Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7695 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2986

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak to jest możliwe, że cień smugi może być daleko przed samolotem?
Wystarczy, że Słońce jest nisko na horyzoncie, a nad samolotem jest warstwa chmur.

Oraz jeszcze jedna sytuacja da taki efekt, mianowicie gdy promienie słoneczne padają od góry na samolot i smugę, wtedy cień będzie się rysował na niżej położonych chmurach Cirrus.
  • 0

#2987

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ill
Po pierwsze na naprawdę wielu zdjęciach i nagraniach widzimy tą ciemną krechę na bezchmurnym niebie, tak jak tutaj
Dołączona grafika
(możesz mi narysować ponownie taki rysunek ale do tego zdjęcia, na którym smuga skierowana jest ku dołowi?)

Po drugie, aby było tak jak narysowałeś (widok z ziemi) obserwator na ziemi musiałby za każdym razem ustawić się idealnie tak, aby obserwowany samolot ze smugą był w jednej linii z ciemną krechą. A przecież zdjęcia robione są z wielu różnych kątów i prawie zawsze ciemna krecha idealnie pokrywa się z linią trwałej smugi, jak na przykład na przedstawionym przez Was zdjęciu
Dołączona grafika

Po trzecie na przedstawionym przez Ciebie rysunku samolot leci poniżej chmur cirrus. Wiadomo, że chmury cirrus mogą występować na wysokości od 6 000 do 12 000 m, a więc prawie zawsze samolot będzie leciał wśród chmur cirrus a nie pod nimi.

Po czwarte na większości zdjęć, na których widzimy ciemne krechy, słońce nie świeci z poziomu ziemi tak jak narysowałeś, a jest wyżej od samolotu i smug.

Chyba jeszcze nie pozamiatałeś.

sebacyw

Kompromitacja, kompromitacja i jeszcze raz kompromitacja na całej linii forum.
Dlaczego ten temat jest nadal otwarty?

Jak Ciebie temat nie interesuje to po jakiego grzyba tu zaglądasz?

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 04.12.2011 - 22:47

  • 0

#2988

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(możesz mi narysować ponownie taki rysunek ale do tego zdjęcia, na którym smuga skierowana jest ku dołowi?)

Ale co ja mam Ci tam narysować? To jest taki sam przypadek jak narysowałem. Ewentualnie taki jak wspomniał Kostek, że samolot jest nad chmurami i rzuca na nie cień. Zdjęcie sobie obróć.

Po drugie, aby było tak jak narysowałeś (widok z ziemi) obserwator na ziemi musiałby za każdym razem ustawić się idealnie tak, aby obserwowany samolot ze smugą był w jednej linii z ciemną krechą. A przecież zdjęcia robione są z wielu różnych kątów i prawie zawsze ciemna krecha idealnie pokrywa się z linią trwałej smugi, jak na przykład na przedstawionym przez Was zdjęciu

Dlatego specjalnie dla Ciebie wzbogaciłem swój rysunek o dodatkowe dwa punkty obserwacyjne (bo się więcej nie zmieściło :P)
http://dl.dropbox.co...7977/cień2.jpg

Po trzecie na przedstawionym przez Ciebie rysunku samolot leci poniżej chmur cirrus. Wiadomo, że chmury cirrus mogą występować na wysokości od 6 000 do 12 000 m, a więc prawie zawsze samolot będzie leciał wśród chmur cirrus a nie pod nimi.

Cirrusy są cienkie i płaskie, na pewno nie zajmują całego tego przedziału wysokości.

Po czwarte na większości zdjęć, na których widzimy ciemne krechy, słońce nie świeci z poziomu ziemi tak jak narysowałeś, a jest wyżej od samolotu i smug.

Kostek wspomniał o już o tym drugim przypadku.
Nabazgrałem: http://dl.dropbox.co...7977/cień3.jpg ale idea jest chyba jasna :P

Użytkownik Ill edytował ten post 04.12.2011 - 23:03

  • 0

#2989

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ill
Po pierwsze na naprawdę wielu zdjęciach i nagraniach widzimy tą ciemną krechę na bezchmurnym niebie, tak jak tutaj
Dołączona grafika
(możesz mi narysować ponownie taki rysunek ale do tego zdjęcia, na którym smuga skierowana jest ku dołowi?)


To może ja odpowiem:

An aircraft chases its own contrail shadow. The contrail crossed the sun and its needle-like shadow extrended well across the sky towards the antisolar point. The shadow was cast onto a smooth layer of cirrostratus cloud beneath the aircraft. November 2nd 2002, sun 20° high. Photo ©2002 Les Cowley


Źródło: http://www.atoptics....tics/contr1.htm
  • 0

#2990

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po trzecie na przedstawionym przez Ciebie rysunku samolot leci poniżej chmur cirrus. Wiadomo, że chmury cirrus mogą występować na wysokości od 6 000 do 12 000 m, a więc prawie zawsze samolot będzie leciał wśród chmur cirrus a nie pod nimi.


Dlatego zazwyczaj tego efektu nie widać bo jak sam zauważyłeś samolot prawie zawsze leci wśród tych chmur.

Mnie cały czas ciekawi, jeśli nie akceptujesz prostej odpowiedzi skąd się bierze cień (swoją drogą ktoś kiedyś kłócił się też o cienie przy WTC, nie rozumiejąc że jasna oświetlona przez słońce elewacja budynku może powodować iż stojące przed nim postacie będą rzucać cień :) ) to proszę oświeć nas i wytłumacz nam zagubionym czym jest owe zjawisko ?
  • -2

#2991

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziś jestem tylko przelotem, więc odniosę się tylko do aktualnie dyskutowanego problemu - cieni smug. Resztą postaram zająć się jutro.

nawet swoim zmęczonym wzrokiem widzę tam delikatne chmury. Wystarczy się przyjrzeć.

O ludzie! Kolejny artysta. Może swoim zmęczonym wzrokiem dostrzegasz tam również latające krowy? Nie ma tam żadnych chmur, a po drugie zadałem pytanie - jak musiałyby padać promienie słoneczne by uzyskać taki cień.

Podstaw geometrii i trygonometrii w gimnazjum nie miałeś?

Rysunek poglądowy na szybko:

Dołączona grafika

hc - wysokość na której zalega warstwa cirrusów
hs - wysokość na której leci samolot
k - wysokość kątowa Słońca nad horyzontem
d - interesujący Cię parametr

Mamy:
tg(a) = (hs-hc)/d

Zatem:
d = (hs - hc)/tg(a)

Wstaw sobie dane, jakie chcesz.
  • 3



#2992

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Jeżeli przyjrzymy się cieniom jakie na tym zdjęciu rzucają samochody możemy się łatwo domyśleć z którego kierunku padają promienie słoneczne i że powstała ciemna krecha nie może być cieniem smugi. Po drugie jakim cudem smuga w pewnym momencie się urywa, skręca, a ciemna krecha nie zważając na to ciągnie się prościuchna aż po horyzont. Po trzecie cień widoczny jest jednakowo i na bezchmurnym niebie i na chmurach cirrus. Jednym słowem nie jest to żaden cień smugi.

Jeszcze jedno. Niech mi jeszcze któryś z Was napisze, że takie cienie na niebie mogliśmy obserwować już od II wojny światowej to go wyśmieje i nazwę po imieniu.

mariush
zadałem Tobie konkretne pytania odnośnie smug aerodynamicznych. Czekam na odpowiedź.

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 05.12.2011 - 09:16

  • -3

#2993

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Walczący
A przyszło ci do głowy, że cień, jak to ma w zwyczaju, "wyprzedza" obiekt, w typ przypadku smugę, i cień jest rzucany przez prostą część smugi, a cień po skręcie smugi jest rzucany poza horyzont ? Przecież to nawet widać na rysunkach które cierpliwie narysowali koledzy, które z nonszalancją ignorujesz.

Ja mam wrażenie, że ty nawet nie oczekujesz wyjaśnień na zadawane przez siebie pytania. Żadna odpowiedź ciebie nie będzie satysfakcjonować, o ile nie będzie uwzględniać udziału NWO.

Ty po prostu zadajesz pytania, żądasz odpowiedzi a potem pomimo że dziecko je zrozumie ignorujesz. Bo TY wiesz. To jeśli wiesz to po raz kolejny proszę cię o wyjaśnienie tego fenomenu czarnych kresek wyprzedzających samolot i smugę. Cholernie mnie ciekawi alternatywne wyjaśnienie, które może zasieje we mnie ziarnko niepewności co do chemtrails.
  • 0

#2994

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

dzustin

A przyszło ci do głowy, że cień, jak to ma w zwyczaju, "wyprzedza" obiekt, w typ przypadku smugę, i cień jest rzucany przez prostą część smugi, a cień po skręcie smugi jest rzucany poza horyzont ?

Nie rozumiesz, że słońce pada z kierunku, który uniemożliwia powstanie cienia o takiej długości do tego o innym kształcie niż sama smuga. Słońce jak widzimy jest prawie w zenicie i cień powinien być króciutki i niewiele wychodzić przed samą smugę. Po drugie widzimy, że smuga jest bliżej obserwatora niż sam cień, co jest niemożliwe w przypadku prawdziwego cienia, który w tym przypadku powinien być niżej niż sama smuga. Po trzecie jest to kolejne zdjęcie robione pod kątem, na którym cień idealnie pokrywa się ze smugą. Kolejny cudowny przypadek, gdzie obserwator ustawił się idealnie tak, aby obserwowana smuga była w jednej linii z ciemną krechą.

Nad alternatywnym wyjaśnieniem zastanowimy się, gdy przestaniecie pisać bzdury o cieniu smugi.
  • -1

#2995

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli nie potrafisz wyjaśnić nam co to jest ? Jeśli wiesz to wyprowadź nas z błędu. Widocznie się mylimy i chcemy poznać inne wyjaśnienie nad którym będziemy mogli się zastanowić.
  • 0

#2996

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedno. Niech mi jeszcze któryś z Was napisze, że takie cienie na niebie mogliśmy obserwować już od II wojny światowej to go wyśmieje i nazwę po imieniu.


Odkąd istnieje fizyka i smugi kondensacyjne, to odtąd już powstawały takie cienie na niebie.

@Walczący, gdzie znalazłeś to zdjęcie ? Daj mi adres strony z której to zdjęcie skopiowałeś.

Użytkownik Kostek edytował ten post 05.12.2011 - 10:38

  • 0

#2997

Walczący z Trollami.
  • Postów: 252
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czyli nie potrafisz wyjaśnić nam co to jest ? Jeśli wiesz to wyprowadź nas z błędu. Widocznie się mylimy i chcemy poznać inne wyjaśnienie nad którym będziemy mogli się zastanowić.

Nie wiem, jakim cudem zwykłe krótkie smugi kondensacyjne nagle zaczęły godzinami zostawać na niebie i zamieniać się w chmury.

Nie wiem, jakim cudem samolot może wyglądać jak hologram, znikać, zmieniać kształty, zamieniać się w kule i dalej zostawiać smugi.

Nie wiem, jakim cudem smugi mogą powstawać w ogóle bez samolotu w powietrzu.

Nie wiem, co to są za ciemne krechy i czemu służą. Wiem jednak, że na zaprezentowanych przeze mnie zdjęciach i nagraniach nie są to cienie smug.

Ponownie kłania się jakaś cholernie zaawansowana technologia.

Aha i jeszcze jedna kwestia. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej samej ciemnej krechy pokrywającej się ze zwykłą krótką smugą kondensacyjną i wyprzedającą samolot zostawiający taką zwykłą smugę. Te długie ciemne krechy widzimy tylko i wyłącznie przy długich, trwałych smugach, które w ocenie wielu osób są smugami chemicznymi. Gdyby było tak jak mówicie byłoby wiele zdjęć, na których samolot goni cień swojej krótkiej smugęi kondensacyjnej. Jeśli macie takie zdjęcia to poproszę o ich zaprezentowanie.

Użytkownik Walczący z Trollami edytował ten post 05.12.2011 - 12:17

  • -3

#2998

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponownie to się kłania twój kompletny brak wiedzy w temacie w którym się wypowiadasz.
Żeby nagrywać z dobrą jakością samolot lecący w powietrzu na wysokości przelotowej około 10 km z prędkością około 1000 km/h to trzeba mieć porządny aparat z teleobiektywem albo dobrą kamerę. Nagrywanie takiego samolotu zwykłym kompaktem albo co gorsza telefonem daje marne efekty w postaci znikającego lub niewidocznego samolotu itp.
Wystarczy pooglądać sobie mecze piłki nożnej i zauważyć jakie reporterzy mają aparaty z jakimi obiektywami a potem sobie pomyśleć dlaczego oni nie robią zdjęć zwykłymi kompaktami za 300 zł.
Co tu dużo mówić albo się świadomie kompromitujesz albo to zwykła prowokacja.
  • 2



#2999

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Walczący, prosiłem Cie o podanie linku do strony z której wziąłeś link do tego zdjęcia, doczekam się ?
  • 0

#3000

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj są ładne cienie:
Dołączona grafika

Nie wiem, jakim cudem zwykłe krótkie smugi kondensacyjne nagle zaczęły godzinami zostawać na niebie i zamieniać się w chmury.


Nie wiem kogo próbujesz oszukać, ale z tym "nagle" to wyskoczyłeś jak Filip z konopii. Pod koniec lat 80-tych i na początku lat 90-tych strasznie się na te smugi wściekałem, bo często przeszkadzały mi w obserwacjach gwiazd. Były zawsze, odkąd pamiętam. Jedyna różnica jest taka, że 20 lat temu było ich znacznie mniej.

Te długie ciemne krechy widzimy tylko i wyłącznie przy długich, trwałych smugach


Długa smuga, długi cień. Krótkie smugi kondensacyjne tworzą się z reguły gdy brak warunku do rozwoju chmur wysokich. Jak niema chmur wysokich, to nie ma na czym się kłaść cień (choć czasem wydaje się, że kładzie się na czystym niebie).
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych