Skocz do zawartości


Wybory Prezydenckie 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
165 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA (122 użytkowników oddało głos)

Na kogo będziesz głosował/a ?

  1. Głosowano Bronisław Komorowski (PO) (51 głosów [41.80%])

    Procent z głosów: 41.80%

  2. Głosowano Jarosław Kaczyński (PiS) (71 głosów [58.20%])

    Procent z głosów: 58.20%

Głosuj

#31 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

:lol

A może różnice w wyniku głosowania biorą się stąd, że osoby będące udział w głosowaniu w USA mają troszkę inne pojęcie o tym o się u nas dzieje? Czytałem gdzieś, że znaczna większość osób biorąca udział w głosowaniu w Stanach, to nasi rodzimi "nieudacznicy" czyli mieszkańcy Jackowa i innych tego typu punktów, skupiających osoby które mimo wszystko jednak nie odniosły oszałamiającego sukcesu zawodowego. Ba, ich sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim także jestem niska... bo Ci którym się udało, tak naprawdę mają w dupie to co się dzieje w Polsce.

Natomiast ci 'leserzy', no niestety ale kierują się tylko tym, kto jest dla nich większym "patriotom". Przyjechał do nich, poopowiadał jaki to z niego prawdziwy polak, naobiecywał nie wiadomo czego i mamy efekt. Uważam, że jeśli im on tak bardzo pasuje, to niech może zostanie jakimś przedstawicielem mniejszości polskiej w USA - i będzie to z korzyścią zarówno dla nas, jak i dla nich.

Zresztą, dla mnie sprawą niepoważną jest dawanie możliwości głosu tzw. Polonii. Co innego jak ktoś wyjechał tylko do roboty, powiedzmy na 3 lata i wraca, a co innego, jak ktoś stąd uciekł w latach 70' czy 80' (wtedy też ostatni raz widział Polskę), a teraz udaje nie wiadomo jakiego patriotę i bierze czynny udział w głosowaniu i decydowaniu o tym co się tutaj będzie działo...

Z drugiej strony - czym, że jest takie 70% głosów, jeśli grupę głosującą stanowiło 30 000 osób? Równie dobrze moglibyście się powoływać, że na wschodzie polski, w jakiejś wsi Jaro dostał 68% głosów, i w takim razie wybory są sfałszowane, skoro nigdzie indziej tak nie wyszło.

Takie bzdury jakie on plecie to nic ich nie przebije


To chyba masz słabą pamięć...

Pragnę zauważyć, że chyba tylko w USA tyle głosów dostał nasz Jareczek - w pozostałych krajach miał chyba bardzo mierny odsetek głosów.
  • 0

#32

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jarek najmniej głosów otrzymał w Rosji. Może wiesz, ile głosów tam otrzymał Bronek? Było by jakieś odniesienie do tych 30 000?
  • 0



#33 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Dokładne dane PKW:

Σ Rosja 764
Σ Stany Zjednoczone Ameryki 33773

Ilość wydanych kart ^

-------------------------------

Suma głosów z zagranicy na:

Bronka - 81105
Jarka - 62422

Użytkownik Razor edytował ten post 27.06.2010 - 17:19

  • 0

#34

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

CZEGO BOI SIĘ TUSK?

W pewnym sensie można powiedzieć, że Jarosław Kaczyński już te wybory wygrał. W takim sensie, że sytuacja na pewno nie potoczy się tak, jak to planował Tusk jeszcze niedawno.

Miało być tak: Lech Kaczyński, do szczętu opluty, ośmieszony i odarty z godności przez nagonkę ustawioną od Palikota i Wojewódzkiego po Bartoszewskiego, przegrywa wybory wysoko, PiS się wskutek tej klęski kruszy, duża część działaczy buntuje się przeciwko Kaczyńskiemu i wychodzi tworzyć inną formację albo przechodzi do zyskującej na znaczeniu Prawicy Rzeczpospolitej, głosy się rozpraszają; w tym zamieszaniu PO − pod pozorem wymogów walki z kryzysem − przyśpiesza wybory parlamentarne i na następne cztery lata Tusk zyskuje władzę, jakiej nie miał w Polsce nikt od czasów Jaruzelskiego. Cztery lata takiej władzy to dosyć, żeby mógł ostatecznie wyczyścić służby specjalne, dorżnąć ostatnie niezależne od siebie media i, przy życzliwości coraz bardziej rozczarowanych demokracją w nowych krajach członkowskich stolic zachodnich, ugruntować w Polsce na dobre rządy oligarchiczne.

Teraz, po tragedii, jest już jasne, że nawet jeśli PiS wybory przegra, to nie miażdżąco. Nie rozpadnie się, przeciwnie, wzmocni i zyska dogodną pozycję do walki o parlament. A prawdziwa władza jest wszak, zgodnie z polską konstytucją, w parlamencie. PO, mając już wszystko, utraci swe uniwersalne alibi dla politycznego nieróbstwa, będzie też odpowiadać za wszystko, na czele z załamaniem budżetu, które w kontekście kryzysu euro staje się całkiem prawdopodobne. W efekcie można sobie wyobrazić zwycięstwo PiS za rok, nawet w takim wymiarze jak na Węgrzech.

Myślę, że ta właśnie perspektywa skłoniła Tuska, by odpuścić najbliższe wybory − niech tam Komorowski padnie, mała strata, krótki żal, prezydentura Kaczyńskiego będzie wszak nieustającą wojną jak za czasów Wałęsy, a Polacy tego nie lubią, rok wytrzymamy, za to potem wygramy większość konstytucyjną i nic nam nie będzie mógł zrobić.

Ale w ostatnich dniach Tusk najwyraźniej po raz kolejny zmienił zdanie, jednak zaczęło mu zależeć na belwederskich żyrandolach dla podwładnego. Dlaczego? Bo uświadomił sobie, że prezydentura Kaczyńskiego wcale nie musi być taką, jak się potocznie zakłada. Katastrofa zadziałała jak wielki reset, unieważniła wszystkie wizerunkowe obciążenia szefa PiS, i może on dziś nie tylko wygrać − może też, jako prezydent, demonstracyjnie okazywać PO w obliczu kryzysu gotowość współpracy, wręcz namawiać ją do reform, ponaglać, no, gdzie te projekty, przecież finanse się walą! A gdy nawet chłopcy Tuska jakiś projekt spłodzą (co wątpliwe, zważywszy, jak indolentni okazywali się dotąd), powiedzieć – no tak, reformujmy, ale dlaczego kosztem prostych Polaków? Ja jestem za reformami, ale nie tak, na to się nie zgadzam, nie umiecie tam przygotować porządnej reformy?!

A tego PO nie przetrwa. Do walki z Kaczyńskim awanturnym ma całą armię pomagierów i potężny arsenał propagandowych broni. Wobec życzliwego będzie bezradna.

Rafał A. Ziemkiewicz

Źródło
  • 1



#35 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Wielkim sukcesem Kaczyńskiego będzie tak wygrana jak z wysokimi notowaniami przegrana i na to TUSK nic nie poradzi.
Jest w szachu.
Ciekawe czy PO odpali przed niedzielą jakąś bombę.
Na razie widać bezradność obozu PO w kampanii.
Nawet wygrana w sądzie obciąża PO, bo zwraca uwagę opinii na pokrętność działań PO w obszarze służby zdrowia.
W końcu nie wiadomo o co PO chodzi w tej kwestii, bo wpierw chcą prywatyzacji, potem kamuflaż w postaci zmiany nazwy z prywatyzacji na komercjalizację a teraz nagle okazuje się, że Komorowski jest jakby przeciwnikiem jednego i drugiego.
Przecież fałszem śmierdzi na kilometr.
Co do Białorusi to zgadzam się że o niej trzeba rozmawiać też z Rosją, bo z Łukaszenkom nie da się rozmawiać o niczym.
Oburzenie Komorowskiego było sztuczne (grał jak bracia Mroczki w M jak miłość) bo jakże wygląda to w świetle oddania śledztwa Rosjanom.
Sami się ubezwłasnowolniliśmy w tej kwestii a oburza się, że o trzecim kraju rozmawiać mamy z innym państwem, gdzie znany jest układ sił i geopolityka w tym rejonie.
Kaczyński jest szczery do bólu a Komorowski pokazał obłudę.

Użytkownik osiris edytował ten post 28.06.2010 - 08:46

  • 6

#36

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakbyś wysilił się trochę i posłuchał uzasadnienia sądu to byś doskonale wiedział o co chodzi. Za takie słowa ja bym odpierał prawo do głosowania skoro ktoś nie potrafi się nawet zorientować co się wokół niego dzieje. Jak tak może być że w ramach kampani Kaczyński rozsiewa kłamstwa, a jak Komorowski i jego sztab chcą je sprostować to jest robienie wojny?

Bardzo się zdzwię jeśli komorowski by przegrał. Jednocześnie bardzo źle to będzie świadczyć o narodzie polskim który dał się nabrać na zdemaskowane już kłamstwa kaczyńskiego. Wynik pierwzsej tury to 41% BK - 37% JK - 13% GN, natomiast w sondarzach przed wyborami 47% BK - 35% JK - 5% GN. Wyraźnie widać że Kaczyński wcale nie zyskał tylko Komorowski stracił na rzecz Napieralskiego. Teraz pewnie ci co ostatecznie zagłosowali na niego wrócą do Komorowskiego, proste.

Pozdrawiam
  • 0

#37

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakbyś wysilił się trochę i posłuchał uzasadnienia sądu to byś doskonale wiedział o co chodzi. Za takie słowa ja bym odpierał prawo do głosowania skoro ktoś nie potrafi się nawet zorientować co się wokół niego dzieje. Jak tak może być że w ramach kampani Kaczyński rozsiewa kłamstwa, a jak Komorowski i jego sztab chcą je sprostować to jest robienie wojny?

Bardzo się zdzwię jeśli komorowski by przegrał. Jednocześnie bardzo źle to będzie świadczyć o narodzie polskim który dał się nabrać na zdemaskowane już kłamstwa kaczyńskiego. Wynik pierwzsej tury to 41% BK - 37% JK - 13% GN, natomiast w sondarzach przed wyborami 47% BK - 35% JK - 5% GN. Wyraźnie widać że Kaczyński wcale nie zyskał tylko Komorowski stracił na rzecz Napieralskiego. Teraz pewnie ci co ostatecznie zagłosowali na niego wrócą do Komorowskiego, proste.

Pozdrawiam



jakbyś za kłamstwa odbierał jakiekolwiek prawa to Komoruski razem ze swoim ryżym przyjacielem już dawno by siedzieli w ciężkim więzieniu ;)
  • 2

#38

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na kogokolwiek się nie zagłosuje, to jest to jedno i to samo podwórko.
  • 1

#39

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za kłamstwa to bym wieszał za jaja, ale ja tu mówię braku zdolności to zrozumienia tego co cię (nie ciebie konkretnie) otacza. Sąd bardzo dokładnie wskazał różnice między prywatyzacją, a komercjalizacją. No sorry ale jak ktoś tak beszczelnie kłamie i dyskredytuje projekty oponenta to powinień dostać cięższą karę niż odczytanie przez lektora słów przeprosin. Nawet nie przeprosin tylko stwierdzenia że się kłamało. JK powinien to powiedzieć w twarz Komorowskiemu tak żeby to wszyscy w telewizji zobaczyli. Skończyły by się te głupie wypowiedzi pisowców którzy prawie nigdy nie mówią nic konkretnego. Oni to by wszystkim daliby więcej i zrobili lepiej. Na tych słowach kończą. Natomiast PO ma jakąś wizję rozwoju państwa. Dzisiaj znowu jaki krzyk jest ze strony pis-u że PO będzie miało władzę absolutną. Jakoś tak nie krzyczeli jak oni ją mieli. Jak oni w ogóle mają wstyd kreować się na prawdziwych polaków i patriotów skoro dla zdobycia i utrzymania władzy sięgneli po wszystkie możliwe środki: związali się nawet z Lepperem ale w porę zauważyli że co już nie zrobią to tylko się ośmieszą.

Wreszcie kozakiewicz zachował się jak prawdziwy spiskowiec. Wszyscy tak marudzą tu na PO i PIS rox i w ogóle (no dobra nie wszyscy) a zapominają co się działo na początku kryzysu i jak bardzo PiS chciał tych strzykawek z tym gównem na niby epidemię. Przypomnę że spiskowcy wtedy głosili że oto NWO atakuje.

Niestety ale spora grupa ludzi sie tutaj wypowiadająca to marudy i pierdoły, które niezabardzo wiedzą o co w tym wszystkim biega ale rząd zawsze jest be.

JKM ROX :)

Pozdrawiam
  • -2

#40

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No sorry ale jak ktoś tak beszczelnie kłamie i dyskredytuje projekty oponenta to powinień dostać cięższą karę niż odczytanie wiedzieć w twarz Komorowskiemu tak żeby to wszyscy w telewizji zobaczyli.



a jaka karę byś dał puszczalskiej Sawickej po tym jak opowiadała jakie to lody będzie można robić na prywatyzacji szpitali??


Natomiast PO ma jakąś wizję rozwoju państwa.



jaka wizję? mielenia jęzorem i obietnic większych niż Lepper z Giertychem razem wzięci? aaa zapomniałem tysiąc km autostrad w 500 dni zapowiedziane przez Komoruskiego.. tylko co ma do tego prezydent?? haha
  • 1

#41

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo się zdzwię jeśli komorowski by przegrał. Jednocześnie bardzo źle to będzie świadczyć o narodzie polskim który dał się nabrać na zdemaskowane już kłamstwa kaczyńskiego.

Źle o narodzie świadczy to że zwalczyliśmy komune a teraz ktoś dał jej 13% poparcia bo w teledysku zaśpiewały dwie laski.

Użytkownik michał p edytował ten post 28.06.2010 - 18:46

  • 2

#42

Jakub.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Bardzo się zdzwię jeśli komorowski by przegrał. Jednocześnie bardzo źle to będzie świadczyć o narodzie polskim który dał się nabrać na zdemaskowane już kłamstwa kaczyńskiego.

Źle o narodzie świadczy to że zwalczyliśmy komune a teraz ktoś dał jej 13% poparcia bo w teledysku zaśpiewały dwie laski.



Wiesz co , może najpierw zaznajomisz się z doktrynami i założeniami ustroju komunistycznego a dopiero potem będziesz takie rzeczy opowiadał . To co napisałeś to typowe prawicowo-ignoranckie podejscie mające na celu marginalizacje prawicowej partii centrowo-liberalnej o nazwie SLD .

Odniosę sie jeszcze do debaty bo jeszcze się nie wypowiadałem na ten temat

Komorowski mnie zaskoczył i to bardzo pozytywnie , myślałem że właśnie debaty będą dla niego ciężkie ze względu na jego "misiowatość" a tu prosze narazie w moich oczach wiele nie stracił , tzn nigdy w moich oczach wiele znaczył ale ze względu na realne zagrożenie elekcją Jarosława K. trzeba się zmobilizować . Obaj kandydaci powiedzieli to co mają powiedzieć i bardzo zręcznie unikali jasnych deklaracji w kontrowersyjnych kwestiach np invitro . Na plus Komorowskiego na pewno dochodzi to że wytknął Kaczyńskiemu chęć zamykania ludzi w wiezieniu za invitro i ta słynna już kartka w stylu "dziadka z wermachtu" to spore zaskoczenie , można powiedzieć że PiS dostał z broni którą sam wojował :) .

Kaczyński bardzo mnie zaniepokoił wypowiedzią o Białorusi i dyskutowaniu o niej z Moskwą , to było bardzo nieroztropne i niemądre , pan prezes powinien wiedzieć że Białoruś już dawno usunęła z nazwy człony "Socjalistyczna Republika Radziecka" kto jak kto ale człowiek który tak histerycznie nienawidzi komunizmu i wszystkiego co z nim związane powinien takie rzeczy wiedzieć . Ta wypowiedź mogła bardzo negatywnie wpłynąć na nasz wizerunek w Europie , skłonności imperialistyczne są w dłuższej mierze szkodliwe . Jeżeli ten człowiek naprawde tak myśli a nie sie przejęzyczył to aż strach się bać .

Trochę mnie zmartwiło lakoniczne zbycie przez Komorowskiego pytania o rozdzielenie Państwa i Kościoła , po Kaczyńskim nie spodziewałem się niczego innego jak posłusznogo podążania według "nauczania" biskupów , ale myślałem że Bronisław nieco bardziej w tej sprawie zwróci się w lewo , to by było z korzyścią dla całej Polski . No cóż szkoda , to powinna być nauczka dla lewicy i przestroga dla Napieralskiego aby nie udzielał bezpośredniego poparcia nikomu a najlepiej na tym wyjdzie .
  • -1

#43

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Źle o narodzie świadczy to że zwalczyliśmy komune a teraz ktoś dał jej 13% poparcia bo w teledysku zaśpiewały dwie laski."

To też racja :) Ale Napieralski po prostu dobrze prowadził tą kampanię.

"Komorowski mnie zaskoczył i to bardzo pozytywnie , myślałem że właśnie debaty będą dla niego ciężkie ze względu na jego "misiowatość"

Wiedziałem że Bronek jakoś śmiesznie wygląda i brakowało mi tego słowa. Misiek idealnie do niego pasuje xD

Może mi ktoś wyjaśnić co Komorowski powiedział na pytania o rozdzieleniu państwa od religii i co chodziło z tą kartką na końcu, bo z tego co pamiętam to misiek wyciągnął jakiś hak. Jechałem wtedy samochodem i nie mogłem się w pełni skupić na słuchaniu. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
  • 1

#44

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wreszcie kozakiewicz zachował się jak prawdziwy spiskowiec. Wszyscy tak marudzą tu na PO i PIS rox i w ogóle (no dobra nie wszyscy) a zapominają co się działo na początku kryzysu i jak bardzo PiS chciał tych strzykawek z tym gównem na niby epidemię. Przypomnę że spiskowcy wtedy głosili że oto NWO atakuje.


Bardzo dobrze, że to przypomniałeś. Faktycznie warto wspomnieć, że kilka miesięcy wstecz Kopacz była bohaterką środowisk Anty-NWO. A PiS chciał wszystkich szczepić co się wiązało z NWO.

Niezależnie od tego czy PiS jest NWO czy nie, faktem jest, że dobrze się stało, że nie kupiliśmy tych szczepionek i PiS się ośmieszył.

Cały problem wynika ze sposobu w jaki działa PiS, oni nie myślą...tylko są zawsze ANTY. Nie ważna jaka sprawa, mówią na odwrót by dać kontrast...nawet jeśli mówią bez sensu. Każda ich zdanie jest odmienne niż PO.

A z kartką to chodzi o to, że Kaczyński chciał odebrać dopłaty rolnikom i budować armię. I chyba to Komorowski wyciągnął w kontekście wojaży Kaczyńskiego na wieś...
  • 1

#45

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kwaśniewski właśńie poparł Komorowskiego
"Będę głosował na Bronisława Komorowskiego. Tak zdecydowałem i pora najwyższa to powiedzieć. "

tak się zastanawiam czy wogóle jest jeszcze ktoś prezentowany w mediach kto nie będzie głosował na Komorowskiego ? :mrgreen:

jeszcze chwila i dowiemy się że nawet Ziobro z Kaczyńskim zagłosują na Komorowskiego :rotfl:

jestem w lekkim szoku jaka nagonka w mediach na to by wybrać bronka, nawet akcje taurona sprzedali taniej by dać zarobić ludziom i zdobyć parę głosów,

nie zdziwiłbym się jak jutro zainterweniuje NBP aby zbić kurs franka do wyborów aby zdobyć głosy osób zadłużonych we frankach

jakby to się nie działo naprawdę pomyślałbym że to jakaś marna komedia czy kabaret niczym


ale oni nawet przebili Pana Grabowskiego ...

Użytkownik rolpiek edytował ten post 28.06.2010 - 21:50

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych