Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stado szpaków uderzyło o ziemię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
724 odpowiedzi w tym temacie

#106

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mógłbyś opisać powody dlaczego tak by się miało dziać ? Dla mnie magnetosfera to tylko "pole ochronne" przed wiatrem słonecznym i nic wspólnego z przemieszczaniem kontynentów nie ma


Magnetosfera jest "polem ochronnym", owszem ale oprócz tego jest ściśle powiązana z ruchem obrotowym Ziemi. Tak więc bieguny zamieniając się miejscami mogłyby wymusić obrót Ziemi w przeciwną stronę. Mogłyby - bo nikt nie jest w stanie powiedzieć na 100%, o magnetosferze wciąż nie wiemy wszystkiego, naukowcy wciąż mają problemy z jej badaniem. Tak więc wyobraź sobie - Ziemia obraca się z prędkością około 1,5tys km na godzine. Zmieniając swój kierunek nagle sprawi, że kontynenty nie zdążą "wyhamować" i z rozpędu powpadają na siebie. Ale przecież to tylko domysły, napisałem jako ciekawostkę i nikt nie mówi że tak właśnie będzie.
  • 0



#107

brigante.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od początku mówiłem o przemieszczaniu pola magnetycznego. Potwierdzeniem tej tezy będą nadchodzące dni - jeśli dziwne zjawiska z ptakami i rybami nie ustaną, mało tego - jeśli pojawią się jeszcze inne anomalie. Może być tak, że pole magnetyczne mocno "tapnęło" - nagłe zmieniło położenie i trwa w nim, nie postępując dalej. Gdyby jednak miało nastąpić przebiegunowanie, pole magnetyczne zwiększałoby swoją prędkość do pewnego punktu krytycznego, w którym bardzo szybko (mniej niż doba) północny biegun zamieniłby się południowym. Na czas zamiany Ziemia straciłaby magnetosferę. Po wszystkim, prawdopodobnie zaczęłaby obracać się w przeciwną stronę tworząc prawdziwe piekło - fale o wysokości kilkuset metrów, zakrywające całe państwa, zderzenie kontynentów, itp.

Proponuję przestać oglądać filmy sci fi. Przebiegunowanie trwa wiele setek lat, nie występuje z dnia na dzień. Nie spowoduje zmiany kierunku obrotu ziemi (lol). I wiadomo to od dawna z badań kilkudziesięciu innych przebiegunowań, które miały już miejsce w historii.
  • 0

#108

Amor_Fati.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wszystko pieknie tylko czy jestesmy w stanie obliczyc jakis punkt krytyczny zakladajac srednia corocznego przemieszczenia? Wiem ze to czysta gdybologia ale przynajmniej latwiej bylo by okreslic nasze polozenie.

Przyszlo nam zyc w bardzo ciekawych czasach a pelna globalizacja i nieograniczony przeplyw informacji jeszcze podsyca to ognisko:-)

Przypadkow spadajacych zwierzat odnotowanych w historii mamy kilka pewnie jeszcze wiecej takich o ktorych nikt nawet nie slyszal
wiec jezelei bylo to jakas "norma" w przeszlosci czy dzisiaj moze stac sie zapowiedzia kataklizmu na skale globalna???


Lubimy sie czuc zagrozeni chyba wiecej w nas Thanatosa niz Erosa:D
  • 0

#109

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypadkow spadajacych zwierzat odnotowanych w historii mamy kilka (..)

A tu jest więcej niż kilka w ciągu paru dni.
  • 0

#110

Amor_Fati.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Odnotowanych zaznaczam, wiele materialow pismienniczych kronik nie przetrwalo do naszych czasow, zreszta nie wszystkie obszary byly zamieszkane przez ludzi

Tak masz racje pod rzad to sie chyba raczej jeszcze nie zdarzylo

Teraz kazdy zastanawia sie co wydarzy sie jutro:-) czy beda kolejne "znaki"?
  • 0

#111

danielo222.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem spadanie ryb czy żab z nieba nie jest czymś nie naturalnym i było wiele takich przypadków w historii i są one doskonale wytłumaczone. Ale to co sie dzieje teraz na skale globalną nie jest normalnym zjawiskiem. Wczoraj siedze sobie w domu a tu nagle cos uderzyło w szybę , wychodze na balkon a tu sroka kamikadze. Trup na miejscu, walnęła w szybę w pełnym locie. Chyba coś sie dzieje.
  • 0

#112

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuję przestać oglądać filmy sci fi. Przebiegunowanie trwa wiele setek lat, nie występuje z dnia na dzień. Nie spowoduje zmiany kierunku obrotu ziemi (lol). I wiadomo to od dawna z badań kilkudziesięciu innych przebiegunowań, które miały już miejsce w historii.


Możesz wyjaśnić w jaki sposób naukowcy, którzy nie potrafią jeszcze do końca wytłumaczyć wszystkich zjawisk zachodzących w jądrze ziemi, nie potrafią wyjaśnić niektórych anomalii pola magnetycznego zachodzących WSPÓŁCZEŚNIE - ba, przyznaja się że są one dla nich zagadką; że ci naukowcy potrafią dokładnie opisać i wyjaśnić wszystko co miało związek z polem magnetycznym milion, czy 700 tys lat temu? I potrafią to zrobić już "od dawna"? Poza tym zważ na to, że powiedziałem jak mogłoby to wyglądać, a nie mówię jak będzie. Od mówienia jak będzie są "naukowcy", którzy dostają za to pieniądze. Oczywiście jeśli nie dostaną dwa razy więcej pieniędzy za mówienie czegoś co każą im powiedzieć różne organizacje (patrz globalne ocieplenie).

Z resztą temat jest o tajemniczej śmierci ptaków i ryb może więc powiesz co Ty o tym myślisz? Może przytoczysz słowa naukowców, którzy pewnie znają rozwiązanie tej sprawy "od dawna" i na których opinię czekamy?
  • 0



#113

Amor_Fati.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Trolle juz tez zaczynaja spadac:D robi sie bajkowo
  • 0

#114

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teraz kazdy zastanawia sie co wydarzy sie jutro:-) czy beda kolejne "znaki"?



Jutro ??? Jeszcze dzisiaj będą informacje o kolejnych martwych zwierzętach:(
  • 0



#115

brigante.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możesz wyjaśnić w jaki sposób naukowcy, którzy nie potrafią jeszcze do końca wytłumaczyć wszystkich zjawisk zachodzących w jądrze ziemi, nie potrafią wyjaśnić niektórych anomalii pola magnetycznego zachodzących WSPÓŁCZEŚNIE - ba, przyznaja się że są one dla nich zagadką; że ci naukowcy potrafią dokładnie opisać i wyjaśnić wszystko co miało związek z polem magnetycznym milion, czy 700 tys lat temu? I potrafią to zrobić już "od dawna"? Poza tym zważ na to, że powiedziałem jak mogłoby to wyglądać, a nie mówię jak będzie. Od mówienia jak będzie są "naukowcy", którzy dostają za to pieniądze. Oczywiście jeśli nie dostaną dwa razy więcej pieniędzy za mówienie czegoś co każą im powiedzieć różne organizacje (patrz globalne ocieplenie).

Z resztą temat jest o tajemniczej śmierci ptaków i ryb może więc powiesz co Ty o tym myślisz? Może przytoczysz słowa naukowców, którzy pewnie znają rozwiązanie tej sprawy "od dawna" i na których opinię czekamy?

Opieram się na tym czego uczyli mnie na studiach. Nie chcę się wymądrzać, bo moja wiedza na ten temat nie jest duża. Chcę tylko poinformować, że prowadzono na ten temat badania i znane są sposoby datowania zmiany biegunów. Nie stwierdzono żeby doszło do potężnych katastrof w tym czasie. Nie wiadomo jednak jak zachowywały się organizmy. Wiadomo jednak, że przetrwały ;). Zgadzam się, że przyczyny dlaczego przebiegunowanie występuje są obecnie nieznane a wiedza o magnetyzmie jest nikła. Jednak historia przebiegunowań jest znana z badań skał magmowych, a dokładniej kierunków w jakich zastygają w nich minerały o cechach magnetycznych. Można to porównać do igły kompasu. Dzięki badaniu między innymi wieku takich skał można określić na której półkuli znajdował się biegun północny itd.
Nie wiem dlaczego wystąpiło aż tyle masowych śmierci zwierząt. Niektóre teorie, które się tu pojawiły są ciekawe. Zrozum też naukowców, którzy są zasypywani pytaniami od dziennikarzy i coś chcą odpowiedzieć. Pewnie sami nie mają pojęcia co się stało. Nie mieszałbym w kwestie niszowych badań przebiegunowania, kwestii globalnego ocieplenia i tego czy występuje czy nie. Dlaczego generalizujesz wszelkich badaczy?
  • 0

#116

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jutro ??? Jeszcze dzisiaj będą informacje o kolejnych martwych zwierzętach:(


Strzał w dziesiątkę.
Kolejny pomór setek ptaków odnotowano w miasteczku Murray w stanie Kentucky.

Dołączona grafika

http://murrayledger....1cc4c03286.html

I jeszcze taka ciekawostka.
Zobaczcie jak wygląda jedna z kanadyjskich rzek, Victoria River.
Ale bez paniki,wygląd tej rzeki to efekt ingerencji człowieka (podobno ??)

http://macedoniaonli.../view/17283/48/

http://www.youtube.com/watch?v=jMYWZtQ9JwY&feature=player_embedded



  • 2



#117

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... Dlaczego generalizujesz wszelkich badaczy?


Nie generalizuję, zważywszy na to że wielu z nich uczciwie przyznaje, że nie wie o co chodzi lub szuka logicznych wyjaśnień jak mróz (choć patrząc na skalę zjawiska wyjaśnienie to jest mało prawdopodobne). Zapewne znasz się na tym lepiej niż ja, ale podałem scenariusz jaki wydaje mi się co prawda mało prawdopodobny, ale wg mnie możliwy (nie raz już sparzyliśmy się na zapewnieniach naukowców i ich 100% przekonań na dany temat; potem natura robi jakiś wybryk i wprawia naukowców w zdumienie - a potem muszą zmieniać teorie). Zgadzam się, że w przeszłości przebiegunowanie Ziemi nie równało się z zagładą gatunków (praprzodkowie człowieka przeżyli pewnie kilka takich zmian biegunów) ale nie jest powiedziane, że kolejne musi być łagodne - powtarzam: natura potrafi zaskakiwać. Nie jest też powiedziane, że do kolejnego przebiegunowania w najbliższym czasie w ogóle dojdzie.
Pozdrawiam ;)

a tu wiadomość z dzisiaj, godzin południowych:
http://jacksonville....ne-deaths-south

W południowej Georgii łączą śmierć 3 żurawi z pomorem ptaków w ostatnich dniach. Żurawie są badane, znaleziono je martwe 30 grudnia, zastanawiające jest, że wszystkie 3 zostały znalezione nieżywe w jednym miejscu. Tom MacKenzie (jakiś specjalista od ryb i dzikiej przyrody), mówi: "Podejrzane i zaskakujące jest gdy trzy żurawie znajduje się nieżywe w jednym miejscu. Drapieżnik, jak ryś, zabiłby tylko jednego." Trzy żurawie wraz z siedmioma innymi (wszystkie oznaczone, z nadajnikami) zostały wypuszczone na wolność w zeszłym roku w ramach starań o odrodzenie się tego gatunku na wolności. Gatunek ten znajduje się w USA pod ochroną, na wolności żyje ich tylko kilkaset. Żurawie są badane, wyniki zostaną podane za kilka tygodni.


edit:

i wiadomość dosłownie sprzed chwili:

http://www.live5news....asp?S=13795544

Tysiące martwych ryb znaleziono na plaży Folly Beach w Południowej Karolinie.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 06.01.2011 - 19:46

  • 2



#118

danielo222.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem, jesteśmy nic nie znaczącym pyłkiem we wszechświecie. Nasza planeta jest częścią wszechświatowego systemu i jest podporządkowana panującym tam regułą o których nie mamy bladego pojęcia. A może zaczyna sie proces przejścia z trzeciego do czwartego wymiaru? Będą znaki na niebie i ziemi jak to ktoś wcześniej trafnie napisał. A czy TY KOLEGO ALBO TY KOLEŻANKO jesteście przygotowani na zmiany? Znacie Boga? ufacie mu? modlicie sie? Czy zastanawialiście sie po co żyjemy? Ja czy TY? Tylko po to żeby być? A może plan dla nas jest o wiele bardziej interesujący niż nowa "komórka" albo inny gadżet. Może to są znaki do tego żeby sie nawrócić? Być lepszym. Zajmuję sie zjawiskami paranormalnymi od 20 lat i wiele rzeczy przeczytałem i widziałem, ale wszystko skłania mnie do paru hipotez: nie jesteśmy sami we wszechświecie bo są inne inteligentne istoty ( zadufaniem byłoby myślenie że jesteśmy sami we wszechświecie przy miliardach galaktyk i miliardach planet) , nasz poziom niby wysokiej techniki (osiągniętej przez ostatnie 60 lat) jest w rzeczywistości niczym w skali wszechświata, nie mamy bladego pojęcia o zachodzących cyklicznie na naszej planecie zmianach, a nad tym wszystkim czuwa siła Wyższa czyli Bóg.
  • 2

#119

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Widzę że wchodzicie na godLike productions :D No ale jakoś mało się tam udzielacie, bo np. Niemcy piszą tam dużo postów.
  • 0

#120

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osoby, ktore przegladaja godlikeproductions juz to pewnie czytały. Wydaje sie to bardzo prawdopodobne i prognozy na kolejne dni nie sa zbyt ciekawe. Według uzytkownikow tego forum http://www.godlikepr...sage1312213/pg1 to magnetosfera zabija zwierzeta, czyli moze miec to zwiazek z jadrem ziemi.

http://www.spaceweat..._1293756367.jpg

Earth's Magnetic Fields May Be Causing Bird and Fish Die-Off

http://www.suite101....die-off-a328353

Użytkownik Akinci edytował ten post 06.01.2011 - 20:13

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych