Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Wybory Prezydenckie 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA (122 użytkowników oddało głos)

Na kogo będziesz głosował/a ?

  1. Głosowano Bronisław Komorowski (PO) (51 głosów [41.80%])

    Procent z głosów: 41.80%

  2. Głosowano Jarosław Kaczyński (PiS) (71 głosów [58.20%])

    Procent z głosów: 58.20%

Głosuj

#121

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będzie teraz wymówek, że Prezydent awanturnik blokował wszystko co się dało (dla Waszej wiadomości: "W okresie pierwszych czterech lat prezydentury zgłosił 43 inicjatywy ustawodawcze, podpisał przeszło 800 ustaw, co stanowi ok. 92 proc. wszystkich ustaw, 17 skierował do Trybunału Konstytucyjnego, co stanowi ok. 1,5 proc. wszystkich, a 18 przekazał do ponownego rozpatrzenia przez parlament, co stanowi 2,0 proc. wszystkich ustaw, które przeszły przez Jego gabinet.") Jeśli ktoś się gubi w liczbach to mogę przygotować kolorową planszę ;)

źródło

Teraz czekamy na spełnienie tych niektórych obietnic:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=pMZrFibtY_E"]http://www.youtube.c...h?v=pMZrFibtY_E[/url]

link alternatywny
  • 0



#122

nr 5.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

platformokomuchów ?

to ciekawe, myślałem że komuchy to właśnie nacjonalizacja a nie prywatyzacja...


To nie jest tak, że nacjonalizacja=zło, a prywatyzacja=dobro.


oczywiste jest, że pisowi bliżej do komuny, gdyż prezentują większy socjalizm i rozdawnictwo nie istniejących pieniędzy lub zapożyczonych do spłaty przez kolejne pokolenia


PiS rozdawał pieniądze?!? Gdzie?? Kiedy?? Znowu coś przegapiłem czy ktoś tu się mija z prawdą??

Od początku jest to wybór między "mniejszy socjalizm" i "większy socjalizm"...i PiS zdecydowanie jest tym większym.


A w Niemczech to już maksymalnie są 'zsocjalizowani'. Ilu bezdomnych idzie tam, żeby się najeść i pobierać zasiłki dla bezrobotnych. Na tym chyba polega socjalizm. Chyba, że znowu coś mnie ominęło:(

No chyba, że chcesz się wzorować ideologicznym poparciem PO typu Cimoszewicz czy Kwaśniewski...ale nic to nie zmienia postaci rzeczy w sensie gospodarczym. To PiS naobiecywał więcej, że każdemu da więcej pieniędzy i wszystkie płace podniesie. I ogólnie każdy coś dostanie...tylko z czego ?


PiS może obiecywać teraz co chcę. Przecież nie jest u władzy. Raczej trzeba się domagać realizacji obietnic tych co tą władzę mają. Gdzie te cuda co obiecywał premier Tusk? Gdzie ta Irlandia? Czy rzeczywiście wszystkim żyje się lepiej w tym kraju?
  • 0

#123

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wystarczyło uważnie słuchać kampanii. Kaczyński już w pierwsze dni powodzi powiedział "ja bym dał 2 razy więcej".

Nie czaje o co się oburzasz. Skoro popierasz socjalizm nic w tym złego. Tylko proszę bezmyślnie nie dopisywać do PO wyrazu komuna i o to tu chodzi.

Bliżej do tamtego ustroju temu co więcej obiecuje i jest nacjonalistą.

Jesteś zły o to, że wyraz komuna bardziej pasuje do Jarka czy o co, że mnie zaczepiasz ?
  • 0

#124

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A kto teraz rozliczy Lecha z jego obietnic wyborczych? Dlatego, że nie żyje nie można powiedzieć, że jego prezydentura była prezydenturą śmieszności i chaosu? I wpadek?
  • 2

#125 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie będzie teraz wymówek, że Prezydent awanturnik blokował wszystko co się dało (dla Waszej wiadomości: "W okresie pierwszych czterech lat prezydentury zgłosił 43 inicjatywy ustawodawcze, podpisał przeszło 800 ustaw, co stanowi ok. 92 proc. wszystkich ustaw, 17 skierował do Trybunału Konstytucyjnego, co stanowi ok. 1,5 proc. wszystkich, a 18 przekazał do ponownego rozpatrzenia przez parlament, co stanowi 2,0 proc. wszystkich ustaw, które przeszły przez Jego gabinet.") Jeśli ktoś się gubi w liczbach to mogę przygotować kolorową planszę ;)

Mysiu, pysiu - a ile ustaw zawetował rządowi Jarka/Kazia? Zero? No popatrz, jaki to sprawiedliwy i bezstronny prezydent był... Pomijam już to, że może i puszczał większość ustaw, ale za to tych mniej medialnych i mających znacznie mniejsze znaczenie dla PO...
  • 0

#126

Niedowiarek.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu platformokomuchy? - dążenie do "całkowitej jedności" z innymi państwami (Rosja, kraje UE), nie zważając na to, jakie korzyści będzie miała Polska, chęć cenzury internetu (patrz ustawa o ograniczaniu dostępu do internetu), inwigilacja obywateli (plan ustawy o spisie powszechnym, o zwiększeniu radykalnie uprawnień CBA i przekształceniu jej w służbę rządową wcale nie zwalczającej korupcji), jak największe pompowania pieniędzy w ogromne koncerny (ala PGR-y), wyzyskujące obywateli. I co? To mi bardziej przypomina sytuację w Chinach niż w liberalnym, wolnym państwie. Liberalna jest UPR a nie PO-lszewia!
A i nie zapomnijmy o ustawie pozwalającej na wywłaszczenie ludzi z własnych ziem bez jakichkolwiek negocjacji z jej właścicielami w ramach "budowy" autostrad, czy odkrywki surowców. To ma być wolność?

Użytkownik Niedowiarek edytował ten post 05.07.2010 - 12:20

  • 0

#127

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o obietnice składane przez polityków: jak dla mnie oczywiste jest, że każdy kandydat na prezydenta podczas wyborów łże ile wlezie, niezależnie od tego, jaką partię reprezentuję. Kaczyński, Komorowski, Napieralski etc. - każdy składa obietnice bez pokrycia. Żaden z nich nie powie "nie oczekujcie po moich rządach cudów, ten kraj jest jaki jest, postaram się coś poprawić, ale nie mogę obiecać, że na pewno mi się uda".

A kto teraz rozliczy Lecha z jego obietnic wyborczych? Dlatego, że nie żyje nie można powiedzieć, że jego prezydentura była prezydenturą śmieszności i chaosu? I wpadek?

To nie był wypadek, to była "męczeńska, bohaterska śmierć". To Polska - wystarczy ładnie umrzeć, a automatycznie dostaje się pochówek na Wawelu i miano "wielkiego Prawdziwego Polaka ™" (gratis dorzucają jeszcze spore odszkodowanie dla rodziny). Nieważne, że nic nie zmienił i nic nie osiągnął, nie licząc niszczenia reputacji Polski na arenie międzynarodowej. Ładny wypadek był, masowa histeria była, więc Kaczyński w pełni zasłużył na miano Nietykalnego, Przenajświętszego, Najlepszego Prezydenta Polski. Przynajmniej w opinii niektórych.

Tak swoją drogą, Jarek znowu wykorzystuje śmierć swojego brata. Tym razem otwarcie przyznaje, że ze śmierci byłego prezydenta wyrósł nowy "ruch" i, oczywiście, apeluje, aby pamiętać o tych, którzy mieli wypadek pod Smoleńskiem (zapewne liczy na to, że niektórzy zagłosują pod wpływem współczucia). Bardziej Smoleńska 2010 chyba już wykorzystać się nie da.

Co do wyborów ogółem - ja zagłosowałem na Komorowskiego, wybierając tym samym mniejsze zło. Najchętniej oddałbym głos na Napieralskiego - w końcu to też zło, ale najmniejsze, bo to przynajmniej lewica (prawdziwa lewica, a nie pseudo-lewicowa prawica w postaci PO).

Edit: przyjrzałem się bliżej powyższym postom. Co wy macie z tym ciągłym porównywaniem wszystkiego do komunizmu? xP Naprawdę, takie coś jest niezdrowe - to, że ktoś chce, aby państwo karmiło biednych nie znaczy jeszcze, że jest komunistą. Komunizm byłby dla mnie wtedy, gdyby jakaś partia chciała znieść własność prywatną, a bloki postawione przez prywatnych przedsiębiorców, prywatne zakłady przemysłowe etc. pragnęła uczyć "własnością państwową". Ja na razie czegoś takiego nie widzę.

Czemu platformokomuchy? - dążenie do "całkowitej jedności" z innymi państwami (Rosja, kraje UE),

To nie cecha komunizmu - "całkowitą jedność" z innymi "państwami" miałeś nawet w kapitalistycznym, zUym USA - w końcu na początku taki Texas był niezależną republiką.

nie zważając na to, jakie korzyści będzie miała Polska, chęć cenzury internetu (patrz ustawa o ograniczaniu dostępu do internetu),

Cenzura Internetu - równie dobrze mogliby próbować dostać się na Księżyc poprzez wejście na najwyższe drzewo w okolicy. xP Internetu nie da się ocenzurować, na co dowodem są takie strony na 4chan czy Encyclopedia Dramatica (jeśli ktoś chciałby na nie wejść, robi to na własną odpowiedzialność).

(...) jak największe pompowania pieniędzy w ogromne koncerny (ala PGR-y), wyzyskujące obywateli.

Wyzyskujące obywateli? To znaczy? Zagonią cię do obozu pracy, gdzie będziesz harował z kilofem po 15 godzin na dobę w zamian za bochenek chleba i szklankę wody? WTF?

I co? To mi bardziej przypomina sytuację w Chinach niż w liberalnym, wolnym państwie. Liberalna jest UPR a nie PO-lszewia!

PO to prawica, która udaje, że jest liberalna. Tyle.

A i nie zapomnijmy o ustawie pozwalającej na wywłaszczenie ludzi z własnych ziem bez jakichkolwiek negocjacji z jej właścicielami w ramach "budowy" autostrad, czy odkrywki surowców. To ma być wolność?

Wywłaszczenie? Na pewno? Mogą ot tak sobie wejść i zabrać komuś majątek, nie dając nic w zamian (na przykład kupy kasy)? Brzmi mało prawdopodobnie - jesteś absolutnie pewien tego, co piszesz?

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 05.07.2010 - 13:07

  • 2

#128

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Razor, pożyjemy zobaczymy, "demokratyczny" wybór Narodu, więc go szanuję!
Tyle, że ja nie daje im pięciuset dni o które sami prosili, a sto, ponieważ mają pełnie władzy i w ciągu trzech miesięcy mogą przeforsować jakąś znaczącą ustawę i nie chodzi mi tu o darmowy dostęp do internetu ;]
  • 0



#129

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To nie był wypadek, to była "męczeńska, bohaterska śmierć". To Polska - wystarczy ładnie umrzeć, a automatycznie dostaje się pochówek na Wawelu i miano "wielkiego Prawdziwego Polaka ™" (gratis dorzucają jeszcze spore odszkodowanie dla rodziny). Nieważne, że nic nie zmienił i nic nie osiągnął, nie licząc niszczenia reputacji Polski na arenie międzynarodowej. Ładny wypadek był, masowa histeria była, więc Kaczyński w pełni zasłużył na miano Nietykalnego, Przenajświętszego, Najlepszego Prezydenta Polski. Przynajmniej w opinii niektórych.

Tak swoją drogą, Jarek znowu wykorzystuje śmierć swojego brata. Tym razem otwarcie przyznaje, że ze śmierci byłego prezydenta wyrósł nowy "ruch" i, oczywiście, apeluje, aby pamiętać o tych, którzy mieli wypadek pod Smoleńskiem (zapewne liczy na to, że niektórzy zagłosują pod wpływem współczucia). Bardziej Smoleńska 2010 chyba już wykorzystać się nie da.



Racja, kompletnie zapomniałem wczoraj o tym sformułowaniu, ale to pewno przez to, że przez dobre kilka minut nie mogłem powstrzymać śmiechu jak i ogromnego zażenowania. Kaczyński Chrystusem Polaków? Gosiewski zostanie świętym? Wąsy Putry staną się relikwią? No paranoja, szanowni forumowicze, szkoda mi ludzi, którzy zginęli w tej katastrofie, a wykorzystywanie ich śmierci jest dla mnie skandalem obyczajowym i politycznym. Ale niektórzy zrobią wszystko, by siedzieć przy korytku.
  • 1

#130

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czemu platformokomuchy? - dążenie do "całkowitej jedności" z innymi państwami (Rosja, kraje UE), nie zważając na to, jakie korzyści będzie miała Polska, chęć cenzury internetu (patrz ustawa o ograniczaniu dostępu do internetu), inwigilacja obywateli (plan ustawy o spisie powszechnym, o zwiększeniu radykalnie uprawnień CBA i przekształceniu jej w służbę rządową wcale nie zwalczającej korupcji), jak największe pompowania pieniędzy w ogromne koncerny (ala PGR-y), wyzyskujące obywateli. I co? To mi bardziej przypomina sytuację w Chinach niż w liberalnym, wolnym państwie. Liberalna jest UPR a nie PO-lszewia!
A i nie zapomnijmy o ustawie pozwalającej na wywłaszczenie ludzi z własnych ziem bez jakichkolwiek negocjacji z jej właścicielami w ramach "budowy" autostrad, czy odkrywki surowców. To ma być wolność?


Nie żadnego dążenia do całkowitej jedności z Rosją, jakiś wymysł. Jest zaledwie ocieplenie i to delikatne.

W UE to akurat normalne, to nie wina PO. Udowodnij winę PO, że UE się coraz bardziej integruje.

Inwigilacja obywateli już była z rządów PiS. Kamiński się teraz włóczy po sądach.

Jaki koncern wyzyskuje obywateli i czemu to wina PO ?

Co do autostrad to jest paradoks :) Innym razem zwolennicy PiS narzekają, że ich się nie buduje a jak chce się coś zrobić by budować to znowu wywłaszczanie...bo tu tylko o to chodzi by pozostawić PO w miejscu bez wyjścia. Tak by nie mogli budować i wiecznie używać argumentu, że PO nie buduje autostrad. Jak chcą zacząć to wywłaszczanie...zaproponuj więc taką opcję by nie narzekać na PO, jest taka ?

btw. przez jakiegoś właściciela działki we Wrocławiu, nie wybudowano wału przeciwpowodziowego i zalało całe osiedle...standardowo za powódź odpowiada PO prawda ? Ale gdyby wywłaszczyć gościa z działki to byście stali w jego obronie i wolności ? Sama hipokryzja.
  • 1

#131

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

PO ma całkowitą władzę, więc poczekajmy i zobaczmy co się będzie działo. Jednak moim zdaniem i tak będzie jak było, tylko że inne osoby będą się na tym wzbogacać.
  • 0

#132

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie żadnego dążenia do całkowitej jedności z Rosją, jakiś wymysł. Jest zaledwie ocieplenie i to delikatne.


Delikatne ocieplenie w formie oddania im najważniejszego śledztwa w Polsce od czasów PRLu.

W UE to akurat normalne, to nie wina PO. Udowodnij winę PO, że UE się coraz bardziej integruje.


To wina PO, że zamiast zarabiać kasę na gazie i żyć jak druga norwegia oddajemy go za bezcen "zagranicznym koncernom ponieważ nam brakuje technologii" co jest jedną wielką bzdurą. Przy takim popycie na gaz jaki istnieje, i przy takich złożach jakie mamy(wartość szacowana na 2000 mld PLN) ŻADNE problemy technologiczne nas nie dotyczę, a UE sama by się o nas biła... oczywiście, gdybyśmy to wykorzystali.

Co do autostrad to jest paradoks :) Innym razem zwolennicy PiS narzekają, że ich się nie buduje a jak chce się coś zrobić by budować to znowu wywłaszczanie...bo tu tylko o to chodzi by pozostawić PO w miejscu bez wyjścia. Tak by nie mogli budować i wiecznie używać argumentu, że PO nie buduje autostrad. Jak chcą zacząć to wywłaszczanie...zaproponuj więc taką opcję by nie narzekać na PO, jest taka ?


Jakimś przypadkiem jak na razie nic sensownego się w sprawie sieci autostrad nie ruszyło:P To ten ZUY Lech Kaczyński!!one0!10

btw. przez jakiegoś właściciela działki we Wrocławiu, nie wybudowano wału przeciwpowodziowego i zalało całe osiedle...standardowo za powódź odpowiada PO prawda ? Ale gdyby wywłaszczyć gościa z działki to byście stali w jego obronie i wolności ? Sama hipokryzja.


Ciekawe, które osiedle "całe" zalało^^ BTW, to że to przez jakiegoś gościa to też bullshit.

platformokomuchów ?

to ciekawe, myślałem że komuchy to właśnie nacjonalizacja a nie prywatyzacja...

oczywiste jest, że pisowi bliżej do komuny, gdyż prezentują większy socjalizm i rozdawnictwo nie istniejących pieniędzy lub zapożyczonych do spłaty przez kolejne pokolenia

Od początku jest to wybór między "mniejszy socjalizm" i "większy socjalizm"...i PiS zdecydowanie jest tym większym.

No chyba, że chcesz się wzorować ideologicznym poparciem PO typu Cimoszewicz czy Kwaśniewski...ale nic to nie zmienia postaci rzeczy w sensie gospodarczym. To PiS naobiecywał więcej, że każdemu da więcej pieniędzy i wszystkie płace podniesie. I ogólnie każdy coś dostanie...tylko z czego ?


Od socjalizmu do komuny jest daleka droga, a w dodatku PiS w ogóle nie jest partią socjalistyczną. Raczej preferuje silnie protekcjonistyczną gospodarkę, co jest jak najbardziej uzasadnione, i jest przeciwna prywatyzacjom sektorów, których prywatyzacja odbyć się nie powinna. Platforma jest komu w sensie, że układ w którym funkcjonuje wywodzi się pośrednio(w przeciwieństwie do bezpośredniego SLD) i za poparciem układu rządzącego w PRL.

PO nigdy nie wykonało żadnego punktu swojego programu, więc w ogóle twierdzenie, że prezentuje jakikolwiek pogląd, czy to lewicowy czy prawicowy, jest naciągane:P

Użytkownik Flayed One edytował ten post 05.07.2010 - 16:13

  • 0

#133

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skoro PiS miał pełnie władzy, to czemu nie da szansy Platformersom? Skoro popierający Jarkacza Kościół poniósł klęskę, to może PO mu sie przeciwstawi?

Pożyjemy, zobaczymy i nie ma co już toczyć piany kiedy podliczono wszystkie głosy. Teraz czas na czyny, nie słowa.

PS. Paranormalne.pl okazało się niezbyt dobrym źródłem sondażowych wyników ;)
  • 0

#134 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

weźmie się wreszcie za pełną legalizacje i refundacje InVitro


A żebyś sczezł. To nie jest zabieg ratujący życie by go refundować. Ja chcę refundacji zabiegów powiększenia przyrodzenia w takim razie. Poza tym w katolickim kraju katolicy mogą nie chcieć by z ich pieniędzy fundowano produkcję ludzi w probówkach.

to jest rzecz społecznie porządana i bardzo potrzbna.


Ta społecznie pożądana. Niby starają się przekonać ludzi, że dzieci wyprodukowane metodą in vitro są równie silne co naturalnie poczęte ale co w telewizji nie pokażą takiego to okularnik, a to cukrzyk.





Co do Unii Wolności to nie jest to partia prawicowa w żadnym aspekcie. Głównym czynnikiem decydującym o stronie partii jest model gospodarczy. PO(UW) nie ma liberalnego czyli prawicowego programu działania więc pod tym względem prawicowa nie jest jeśli rozpatrywać to punktowo to

0 - głęboki komunizm np. Korea Pln.
50 - głęboka socjaldemokracja np. Francja
100 - głęboki liberalizm np. brak


PO(UW) miałaby jakieś 60 pkt. PiS jakieś 52 pkt. Faktyczna różnica nieduża.


Drugim aspektem jest poziom rozpasania obyczajowego. Tu rzecz ma się odwrotnie. Liberalizm obyczajowy to właśnie jest to rozpasanie i jest SZTANDAREM LEWEJ STRONY. Dla prawicy sztandarem jest konserwatyzm obyczajowy.

0 - głęboki komunizm ZSRR za Lenina czyli legalizacja kojarzenia się homo, promowanie rozwiązłości itd.
10 - Holandia. To samo co powyżej tylko już nie ma przymusu jak za Lenina bo ruch wychodzi od dołu i jest celem, do którego Lenin dążył
30 - Przyzwolenie społeczne na rozpustę, traktowanie rozwodników jak równych obywateli, a nie jako osoby łamiące coś tak ważnego jak przysięga(dowolnej formy). Poruszanie kwestii homo jako coś naturalnego itp. Polska
50 - Polska lat '80 i początku '90
85 - Hiszpania gen. Franco
100 - głęboki konserwatyzm np. brak

PO(UW) jakieś 27 pkt. PiS 55.



Nie są to partie prawicowe jak widać. Najbardziej prawicowa jest WiP gospodarczo 100 obyczajowo 75 pkt.
  • -1

#135

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poza tym w katolickim kraju katolicy mogą nie chcieć by z ich pieniędzy fundowano produkcję ludzi w probówkach.



Mówienie tak o Polsce jest już dużą przesadą. Choć wielu Polaków uważa się za katolików, to nie zgadzają się oni z KK. Kościół stracił wpływy. Poza tym mówienie do kogoś "obyś sczezł" jest niegrzeczne. Sam Komor jest przykładem tak myślącego polityka i katolika.

. Niby starają się przekonać ludzi, że dzieci wyprodukowane metodą in vitro są równie silne co naturalnie poczęte ale co w telewizji nie pokażą takiego to okularnik, a to cukrzyk.


Jako okularnik czuje się urażony. Choć pewnie dlatego, że mam inne poglądy od ciebie, to w twoich oczach jestem niezłym defektem :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych