijanami tak Ci zarzucą? Czy każdy spoza Twojej wiary ma za zadane Cię atakować? Wierzysz w co chcesz, nie koniecznie musisz mieć wyprany mózg. Nie radziłabym dawać odpowiedzi, które coś takiego zarzucają... bo jednocześnie szufladkujesz innych.
  • 1

#14

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)
Właściwie to już jesteśmy świadkami tworzenia nowego, orwellowskiego świata, tylko jeżeli chodzi o ścisłość - za tym stoi raczej iluminactwo i masoństwo, a lewactwo w sensie jawnych ugrupowań politycznych - to tylko pionki lub "pożyteczni idioci".

A dowodem na to jest...? Na pewno masz sporo nagrań, przechwyconych listów i zeznania tysięcy świadków, którzy widzieli, jak źli, przebrzydli (BLEEE) ludzie z NWO wspierali powstawanie poprawności politycznej i pomagali lewicy.

Skoro "iluminactwo" tak bardzo wspiera lewicę, to dlaczego prezydentem USA był przez 8 lat Bush - prawicowiec? (kandydat republikanów - amerykańska prawica) Widać NWO to banda partaczy, którzy nie potrafią nic porządnie załatwić, nawet ja bym to zrobił lepiej.

Natomiast co do tego konkretnego przykładu z "aniołkami" - taki niby drobiazg, a dla mnie jest to przejaw włączenia się polit-poprawnych, nadgorliwych idiotów do walki NWO ze wszelkimi przejawami ludzkiej duchowości. Dla nich niepotrzebni są ludzie uduchowieni - dążą do zamiany populacji w stado bezmyślnych i bezdusznych hominidów.


Naprawdę daaawno nie widziałem takiej nadinterpretacji faktów (pewnie dlatego powróciłem na to forum). Masz jakiś, jakikolwiek dowód na to, że w sprawę z aniołkami wmieszane jest NWO? Uprzedzając twoją odpowiedź - nie, twoje stronnicze, pozbawione obiektywności domysły dowodem nie są.

Poza tym jestem przekonany, że gdyby pozwolono na nazywanie martwych dzieci "aniołkami", stwierdziłbyś, że to ukłon w stronę zorganizowanej religii, która też ma odciągać uwagę od "prawdziwej duchowości". I przy okazji - nazywanie martwych dzieci "aniołkami" nie miało nic wspólnego z duchowością, słowo "anioł" było użyte w kontekście świeckim, nie powiązanym z religią.

Tak swoją drogąi - dlaczego "ludzie uduchowieni" nie są bezmyślni? Myślałem, że bezmyślny jest ten, kto nie potrafi samodzielnie myśleć, a do samodzielnego myślenia duchowość nie jest potrzebna, ba - w niektórych sytuacjach nawet nie jest zalecana. I w ogóle, co rozumiesz pod pojęciem "człowieka uduchowionego"?

(...)
A dlatego, bo za absurdalną poprawnością polityczną postuluje głównie lewica. Co do nazizmu, to nie byłbym taki pewny jej prawicowości.

Źle się wyraziłem - chodziło mi raczej o to, że dlaczego wspomniałeś o totalitaryzmie tworzonym przez lewicę, skoro zarówno lewica, jak i prawica mogą prowadzić do totalitaryzmu?

Jeśli natomiast chodzi o nazizm - a ja bym był. Cytując za angielską Wikipedią:

Nazism presented itself as politically syncretic, incorporating policies, tactics and philosophies from right- and left-wing ideologies; in practice, Nazism was a far right form of politics.

Czyli - nazizm teoretycznie wykorzystywał elementy ideologiczne i taktyki zarówno lewicy i prawicy, w praktyce jednak była to skrajna prawica.

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 06.07.2010 - 17:24

  • 0

#15

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OMG!!!!oneone
Ja nie mogem, ja te paskÓdne masony nas gnembiom, dobrych katolikuff, to jusz się w pale mojej niem miejździ! Toż to profanacyja jakowaś jezd! PaskÓdny spizek! [prawdziwy katolicki Polak mode off]



Ludzie, troszkę zdrowego rozsądku. Katolickie bicie piany swoją drogą; ale nie da się ukryć, że na przykład niektóre osoby mogą się poczuć urażone odniesieniami związanymi z obcą religią w stosunku do swoich lub cudzych dzieci. Szpitale w dużych państwach europejskich zazwyczaj są miejscem przecięcia najróżniejszych kultur i ,naprawdę, powinny to być miejsca otwarte i sterylne kulturowo.

@Opiart:

A jakbyś się czuł, gdyby Twoje dziecko umarło w szpitalu muzułmańskim i po jego śmierci nad ciałkiem zebrałyby się stare baby odprawiać modły do Allaha? Nadal pieprzyłbyś o tym, jak to trzeba religię wszędzie wtrynić, czy może wyznajesz teorię - Katoland dobrze, wszystkie inne religie - won?

Inicjatywa tych "Whisperers" wygląda nieźle pod względem niesienia pomocy załamanym stratą dzieci matkom, ale widzi mi się w tym paskudnie infantylne podejście do religii i kolejny sposób na jeszcze większe robienie wody z mózgu chrześcijanom.

@up: Uduchowienie, moim skromnym zdaniem, jest zbawienne wypadku wiary ogólnej - w byty niosące porządek z chaosu; w spajającą coś nieantropomorficzną siłę. Natomiast kulty ortodoksyjne są zwyczajną trucizną dla umysłu i opium dla mas; w swoim uwielbieniu dla ucieleśnionej tożsamości niewiele różnią się do kultu którym otaczano największych dyktatorów - historia pokazuje, że mogą też być równie destrukcyjne.

Użytkownik Sniffer edytował ten post 06.07.2010 - 19:16

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych