Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#6466

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nowa teoria chemoludków...

Cytat z "zaprzyjaźnionego" forum :)

Parę słów o chemtrails.

Samoloty rozpylające chemtrails są nieoznakowane na radarze, często nawet nie pozostawiają za sobą smug.
Latają tylko wtedy kiedy jest czyste niebo.

Resztę zrobią i tak zwykłe samoloty rejsowe.

Samolot rejsowy oznakowany na radarze lecąc przez chemtrails (pył z elektrowni węglowych) powoduje że powstająca w silniku para wodna skrapla się na pyle, w ten sposób powstają trwałe smugi kondensacyjne.

:facepalm:

Ja tego nie skomentuję, może inni się odważą :)
  • 1

#6467

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W czym przeszkadza zachmurzenie, poza "uwidocznieniem" smug ? Dla mnie bez sensu.

Użytkownik Post edytował ten post 10.06.2016 - 22:49

  • 0



#6468

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma co narzekać. jest nowy element w tym arcy ciekawym temacie.

 

 

Samolot rejsowy oznakowany na radarze lecąc przez chemtrails (pył z elektrowni węglowych)

 

 Więc, na dzień dzisiejszy chemitrails nie jest rozpylane oprzez samoloty, tylko przez elektrownie węglowe :szczerb:  a samoloty po prostu przez to przelatują ??? :facepalm:

 

Myślałem że w tym temacie zwolennicy osiągnęli maksymalny poziom absurdu.  Myliłem się. :facepalm:


  • 0



#6469

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ma chyba źródło w artykule który widziałem w zeszłym roku. Ktoś dowiedział się że pył który jest składnikiem smogu w dużych miastach zawiera związki aluminium i ogłosił że samoloty zrzucają popiół z elektrowni.


  • 0



#6470

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Smugi kondensacyjne pozostawiane przez samoloty na niebie to dość powszechne zjawisko i zapewne większość osób miała okazję je kiedyś oglądać. Wbrew pozorom nie dla wszystkich są one takie oczywiste i narosło wokół nich wiele mitów. Włącznie z takimi, które sugerują, iż są one wynikiem celowej działalności człowieka i służą rozpylaniu w powietrzu substancji chemicznych. Naukowcy postanowili raz na zawsze rozprawić się ze smugami i przedstawić rzetelne dowody.

 

smugi-kondensacyjne-chemtrials-contrail-fotolia-660.jpeg

(fot. Fotolia)

 

Badacze z uniwersytetu w Kalifornii wraz z kolegami z Carnegie Institution for Science przeanalizowali wypowiedzi 77 wiodących naukowców zajmujących się atmosferą. Wśród nich znalazły się wybitne autorytety z zakresu chemii atmosfery. Zapytano o ich, czy podczas swoich prac naukowych znaleźli jakiekolwiek dowody na istnienie chemicznych smug, które wyglądałyby jak smugi kondensacyjne. Poproszono ich także o ocenę dowodów (przedstawianych przez zwolenników teorii spiskowych) na istnienie rzekomych chemicznych smug – tzw. chemtrials. Dowodami były zdjęcia oraz wyniki badań atmosfery mających na to wskazywać.

 

Wbrew pozorom pytanie było jak najbardziej zasadne, ponieważ ostatnio znów podniosły się głosy, że ślady na niebie tworzą nieoznakowane samoloty, które na zlecenie rządów (w tym rządu USA) rozpylają w atmosferze toksyczne substancje jak związki strontu, baru lub glinu. Substancje te mają zmieniać pogodę albo też prowadzić do skażenia środowiska. Pogląd taki głosi np. przewodnicząca szwedzkiej Partii Zielonych Pernilla Hagberg. Także w Polsce obecny minister rolnictwa Jan Szyszko, jeszcze jako poseł wystosował interpelację w sprawie chemicznych smug na polskim niebie. Pytał w niej o to, czym są chemtrials, jak długo obserwuje się je w Polsce, czy są sztucznie wywoływane i jak wpływają na zdrowie człowieka oraz środowisko.

 

Wszyscy zaproszeni do badania eksperci uznali, że przedstawione im fotografie pokazują tylko i wyłącznie smugi kondensacyjne wytworzone przez samoloty. Jednogłośnie stwierdzono, że nie ma w nich nic tajemniczego ani też nie zostały wytworzone w sposób sztuczny poprzez rozpylanie jakichkolwiek substancji. Większość naukowców nie miała też żadnych zastrzeżeń do chemicznego składu atmosfery, który miałby świadczyć o celowej działalności człowieka. Tylko jedna osoba była innego zdania, ponieważ nie była w stanie wytłumaczyć podwyższonego poziomu baru w jednej z próbek. Naukowiec motywował to tym, że ziemia w tej okolicy charakteryzuje się bardzo niską naturalną zawartością tego pierwiastka.
 

Steven Davis – autor badania – podkreśla, że do przeprowadzenia analiz skłoniły go mity rozpowiadane przez ludzi. Kiedy chciał wyszukać w Google'u rzetelne dane, to napotykał jedynie na strony, które tylko powielały spiskowe teorie. Można się z nich dowiedzieć, że w atmosferze rozpyla się substancje chemiczne odbijające światło, a celem tych działań ma być obniżenie efektu cieplarnianego i temperatury naszej planety o 1-2 proc. Substancje te (autor sugeruje, że są to metale ciężkie) po opadnięciu na ziemię przenikają do wód gruntowych, do pożywienia, a także są wdychane przez ludzi.
 

Steven Davis ma nadzieję, że to właśnie wyniki badań przeprowadzonych pod jego kierunkiem zaczną się pojawiać na pierwszych miejscach wyszukiwania, dając ludziom dostęp do rzetelnej, naukowej wiedzy, a nie wymyślonych teorii, jak ta cytowana powyżej.

 

smugi-kondensacyjne-samolot-flickr-fdecomite.jpeg

(fot. fdecomite / Flickr / CC)

 

Czym są zatem ślady widoczne na niebie? To nic innego jak smugi kondensacyjne, czyli zbudowane z kryształków lodu chmury typu cirrocumulus. Powstają one poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, których drobiny stanowią jądra kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza. Zatem to, co widzimy na niebie, to zwyczajna zamarznięta para wodna.

 

Leszek Pawlikowski/WP Tech

 

Źródło: wp.png





#6471

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Cześć wszystkim. Temat ciekawy nie powiem. Przyznam ze trafiłem tu po wypowiedzi posła Szyszko 

 

ogtpi.jpg

 

z dnia 2 kwietnia 2013 r. o której zrobiło się głośno gdy człowiek ten został... ministrem środowiska. Pytanie z błędem chemItrails ale jednak całkiem ciekawe jeśli chodzi o podejscie co niektórych osób do tego tematu. Czy poseł został wtedy podpuszczony przez kilku nawiedzonych ludzi czy może też dostawał tyle zapytań i i informacji na ten temat że czuł się zobowiązany zadać to pytanie na forum parlamentu. I co ciekawe zauważyłem że od czasu zmiany polskiej władzy... tych smug kondensacyjnych rozciągających się na nieprwdopodobne rozmiary jest znacznie, znacznie mniej. Obecnie można jeszcze je gdzieniegdzie zaobserwować, ale są to rzadkie przypadki i ja już od bardzo dawna żadnej kratownicy ze smug na niebie nie widziałem. Jeśli chodzi o to coś co powstaje z tych smug to najczęściej nad tereny Polski przychodzi to juz gotowe, utworzone poza granicami naszego kraju. 

 

Znalazlem bardzo ciekawy wykład jakiegoś niemieckiego naukowca

Mówi on o tym co jest rozpylane w chemtrails i sugeruje że nie jest to pochodzenia ziemskiego. I teraz najciekawsze - ja to o czym mówi ten naukowiec obserwuje od dawna, ale.... nikomu o tym nie mówię by nie wyjsc na wariata. Są tematy które lepiej zachować dla siebie. Jak będę miał chwilę to wrzucę tu nagrania tego co jest rozpylane, ale nie oczekuję że ktokolwiek w to uwierzy. To przerasta mnie i przerośnie każdego kto to na własne oczy zobaczy. 

 

Co do tych naukowców, to naprawdę super to wymyślili. 77 wspaniałych, największych ekspertów we wszystkich koniecznych do obalenia teorii chemtrails dziedzinach. Zobaczyli zdjęcia i orzekli że to zwykłe smugi kondensacyjne. Rzym przemówił, sprawa zamknięta. No i najlepsze są oczekiwania wybitnego naukowca Steven Davis, że  "ma on nadzieję, że to właśnie wyniki badań przeprowadzonych pod jego kierunkiem zaczną się pojawiać na pierwszych miejscach wyszukiwania, dając ludziom dostęp do rzetelnej, naukowej wiedzy, a nie wymyślonych teorii, jak ta cytowana powyżej." No jasne, że ma taka nadzieję. Nie po to zbierali tak zacne gremium wybitnychh znawców, by orzec że chemtrails to prawda. Ich problemem jest to, że nie da się ludziom wypalić oczu jakimiś naukowymi bredniami, ani wykasować zawartości internetu, ot tak sobie. Przykład z tym, że w Polsce od czasu zmiany władzy nie obserwujemy już tak potężnych formacji utworzonych z trwałych smug najdobitniej świadczy, że wcześniej było nieograniczone przyzwolenie władz na rozpylanie trucizn. Teraz też pewnie mają pozwolenie, choć ograniczone, tak aby nie wyszło, że Polska nie jest juz niepodległym państwem. Szyszko coś tam powiedział i ludzie uwierzyli że PiS ich przed chemtrails obroni, genialne nieprawdaż? Warunki atmosferyczne nagle sie nie zmieniły, ale władza już tak. Teraz czas na świadomość ludzi. 


  • -7

#6472

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czy poseł został wtedy podpuszczony przez kilku nawiedzonych ludzi

Najprawdopodobniej, ale to że nie widział w tym pułapki źle o nim świadczy.

 

 

I co ciekawe zauważyłem że od czasu zmiany polskiej władzy... tych smug kondensacyjnych rozciągających się na nieprwdopodobne rozmiary jest znacznie, znacznie mniej.

Przejrzałem na szybko kilka blogów ludzi obserwujących smugi kondensacyjne i oni nie mają takiego wrażenia. Może to efekt bardzo pochmurnego lipca i sierpnia.

 

 

Znalazlem bardzo ciekawy wykład jakiegoś niemieckiego naukowca

Facet nie jest naukowcem, w każdym razie nic takiego o nim nie znalazłem. Jest znany tylko jako autor artykułów o różnych spiskach. sądząc z wywiadu dość nawiedzony (1:14:00 - opisuje że o mało nie zabił właścicielki hotelu gdy miała do niego pretensję że skorzystał z prysznica w pokoju którego nie wynajmował. Dlaczego? Bo wniknęła w niego czarna maź z meteorytu i spowodowała, że skurczyła mu się czakra serca).


  • 2



#6473 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tak sobie myślę, że faktycznie depopulacja tymi metodami to trochę jak walka z wiatrakami... ale być może nie chodzi o zabijanie tylko. np testowanie niektórych środków i obserwacje ich wpływu na człowieka. Nie byłby to pierwszy raz kiedy takowy eksperyment miałby miejsce, jedynie różnica w metodzie, a jeśli tak to podobna metoda byłaby całkiem skuteczna. Ja uważam, że że coś może być na rzeczy.

 

PS. Minusy jak rozumiem mają spowodować aby ludzie przestali o tym gadać tak? Taka forma nacisku i zamykania ust? Bo generalnie sytuacja wygląda tak, że argumenty sceptyków, których nie przekonują żadne dowody ani żadni ludzie są stawiane na przeciw zwolenników, których nie przekonują żadne dowody ani żadni ludzie. 

 

 

A skoro mowa o samolotach, widzicie gdzieś tu samolot?

 

 

Filmik ten możecie co najwyżej nazwać fejkiem choć nigdy nie udowodnicie, że nim jest, a nie ma powodu sądzić, że faktycznie został sfałszowany. Chyba, że ktoś ma informacje na temat tego filmu, których ja nie mam, no to niech się podzieli.


Użytkownik critter☆ edytował ten post 22.08.2016 - 14:14

  • 0

#6474

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic dziwnego że nie widać samolotu skoro zlewa się z tłem nieba, a do tego wszystko nagrywane jest ziemniakiem.

Tutaj podobna sytuacja nagrywana dobrym sprzętem.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 22.08.2016 - 15:21

  • 0



#6475

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ziemniak jak ziemniak, ale przez nierówną szybę, bez ostrości. W dodatku autor chyba uznał załamanie obrazu smugi na szybie za jakieś dziwne falowanie, skoro pierwsza minuta to animacja falującego samolotu.


  • 0



#6476

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak na moje oko to w filmie Crittera było coś grzebane przy kontraście.

Btw może coś w tym jest, skoro sami piloci otwarcie o tym mówią :D

:szczerb:


  • 0



#6477

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko czekałem, aż znajdę pod filmem wyżej komentarz typu "specjalnie wyśmiewają, aby zdyskredytować".

Nie zawiodłem się:
 

 

Najlepszy sposób na zdyskredytowanie "teorii spiskowej" to jej wyśmianie i pokazanie tępakom takiego filmiku.

 

:D


  • 0



#6478

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czy jest naukowcem, czy nie jest, ciężko rozstrzygnąć, czy ma to jakikolwiek wpływ na prawdziwość tego, co on mówi. Facet nie ma dla nas dobrych wieści, po latach badań całego tematu, stwierdza, że jakieś świry, które od rana do nocy uprawiają czarną magię, chcą z Nas zrobić pozbawione wolnej woli bioroboty. Wykład, który dałem powyżej, uważnie wysłuchany, jest przerażający. Harald Kautz Vella może nie wygląda jak Brad Pitt, ale przedstawia bardzo treściwie dowody, które znalazł badając temat pod wieloma względami. Wyniki tych badań są..... delikatnie mówiac szokujące. A koleś nie wygląda na chorego psychicznie, ani na chcącego na tym zbić majątek lub chwałę. 


  • -1

#6479

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chemtrails, czarna magia, bioroboty i uchodźcy z Atlantydy. :facepalm:

ssIYnNL.gif


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 22.08.2016 - 17:43

  • 0



#6480

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż jak widać 400 stron to może być za mało dla nie których mało wydedukowanych człekokształtnych. Chemtrails to już swoista legenda i temat, który chyba nigdy nie wygaśnie, przecież ludzie głupi też nigdy nie wymrą :P


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych