Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak odeprzeć inwazję Obcych ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#106

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeżeli obcy są rasą wojowników to na pewno opanowali całkiem skuteczny system zmiany władcy. Może obcy to tacy Klingoni których wódz musi pokazywać swą waleczność.
Jeżeli ja bym był przywódcą to aktywnie bym działał-to bardzo podnosi morale i zwiększa prestiż dowodzącego.

Może i tak być ale zakładają że kosmici są bardzo inteligentni to woleli by nie narażać przywódcy.

Fajnie by było jakbyśmy byli Pierwszą Cywilizacją...
Co do wykończenia się kosmitów-ktoś stworzył teorię odnośnie komunikacji. Dlaczego nie otrzymaliśmy żadnego sygnału od obcych? Ponieważ doszli do takiego rozwoju technologicznego że sami się unicestwili. Nam niewiele brakowało, wciąż nam niewiele brakuje do samozagłady.

Nawet bardzo fajnie...
Wiesz 1 i 2 wojna światowa już za nami może i się prawie zniszczyliśmy ale prawie robi wielką różnicę.Hitler,Stalin i Bin Laden 3 największych zbrodniarzy ludzkości chcieli być władcami i co ? Hitler popełnia samobójstwo ,Bin Laden ginie pod amerykańskimi strzałami a Stalin to nawet nie wiem .W okoliczności Polska zniknęła z map świata ale "Powróciła" a co do 3 wojny"nuklearnej" to podchodzę sceptycznie i nie wierzę żeby kiedykolwiek wybuchła.

Podejrzewam e taki statek komfortem przypominałby łódź podwodną. Ciasno poupychani ludzie, glony do jedzenia, i rotujący statek. Duży na pewno by był. Pytanie czy lepiej zbudować jeden większy czy kilka mniejszych...

W filmach czy grach takie statki są przedstawiane jako gigantyczne metalowe maszyny wielkości ok małej planety lub większe np coś takiego.
Dołączona grafika
Wcale nie musiało by być ciasno.Właśnie żeby nie było ciasno taki statek musi być takich rozmiarów.
Statek ma być gigantyczny a z niego wylatywały by setki mniejszych.

Hahaha wiecie czego niektórzy obcy używają do napędu statków ?
Zagęszczonej antymaterii - to coś jak materia gwiazdy neutronowej tylko że zbudowana z antycząstek zapewniam że 1 dcm3 takiej materii wysadził by ziemię jak petarda pomarańczę.

Mogą lecz nie muszą.
Zdolność podróżowania po kosmosie i odkrywanie go nie jest jednoznaczne z posiadaniem jakiejś super technologi.


Zgadzam się z Robakatorianinem nie trzeba jakiejś potężnej technologii żeby podróżować po kosmosie dlatego że najwolniejsze obiekty w kosmosie są kilka razy szybsze niż najszybsza prędkość zanotowana na ziemi.Nawet tak asteroida pędząca z prędkością 1000km/s uderzając w cokolwiek mogła by dość to rozpędzić.
  • 0

#107

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

My jesteśmy już podbici. Rybki w akwarium, które myślą, że właściciel mieszkania będzie chciał przejąć ich akwarium i w nim zamieszkać, mam tylko nadzieję, że to porównanie nie powinno być jeszcze bardziej skrajne.
  • 2

#108

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i tak być ale zakładają że kosmici są bardzo inteligentni to woleli by nie narażać przywódcy.

Może tak, może nie...
Nasza historia pokazuje że nie tylko wielcy przywódcy wojowali, wojowały całe społeczeństwa jak Spartanie.

Kwestia inteligencji-oni nie muszą by znacznie inteligentniejsi od nas-wystarczy że mieli znacznie więcej czasu na rozwiązanie określonych problemów lub ich planeta była bogatsza w surowce dzięki którym mogli przyśpieszyć z rozwojem technologicznym.

Wiesz 1 i 2 wojna światowa już za nami może i się prawie zniszczyliśmy ale prawie robi wielką różnicę.

Myślałem że to oczywiste-chodziło mi o incydent kubański i całą "zimną wojnę"

Hitler,Stalin i Bin Laden 3 największych zbrodniarzy ludzkości chcieli być władcami i co ? Hitler popełnia samobójstwo ,Bin Laden ginie pod amerykańskimi strzałami a Stalin to nawet nie wiem .

Jestem fanatycznie nastawiony na tematykę 9/11 więc proszę nie ruszać Bina...bo będę gryzł...

a co do 3 wojny"nuklearnej" to podchodzę sceptycznie i nie wierzę żeby kiedykolwiek wybuchła.

Wystarczy aby jakiś przywódca sekty sprowokował jakiś atak. Wariatów jest mnóstwo na Ziemi a sporo z nich ma możliwości aby zrealizować se wizje.

Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.

W filmach czy grach takie statki są przedstawiane jako gigantyczne metalowe maszyny wielkości ok małej planety lub większe np coś takiego.
Dołączona grafika
Wcale nie musiało by być ciasno.Właśnie żeby nie było ciasno taki statek musi być takich rozmiarów.
Statek ma być gigantyczny a z niego wylatywały by setki mniejszych

Albo coś takiego:
Dołączona grafika
Problemem jest wielkość. Nie da się stworzyć stałego obiektu wielkości planety gdyż sam się by rozerwał-tak przynajmniej twierdzą fizycy tacy jak Michio Kaku.

To są głównie wyobrażenia, niestety rzeczywistość jest inna...oby.
Prawa fizyki wciąż są uzupełniane więc może niedługo niektórzy fantaści przepowiedzą przyszłość...

My jesteśmy już podbici. Rybki w akwarium, które myślą, że właściciel mieszkania będzie chciał przejąć ich akwarium i w nim zamieszkać, mam tylko nadzieję, że to porównanie nie powinno być jeszcze bardziej skrajne.

Podobnie jak wraith... Przylatywali sobie na planetkę i ludzi traktowali jak zbiory zboża...
Dołączona grafika
  • 0

#109

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja się mogę na 1000% założyć że pierwsi obcy z którymi mielibyśmy styczność nie byliby humanoidami czyli po prostu podobni do człowieka.Ale byliby podobni do...
modliszek,karaluchów bądź krabów. Fajnie by było :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Stoner edytował ten post 13.01.2013 - 10:03

  • 0

#110

Kraken.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jak juz sobie marzycie to ja wtrace swoje 4 litery.

Jakby obcy mieli przewage dzieki temu, ze niemaja sily przyciagania, skacza sobie swobodnie itp. to ciekawe co by sie stalo gdyby wyladowali na ziemi, to by byly dopiero jajca..

Użytkownik Kraken edytował ten post 12.01.2013 - 16:38

  • -1

#111

X-Emil-X.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co mieli by nas atakować? jest pełno pustych planet na których rozwinięta cywilizacja mogłaby sobie stworzyć warunki do życia, kto wie, może mają jakieś maszyny do klonowania albo zmieniania czegoś w coś inne. Ale jeśli chcieli by nas zniszczyć, to zrobili by to w try-mi-ga.
  • 0

#112

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po co mieli by nas atakować?

Przyczyny zostały opisane w poprzednich komentarzach.

Użytkownik Stoner edytował ten post 12.01.2013 - 17:20

  • 0

#113

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś kiedyś przeczytałem wywiad z Stephenem Hawkingiem . Znalazłem tą wypowiedź i ją zacytuję.

Rozmowa ze Stephenem Hawkingiem, brytyjskim astrofizykiem, kosmologiem i fizykiem Wprost: Pańska ostatnia wypowiedź na temat życia pozaziemskiego wyemitowana przez Discovery Channel obiegła i zdumiała cały świat. Stwierdza pan, że spotkanie z istotami pozaziemskimi mogłoby być dla nas ryzykowne. Dlaczego?

Stephen Hawking: Życie pozaziemskie prawie na pewno istnieje, choć większość form życia poza Ziemią to najprawdopodobniej mikroorganizmy. Mogą jednak istnieć bardziej zaawansowane w rozwoju formy, nawet obdarzone inteligencją. A jak pokazuje życie na Ziemi, inteligencja nie zawsze sprzyja przetrwaniu. Uważam nawet, że jest ona przeceniana. Prowadzi do rozwoju zaawansowanych technologii, które mogą nas zniszczyć, takich jak broń nuklearna. Jeśli istnieją gdzieś w kosmosie inteligentne istoty, to na pewno są ekspansywne. Są nomadami, którzy pragną eksplorować coraz więcej przestrzeni i zajmować ją dla siebie. Skolonizują każdą planetę, którą znajdą. A przemieszczają się nieustannie i ich zdolności są nieograniczone. Może się zdarzyć, że dotrą na Ziemię. Wtedy konsekwencje ich pobytu mogą przypominać sytuację, która nastąpiła po odkryciu Ameryki przez Kolumba. Jak wiemy, Indianie nie byli z tego powodu szczęśliwi. Nowa kolonizacja może być jeszcze groźniejsza. Obcy mogą ustawić w przestrzeni kosmicznej miliony luster, które pochłoną całe Słońce. W mgnieniu oka będą się przemieszczać na ogromne odległości.

źródło

Wszystko fajnie szkoda że zakładamy że obcy ( jak istnieją ;) ) rozumują tak samo jak ludzie ekspansja kolonizacja wyzysk zniszczenie rasy ludzkiej . Przykre jest to że wypowiedź osoby tak znaczącej w nauce opiera się na tak prymitywnych instynktach .

P.S. Stawiam każde pieniądze że nie będzie ataku obcych za mojego życia jeśli istnieją ;).

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 13.01.2013 - 16:07

  • 0

#114

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

P.S. Stawiam każde pieniądze że nie będzie ataku obcych za mojego życia jeśli istnieją ;).


Jesteś pewny ? :) jak coś to mój portfelu już czeka ;)

Obca rasa może być wroga lub nie to zależy tylko od niej chociaż o wiele bardziej prawdopodobne będzie ich atak na nas.A wyobrażasz sobie kosmitów którzy przylatują na ziemię i uściskają prezydentom i premierom rękę o ile je mają.

Jeśli chcesz coś od kogoś dostać w sensie materialnym lub duchowym - daj najpierw mu to co on potrzebuje, a wtedy dostaniesz również to co Tobie jest potrzebne. Jeśli nauczysz się dawać innym, będziesz brał od życia to co chcesz.

A zresztą w porównaniu do potężnych i inteligentnych kosmitów nie mielibyśmy im nic do zaoferowania prócz nas samych.A nawet jeśli to co oni mieli by nam do zaoferowania hmm bo oddać własną technologię w prymitywne ręce może się skończyć fatalnie.
Wody jest dużo w kosmosie.
Surowców jeszcze więcej.
Pewnie cały kosmos tętni życiem.
Więc innego powodu ich ataku nie widzę więc pozostaje tylko masowa egzekucja.

Użytkownik Stoner edytował ten post 13.01.2013 - 16:21

  • 0

#115

bobolino.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja pierdzielę, o czym wy w ogóle dyskutujecie???
OBCY, którzy mieliby zaatakować Ziemię?
OBCY, którzy zastanawiają się nad czymkolwiek?
OBCY, którzy są w stanie przemierzać KOSMOS?

Nie dziwię się, że się nie ujawniają. Czytając niektóre wypowiedzi, to zdecydowanie za wcześnie...
  • -3

#116

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O co ci chodzi ?Prędzej czy później albo oni nas odwiedzą albo my ich.
  • 0

#117

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Charakter oraz biologia obcej rasy będzie ważna więc jeśli będą drapieżnikami(mięsożerni) to na logikę można pojąć że będą bardzo inteligentni oraz będą się bardzo dobrze znać na strategii i wojnie.Jeśli Będą roślinożercami to automatycznie będą mieli lepsze maszyny bojowe np. twardsze i mające lepszą broń.Bo na ziemi roślinożercy posiadają np. twarde kopyta(zebry),potężne rogi(nosorożec) więc są dobrze uzbrojeni do obrony przed drapieżnikami.A Jeśli będą wszystkożerni to najprawdopodobniej będą sprytni jak cholera nawet nie wiemy jak sprytni potrafią być ludzie,niedźwiedzie czy dziki bo w końcu należą/ymy do nich Podejmują ryzyko chociaż nie zawsze.To o naturę jeśli chodzi o biologię kosmici mogą mierzyć 20 cm długości a nawet 10 m długości i wyższą oraz cięższą lub mniejszą wagę.Ale przystając na pierwszych założeniach roślinożercy raczej mogą przylecieć na ziemię w celach pokojowych niż agresję wobec nas.Jeśli chodzi o drapieżników to sytuacja odwraca się o 180 stopni Pewnie będą chcieli nas podbić chociaż nie jest to powiedziane.A gatunki wszystkożerne albo nie przylecą na ziemię żeby nie ryzykować ataku albo zaatakują nas a jeśli będziemy stawiać za duży opór to zrezygnują.
  • 0

#118

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stoner żeś teorię stworzył... :roll:
Wszystkożercy są najbardziej uniwersalni więc mają największe szanse na przeżycie i dominację w danym regionie. My jesteśmy dobrym przykładem. Na podstawie obecnej wiedzy i jedynego środowiska które możemy sobie porównywać to drapieżniki mają większe szanse na dominację.

Jak wygląda świat obcych i ich dominujący gatunek-można zgadywać...
Może wyglądają tak:

Inwazja takich stworków byłaby ciekawa...
  • 0

#119

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystkożercy są najbardziej uniwersalni więc mają największe szanse na przeżycie i dominację w danym regionie. My jesteśmy dobrym przykładem. Na podstawie obecnej wiedzy i jedynego środowiska które możemy sobie porównywać to drapieżniki mają większe szanse na dominację.

To w skrócie to co ja powiedziałem :D
Co do filmiku widziałem go parę razy na discovery.Większość zwierząt tam przedstawionych jest podobna a czasami nawet bardzo podobna do naszych ziemskich np.żółwi czy nawet do dinozaurów.

Jak wygląda świat obcych i ich dominujący gatunek-można zgadywać...
Może wyglądają tak:


Mogą i wyglądać inaczej niż każdy gatunek z ludźmi wziętymi na ziemi.Więc możemy knuć domysły... jak mogą wyglądać .
  • 0

#120

qwerty///.
  • Postów: 49
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W kosmosie jest pełno planet na ,których rozwija się życie. Są rasy inteligentniejsze od nas , równi z nami pod względem inteligencji , mniej rozwinientych od nas itd.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych