Skocz do zawartości


Zdjęcie

New Age - zagrożenie i obłuda.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#16

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Katolik, wyjaśnij mi co jest złego w sportach takie jak joga i wschodnie sztuki walki, bo nie bardzo rozumiem.
Najeżdżasz na horoskopy, a założę się, że sam od czasu do czasu jakiś gdzieś przeczytasz. No i wszelkiego rodzaju 'zwodnicza' filozofia... ja rozumiem, że czasami trudno jest się pogodzić z tym, że ktoś może widzieć świat inaczej niż Ty, ale spróbuj chociaż się zapoznać z dziełami wybitnych filozofów. Poszerza to horyzonty.
No i oczywiście nie mogło zabraknąć ważnego aspektu ludzkiego życia jakim jest seks. Szkoda tylko, że homoseksualizm wrzucasz do jednego worka z dewiacjami. Jasne, na pewno masz racje, że wszyscy 'buddyści z New Age' są za tym, aby krzywdzić dzieci i wyżywać się na zwierzętach.
Wiem, że w Biblii bóg powiedział człowiekowi, że jest panem świata i że to wszystko jest stworzone dla niego, ale nie oznacza to, że mamy to niszczyć. Wręcz przeciwnie - należy szanować naturę/dzieło boże, a tzw. 'zieloni' robią mnóstwo dobrej roboty w tym kierunku. Najłatwiej jest skrytykować.
A zresztą, lepiej nic już więcej nie pisz. Z takimi jak Ty nie należy dyskutować, bo zakrzyczą caps lockiem.
Dam Ci dobrą radę: jeśli próbujesz kogoś na tym forum nawrócić, to bardzo mi przykro, ale trafiłeś na złe miejsce. Żyj i daj żyć innym, 'miłosierny' Katoliku.

Proszę, zamknijcie ten temat.
  • 0

#17

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

UP@
Niepotrzebnie się dziewczyny spinacie :P. Czy nie widać, że Katolik to czysty przykład konserwatysty i klerykała, a co za tym idzie katolickiego zbloczenia umysłu? Jak się myśli po katolicku to wszystko począwszy od przekroczenia 1000 kcal po homoseksualizm to ZUO! Chłopak nie ma żadnego pojęcia o masonerii, czy New Age... (w sumie jego wypowiedź przypomina mi ten plakat katolicki o symbolach ... może go znajdę).

Najłatwiej jest skrytykować.

Serio tak jest :P.

O! Znalazłem :)
Dołączona grafika
Strzeżcie sie drzewek szczęścia i Harrego Pottera :((!!

PS.
Swoją drogę nie ma większej hipokryzji niż używanie pentagramu w pierwszych wiekach chrześcijaństwa jako znaku Chrystusa, a teraz uważanie go za znak Szatana ;p.

Użytkownik foxxionly edytował ten post 02.04.2010 - 02:02

  • 4



#18

Katolik.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

tak bardzo się nakręcasz na to New Age?


Tak nazywa się ten temat.

foxxionly plakat bardzo dobry, zawsze się z nim zgadzałem.

Może zostawmy na razie religie wschodu, a zajmijmy się samym nowym "porządkiem".

Jak pewnie wiecie, a przynajmniej z tego co mi wiadomo Nowy Porządek Świata to taki cymes gdzie cały świat jest "zjednoczony" i zglobalizowany, co oznacza że nie ma już państw narodowych, ani żadnych podziałów. Wszyscy ludzie na ziemi są niewolnikami wąskiej "elyty".
A więc sposobem na obronienie się przed tym zjawiskiem nie są nowe sekty (wymieniliście ich już chyba kilka) lecz silne i niezależne państwa narodowe które nie podlegają żadnym ponadnarodowym organom (np. unia europejska).
Bóg pokazał co myśli o globalizmie niszcząc wieżę babel, a teraz unia europejską tą wierzę odbudowywuję!
Przecież te organizacje(?) których jesteście zwolennikami jak zeitgest, czy projekt wenus dążą do tego samego, czyli do kolejnej rewolucji starającej się obalic stary odwieczny ład i zniewolic ludzi w swym podobnym do komunizmu diabelskim planie. Oto co przedstawia sobą projekt wenus:
1. Objęcie opieką całości ziemskich zasobów jako wspólnego dobra dla wszystkich mieszkańców ziemi
2. Przełamanie wszystkich sztucznych barier i podziałów, które dzielą ludzi
3. Przejście od gospodarki monetarnej do gospodarki opartej na zasobach
4. Przywrócenie pierwotnego stanu środowiska naturalnego jaki istniał przed nadejściem szkodliwego wpływu człowieka (najpełniej jak na to pozwolą nasze możliwości).
5. Przeprojektowanie naszych miast, systemów transportowych oraz rozwiązań rolniczych i przemysłowych w taki sposób, by były energetycznie wydajne, czyste oraz by służyły potrzebom wszystkich ludzi.
6. Rozwój idący w kierunku skomputeryzowanego społeczeństwa, opierającego swoje działania na danych naukowych, a nie opinii ludzi co pozwoli pozbyć się politycznych struktur na szczeblach zarówno lokalnych, narodowych jak i międzynarodowych.
7. Udostępnianie, dzielenie się i wykorzystywanie całej najnowszej technologii dla pożytku wszystkich narodów.
8. Wykorzystanie czystych i odnawialnych źródeł energii takich jak wiatr, słońce, źródła geotermalne oraz prądy i fale morskie itp.
9. Tworzenie i wykorzystywanie produktów o najwyższej osiągalnej jakości dla pożytku wszystkich ludzi na ziemi.
10. Przeprowadzanie dokładnych badań mających na celu zbadanie możliwego wpływu na środowisko naturalne wszystkich dużych przedsięwzięć przed wprowadzeniem ich w życie.
11. Zachęcanie jak największej kreatywności oraz konstruktywnego włączania się w działanie społeczeństwa.
12. Propagowanie świadomej i dobrowolnej kontroli urodzeń mające na celu dostosowanie się populacji ludzkiej do możliwości zasobowej naszej planety
13. Poprzez edukację, wykorzenienie nacjonalizmu, dogmatyczności oraz wszelkich innych uprzedzeń.
14. Wyeliminowanie wszelkich przejawów elitaryzmu, z uwzględnieniem elitaryzmu technologicznego.
15. Dochodzenie do rozwiązań i metodologii oparte na naukowych badaniach, a nie osobistych opiniach.
16. Polepszenie komunikacji w nowych szkołach w taki sposoby by nasz język i system edukacyjny odzwierciedlał rzeczywisty stan świata jaki nas otacza
17. Nie ograniczanie się do dostarczania ludziom rzeczy niezbędnych do życia, ale propagowanie podejmowania wyzwań stymulujących rozum oraz podkreślających indywidualność, a nie jednolitość i monotonię
18. Przygotowanie ludzi intelektualnie i emocjonalnie do nadchodzącej zmiany.


Oczywiście wszystkie te punkty budzą grozę, ponieważ pod ładnie brzmiącymi słowami niosą faszystowskie zniewolenie i podporządkowanie się ludzi na całej planecie jakiejś bandzie oszołomów i lewackim grupom paraterrorystycznym. Zaznaczyłem te najbardziej diabelskie w swej istocie i najlepiej obrazujące to czym zostaliście omotani, to utopia dla zwykłych ludzi.  Jedyny punkt który ma jakikolwiek sens to punkt 17.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 02.04.2010 - 10:42

  • 0

#19 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Katolik uważasz religie wschodu za złe szatańskie i to wszystko co wypisałeś ma starszą tradycję i głębsze podłoże niż Chrześcijaństwo. Patrząc z innego punktu widzenia można dojść do wniosku, że Chrześcijaństwo jest bardziej szatańskie niż np buddyzm. Jak możesz porównywać metody lecznicze czy wiarę starsza od Chrześcijaństwa do ruchu pseudoreligijnego New Age który narodził się niedawno ?. Domyślam się, że jesteś religijny ale nie próbuj wmówić innym, że wszystko poza twoją religią jest złe. I ni rozumiem dla czego kościół potępia inne znaki niż krzyż .... Śmiać mi się chciało jak interpretował znaczenia symboli. Kościół jest przeciwny wszelkiego rodzaju posażkom bóstw i bogów, a jaka jest różnica pomiędzy posażkiem np buddy i matki boskiej ?

Użytkownik convers edytował ten post 02.04.2010 - 10:11

  • 0

#20

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Convers
Specjalnie napisałem w poprzednim poście, że Katolik ma poglądy klerykalne* i konserwatywne, czyli odpowiednie dla gorliwego katolika.
*klerykalizm - dążenie do uzyskania instytucjonalnego wpływu duchowieństwa na życie społeczne, polityczne i kulturalne - Wikipedia
*konserwatyzm - orientacja, która bazuje na hasłach obrony istniejącego porządku społeczno-gospodarczego oraz zachowywania i umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia ... - Wikipedia

Katolik posługuje się teraz takimi kierunkami myślowymi, jakimi posługuje się dzielna owieczka Kościoła. Dąży do tego, żeby katolicyzm był lieber alles i żeby wszystko co jest złe zniknęło. Problem tylko w tym, że Kościół uważa za niebezpieczne teorie te, po których wierni mają jakieś wątpliwości... Żeby tego uniknąć, mówi, że to jest złe i szatańskie i zakazuje tego, np.
- buddyzm i jego filozofia - buddyzm, pomimo, że nie jest religią tylko bardziej kierunkiem filozoficznym wcale nie mówi o Bogu, tylko mówi o tym, żeby medytować, i rozwijać się, żeby uzyskać doskonałość... Po co wiernym takie "pierdoły"? Po nic... wniosek? Uznać za szatańskie i dajbelskie...
- drzewka szczęścia - pomimo, że są śliczną ozdóbką na moim parapecie niektórzy fantaści i fascynaci uznają go za magiczny symbol... Odbiera uwagę wiernego od boga... Po co wiernym takie "pierdoły"? Po nic... wniosek? Uznać za szatańskie i dajbelskie...
- Harry Potter - jest niezwykłą, ale po Czarze Ognia dosyć tandetną serią opowiadań dla dzieci i młodzieży... w Harrym istnieją odpowiedniki zła, np. zły zakon Slytherin, złe demony polujące na więźniów z Azkabanu i przede wszystkim on, samo zło i niedobrość Lord Voldemort... Żeby obronić katolickie dzieci przed takową literaturą lepiej uznać to za szatańskie i dajbelskie...
- rozwijanie się, medycyna niekonwencjonalna, psi, energia, OOBE, LD, trzecie oko - pomimo, że niby nic w tym złego, nadal nie możemy udowodnić jakimi prawami posługują się te metody wpływania na własnych siebie... Poza tym niektóre z tego wchodzą w zagadnienia ezoteryki, czyli ZUUUAA!
- sita, silva, szybkie uczenie się, rozwój duchowy i cielesny (sztuki walki) - Po co wierni mają się szybko uczyć i być rozwinięci fizycznie i psychicznie... Wtedy odróżnialiby się od zwykłych szaraczków... W związku z tym lepiej uznać to za zło i zakazać

Jak widać wyżej w wymienionych przykładach człowiek stąpający twardo po ziemi i człowiek świadomy nie widzi w tym nic złego. A inne poglądy to kwestia perfekcyjnej indoktrynacji Kościoła :P.
  • 0



#21 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

8. Przygotowanie ludzi intelektualnie i emocjonalnie do nadchodzącej zmiany.


Oczywiście wszystkie te punkty budzą grozę, ponieważ pod ładnie brzmiącymi słowami niosą faszystowskie zniewolenie i podporządkowanie się ludzi na całej planecie jakiejś bandzie oszołomów i lewackim grupom paraterrorystycznym. Zaznaczyłem te najbardziej diabelskie w swej istocie i najlepiej obrazujące to czym zostaliście omotani, to utopia dla zwykłych ludzi.  Jedyny punkt który ma jakikolwiek sens to punkt 17.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 2.04.2010, 11:42 

Mam pytanko jak katolicyzm podchodzi do 2012. Czy innych zmian?
Ty sądzisz , że jesteśmy omotani?Uważasz się za wojownika światła?
Tak szczerze to jesteś fanatykiem zaślepiony wszystkim tym co mówi ksiądz. Uważasz go za zródło mądrości.
Czarna zaraza.- chodzi mi tutaj o KK ,od wieków hamowała rozwój.
I nie było w tym teście żadnej mowy o sektach.
  • 0

#22

Katolik.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

foxxionly


- Harry Potter- czary, magia i okultyzm, a w dodatku czarne charaktery są przedstawiane jako konserwatyści.

-Co do reszty to Kościół słusznie sprzeciwia się różnym pogańskim praktykom i zabobonom. Przecież w samym "drzewku szczęścia" nie ma nic złego i nadzwyczajnego- zwykły krzak, ale już wiara, czy w ogóle branie na poważnie tego zabobonu to obłuda i grzech. A jeżeli ktoś wierzy w oobe, czy jakieś trzecie oko wyssane z palca, lub nie wiadomo skąd...


Mam pytanko jak katolicyzm podchodzi do 2012. Czy innych zmian?

To oczywista bzdura, nic się nie wydarzy, chyba że eurokraci podłapią tą datę i zorganizują coś "ciekawego".

Czarna zaraza.- chodzi mi tutaj o KK ,od wieków hamowała rozwój.


Nie wiem czy wiesz, ale to właśnie na kulturze łacińskiej opiera się cała Europa, nie niszczmy tego.

Ty sądzisz , że jesteśmy omotani?Uważasz się za wojownika światła?


Wojownika? Bez przesady, ja jestem tylko maluczkim człowiekiem, ale staram się postępowac właściwie.

Tak szczerze to jesteś fanatykiem zaślepiony wszystkim tym co mówi ksiądz. Uważasz go za zródło mądrości.

Nie przyjmuję wszystkiego bezkrytycznie, niepokoją mnie niektóre sprawy które dzieją z Kościołem ostatnimi czasy.
Nie łykam wszystkiego co mi zaserwują demoliberalne media, tzn. kolejnych oszczerstw, sam widzę że to co głosi KK jest dobre.

Użytkownik Katolik edytował ten post 02.04.2010 - 12:11

  • 0

#23

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam pytanko jak katolicyzm podchodzi do 2012. Czy innych zmian?

Tak samo jak podchodził do innych proroctwo :P, czyli ni jak.

Ty sądzisz , że jesteśmy omotani?Uważasz się za wojownika światła?
Tak szczerze to jesteś fanatykiem zaślepiony wszystkim tym co mówi ksiądz. Uważasz go za zródło mądrości.
Czarna zaraza.- chodzi mi tutaj o KK ,od wieków hamowała rozwój.
I nie było w tym teście żadnej mowy o sektach.

Dolg, ile ty masz lat?... (ja mam 15 żeby nie było)... po zachowaniu widocznym w twoich postach zachowujesz się jak 12-letni nauczyciel ateistów :P.

Harry Potter- czary, magia i okultyzm, a w dodatku czarne charaktery są przedstawiane jako konserwatyści.

Katolik, ale Harry Potter to fikcja literacka. Sama seria Harryego Pottera nie propaguje czarów ani innych postaw.

-Co do reszty to Kościół słusznie sprzeciwia się różnym pogańskim praktykom i zabobonom.

Tylko, że większość obrzędów kościoła ma początki w pogaństwie. To kto tu co propaguje ;p.

Nie wiem czy wiesz, ale to właśnie na kulturze łacińskiej opiera się cała Europa, nie niszczmy tego.

Na kulturze łacińskiej (katolickiej) opiera się nasza europejska kultura Dolg... Z drugiej strony gdyby nie ten zły katolicyzm nie byłoby gotyckich katedr, renesansowych dzieł sztuki malarskiej i architektonicznej. Ludzie wierzący, którzy chcieli swojemu bogu oddać cześć, tworzyli niezwykłe rzeczy. Myślałeś o tym?

sam widzę że to co głosi KK jest dobre.

Tyle, że w tym rzecz, że to co głosi KK nie jest dobre, a to co robi KK jest złe :P.
  • 4



#24

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Katoliku, specjalnie dla ciebie znalazłam taką oto perełkę:

" Według katechizmu pierwsze przykazanie brzmi: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. Każdy rozsądny człowiek stwierdzi bezstronnie, że drugiego przykazania nie ma w pierwszym. Gdyby trzeba było łączyć drugie przykazanie z pierwszym, to – jestem pewny – że uczyniłby to sam Bóg Najwyższy. Przykazanie to zostało usunięte z Dekalogu.

Kiedy i dlaczego tak się stało? Historia Kościoła podaje, że w pierwotnym chrześcijaństwie przykazanie to było przestrzegane, tzn. w miejscach zebrań i w domach nie było żadnych obrazów i rzeźb świętych. Czytamy bowiem: „Już dawniej wzmiankowaliśmy, że obrazy w pierwotnym kościele były rzadkie, że nawet istniały zakazy używania obrazów w świątyniach. Zresztą i sama postać Chrystusa Pana, wzgardzonego, męża boleści (Iz. 33,2), prześladowanego, zawieszonego na krzyżu, nie nadawała się do artystycznych wyobrażeń. Na brak również rozwinięcia kultu obrazów, przedstawiających zwłaszcza, czy to Trójcę Św. czy Chrystusa Pana, wpływała ze swej strony „disciplina arcani” w pierwotnym Kościele, nakazująca używać raczej różnych wyobrażeń symbolicznych.” "


Jak z powyższego wynika, dzisiejszy Kościół znacząco odbiega od tego, jaki powinien być. Przecież obecnie na całym świecie występuje kult obrazów... to nie tylko New Age to propaguje. Czy to, co dzieje się w Kościele to nie jest bałwochwalstwo? A na pewno hipokryzja ze strony zagorzałych katolików tępiących wszystko, co ma inne poglądy od nich.

To tak odnośnie tego plakatu, który jak przyznałeś popierasz.

Więcej tutaj. Nie jest to strona typowo katolicka, niemniej jednak chrześcijańska i przedstawia fakty.


Feministyczna New Ageowska organizacja PETA


...a od kiedy to Peta jest feministyczna? Wiesz co to słowo znaczy?


Być może New Age faktycznie jest jednym ze sposobów manipulacji ludzi, jednak wierzę, że każdy ma na tyle własnego rozumu, aby ocenić i odróżnić kompletną bzdurę od faktu. Jeśli coś działa, to zapewne ma naukowe wytłumaczenie, np. medycyna alternatywna to nie tylko machanie rękoma i recytowanie magicznych formułek. To także używanie ziół, co - jak wielu ludzi się zgodzi, w tym nasze babcie, prababcie - ma prawo działać. Te praktyki nie pojawiły się wraz z powstaniem New Age, były one znane już dużo wcześniej. New Age tylko je wykorzystuje oraz rozpowszechnia. Oczywiście nie można tu uogólniać, w takie wytwory jak horoskopy ciężko mi uwierzyć.

Wiele praktyk podciąganych pod New Age ma początki w starożytnych religiach, takich jak właśnie buddyzm i hinduizm. A przecież, jak już foxxionly napisał, chrześcijaństwo powstało na fundamentach innych religii. Wiele świąt zbiega się z datami dawnych najważniejszych świąt pogańskich, które były ustalone właśnie tak, aby ludności łatwiej było przyjąć nową religię. Miało to na celu pokazać: " spójrzcie, nasz Bóg wcale tak bardzo się nie różni od waszego".

Ty zaś negujesz wszystko, co nie jest strikte katolickie.Właśnie z takich powodów, jak twoje przekonania biorą się konflikty na tle religijnym - wojny tak naprawdę tylko o to, że "mój bóg jest lepszy, większy i potężniejszy od twojego". Dla mnie Bóg to Bóg, czy jest to muzułmański Allah, czy nasz wizerunek miłosiernego Ojca z brodą, na tronie w niebiosach. Po prostu inaczej go postrzegamy. A przecież wobec śmierci i tak wszyscy będziemy równi.


To tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że wyciągniesz z tego jakieś wnioski i przestaniesz pisać byle dużo, byle objechać, i do tego niekoniecznie na temat. Moje wrażenie po przeczytaniu twoich wypowiedzi jest takie, że gdzieś to wszystko zasłyszałeś i teraz po prostu powtarzasz.

Edit: dla jasności co do mojego podejścia do tematu podkreśliłam fragment mojej wypowiedzi. I napiszę jeszcze - bynajmniej nie popieram i nie jestem wyznawcą New Age. Po prostu uważam, że nie należy dać się zwariować ani przesadną wiarą, ani też szukaniem w tym ruchu "zUa wcielonego" i obwinianiem go za cało zło tego świata. :)
Zresztą założyłam nawet o tym temat, starałam się wybrać w miarę obiektywny tekst.

Użytkownik mad_Angela edytował ten post 02.04.2010 - 20:59

  • 1



#25

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W pewnym sensie Katolik ma rację. Nie należy wierzyć ślepo w to co mówią inni, nie można ulegać modom i dać się wciągać w nowe ruchy tylko dlatego że są nowe i na topie.
Ważne by myśleć i by nasze myślenie było w jak największym procencie nasze. Należy mieć oczy, uszy i umysł otwarte, widzieć i słyszeć wszystko co się wokół dzieje i umieć samemu to ocenić. Czuć się wolnym i nie oczekiwać od innych poprawy własnego życia, jak wierzyć to w siebie, w to że sam możesz dla siebie zrobić wszystko.
Chrześcijanie przeżyli już załamanie kościoła, podziały, a teraz skandale, pedofilia nie sprzyjają ich dobremu wizerunkowi, wiec należy oczerniać innych by własny cień rozjaśnić światłem.
  • 0



#26

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"wiara w ufo i kosmitów, kosmiczna świadomośc, kult bogów z kosmosu i inne głupoty"
Jeśli to nie prima aprilisowy żart to jak miałem brać ten tekst na poważnie jak i jego autora to po takich wyrażeniach nie mamy o czym dyskutować.
  • 0

#27

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogę nie ma większej hipokryzji niż używanie pentagramu w pierwszych wiekach chrześcijaństwa jako znaku Chrystusa, a teraz uważanie go za znak Szatana ;p.

Jaka hipokryzja? Skądżeś urwany? Odwrócony pentagram to znak szatana, taki jak pokazany na plakacie. Pentagram w normalnej pozycji, to symbol pięciu ran Chrystusa i ten był - i nadal jest - jednym z chrześcijańskich symboli.

Edit. Tak na marginesie, winszuję internetowej yntelygencji wkręcenie się w tę prowokację oburzeniem i kontrargumentowaniem. lol

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 03.04.2010 - 08:47

  • 0



#28

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Katolik
postarajmy się usystematyzować pojęcia, dobrze ?

- drzewko szczęścia = płonący krzak.


Co tym myślisz ?

Użytkownik Aidil edytował ten post 03.04.2010 - 09:56

  • 0



#29

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jaka hipokryzja? Skądżeś urwany?

Z Gdyni, tam się urodziłem :).
Nie czujesz smaczku hipokryzji? We wczesnych wiekach używali pentagramu jako znaku ran Jezusa, a teraz uważają to za zły znak.

Odwrócony pentagram to znak szatana, taki jak pokazany na plakacie. Pentagram w normalnej pozycji, to symbol pięciu ran Chrystusa i ten był - i nadal jest - jednym z chrześcijańskich symboli.

Mojo, od ilu lat nie chodzisz do kościoła? Zwykły pentagram, odwrócony, pentakl... Nie ma znaczenia, dla przeciętnego katola te znaki to zuo :P. Rany, czy gemba kozła, zależy od przyzwyczajenia i wyobraźni.

EDIT:
Z resztą też widać na plakacie, że są słabi z symboliki szatańskiej ... Odwrócony "pentagram" na plakacie to odwrócony pentakl :P.

Użytkownik foxxionly edytował ten post 03.04.2010 - 10:47

  • 0



#30

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zazdroszczę Ci katolików, jakich znasz.
Na plakacie jest ukazany odwrócony pentagram - odwrotność znaku zbawienia, nadziei, pięciu ran Chrystusa, ergo znak szatana w skrócie, który utarł się w świadomości chrześcijan. Na plakacie z tym znakiem jest wszystko ok - ty natomiast pijesz do jakiejś hipokryzji, którą ujrzałeś w tym znaku - gdzie? Że niby chrześcijanie i Kościół uznaje ten znak:
Dołączona grafika
Jest niby znakiem szatana? To jest symbol pięciu ran Jezusa, symbol nadziei itd. itd.
Znakiem szatana jest odwrócony pentagram - jak na plakacie:
Dołączona grafika
W tym nie ma hipokryzji. To jest chyba dosyć zrozumiałe i jasne.
  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych