Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2956

robrob.
  • Postów: 23
  • Tematów: 6
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

http://www.ufosovera.../chemtrails.jpg

fotka znzna wam z pewnością. wytłumaczcie mi napis nad srodkowym fotelem z prawej strony. SPREJER 05 HAZMAT INSIDE. bo ja rozumiem to jako komora do dezynfekcji kombinezonu przeciw chemicznemu -hazmat. czy w karzdym samolocie sa takie komory i takie kombinezony?

Nie hotlinkujemy zdjęć.
Aquila

  • -3

#2957

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

fotka znzna wam z pewnością. wytłumaczcie mi napis nad srodkowym fotelem z prawej strony. SPREJER 05 HAZMAT INSIDE. bo ja rozumiem to jako komora do dezynfekcji kombinezonu przeciw chemicznemu -hazmat. czy w karzdym samolocie sa takie komory i takie kombinezony?


Zdjęcie jest sfałszowane przez jednego z "oświeconych".... Tu masz oryginał: http://www.airliners...0-LR/0855967/L/

PS. popracuj nad ortografią.
  • 0

#2958

robrob.
  • Postów: 23
  • Tematów: 6
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

no widzisz to zdjęcie sam umieściłeś jakiś czas temu
  • 0

#2959

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Piękny można interes rozkręcić na naiwności i bezgranicznej wierze "oświeconych"....

http://davidicke.pl/...85.html#p115985

Najbardziej mi sie spodobały te "domki" jak np. ten: :mrgreen:

http://www.orgon.de/orac42-3.jpg

A tu macie cennik:

http://docs.google.c...pdf&chrome=true

Ludzie obudźcie sie, w co wy wierzycie, samoloty hologramy, kulki które opryskują, technologie z innego wymiaru która pozwala zmagazynować tony chemii w szklance. Przecież ta teoria jest już absurdalnie absurdalna ! :o

Ale w sumie z drugiej strony, sami sobie strzelacie w stopę wymyślając takie bzdury, dzięki czemu odstraszacie potencjalnych nowych "oświeconych". Im więcej wymyślacie tym bardziej ośmieszacie tą teorie i samych siebie.

Keep up good work ! :lol3:

Nie hotlinkujemy zdjęć.
Aquila

  • 1

#2960

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kiedy tak patrzę na ten cennik, to mam wrażenie, że cała historia z chemtrails to nic innego jak budowanie potężnego biznesu na ludzkiej niewiedzy. Na początku faktycznie mogła być to zwykła teoria konspiracyjna jakich wiele, ale ktoś gdzieś wyczuł interes, no bo skoro są ludzie, którzy się boją jakiejś tajemniczej chemii zrzucanej z nieba, to trzeba dać im możliwość ochrony przed nią. Rzecz jasna nie za darmo, a za naprawdę spore pieniądze. Najdroższa pozycja z tej listy to jakiś wynalazek za prawie cztery tysiące euro, a i reszta cen to nie są grosze. Tak więc drodzy popierający istnienie tego spisku zastanówcie się komu dajecie swoje pieniądze, bo być może ten, kto napycha sobie nimi kieszenie wcale nie wierzy w żadne samoloty zrzucające chemię, ale cieszy się, że Wy wierzycie. To pozwoli mu sprzedać Wam jakieś drewniane pudło obite w środku blachą za naprawdę niewąski szmal.
  • 0



#2961

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@robrob
Tutaj Aquila dawno rozprawił się z tym zdjęciem.
  • 0



#2962

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Smugi globalne



Przynajmniej raz w tygodniu, kiedy przedzieram się o świcie do pracy, obserwuję całe niebo pokryte smugami rozciągającymi się niemalże we wszystkich możliwych kierunkach.

Co jakiś czas wpadając w korek mam okazję dokładniej przyjrzeć się temu co widać na niebie i przy okazji zastanowić się przez chwilę o co właściwie chodzi tym, którzy te smugi rozpylają? Czy smugi te mają służyć manipulacjom meteorologicznym? A może to jednak najzwyklejsze kondensacje powietrza zostawione na niebie przez odrzutowce??? Pewne jedynie jest to, że nie jestem w takich przemyśleniach odosobniony. Coraz więcej ludzi zwraca na smugi uwagę i zapewne tysiące listów wysłano już do rozmaitych biur rządowych domagając się wyjaśnień w tej sprawie. A wyjaśnienia są zawsze te same i uspokajają, że smugi które widać na niebie nie są niczym szczególnym bo powstają w sposób naturalny i nie ma powodu do obaw.

Smugi powstają w sposób naturalny, gdy stworzone są z szybko parujących kryształków lodu. Kiedy gorące powietrze wydostaje się z dysz silnika samolotu wówczas towarzysząca temu wilgoć zamienia się w lód. Jednak taka smuga paruje bardzo szybko. Powietrze na dużych wysokościach jest bardzo suche i dlatego im wyżej znajduje się samolot, tym naturalna smuga kondensacyjna jaka się za nim tworzy jest krótsza przez gwałtowne parowanie. Zazwyczaj ciągnie się ona do półtora kilometra za samolotem i szybko rozpływa się w powietrzu. Jednak od kilkunastu lat smugi za samolotami przestały znikać! Na dodatek rozciągają się one na całej długości nieba, co niechybnie oznacza, że coś zostało rozpylone przez samolot i wisi w powietrzu. Mimo, że taki widok na niebie jest drastycznie inny niż był kiedyś, wciąż wielu ludzi wierzy, że nie ma w smugach nic niepokojącego, akceptując oficjalne wytłumaczenie tego zjawiska.

Czy można wierzyć własnemu rządowi?? Istnieje tysiące powodów aby nie wierzyć żadnemu rządowi. Wg mnie naiwnością jest wierzyć w to, że rząd wszystko co robi – robi dla naszego dobra. Już z pobieżnych obserwacji można łatwo wyciągnąć wniosek, że tak naprawdę wcale nie potrzebujemy rządu. To rząd potrzebuje nas i przez tysiąclecia na takich jak my obywatelach żeruje sobie jak pasożyt. Dlatego kiedy rząd mówi, że smugi na niebie to nic nadzwyczajnego, trudno jest taką odpowiedź zaakceptować. Swoją drogą rząd robi doskonałą robotę skutecznie szkoląc obywateli aby respektowali władzę, byli jej posłuszni i tacy ludzie nawet nie są w stanie wyobrazić sobie, że za tym co widzą kryje się jakieś drugie dno. Tymczasem ci co nami rządzą to najczęściej banda spryciarzy na państwowej pensji, którzy udają, że nas reprezentują. Wystarczy przejrzeć codzienną gazetę z dowolnego dnia, żeby zobaczyć jak im wychodzi ta reprezentacja. Jeśli za smugami na niebie stoi armia, to także wcale nie chodzi jej o to aby obronić nas w razie jakiegoś ataku lecz o pokonanie swojego przeciwnika. My jesteśmy jedynie posłusznym mięsem armatnim i nie mamy nawet prawa pytać o to co rozpyla się nad naszymi głowami.

Można sobie jedynie wyobrazić jakie pomysły i intencje mają ludzie, którzy podejmują decyzję o takim rozpylaniu. Widać to choćby na przykładzie niezmiernie kontrowersyjnego problemu globalnego ocieplenia. Nieoczekiwanie znaleźliśmy się w punkcie, że wcale nie chodzi tu o dobro naszej planety a raczej o jakiś trudny do zrozumienia, religijny niemalże cel grupy wpływowych fanatyków, którzy administracyjnie chcą nas zmusić do poświęceń aby to (rzekome) ocieplenie powstrzymać. Niczego nie zmienia nawet fakt, że to nie ocieplenie nam grozi a raczej oziębienie. Ludzie z kościoła Ala Gore i Greenpeace gotowi są na wszystko, aby wprowadzić w życie podatek od CO2. Jeden z „naukowców” obliczył nawet, że aby powstrzymać dostęp promieni słonecznych do ziemi wystarczy rozpylić w powietrzu 20 mln. ton sproszkowanego aluminium (!) Najgorsze jest to, że zawsze się znajdzie ktoś, kto nastawi życzliwie ucha na takie brednie i bez zmrużenia okiem wyda odpowiednie decyzje. I rzeczywiście – w składzie próbek, pobranych z rozmaitych miejsc na ziemi po takim rozpylaniu, znaleziono w nich (wśród innych metali) także aluminium.

Co popycha tych ludzi do takiego działania – tego do końca nie wiadomo. Można się jedynie domyślać, że smugi chemiczne z pewnością służą modyfikacjom pogodowym. W próbkach gleby pobranych podczas rozpylania wynika jasno, że obok aluminium jest tam także bar i stront. Każdy z tych metali jest dla człowieka śmiertelną trucizną. Jeśli metale te dostają się do wód gruntowych a także do naszych dróg oddechowych, mogą stać się w odpowiednim stężeniu niebezpieczne dla zdrowia. Metale te, w każdym stężeniu osłabiają system immunologiczny, wspomagając choroby. Nie ma więc niczego nieodpowiedzialnego w stwierdzeniu, że innym z celów rozpylania smug chemicznych może być depopulacja. Jeszcze innym wytłumaczeniem tych smug może być praktyczne wykorzystywanie systemu HAARP, zdolnego wytworzyć nie tylko trzęsienia ziemi ale i huragany o sile osławionej Katriny. HAARP aby skutecznie działać na dalekie dystanse potrzebuje rozpylonego w powietrzu metalu, po to by podtrzymać odpowiednią częstotliwość sygnału.

Dziś zjawisko smug chemicznych ma zasięg globalny. Szczególne jednak nasilenie smug chemicznych ma miejsce nad krajami zrzeszonymi w NATO. Ostatnio niektórzy uważają nawet, że Europa sprejowana jest szczególnie intensywnie. W USA smugi chemiczne rozciągają się nad każdym stanem – łącznie z Hawajami. Wszędzie, gdzie pobierano próbki gleby po takim rozpylaniu znajdowano w niej aluminium, ber i stront. Metale te były także w świeżo spadłym śniegu na Górze Mt. Shasta w Kalifornii – miejscu gdzie nie ma przemysłu ani siedlisk ludzkich, więc zanieczyszczenie tymi metalami jest praktycznie niemożliwe. Stężenie tych metali w glebie jest tysiąc razy większe niż jest to bezpieczne dla zdrowia i jest to ewidencja wskazująca bezsprzecznie, że to co spada nam z nieba wprost na głowy jest groźną trucizną. Posypane taką mieszanką lasy powoli umierają. Po zbadaniu pH gleby okazało się, że normalny zakres pH zmienił się w sposób dramatyczny. I nie tylko rośliny zaczęły powoli umierać, ale także zwierzęta i bakterie żyjące w glebie. Bezpośrednim efektem zatrucia metalami ciężkimi może być przybierająca skalę epidemii choroby Alzheimera. Bar podnosi ciśnienie krwi i większość lekarzy pracujących w pogotowiu ratunkowym wie, że dzień w którym pojawią się na niebie smugi chemiczne skończy się wielką liczbą interwencji medycznych. Np. astma, która była w Stanach na 8. pozycji pod względem zagrożenia zdrowia ludzkiego, dziś w ciągu zaledwie pięciu lat awansowała na miejsce trzecie. I jeśli statystycznie zbadać na przestrzeni lat liczbę zachorowań to łatwo zauważyć, że rośnie proporcjonalnie do intensywności chemicznego rozpylania.

Autor: Chris Miekina


mariush
odnośnie smug aerodynamicznych a chemtrails tutaj jest to bardzo dobrze wyjaśnione
http://tankerenemy.b...trails-and.html

Mam pytanie. Na wszystkich waszych zdjęciach, na których waszym zdaniem są smugi aerodynamiczne wychodzące z całej powierzchni skrzydeł, możemy zaobserwować również smugi aerodynamiczne wychodzące z końcówek skrzydeł. Jak więc wytłumaczyć to nagranie, gdzie widzimy waszą niby smugę aerodynamiczną wychodzącą z powierzchni skrzydeł, a nie ma smug aerodynamicznych wychodzących z końcówek skrzydeł.
http://www.youtube.com/watch?v=bSSWnXQsgOU&feature=related

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jak wytłumaczycie ciemny cień, który bardzo często możemy dostrzec przed samolotem zostawiającym trwałą smugę i często zostaje wraz ze smugą? Też jakiś wymyślony rodzaj smugi? Moim zdaniem ów cień wyznacza trasę przelotu samolotu z chemią.
http://www.youtube.com/watch?v=W7_OEEdRN4k&feature=player_embedded#!
http://www.youtube.com/watch?v=bsXQvJnwWIA&feature=related
Dołączona grafika
Jestem ciekawy co tym razem wymyślicie. Może już od drugiej wojny możemy obserwować czarne linie na niebie wyznaczające trasę przelotu samolotu. Może to najnowsze silniki dają tak czadu że zaczadzają atmosferę i powstaje długa ciemna linia. Choć zapewne jest to wynik zwiększonego ruchu powietrznego i jak daną trasą przeleci setka samolotów to spaliny formują ciemną, zaczadzoną ścieżkę.

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 04.12.2011 - 18:31

  • -2

#2963

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aha i jeszcze jedno mam pytanie. Jak wytłumaczycie ciemny cień, który bardzo często możemy dostrzec przed samolotem zostawiającym trwałą smugę i często zostaje wraz ze smugą? Też jakiś wymyślony rodzaj smugi? Moim zdaniem ów cień wyznacza trasę przelotu samolotu z chemią.
http://www.youtube.com/watch?v=W7_OEEdRN4k&feature=player_embedded#!
http://www.youtube.com/watch?v=bsXQvJnwWIA&feature=related
Dołączona grafika
Jestem ciekawy co tym razem wymyślicie. Może już od drugiej wojny możemy obserwować czarne linie na niebie wyznaczające trasę przelotu samolotu. Może to najnowsze silniki dają tak czadu że zaczadzają atmosferę i powstaje długa ciemna linia. Choć zapewne jest to wynik zwiększonego ruchu powietrznego i jak daną trasą przeleci setka samolotów to spaliny formują ciemną, zaczadzoną ścieżkę.


Jeśli chodzi o filmik KC-10 "sprajer" :mrgreen: to szkoda się już wypowiadać, gdyż ten filmik był dziesiątki razy wyjaśniany... Poczytaj (jak Ci się chce) cały temat to się dowiesz....

Natomiast, co do tej "czarnej" linii przed samolotem to także było wyjaśniane kilka razy. Tu się kłania po raz kolejny fizyka i zjawiska optyczne. Tych zagadnień ewidentnie brakuje w wiedzy "oświeconych". Otóż tak w skrócie...
Ta "ciemna" linia jak ją nazwałeś to nic innego jak cień smugi który pada na niżej położonych chmurach cirrus. Zauważ że na wszystkich zdjęciach samolot leci "od słońca", tzn. słońce jest za samolotem i nisko na horyzoncie względem samolotu oraz smugi kondensacyjnej. I właśnie wtedy zachodzi takie zjawisko że smuga rzuca cień na niżej położonej cienkiej warstwie chmury cirrus. Często takie zjawisko obserwowałem osobiście. Mało tego, czasami zdarza się tak że ów cień powstaje na niżej położonych chmurach obok lecącego samolotu... Przykład....

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

I nie jest to żadna obca technologia naprowadzania samolotów. Za dużo się naoglądałeś filmów SF i głupot na YT.
  • 0

#2964

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

na tym nagraniu ciemna krecha jest na bezchmurnej części nieba, także pudło
http://www.youtube.com/watch?v=W7_OEEdRN4k&feature=player_embedded
no i jakim cudem cień biegnie idealnie blisko smugi (praktycznie pokrywa się), która go niby rzuca, do tego o kilometry wyprzedza sam samolot. To nie może być cień. Skończ fantazjować.

Jeśli chodzi o filmik KC-10 "sprajer" :mrgreen: to szkoda się już wypowiadać, gdyż ten filmik był dziesiątki razy wyjaśniany

Zadałem konkretne pytanie. Jak nic nie masz do powiedzenia to lepiej zamilcz.

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 04.12.2011 - 19:15

  • -3

#2965

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

na tym nagraniu ciemna krecha jest na bezchmurnej części nieba, także pudło
http://www.youtube.com/watch?v=W7_OEEdRN4k&feature=player_embedded
no i jakim cudem cień biegnie idealnie blisko smugi (praktycznie pokrywa się), która go niby rzuca, do tego o kilometry wyprzedza sam samolot. To nie może być cień. Skończ fantazjować.

Sam przestań fantazjować, niebo wcale nie jest czyste, widać wyraźnie cieniutką warstwę cirrusów.

Zadałem konkretne pytanie. Jak nic nie masz do powiedzenia to lepiej zamilcz.

A ja odpowiedziałem ci konkretnie, a to że jesteś leniem to nie moja wina... Myślisz że wszystko dostaniesz na tacy a ty i tak powiesz że to nie prawda.. Chłopie, rusz mózgownicą !
  • 0

#2966

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Sam przestań fantazjować, niebo wcale nie jest czyste, widać wyraźnie cieniutką warstwę cirrusów.

Ślepy jesteś? Delikatne chmurki są znacznie powyżej smugi i ciemnej krechy. Reszta nieba jest idealnie bezchmurna.

A ja odpowiedziałem ci konkretnie, a to że jesteś leniem to nie moja wina... Myślisz że wszystko dostaniesz na tacy a ty i tak powiesz że to nie prawda.. Chłopie, rusz mózgownicą !

Ruszyłem mózgownicą i stwierdzam, że jesteś niedojrzałym dzieckiem, które dorwało się do kompa i pisze bzdury na lewo i prawo.

Nie prowadzę więcej z Tobą dyskusji. Takie osobniki najlepiej omijać szerokim łukiem. Zadałem pytania bardziej rozgarniętym i kulturalnym użytkownikom.

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
  • -3

#2967

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie takie rzeczy Muhad z Quintusem na tacy dostawali i nie zmieniło to sytuacji ani o jotę. Teraz jesteśmy na etapie wyszukiwania szczególików, łapania za słówka itp.



#2968

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ślepy jesteś? Delikatne chmurki są znacznie powyżej smugi i ciemnej krechy. Reszta nieba jest idealnie bezchmurna.

Sam jesteś ślepy nie widząc Cirrusów. Jak nie wiesz co to są Cirrusy to polecam Wikipedię.

Ruszyłem mózgownicą i stwierdzam, że jesteś niedojrzałym dzieckiem, które dorwało się do kompa i pisze bzdury na lewo i prawo.

Twoje rozumowanie jest na poziomie 3 letniego dziecka więc wnioski sam wyciągnij.

Nie prowadzę więcej z Tobą dyskusji. Takie osobniki najlepiej omijać szerokim łukiem. Zadałem pytania bardziej rozgarniętym i kulturalnym użytkownikom.

A osobników twojego pokroju to szukać ze świecą.

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
  • 0

#2969

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Chyba zadałem za trudne pytania skoro nie ma na nie konkretnych odpowiedzi. Bredzenia tego dzieciaka nie traktuje, jako merytorycznego odniesienia. Czekam na odpowiedź poważnych użytkowników.
  • 0

#2970

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiedziałem, że w końcu ktoś w tym temacie poruszy temat smugi z cieniem. Co to właściwie jest? Ano, jak się rzekło - smuga z cieniem. Jak powstaje cień tego wspominać nie muszę. A dlaczego cień jest widoczny? Do takiej projekcji potrzebny jest "ekran" w postaci warstewki cirrusów i "lampa projekcyjna", czyli słońce świecące na smugę pod odpowiednim kątem. Smuga kondensacyjna ma prawo rzucać cień, bo jest niczym innym jak... chmurą. Sztucznie wytworzoną, ale nadal chmurą, czasem dość gęstą. Wszystko zależy od tego jak dużo wilgoci jest w powietrzu. Tak więc nic dziwnego, żadne hipertechnologie, a po prostu fizyka, a konkretnie jej dział zwany optyką. W ten dział wlicza się także poprzednia dyskusja, o iryzacji.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości oraz 0 użytkowników anonimowych