Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Wybory Prezydenckie 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA (122 użytkowników oddało głos)

Na kogo będziesz głosował/a ?

  1. Głosowano Bronisław Komorowski (PO) (51 głosów [41.80%])

    Procent z głosów: 41.80%

  2. Głosowano Jarosław Kaczyński (PiS) (71 głosów [58.20%])

    Procent z głosów: 58.20%

Głosuj

#91

Jakub.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osiris, a co myślisz o tych wszystkich kłamstwach Kaczyńskiego i jawnych manipulacji typu prywatyzacja służby zdrowia, jak również jego grach teczkami gdy był u władzy. Teczka na Tuska się znalazła od razu i siał podejrzenia, natomiast o jego teczce dowiedzieliśmy się dopiero gdy sąd lustracyjny oświadczył że on nie współpracował z SB (bo żadnego porzytku SB z niego nie miała bo przecież do opozycji przystąpił na samym finiszu). Znaczy to że teczki wiemy to wiadomo od dawna ale chodzi mi o te sfingowane zgody na współpracę i zmyślone raporty. Czemu nie dał takiej samej szansy Tuskowi? Dlaczego zawiązał koalicję z LPR i Samoobroną wiedząc dobrze co to są za ludzie. Wcześniej się nimi brzydził a potem zaprosił na stanowisko wicepremiera. Jak oceniasz jego drastyczną zmianę poglądów na lewicę? (Szczególnie ważne pytanie w obliczu tłumaczenia popleczników JK jakoby wszystko to co robi premier, razem z listem do mundurowych, było pod kampanię, ale cała przemiana jarka i oświadczenie że od teraz gierek nie był złym komunistą nie jest graniem pod kampanię - czy ty w to wierzysz?).

Bardzo interesuje mnie twoja odpowiedź na te pytania, bo ja nie mogę pojąć jak można głosować na JK nie wskazując na mocne punkty jego programu tylko jego stylu bycia w polityce czy to co napisałem wyżej.

Pozdrawiam


Właściwie moge podpisać się pod tym obydwiema rękami , dodam jeszcze od siebie kilka pytań retorycznych do kolegi Osirisa ; Czy wierzyłeś gdy premier rządu IV RP Kazimierz Marcinkiewicz mówił że wybuduje 3 mln mieszkań ?, czy wierzyłeś gdy prezes Pisu zapewniał że nigdy nie dopuści do koalicji z Samoobroną ? , jak czułeś się gdy wicepremier rządu IV RP publicznie mówił że jest zdziwiony tym "jak można zgwałcić prostytutke"? . Jak czułeś się gdy poseł PiS Górski zapowiadał "koniec cywilizacji białego człowieka" po elekcji Barracka Obamy ? Jak się czułeś gdy lider PiSu wykorzystywał rozgłośnie medialną człowieka uznawanego za najpotężniejszego fundamentaliste w Europie do promocji wyborczej mimo że ta rozgłośnia ma rzekomo charakter ściśle religijny ?

Te i inne pytania muszą być zadane .

Nie wspomne o takich personach jak panowie Ziobro , Suski , Polaczek , Gosiewski , Górski czy też pani Anna Sobecka i wiele innych "wybitnych" postaci .

Ponadto bardzo zaniepokoiło mnie pochlene wypowiadanie się przez Jarosława o Gierku , to było strasznie haniebne szczególnie jak na człowieka który kreuje się na histerycznego antykomuniste to była poprostu tak skrajna hipokryzja że już się zbiera na mdłości gdy sie tego słucha . Swoją drogą jestem ciekaw która grupa społeczna była by następna w kolejce do "przymilania się " przez Kaczyńskiego gdyby wybory trwały dłużej ? Antyklerykałowie ? Homoseksualiści ? Ten człowiek byłby gotów pójść pod ręke z Dzierżyńskim gdyby mu to przyniosło jakiś profit polityczny . Nie długo z jego ust usłyszymy że dzieki komunizmowi Polska odzyskała niepodległość . Skandal , mam nadzieje że jego wyborcy przejrzą na oczy .

I na koniec taki cytacik co mnie bardzo rozbawił "Kłamstwa to jego marka , NIE głosuje na Jarka"

Użytkownik Jakub edytował ten post 02.07.2010 - 21:34

  • 0

#92

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem żaden z kandydatów nie jest dobry, mój kandydat nie przeszedł w pierwsze turze(niestety), a wybór między Kaczyńskim a Komorowskim przypomina mi wybór pomiędzy wybiciem sobie lewego, albo prawego oka, więc zaoszczędzę sobie trudu skreślania krzyżyka, bo jakby nie było to i tak będzie w moim odczuciu źle.
Jak świat stary żaden polityk nigdy nie był kryształowy, ale wątpię w to że w 38 milionowym kraju nie znaleziono by chociaż 20 godniejszych reprezentantów, bo prezydent to jakby nie patrzeć głównie funkcja reprezentacyjna.
  • 0

#93

Jakub.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to troszkę inny wybór , to trochę tak jakby wybierać pomiędzy zastrzykiem z trucizną a krzesłem elektrycznym mimo wszystko wybiorę to co mniej "boli" .
  • 0

#94

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli nie podobają się wam ich programy to wybór wciąż jest łatwy. Kandydaci są jacy są. Kaczyński pokazał co robił jak był u władzy, natomiast Komorowski misio od dłuższego czasu nawet opozycja nie miała do niego zastrzeżeń odnośnie sposobu w jaki sprawował stanowisko marszałka sejmu.

Pozdrawiam
  • 0

#95

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mikke ma racje, JK musi wygrać, PIS padnie. :) A i ktoś musi pilnować Dońka. Ale JK nie ma zamiaru pewnie byś bezstronnym...
  • 0

#96

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mi wystarczy, że Kaczyński zachwala się Gierkiem i stwierdził, że nikogo do więzień nie sadzano.

W końcu mnie utwierdził, że taki tekst, który od lat krąży w sieci jest prawdziwy w 100%.

Ten człowiek faktycznie miał dobrze za komuny, dlatego ją teraz chwali bez żadnych skrupułów.

To ten tekst:

cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów ...



1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego.

Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.


2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.

W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.


3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.



4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.


5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalkii, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.


6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.


7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków
i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?



Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską.

Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?

Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?

...


Ale prawdziwej mocy on nabrał w tej kampanii. Nie wyobrażam sobie by prawdziwy internowany opozycjonista takie bzdety wygłaszał jak Kaczyński.

Zresztą dziwne by narzekał...miał w końcu okazję ukraść księżyc.
  • 2

#97

Niedowiarek.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wyniki sondażów będą zgodne to niedługo trzeba będzie spadać z tego kraju. Na szczęście mam własnościowe mieszkanie które opchnę i wynajmę jakąś chatkę w anglojęzycznym państwie, zanim moja pensja wyniesie 600zł i będę robić po 12h/7 dni w tygodniu...
  • 1

#98 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Jedź, jedź - czy my Cię trzymamy? :P
  • 1

#99

Niedowiarek.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czuję się Polakiem i nie chciałbym, jednak pro-bogacze i nowobogaccy chachmęciarze mnie do tego zmuszają.
  • 1

#100

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I po bólu, myślę że Komorowski będzie dobrym prezydentem, chociaż wiadomo że wszystkim się nie dogodzi i jaka by jego prezydentura nie była, zawszę znajdzie się ktoś kto i tak zakwestionuje jego styl rządzenia.Mówiło się że Komorowski będzie pro rosyjski i że Kaczyński nas "obroni" przed Rosjanami, a podczas debaty to właśnie Kaczyński chciał rozmawiać o Białorusi z Moskwą.
  • 0



#101

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja tam się cieszę. Jest to co prawda tak zwane "mniejsze zło", ale się cieszę. Jarek jest fanatyckim katolem na usługach Radia Maryja, jest przeciw temu wszystkiemu za czym jestem ja (np. invitro) i nie zna słów hymnu :x
  • 1

#102

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W sumie dobrze wyszło. Przecież Jarek nie chce prezydentury, tylko władzy. Jego wynik daje ogromne nadzieje na wybory parlamentarne...
  • 0

#103

Jakub.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam się cieszę. Jest to co prawda tak zwane "mniejsze zło", ale się cieszę. Jarek jest fanatyckim katolem na usługach Radia Maryja, jest przeciw temu wszystkiemu za czym jestem ja (np. invitro) i nie zna słów hymnu :x


Słów hymnu nie znał Lechu :)

Bardzo się ciesze ze zwycięstwa mniejszego zła . To była konfrontacja konserwatywnej demokracji i autorytaryzmu zwyciężyła demokracja , cieszę się tym bardziej że jedną z najbardziej obrzydliwych dla mnie rzeczy na świecie to indyferentyzm moralny .

Może w końcu , przy takiej sile poparcia społecznego platworma weźmie się wreszcie za pełną legalizacje i refundacje InVitro , to jest rzecz społecznie porządana i bardzo potrzbna .
  • 1

#104

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Demo-dupokracja.

Ja niedługo pójdę sobie wyrobić legitymację partyjną, słusznej partii pierwszego sekretarza Tuska ;) Tyle zostało w sumie.

Użytkownik Cahir edytował ten post 04.07.2010 - 20:10

  • 2



#105

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Słów hymnu nie znał Lechu :)


Aaaa no taaak :] to mam jeden argument mniej, pardon x]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych