Skocz do zawartości


Zdjęcie

KK jako czarnomagiczna sekta !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doszukałem się pewnego artykułu, wkótrym autor na podstawie sakramentów stwierdza, ze kościół katolicki jest sektą czarnomagiczną od wieków kradnąca ludzkie dusze do własnych celów! :shock:
Zamieszczam link, ponieważ nie mam pojęcia jak to logicznie streścić , zobaczcie sami....

http://www.taraka.pl...?id=pieczec.htm
"Pieczeć, czyli jak ukraść człowiekowi duszę"

Wielce jestem ciekaw Waszych opinii w tej sprawie, bo mną to do głębi wstrząsnęło...
  • 0

#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

to ze kosciol odwalal jajca na calej przestrzeni 2000 lat to wiadomo, ale zeby pisac artykul ze podpisal pakt z diablem to juz przesada :smile:
  • 0

#3

Sebastos.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z twierdzeniem że Kościół ściemnia w wielu sprawach i zna wiele odpowiedzi, ale woli milczeć. Ale czy ma coś współnego z szatanem, tego nie mamy pewności, ale trzeba być ostrożny.
  • 0

#4

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh, ciekawy zbieg okoliczności. Zastanawiałem się właśnie nad publikacją tego artykułu dzisiaj. Jest dość kontrowersyjny, lecz zarazem przedstawia bardzo nietypowy pogląd. Niestety w kwestii czakramów, etc. nie jestem zbytnio obyty, dlatego tez prosiłbym o wypowiedź kogoś "w temacie".
  • 0



#5

Artemus.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem co o tym sądzic...
Najbardziej interesuje(trapi) mnie kwestia sakramentów, są bardzo różne opinie o ich działaniu. Ci którzy, którzy mają pogląd negatywny konstruują rytuały odwracające, tak jak Alhean. (więcej o tym będzie w książce która zamierza wydac; http://www.illuminat...wydawnicze.html )
  • 0

#6

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie gość jest bardzo przekonujący i skłaniam sie ku jego spostrzeżeniom, a w przekonaniu ponadto utwierdza mnie świadomość, jak bardzo przekłamaną organizacją jest kościół. Przeraża mnie to spostrzeżenie i za żadne skarby nie chciałbym żeby to była prawda
  • 0

#7

Malin.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest podobne do przekonan wyznawcow Kosciola Siodmego Dnia Adwentystow, to ono uwazaja ze KK ma powiazania z Lucyferem...
  • 0

#8

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każda religia na świecie uważa że to ona mówi prawdę - autor tego tekstu też uważa że ma racje. No ale około 4 miliardów ludzi na świecie nie ma nic wspólnego z sakramentami kosciołów chrześcijańskich i jakoś nie widać po nich żeby mieli pootwierane trzecie oka itp. :-D
Wprost przeciwnie - w świecie chrześcijańskim sytuacja pod względem mistycyzmu i doświadczeń duchowych jest bardzo dobra. Wystarczy spojrzeć ilu otwartych i bogatych duchowo jest ludzi chociażby na tym forum a wiekszość przecież była ochrzczona. Dla mnie to bujda napisana w celu odwrócenia ludzi od KK. Osobiście nie lubię takiego postępowania - jeżeli masz ofertę duchową to przyciagaj ludzi jej zaletami a nie krytykując inne drogi.
  • 0

#9

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kościół światła dziennego.

Kościół
Które
Ujrzy

Powtarzaj do skutku :) - NHolokaust

  • 0

#10

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko to jest misternie uknuta i doskonalona z upływem czasu machina, która się już nie zatrzyma. Szkoda tych wszystkich ludzi którzy po prostu ślepo wierzą, a nie pytają dlaczego i padają ofiarami takich oto poczynań. Zapewne główny cel został zapomniany przez pomniejszych duchownych, którzy po prostu robią swoje, kontynuując proceder, co jest jeszcze bardziej zatrważające jaką tajemnicę to stanowi.
  • 0

#11

sebi-g.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, moze i sie myle ale mowiac ze wrecz przeciwnie ze w chrzescijanstwie jest duzo osob uduchowionych i chociarzby na tym forum. W moim mniemaniu osoby uczestniczace w naszym rozmowach sie powoli mozna by tak rzec oddzielaja sie od glownych zalożen.

A'propos ortografii - no comments - NHolokaust
  • 0

#12

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

sebi-g, mam wrażenie że czegoś nie przeczytałeś - albo tekstu o którym tu mówimy albo dokładnie mojej wypowiedzi. W omawianym tekście jest stwierdzenie że już chrzest zamyka nam tzw. trzecie oko i niezależnie od tego czy wierzysz czy nie wierzysz to masz je zamknięte. Ja uważam że to bzdura.

A dyskusja znowu odpływa od tematu na krytykę KK.
Powiem tak - każdy ma inny poziom duchowości i inne potrzeby: jednemu potrzeba głebszych, mistycznych doświadczeń, drugiemu wystarczą 3 dziesiątki różańca i święty obrazek. Czy mistyk ma mówic takiemu prostaczkowi "stary, zostaw to bo to zabobony i głupoty"? Prostaczek nawet jak to zostawi to nie będzie w stanie zrozumiec doświadczeń mistyka bo po prostu to nie jego poziom.
Czy może raczej mistyk powinien dzielić się swoimi doświadczeniami nie negując doświadczeń prostaczka? Odpowiedź jest oczywista i wynika właśnie z wiecznej, niesmiertelnej i prostej nauki Miłości.

Zobaczcie jakie B16 ma trudne zadanie - to jest teolog, od pierwszego dnia pontyfikatu powtarza jak ważne jest osobiste doświadczenie duchowe i osobisty kontakt z Bogiem. Ale nie odrzuca prymitywnej duchowości bo to tak jak by wyrzucić prostych ale wiernych i kochających synów z domu. B16 jest przeciwnikiem masowych mszy (tak się wypowiadał jako przewodniczący Kongregacji Nauki Wiary) ale uczestniczy w nich bo wie że to jest dla tych ludzi ważne i potrzebne w ich rozwoju duchowym.

Wyśmiać i skrytykować jest łatwo, zrozumieć i umiłować trudno.
  • 0

#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam sie Przemo z Toba, bardzo dobrze ujete...

Sebi-q mam podobne podejscie do Ciebie, gratuluje otwartosci umyslu
  • 0



#14 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Podchodzę do spraw KK w podobny sposób jak Sebi-q, ale tylko częściowo, tj.: nie zamierzam "wyrejestrowywać" się z KK oficjalnie, ponieważ nie uwazam tego za niezbędnie konieczne.
Ważna jest przmiana wewnątrz mnie, formalne zaś odejście, czyli podpisanie jakiegoś papierka i wyrzeczenie się przynależności do KK , niczego w/g mnie dla mnie - nie zmieni.
Co do rzekomego zamykania "czarnomagicznymi obrzędami" trzeciego oka u małoletnich wiernych, w celu uniemożliwienia im pełnego duchowego rozwoju, to jakaś wierutna bzdura.
Moja duchowosc ma się coraz lepiej, i nie widzę tu żadnego związku z "ubezwłasnowolniającymi" podobno obrzedami kościelnymi.
Duchowosc człowieka zależy od niego samego i od jego wewnętrznej potrzeby rozwoju.
Zwalanie więc całej winy za własny zastój na rytuały kościelne jest niedorzeczny.
Zresztą jakikolwiek rozwój , zależy od ogólnego poziomu jaki się sobą prezentuje .
Ważne jest , aby zawsze starać się mieć otwarty umysł i niczego z góry nie odrzucać.
Jakakolwiek dziwna teoria by to nie była. :smile:
  • 0

#15

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koleś dostał shizy i tyle... mamy wiele dusz? PRzecieżto jest sprzeczne ze starym testamentem...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych