Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wybuchowe video" - WTC7 i rzekome odgłosy wyburzania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ocena analizy (35 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z autorem tematu?

  1. Głosowano Tak (23 głosów [65.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 65.71%

  2. Głosowano Nie (6 głosów [17.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.14%

  3. Głosowano Nie mam zdania (6 głosów [17.14%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.14%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#91

CarnyWieslawMrokuMrokow.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to lepiej przemilczę. To tak jakby w stosunku do całej masy tego budynku u mnie zapaliła się sznurówka od buta, która miałaby sprawić ,że się poparzę i przewrócę :D


Uwazam, ze skala pozaru bylaby wystarczajaca do wywolania wymienionych przez Ciebie skutkow. Na zdjeciu wyraznie widac z jak poteznym zywiolem mamy tu do czynienia. Watpie by jakikolwiek twor ludzki byl w stanie oprzec sie tak straszliwemu 'kataklizmowi'.

A te zdjęcie jest zrobione po upadku jednej czy obu wież WTC ?


Nie posiadam wiedzy na ten temat. Zdjecie pochodzi z tej strony: http://www.rense.com...eral65/911m.htm

Dodatkowo znalazlem nastepujaca informacje w odniesieniu do tego zdjecia: North face fires on floors 7 and 12 near 3 pm na stronie http://www.thewebfai.../wtc7/fire.html
  • 0

#92 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

28 lipiec1945 rok

Samolot zgubił się we mgle i uderzył w 79 piętrowy EMPIRE STATE BUILDING zginęło 14 osób a straty wyniosły 1 milion dolarów . Budynek stoi nie tknięty do dziś!

14 luty 1975

Wybuchły 3 pożary miedzy 9 a 14 piętrem północnej wieży WTC .

4 maja 1988 rok

przez 3 godziny płonął 63 piętrowy drapacz chmur. Płonęły 4 pietra. Budynek się nie zawalił...

23 luty 1991 rok

38 pietrowy budynek wybudowany w 1970 roku w Philadelphii plonal 19 godzin. Pozar zajal 10 pieter . Budynek sie nie zawalil.

17 Pazdziernik 2004

56 pietrowy drapacz chmur w Wenezueli zbudowany w 1976 roku plonal przez 17 godzin ,zajal ponad 26 pieter. Budynek sie nie zawalil...

12 lutego 2005 rok

32 pietrowa wieza w Madrycie zbudowana z betonu plonela przez ponad 24 godziny , pozar zajal 10 pieter budynku...
Mimo ze 10 gornych pieter sie palilo to budynek sie nie zawalil :)

Użytkownik Muhad edytował ten post 03.03.2010 - 14:37

  • 1

#93

Katody.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak patrzę na te filmiki, to oczywiste jest, że te całe pożary zostały domalowane w studiu. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.
Był to pretekst żeby ściągnąć dużą ilość wozów strażackich w okolice budynku, które następnie z bezpośredniej odległości mogły odpalić rakiety w WTC7. Jest też taka możliwość, że odpaliły przenośne zgodne fazowo pole skalarne.
  • 0

#94

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O matko ty jesteś po stronie spiskowej. I nie piszesz tego z ironią :o:o:O
To ja się poddaję....


@Wiesław
Lepiej będzie jak nie będziesz używał słowa uważam w tego typu twierdzeniach. Świadczy to o subiektywnej ocenie, a strona prorządowa nie musi używać takich stwierdzeń. Mamy mnóstwo ekspertów i analiz świadczących o tym.

@do wszystkich
Ten temat jest jest tylko o odgłosach z WTC7 nagranych za zaprezentowanym nagraniu. Jeśli strona prospiskowa nie ma już nic przeciwko i przyznała nam rację to teza została potwierdzona czyli te odgłosy nie są spowodowane przez wybuch materiałów wybuchowych, ponieważ było na to za wcześnie.

Jeśli chodzi o inne aspekty tego wydarzenia to lepiej założyć osobny temat. Im ściślejszy będzie temat tym łatwiejsza będzie dyskusja. Ten temat wydaję mi się dobrym przykładem, że jednak da się normalnie dyskutować.

Pozdrawiam
  • 1

#95

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na tym filmiku jest pokazanych kilka dolnych pięter całkowicie spalonych, również widać pożary szalejące z boku budynku na wyższych piętrach, ilość dymu raczej świadczy że nie były to małe pożary.



Ten filmik pokazuję prędkość z jaką się rozprzestrzeniał się pożar w WTC7


  • 2

#96 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Brrrr....aż mi skóra ścierpła, jak zobaczyłem ten ogrom buchających pożarów. Wow...kilka okien zionie. Wooww... dwa miejsca punktowe...wooow.. normalnie to jest siła rażenia, która spowodowała colaps. Acha :) coś jeszcze? Jasna chorobcia, to budynki w które paliły się całe a stoją do dziś, to powinny od jeszcze większego ogromu pożaru chyba wystrzelić w orbitę wokołoziemską lub zetrzeć na proszek. Mnie to już przestaje bawić, to się robi godne politowania. Pokazałeś zaledwie ognisko kolego...a takie podniecanie się że strażacy byli...i co z tego? Mało ich tam było w tym rejonie? Strażak to Ci nawet po kota na drzewo wejdzie, jak będzie interwencja.
  • 0

#97

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No dobra, ale skąd wiesz jak było wewnątrz? Przecież to są tylko zewnętrzne ściany. Wewnątrz mógł panować olbrzymi pożar. Dodajmy też zniszczenia spowodowane upadkiem wież.
  • 1

#98 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeczytaj i użyj wyobraźni. A ta rogowa wyrwa na WTC 7? Dajże spokój. II wojna światowa bardziej niszczyła budynki, a pomimo tego wiele z nich odbudowywano.


28 lipiec1945 rok

Samolot zgubił się we mgle i uderzył w 79 piętrowy EMPIRE STATE BUILDING zginęło 14 osób a straty wyniosły 1 milion dolarów . Budynek stoi nie tknięty do dziś!

14 luty 1975

Wybuchły 3 pożary miedzy 9 a 14 piętrem północnej wieży WTC .

4 maja 1988 rok

przez 3 godziny płonął 63 piętrowy drapacz chmur. Płonęły 4 pietra. Budynek się nie zawalił...

23 luty 1991 rok

38 pietrowy budynek wybudowany w 1970 roku w Philadelphii plonal 19 godzin. Pozar zajal 10 pieter . Budynek sie nie zawalil.

17 Pazdziernik 2004

56 pietrowy drapacz chmur w Wenezueli zbudowany w 1976 roku plonal przez 17 godzin ,zajal ponad 26 pieter. Budynek sie nie zawalil...

12 lutego 2005 rok

32 pietrowa wieza w Madrycie zbudowana z betonu plonela przez ponad 24 godziny , pozar zajal 10 pieter budynku...
Mimo ze 10 gornych pieter sie palilo to budynek sie nie zawalil :)
  • 0

#99

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ktoś zwrócił uwagę na końcowe 2-3 sekundy w drugim filmiku, który wkleił Darken ? jeszcze nie widziałem zdjęć czy filmów z tego, co się działo na samym dole WTC 7. Z tego filmiku widać, że największe pożary szalały na najniższych piętrach i na samym dole.
  • 0

#100

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wow...kilka okien zionie.

Tutaj znajdziesz naukowe symulacje pożaru i kolapsu WTC-7. Jest tam też odnośnik do całej analizy fizycznej tego zajścia. Spróbuj obalić podane tem argumenty - w końcu jesteś specjalistą w dziedzinie fizyki konstrukcyjnej.
  • 0



#101

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat właśnie o to mi chodzi :mrgreen: pokazałem że te pożary szalały w całym budynku, a na niższych piętrach były one ogromne, a wiadomo im niżej tym większy ciężar działa na te piętra.



28 lipiec1945 rok
Samolot zgubił się we mgle i uderzył w 79 piętrowy EMPIRE STATE BUILDING zginęło 14 osób a straty wyniosły 1 milion dolarów . Budynek stoi nie tknięty do dziś!


Dołączona grafika
Jak widzisz dziura ta była mała. Samolot który uderzył w Empire State Building to był B-25. Był to bombowiec który na swoim pokładzie nie miał bomb, tak więc nie doszło do dużej eksplozji, pożar też miał małe rozmiary i było to na górnych piętrach gdzie nacisk był mały.

14 luty 1975
Wybuchły 3 pożary miedzy 9 a 14 piętrem północnej wieży WTC.


Tak ale te pożary nie szalały na całej kondygnacji owych pięter. Dodatkowo zostały one szybo ugaszone,a nie tak jak w przypadku 11.09

4 maja 1988 rok
przez 3 godziny płonął 63 piętrowy drapacz chmur. Płonęły 4 pietra. Budynek się nie zawalił...


4 piętra a nie tak jak w przypadku WTC czy WTC7 - gdzie pożar szalał praktycznie w całym budynku

23 luty 1991 rok
38 pietrowy budynek wybudowany w 1970 roku w Philadelphii plonal 19 godzin. Pozar zajal 10 pieter . Budynek sie nie zawalil.


O jakich tu piętrach mówimy bo to jednak ma znaczenie. Konstrukcja tego budynku była inna niż WTC 7

17 Pazdziernik 2004
56 pietrowy drapacz chmur w Wenezueli zbudowany w 1976 roku plonal przez 17 godzin ,zajal ponad 26 pieter. Budynek sie nie zawalil...


O tym budynku nic nie wiem, więc się nie wypowiem

12 lutego 2005 rok
32 pietrowa wieza w Madrycie zbudowana z betonu plonela przez ponad 24 godziny , pozar zajal 10 pieter budynku...
Mimo ze 10 gornych pieter sie palilo to budynek sie nie zawalil :)


Dołączona grafika
No właśnie, 10 górnych pięter, nacisk na te spalone piętra był mały. Jest to inna konstrukcja niż WTC7 tutaj mamy praktycznie sam szkielet. Kiedy ugaszono pożar było duże ryzyko zawalenia się budynku. Tak więc ten budynek nie był taki wytrzymały jak twierdzisz gdyż został bardzo osłabiony. W przypadku WTC 7 mówimy też o uszkodzeniach mechanicznych wywołanych spadającym gruzem.

Użytkownik Darken edytował ten post 03.03.2010 - 20:56

  • 0

#102

Sergio18.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o0 Ostatnie sekundy tego drugiego filmiku pokazują wyraźnie że szalał tam duży pożar a nie kilka małych jak to zwolennicy ts pokazują że żadnego pożaru tam nie było. Niech każdy sobie obejrzy ten drugi filmik wstawiony przez Darkena i niech oceni. Na szczególną uwagę zasługują ostatnie sekundy. Muhad powiedz mi czy Ty tam widzisz tylko kilka płonących okienek?
  • 0

#103

CarnyWieslawMrokuMrokow.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

28 lipiec1945 rok

Samolot zgubił się we mgle i uderzył w 79 piętrowy EMPIRE STATE BUILDING zginęło 14 osób a straty wyniosły 1 milion dolarów . Budynek stoi nie tknięty do dziś!

14 luty 1975

Wybuchły 3 pożary miedzy 9 a 14 piętrem północnej wieży WTC .

4 maja 1988 rok

przez 3 godziny płonął 63 piętrowy drapacz chmur. Płonęły 4 pietra. Budynek się nie zawalił...

23 luty 1991 rok

38 pietrowy budynek wybudowany w 1970 roku w Philadelphii plonal 19 godzin. Pozar zajal 10 pieter . Budynek sie nie zawalil.

17 Pazdziernik 2004

56 pietrowy drapacz chmur w Wenezueli zbudowany w 1976 roku plonal przez 17 godzin ,zajal ponad 26 pieter. Budynek sie nie zawalil...

12 lutego 2005 rok

32 pietrowa wieza w Madrycie zbudowana z betonu plonela przez ponad 24 godziny , pozar zajal 10 pieter budynku...
Mimo ze 10 gornych pieter sie palilo to budynek sie nie zawalil :)

Nie za bardzo rozumiem. Czyli uwaza Pan fakt, iz w szesciu przypadkach pozarow w wiezowcach nie doszlo do zawalenia za dowod wystarczajacy na to by stwierdzic, ze zaden wysoki budynek nie moze sie zawalic pod wplywem pozaru?

Tak ogromne budynki niezbyt czesto plona, ale te mniejsze, ktorym zdaza sie to duzo czesciej niewatpliwie wala sie pod wplywem pozarow co mozna zaobserwowac chociazby w tej tabeli:
http://img705.images...473/kolapsy.png

Jak patrzę na te filmiki, to oczywiste jest, że te całe pożary zostały domalowane w studiu. Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.
Był to pretekst żeby ściągnąć dużą ilość wozów strażackich w okolice budynku, które następnie z bezpośredniej odległości mogły odpalić rakiety w WTC7. Jest też taka możliwość, że odpaliły przenośne zgodne fazowo pole skalarne.


Trudno mi w to uwierzyc, ale faktycznie zastanawiajaca jest tak duza ilosc wozow strazackich pod wiezami WTC. Czy ktos moglby to jakos sensownie wytlumaczyc?

Brrrr....aż mi skóra ścierpła, jak zobaczyłem ten ogrom buchających pożarów. Wow...kilka okien zionie. Wooww... dwa miejsca punktowe...wooow.. normalnie to jest siła rażenia, która spowodowała colaps. Acha :) coś jeszcze? Jasna chorobcia, to budynki w które paliły się całe a stoją do dziś, to powinny od jeszcze większego ogromu pożaru chyba wystrzelić w orbitę wokołoziemską lub zetrzeć na proszek. Mnie to już przestaje bawić, to się robi godne politowania. Pokazałeś zaledwie ognisko kolego...a takie podniecanie się że strażacy byli...i co z tego? Mało ich tam było w tym rejonie? Strażak to Ci nawet po kota na drzewo wejdzie, jak będzie interwencja.


Dosc trudno jest uchwycic ogromny pozar trwajacy przez wiele godzin w roznych miejscach na jednym zbiorczym zdjeciu. Chyba, ze twierdzi Pan, iz caly ten czas palilo sie w jednym miejscu i ogien sie nie przemieszczal. Poza tym Katody wyjasnil juz dlaczego byli tam strazacy.
  • 0

#104

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W tych wizualizacjach widać wyraźnie moje spostrzeżenie jakoby WTC7 przy zawalenie skręcił się lekko, co zmniejszało by prawdopodobieństwo CD z powodu nietypowego zachowania budynku. Okazuje się że wystarczy pewne uszkodzenie strukturalne + osłabienie budynku pożarami aby rozpocząć reakcję łańcuchową.

Biorąc pod uwagę mniejsze czy większe pożary i uszkodzenia spowodowane przez spadające odłamki wież, oficjalna wersja idealnie pasuje do faktycznego stanu.

Strona prospiskowa przedstawia rozwiązania które powoduja powstanie kolejnych problemów.
Nanotermit - trudny do ukrycia, a przypadku zmieszania go z farbą to bardzo niebezpieczny, ponieważ każdy papieros mógł spowodować jego zapłon. trzeba jeszcze zauważyć, że pomimo pożarów udynek nie stopił się od razu, ani nie powstała wielka kupka stopionego metalu.

Ładunki wybuchowe - brak nagrań z hałasem jaki by one spowodowały. Skręcenie budynku przy zapadaniu się i głośne trzaski na długo przed zawaleniem sugeruja osłabienie kontrukcji.

Żaden samolot nie uderzył w WTC7 - prawda ale odłamki burzących się wież już tak. To uszkodzenie umożliwiło ogniowi zmiękczenie stalowych belek.

Pozdrawiam

EDIT
Odnośnie pożarów.
Gdzieś kiedyś widziałem (może nawet tutaj) zdjęcia przedstawiające budynek WTC7 z drugiej strony, czyli tam gdzie został on uszkodzony przez spadające odłamki. Widać na nich było całkiem sporą wyrwę i naprawdę dużo dymu wydobywającego się z tego budynku.

Użytkownik PaZi edytował ten post 03.03.2010 - 16:53

  • 0

#105

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy strona spiskowa nie może zrozumieć że szalały tam ogromne pożary?! Pokazujecie tylko zdjęcia gdzie widać palące się 2 czy 3 okna. W tych dwóch filmikach starałem się pokazać faktyczną sytuację. Ale co z tego jak i tak zaraz wyskoczycie ze swoimi bajkami podobnymi do tych jakie zaserwował nam Katody :D

PaZi chodziło Ci o te fotki?

Dołączona grafika

Tu są pokazane szkody jakie wywołały walące się wieże WTC.

Dołączona grafika

Użytkownik Darken edytował ten post 03.03.2010 - 17:09

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych