Skocz do zawartości


Zdjęcie

'Szalona pogoda'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#31

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

na śląsku juz o 6:00 jest 25'C a w południe do 35'C jest tak upalnie ze chyba klima w aucie to najlepsze rozwiazanie. Burzy tak często nie ma i oby nie było bo mam przerwana transmisje na na dekoderze :mrgreen: . kurde własnie jem banana i on tez ma 30'C ;(

Użytkownik szymonn edytował ten post 11.06.2010 - 18:48

  • 0

#32

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konwekcja nad Polską ruszyła pełną parą. Zaczynają tworzyć się superkomórki
Dołączona grafika
  • 2



#33

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

u mnie na slasku przed chwila urwanie chmury, ale popadalo chwile i przestalo. Wczesniej tak samo goraco jak cholera. Teraz przynajmniej jest czym poodychac.
  • 0

#34

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A na pomorzu jakie piękne chmury... :) Czerwony placek aż po horyzont, do tego jeszcze dalej złote i najdalej czarne. Rzadko zdarza się, że tyle chmur jest na raz na niebie. Na prawdę pięknie.
  • 0

#35

Bart76.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lato będzie w tym roku nieprzewidywalne, burze, intensywne opady no i te nieprzewidywalne zmiany temperatur. Zestaw uniwersalny urlopowicza: płaszcz przeciwdeszczowy, parasol, kalosze, kożuch, czapka i szalik ;)
  • 0

#36

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nareszcie jakaś burza. Wieczorem było ich kilka przy czym najlepsza była druga (pierwsza tylko postraszyła wyładowaniami chmurowymi, druga nadeszła jakieś 20 minut za nią, od razu wiedziałam, że będzie ładna bo na zachodzie skąd miała nadejść widać było pełno wyładowań doziemnych o niespotykanym pomarańczowym odcieniu).

W czasie tego zjawiska kilkakrotnie piorun uderzył blisko mojego domu, raz prawdopodobnie na sąsiedniej ulicy (huk praktycznie w tym samym momencie) ale nie byłam tam jeszcze w celu sprawdzenia w co uderzył. Ładny był, o dziwo pomarańczowy a nie niebieski. I wytworzył coś w rodzaju pioruna kulistego. Ułamek sekundy po tym jak powstał znad punktu w który uderzył wyłoniła się świecąca kulka (również pomarańczowa), przeleciała w powietrzu z dużą szybkością (pozostawiając po sobie smugę powidoku, a może pary?) poziomo jakiś metr nad wysokością kabli (ale nie bezpośrednio nad nimi tylko raczej równolegle) tak na oko 100 metrów na wschód od miejsca gdzie piorun uderzył po czym wyparowała. Chwilę później nadeszło oberwanie chmury z gradem o średnicy około 1cm (malutki, wiem, ale największy jaki widziałam do tej pory) i czymś co określiłabym jako "szkwał" choć szczerze powiedziawszy nie do końca rozumiem co się pod tym określeniem kryje więc mogę się mylić. W każdym razie deszcz i grad padały tak mocno i wiał tak silny wiatr ,że krople rozpryskiwały się tworząc białą "mgłę" uniemożliwiającą zobaczenie czegokolwiek w promieniu 5 metrów.

Przez następne minimum 2 godziny (później poszłam spać) przechodziły kolejne burze. Jedna sprawiła, że zgasła latarnia koło mojego domu (co ciekawe nie wywaliło ani razu prądu - latarnia zwyczajnie zgasła choć prąd był) a pioruny dawały tak często, że nie jej światło nie było potrzebne.
  • 0



#37

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A w lublinie wczoraj wieczorem zaczelo sie chmurzyc. Bylem pewien ze zacznie lać, ale nic. W oddali sie tylko blyskalo, ale do samego lublina nic nie doszlo (z tego co wiem w warszawie przeszly burze, na poludniowy-wschod od lublina, w hrubieszowie takze). Pogoda z lekka szaleje. Ciekawe co przyniesie nam nadchodzacy tydzien.
  • 0

#38

juniorro.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy tego nie rozumiem. Co to znaczy że spadnie 90mm wody na metr kwadratowy? A co to za różnica czy spadnie tyle wody na metr, centymetr czy kilometr kwadratowy? Przecież jeśli spadnie wszędzie tyle samo to wszędzie będzie 90 mm wysokości.
  • 0

#39

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to znaczy że spadnie 90mm wody na metr kwadratowy? A co to za różnica czy spadnie tyle wody na metr, centymetr czy kilometr kwadratowy?

Nigdy się nad tym co prawda nie zastanawiałam ale na logikę rzecz biorąc chodzi tu o mm sześcienne czyli miarę objętości (a nie wysokości).
  • 0



#40

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nigdy tego nie rozumiem. Co to znaczy że spadnie 90mm wody na metr kwadratowy? A co to za różnica czy spadnie tyle wody na metr, centymetr czy kilometr kwadratowy? Przecież jeśli spadnie wszędzie tyle samo to wszędzie będzie 90 mm wysokości.

Nic nie znaczy, bo to określenie jest po prostu błędne. Można powiedzieć - pomieszanie z poplątaniem. Mówi się albo "opad wyniesie 90 mm" albo "spadnie 90 litrów na metr kwadratowy". Wartości wyrażone w obu jednostkach są jednakowe, bo milimetrowa warstwa wody na powierzchni metra kwadratowego to dokładnie 1 litr.
  • 5



#41

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Upał nieznośny, ale prognozy zapowiadają załamanie pogody najpewniej od dzisiejszej nocy do poniedziałku. Problem w tym, że model GFS znów trochę wprowadza w błąd. Tym razem nie zawyża, a zaniża dane - faktyczny punkt rosy mocno różni się od prognozowanego, tak więc i CAPE może być wyższe, zaś CIN niższy. Jeśli coś do nas wejdzie to od zachodu, nad zachodnią granicą cały czas się kotłuje, ale w głębi kraju jak na razie brak warunków.
  • 0



#42 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano


Wielkie sterowanie pogodą w Moskwie

9 maja pogoda nad rosyjską stolicą będzie w pełni kontrolowana. Wszystko to z okazji kolejnej rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Władze miasta na sterowanie pogodą wydały dziesiątki milionów rubli.

9 maja w paradach na Placu Czerwonym udział wezmą dziesiątki żołnierzy oddziałów garnizonu moskiewskiego.

Aby nic nie przeszkodziło donośnym obchodom, wojsko dba o to, aby niebo ponad Moskwą było pozbawione chmur, a już na pewno, aby na szacownych gości nie padał czasem zimny deszcz.

W tym roku mer Moskwy wydał na operacje w przeliczeniu około 5 milionów złotych. Przed rokiem na zapewnienie korzystnej aury nie wydano ani rubla, ponieważ pogoda była wyśmienita.

Tym razem szansa na deszcz jest znacznie większa. Rosjanie mają za sobą cały arsenał środków zapobiegawczych, w tym 10 wyposażonych w specjalne urządzenia maszyn AN-12 i Ił-18. Maszyny startować będą z podmoskiewskiego lotniska Czkałowskij.

Z samolotów na chmury spuszczonych zostanie 25 ton suchego lodu i 1,2 tysiąca litrów ciekłego azotu. Mimo iż suchy lód, jak i ciekły azot rozprowadzane w powietrzu są całkowicie niegroźne dla środowiska, to jednak brak opadów jest już sporym zagrożeniem. Każda ingerencja w zjawiska atmosferyczne zawsze powoduje reakcję.

W ubiegłym roku piękną pogodę na Dzień Zwycięstwa zapewnić chciały także władze Ukrainy. Janukowycz podczas narady wypowiedział do ministra obrony następujące słowa:

"Niech pan pomyśli nad tą kwestią, mówię o tym poważnie. I jeśli okaże się to niezbędne, należy podjąć wszelkie konieczne środki, popracować z uczonymi. Istnieją takie praktyki, które nie dopuszczają złej pogody, więc zajmijcie się tym problemem". Czy w tym roku uda się zapewnić piękną pogodę?





Click



  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych