Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#7306

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Juzek

jakie prawa fizyki uniemożliwiają powstawania długotrwałych smug kondensacyjnych?

Żadne prawa fizyki nie stoją na przeszkodzie by rozpylić w powietrzu chemię i inne gie. Żadne. Długotrwałe smugi kondensacyjne przed rozpoczęciem akcji opryskiwania ludzi zabójczymi mieszankami nie istniały, więc to pytanie jest tak debilne i absurdalne, że po prostu ręce opadają! Można by mnożyć takie pytania, dlaczego to nie Niemcy zabili naszych w Katyniu etc.? Dlaczego to jest niemożliwe? Dlaczego 2 samoloty nie mogły zburzyć i zamienić w pył 3 wież WTC? No dlaczego jest to niemożliwe? Jaki prawa fizyki na to nie pozwalają? I tak dalej. Nikt nikomu nie zabrania zadawać głupich pytań, być niewidomym, nie myśleć, robić z siebie pośmiewisko. Korzystajcie z tego prawa dalej. 

 

I przestańcie sugerować, że PoznaćPrawdę to moje multikonto. Na Fejsbuku jest tyle stron mówiących o tej zbrodni, wypowiadają się tam tysiące ludzi, a Wy uważacie, że każdy, kto tutaj się wypowie o tej zbrodni to mój klon... Co za błazenada. 


  • -1

#7307

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Żadne prawa fizyki nie stoją na przeszkodzie by rozpylić w powietrzu chemię i inne gie."
Żadne prawa fizyki nie stoją na przeszkodzie by stwierdzić, że opisujesz kłamstwa bez pokrycia w argumentach.

"Długotrwałe smugi kondensacyjne przed rozpoczęciem akcji opryskiwania ludzi zabójczymi mieszankami nie istniały..."
Istniały.

Użytkownik Tiga edytował ten post 03.04.2019 - 06:32

  • 1

#7308

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I to jest argument że kiedyś nie były długotrwałe a teraz są. Równie dobrze można wrzucić mem z nosaczem że kiedys to było a teraz to nie ma i to będzie miało tą samą wartość.
  • 0



#7309

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

I to jest argument że kiedyś nie były długotrwałe a teraz są. Równie dobrze można wrzucić mem z nosaczem że kiedys to było a teraz to nie ma i to będzie miało tą samą wartość.

Tak, to najlepszy argument przemawiający za istnieniem obecnie tej zbrodni! Tak samo jak z 5G, była kiedyś ta technologia? No nie! Dopiero teraz będą nas smażyć. Dopiero teraz powstaną antenki, maszty, czy co tam, co kilkaset metrów. A ktoś napisze, że no przecież już za Jagiellonów ludzie używali 5G, inny napisze, że bredzisz, wróć do szkoły, kiedyś tego nie było, itp. A trolololo z uśmiechem na palcach będzie nam wciskał, że to średniowieczna technologia i nie ma się czego obawiać, a potem zostanie redaktorem, sceptykiem, zwolennikiem, czy czymś tam innym ROKU! I tak oto wygląda dyskusja na większość tematów na tym pięknym forum. 


  • -3

#7310

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aleś żeś nastawiał chochołów, walka z nimi idzie Ci lepiej niż z argumentacją innych użytkowników. Telefonia 5g, 911, HAARP, CERN, żydzi, agenci nieistniejących agencji, ruskie trole, spiski NASA, masoni, zmiennokształtnijaszczuroludzie, szczepionki, spisek naukowców do spraw globalnego ocieplenia, chemia w jedzeniu, depopulacja, superfood, suplementy diety, bioenergioterapeutyka, mikrofalówki, żywa woda, foliowe czapeczki.
Powybieraj sobie z powyższej listy jakieś tematy, mam wrażenie, że jeszcze wszystkiego nie poruszyłeś, szczególnie w tym temacie.

A tak przy okazji, jak idzie zbiórka na badania spektrometryczne? I jeżeli nie zbieracie, nie zabieracie się za to, to dlaczego?

Użytkownik Tiga edytował ten post 03.04.2019 - 15:51

  • 2

#7311

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Ogarnięty

Przypuszczamy, że te inne konta na FB to też ty.

 

Miałeś odpisać na pytanie, czemu zwykłe spaliny z samolotów nie mogą utrzymywać się na niebie dłuższy czas, a nie czemu te "chemiczne" się utrzymują. O czym zresztą dobrze wiesz, bo zadajemy ci je któryś raz z rzędu.


  • 0



#7312

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Długotrwałe smugi kondensacyjne przed rozpoczęciem akcji opryskiwania ludzi zabójczymi mieszankami nie istniały, więc to pytanie jest tak debilne i absurdalne, że po prostu ręce opadają!

 Przedstawiliśmy ci setki dowodów w postaci zdjęć i opracowań naukowych, potwierdzających iż długotrwałe smugi kondensacyjny były zjawiskiem obserwowanym już w czasach drugiej wojny światowej. Kiedy to samoloty zaczęły latać na tyle szybko i wysoko aby takie smugi mogły powstać. Ja osobiście pamiętam takie smugi pozostawiane za migami 21 i 29 które masowo latały nad moją miejscowością w latach OSIEMDZIESIĄTYCH. Ty natomiast nie jesteś w stanie podać kiedy mniej więcej ta fikcyjna akcja została zapoczątkowana, nie mówiąc o podstawowym pytaniu, które pozostawione bez odpowiedzi obala tą głupawą teorię na łopaty. Dlaczego smugi kondensacyjne nie mogą być długotrwałe. Nie odpowiesz na to, gdyż  odpowiedź nie istnieje. Prawda jest taka, że nic nie stoi na przeszkodzie aby takie były. 

 

 

Tak samo jak z 5G, była kiedyś ta technologia? No nie! Dopiero teraz będą nas smażyć. Dopiero teraz powstaną antenki, maszty, czy co tam, co kilkaset metrów.A ktoś napisze, że no przecież już za Jagiellonów ludzie używali 5G, inny napisze, że bredzisz, wróć do szkoły, kiedyś tego nie było, itp.

 Brodzisz już poniżej warstwy mułu. To jeden z twoich najgłupszych argumentów. 5G dopiero wchodzi do użytku, i nie jest żadną tajemnicą. Jak to działa i dla czego potrzeba więcej anten jest wiedzą ogólnie dostępną., i każdy dysponujący wiedzą z zakresu fizyki na poziomie szkoły podstawowej, bez problemu to ogarnie. To może być trudne dla Ciebie bo coś tam jednak trzeba wiedzieć, a nie tylko widzieć.

 

 

 

A trolololo z uśmiechem na palcach będzie nam wciskał, że to średniowieczna technologia i nie ma się czego obawiać, a potem zostanie redaktorem, sceptykiem, zwolennikiem, czy czymś tam innym ROKU! I tak oto wygląda dyskusja na większość tematów na tym pięknym forum.

 No właśnie takie teksty nie dodają Twom postom powagi. Piszesz o wartościach merytoryczney i klepiesz takie arty. Może na FB ciemna masa łyka takie konfabulacje, ale tutaj musisz się bardziej postarać.

 

 

I przestańcie sugerować, że PoznaćPrawdę to moje multikonto. Na Fejsbuku jest tyle stron mówiących o tej zbrodni, wypowiadają się tam tysiące ludzi, a Wy uważacie, że każdy, kto tutaj się wypowie o tej zbrodni to mój klon... Co za błazenada.

Błazenadą było zakładanie kolejnych kont i lajkowanie własnych postów, może gdybyś nie dał się złapać na kłamstwie i oszustwie co najmniej kilkanaście razy, to nikt by nie snuł takich podejrzeń. Ale gdy nagle odzywa się ktoś kto generalnie rzadko się odzywa,  i pisze arty  w Twoim stylu, to się nie dziw że jest to podejrzane. nie raz się już zdarzało że taki wykwit, to Twoje kolejne multikonto.

 

 

Edit.

 I jeszcze jedno.Postaram się sprecyzować jedną rzecz. Jeżeli chodzi o pytanie dlaczego smugi nie mogą być długotrwałe? piszesz że :

 

Nikt nikomu nie zabrania zadawać głupich pytań, być niewidomym, nie myśleć, robić z siebie pośmiewisko. Korzystajcie z tego prawa dalej.

 

 A przecież to podstawa twojej teorii. Nie negujesz istnienia smug kondensacyjnych a jedynie te długotrwałe uważasz za oprysk. Regularnie piszesz że kiedyś takich nie było a teraz są. Skoro twoim zdaniem kiedyś takich nie było, to muszą istnieć prawa fizyki które uniemożliwiają powstawanie takiego zjawiska. Dlatego brak odpowiedzi na to pytanie obala tą teorię.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 03.04.2019 - 18:42

  • 1



#7313

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... Dopiero teraz będą nas smażyć. Dopiero teraz powstaną antenki, maszty, czy co tam, co kilkaset metrów. 

Bredzisz jak potłuczony. Nie rozumiesz, dlaczego te antenki będą co kilkaset metrów, ani jak działa sygnał radiowy. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie z przed kilku stron. Brak tej odpowiedzi świadczy dobitnie o tym, że nie masz pojęcia, czym jest 5G. WiFi też się boisz? A HiFi?

 

 

A trolololo z uśmiechem na palcach będzie nam wciskał, że to średniowieczna technologia i nie ma się czego obawiać, a potem zostanie redaktorem, sceptykiem, zwolennikiem, czy czymś tam innym ROKU! I tak oto wygląda dyskusja na większość tematów na tym pięknym forum. 

Jeszcze jeden taki przytyk i będziesz znowu odpoczywał. Na razie kłamiesz, bredzisz i trollujesz. 

 

Nawiasem, powiedz, dlaczego używasz technologii, która robi Ci kuku, dlaczego piszesz z telefonu. Uciekaj w Bieszczady, postaw sobie domek po taniości z palet, jedz korzonki. Tam nawet sygnał GSM nie dociera...

Kity, to Ty możesz sobie podobnym chłopaczkom wciskać.





#7314

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Juzek

Przedstawiliśmy ci setki dowodów w postaci zdjęć i opracowań naukowych, potwierdzających iż długotrwałe smugi kondensacyjny były zjawiskiem obserwowanym już w czasach drugiej wojny światowej.

Tak? To pokaż choć jeden dowód, że smugi w czasie 2 wś pozostawały na niebie po kilkanaście godzin i zamieniały się w mleczno-spermiastą zawiesinę zakrywającą całe niebo i słońce. Zdjęcia nic nam nie mówią. Niczego nie dowodzą. Wiemy z nich tylko tyle, że smugi kondensacyjne mogą pozostawać na niebie przez minutę do kilku minut, nic więcej. 

 

Ja osobiście pamiętam takie smugi pozostawiane za migami 21 i 29 które masowo latały nad moją miejscowością w latach OSIEMDZIESIĄTYCH.

Taaaa, hahaha w latach 80s byłeś pewnie jeszcze w mosznie swojego ojca. Kolejna zmyślona historyjka dla gojów. Ty pamiętasz, dobrze że nie napisałeś że pamiętasz takie smugi z lat 50 tych ubiegłego stulecia. W Twoim mniemaniu debile łykną chyba wszystko co?

 

Ty natomiast nie jesteś w stanie podać kiedy mniej więcej ta fikcyjna akcja została zapoczątkowana, nie mówiąc o podstawowym pytaniu, które pozostawione bez odpowiedzi obala tą głupawą teorię na łopaty. Dlaczego smugi kondensacyjne nie mogą być długotrwałe. Nie odpowiesz na to, gdyż  odpowiedź nie istnieje. Prawda jest taka, że nic nie stoi na przeszkodzie aby takie były.

Z moich obserwacji wynika, że początek w Polsce to rok około 2009. Dziwnie to zabrzmi, ale dopiero po 2 latach - w 2011 roku - kiedy urodziła się moja córka, a jeździłem z nią w wózeczku, zacząłem dostrzegać, że coś jest nie teges z tymi smugami ,które odkąd pamiętałem były delikatne, symetryczne, i nigdy nie zostawały na niebie godzinami. 2 lata obserwowałem te ultra trwałe smugi, ale ogłupiony, jak większość ludzi na świecie, nie byłem w stanie pojąć i uwierzyć, że ktoś faktycznie mógłby wpaść na tak szalony pomysł - opryskiwania ludzi rakotwórczą chemią - i jeszcze go wykonać. Byłem totalnie ślepy. Smugi mogą być długotrwałe, ale nie te kondensacyjne, a te te chemiczno-biologiczne. 

 

Ale gdy nagle odzywa się ktoś kto generalnie rzadko się odzywa,  i pisze arty  w Twoim stylu, to się nie dziw że jest to podejrzane. nie raz się już zdarzało że taki wykwit, to Twoje kolejne multikonto.

Taaa, jak ktoś napisze, że chemtrails to fakt, to od razu pisze w moim stylu ;) Skoro to moje multikonto, to dlaczego nie zbanujecie PP i mnie? Wcześniej samo podejrzenie, że ktoś jest moim klonem z marszu powodowało bana na pół roku, a teraz co? Brak dowodów? 

 

A przecież to podstawa twojej teorii. Nie negujesz istnienia smug kondensacyjnych a jedynie te długotrwałe uważasz za oprysk. Regularnie piszesz że kiedyś takich nie było a teraz są. Skoro twoim zdaniem kiedyś takich nie było, to muszą istnieć prawa fizyki które uniemożliwiają powstawanie takiego zjawiska. Dlatego brak odpowiedzi na to pytanie obala tą teorię.

Odpowiadałem na to durne pytanie setki razy, a to że trolololo muszą zaprzeczać, nie dowierzać, i robić z normalnych myślących ludzi idiotów, to inna sprawa. 

 

Staniq

Wybacz, ale jesteś na tyle skompromitowany wiarą w oficjalkę 911, że nie będę kopał leżącego i zniżając się do Twojego poziomu wchodził z Tobą w jakąkolwiek dyskusję. 

 

tutaj Alex Jones dostaje szału widząc debilnych Amerykanów 

https://www.facebook...30374237135190/

Wyobrażam sobie tut. "sceptyków" jak tego grubasa z 1:30 ;)


  • -3

#7315

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Zdjęcia nic nam nie mówią. Niczego nie dowodzą.

To ciekawe. Więc dla czego wklejasz zdjęcia pisząc że to dowody na chemitrails?

 

 

Taaaa, hahaha w latach 80s byłeś pewnie jeszcze w mosznie swojego ojca. Kolejna zmyślona historyjka dla gojów. Ty pamiętasz, dobrze że nie napisałeś że pamiętasz takie smugi z lat 50 tych ubiegłego stulecia. W Twoim mniemaniu debile łykną chyba wszystko co?

 Urodziłem się w 1973 roku. Wyobraź sobie że tacy starzy jeszcze żyją dzieciaku :)

 

 

Z moich obserwacji wynika, że początek w Polsce to rok około 2009.

 A ja zauważyłem że długotrwałe smugi pojawiały się znacznie wcześniej, a że od dziecka interesowałem się lotnictwem, to dosyć szybko dowiedziałem się co to jest. Internetu wprawdzie wtedy nie było, ale były biblioteki.

 

 

kiedy urodziła się moja córka, a jeździłem z nią w wózeczku, zacząłem dostrzegać, że coś jest nie teges z tymi smugami ,które odkąd pamiętałem były delikatne, symetryczne, i nigdy nie zostawały na niebie godzinami.

HAHAHAHA jasne :)) masz nas za frajerów? HAHAHA jaka ckliwa histeryjka:) :facepalm:

 

 

Smugi mogą być długotrwałe, ale nie te kondensacyjne, a te te chemiczno-biologiczne.

 No i zbliżamy się do meritum. Dlaczego smugi kondensacyjne nie mogą być długotrwałe? :szczerb: tylko nie pisz ponownie że :

 

Odpowiadałem na to durne pytanie setki razy

 

Bo to nie prawda. nie odpowiedziałeś ani razu. Szach mat.


  • 2



#7316

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

2009r? Panie, co pan... Ja widziałem takie trwałe smugi przynajmniej od 2000 roku. Ale nie twierdzę że ich wcześniej nie było, bo na pewno były. A ty po prostu nie zaobserwowałeś wcześniej tych trwałych smug.

Jest sporo podręczników, książek o chmurach contrailach z lat 80,70, 50 gdzie są opisane smugi które mogą wisieć na niebie przez godziny i rozwiewane przez wiatr tworzą główne zachmurzenie
https://www.metabunk...n-clouds.t3201/

I pytanie retoryczne: co ma większą wartość dowodową potwierdzającą że smugi były trwałe już dziesiątki lat temu-te książki czy to co widział na niebie ogarnięty? Nawet nie trzeba odpowiadać.
  • 0



#7317

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq

Wybacz, ale jesteś na tyle skompromitowany wiarą w oficjalkę 911, że nie będę kopał leżącego i zniżając się do Twojego poziomu wchodził z Tobą w jakąkolwiek dyskusję. 

Pokaż paluszkiem, w którym miejscu, bo jakoś nie mogę się tego doprosić. Twoja wiara w chemtrails bawi nas od początku. Największy ubaw mamy, jak próbujesz udowodnić coś, o czym nie masz pojęcia, a nawet nie potrafisz tego opisać. 

Pytam wraz z innymi, pokaż podstawy fizyczne lub inne, które udowodnią, że smugi długotrwałe nie mogą istnieć. Nie kompromituj się już więcej wklejaniem zdjęć ze zrzutu paliwa, akcji gaśniczej czy powstawania smugi za silnikami, gdzie nawet nie potrafisz sobie tego przeliczyć na piksele i zamiast 10m wychodzi Ci zawsze 10cm. 

Swoją mądrość ukaż za pomocą wzorów fizycznych, rozkładu temperatur w atmosferze i zjawisk tam zachodzących. 

Możesz do tego użyć filmików, ale najpierw poznaj ich treść, abyś znowu się nie skompromitował. Odradzam wklejanie przerobionych zdjęć, bo jak już wiesz, szybko je zweryfikujemy.

No i przestań pisać z telefonu, przecież 2G, 3G, 4G jest szkodliwe. Chcesz, aby Ci komórki zmutowały i by wyrosły Ci np. ośle uszy lub garb wielbłąda? Weź się (nomen omen) ogarnij trochę.

Chłopaczku.

 

Powstawanie smugi przy starcie. Nie Quintusie, pilot nie pomylił przycisków...

 

                                                                  giphy.gif





#7318

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i sama teoria o chemtrailsach powstała w połowie lat 90,a długo pozostające smugi mają być głównym potwierdzeniem tej teorii. Więc jaki sens ma twoje gadanie, że ty zacząłeś obserwować te smugi około roku 2009?
Żaden!!!
  • 0



#7319

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Ogarnięty

To, że kiedyś na coś nie zwracałeś uwagi, nie znaczy, że tego nie było. Znam osoby, które póki się in palcem tego nie pokazało, nigdy same nie zauważyły, że księżyc widać też na niebie w dzień. To zresztą stały element podobnych historii, jeśli znajdziemy spiskomaniaka, który zainteresował się tematem dopiero w 2014 roku, to on będzie z kolei twierdził, że przed tą datą smugi były normalne, bo nie pamięta tych chemicznych, bo się nie przyglądał.

 

(dlaczego mam wrażenie pętli czasu?)


  • 1



#7320

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Staniq

 

 

Powstawanie smugi przy starcie. Nie Quintusie, pilot nie pomylił przycisków...

To najzwyklejsze smugi aerodynamiczne, a nie kondensacyjne, ani też chemiczno-biologiczne. 

 

Być może pojedyncze smugi chemiczne były rozpylane w Polsce w roku 2000, ale ja tego nie odnotowałem. Zgadzałoby się to z datą wejścia Polski do NATO (1999) i udostępnieniem zbrodniarzom naszego nieba bez praktycznie żadnej kontroli. Na masową skalę smugi chemiczne zaczęły pojawiać się moim zdaniem w 2009 co z kolei zgadzałoby się z datą zabójstwa naszych wysoko postawionych wojskowych (dwudzistu) w Mirosławcu w roku 2008, którzy zapewne byli przeciwni zbrodni aka chemtrails. https://pl.wikipedia...a_w_Mirosławcu. Po odpałce poszła jasna informacja, że kto jest przeciwny planom zbrodniarzy ten będzie miał przykre kuku wyglądające na zwykły wypadek. Wszystko układa się w logiczną całość. 

 

Wszystko

 

 

I pytanie retoryczne: co ma większą wartość dowodową potwierdzającą że smugi były trwałe już dziesiątki lat temu-te książki czy to co widział na niebie ogarnięty? Nawet nie trzeba odpowiadać.

No proszę Cię. Ludzie nigdy nie obserwowali masywnych ultratrwałych smug na niebie poukładaych w kratownice i rozchodzących się do sztucznego zachmurzenia, ale kilka książek, jakieś atlasy chmur, które mogły zostać szybciutko spreparowane (co za problem?!) mają być dowodem że smugi te istniały już od 2 wś?  :( No weźcie zacznijcie w końcu logicznie myśleć i nie robić tu hucpy i błazenady. 


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 04.04.2019 - 20:57

  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)