Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do więzienia za zdjęcie krzyża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Urzędnikowi państwowemu, który zdejmie krzyż w budynku użyteczności publicznej lub odmówi jego zawieszenia ma grozić kara do pół roku więzienia oraz 1000 euro grzywny. Takie są założenia projektu ustawy, przygotowanego przez grupę katolickich senatorów centroprawicowej włoskiej koalicji. Przewiduje on również obowiązkową obecność krzyży we wszystkich urzędach, a także w szpitalach, na lotniskach, w portach, na stacjach kolejowych i w więzieniach we Włoszech, pisze „La Repubblica”.

LINK

Osobiście nie mam awersji do krzyży w miejscach publicznych, wręcz przeciwnie...... jako ateista uważam że KK wniósł ogromny wklad w odzyskanie niepodległości podtrzymując za komuny morale narodu polskiego w walce z terrorem. Za te zasługi symbol krzyża powinien być na stałe wpisany w naszą historię. Należy również złożyć hołd księżom prześladowanym i pomordowanym w poprzednim systemie za pomoc w zrywach wolnościowych narodu. 



Dołączona grafika

Maurizio Zoccareto, prawicowy burmistrz San Remo pozuje z krzyżem ustawionym w miejskim ratuszu


Oczywiście temat nie dla wyzwolonych krzykaczy....
  • 3



#2

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Włosi trochę przesadzili z tą karą więzienia. Mam wrażenie, że projekt tamtejszej prawicy jest jakby odpowiedzią na postępowanie lewicy, która postuluje za usunięciem symboli religijnych z miejsc publicznych ( tak jak np. we Francji, która przewiduje kary za jego zawieszenie). Myślę, że taki nakaz może zniechęcić co niektórych do Kościoła Katolickiego, a chyba nie o to im chodzi. Nic na siłę.
  • 1



#3

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat delikatny i drażliwy :). Mnie osobiście również obecność krzyża absolutnie nie przeszkadza, choć uważam, że jego "ekspozycja" jest nadużywana i wykorzystywana jako forma manifestacji.
Co do:

KK wniósł ogromny wklad w odzyskanie niepodległości podtrzymując za komuny morale narodu polskiego w walce z terrorem.

to to było wspieranie obustronne. Naród wspierał kościól, bez narodu podejrzewam, że kościoła w Polsce już by nie było. I wielu szarych obywateli poniosło ciężkie konsekwencje za poparcie udzielane kościołowi. W takim układzie ich też należało by odpowiednio uhonorować.
Jak pisał Gałczyński - "My, Polacy, my lubim pomniki" - chyba za bardzo....
  • 1

#4

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Krzyż jest naszym symbolem nie tylko religijności, ale też kultury, tradycji i historii, niektórych aspektów antycznych, które są fundamentem Europy, a także wartości moralnych i praw naturalnych. Moim zdaniem wraz z jego usunięciem z miejsc publicznych wszystkie te cechy i wartości kulturowo ideowe, które w praktyce łączą wszystkich Europejczyków i są zapisane miedzy innymi i w konstytucji Polskiej będą ich zaprzeczeniem i początkiem zgnilizny cywilizacyjnej, będącej przeciwko prawom naturalnym, obowiązującym i chrześcijanina, i żyda, muzułmanina, buddystę, konfucjonistę i porządnego ateisty.

Z karami więziennymi może zaprzeczyli, ale niestety jak Strasburg chce kary za krzyże, to my powinniśmy mieć prawo do dawania kar za jego zdejmowanie "oko za oko, ząb za ząb", choć o niebo wolałbym jednak inną metodę walki z tym absurdalnym orzeczeniem Trybunału ...

Użytkownik martius edytował ten post 14.12.2009 - 13:32

  • 2

#5

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Up

Podejrzewam, że gdyby polski rząd chociażby zasugerował kary za zdejmowanie krzyży, to "Cinagórze" (Strasburg etc.) zaraz nałożyliby na Polskę jakieś kary z sufitu, a do tego zostalibyśmy okrzyknięci jakimś skrajnie religijnym i nietolerancyjnym narodem (określenie "Iran Europy" przylgnęłoby do nas już na stałe). 

A co do tematu... Cóż... Uważam, że karanie grzywną i więzieniem za zdjęcie krzyża to przesada - trochę tak, jakby miałaby wrócić inkwizycja. Mnie osobiście to rybka, co wisi w urzędach, ale gdybym chciał zawiesić np. półksiężyc, to co - chłosta? ;)


  • 1



#6

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Mnie osobiście to rybka, co wisi w urzędach, ale gdybym chciał zawiesić np. półksiężyc, to co - chłosta?


  :mrgreen:  :mrgreen: Jesli chcesz trafić na czołówki gazet i zrobić karierę polityczną zacznij propagować menory w szkołach podstawowych jak nasz prezydent w Sejmie RP. Ale z drugiej strony wszyscy muzułmanie którzy polegli podczas II WŚ w obronie naszej wspólnej ojczyzny byliby Ci głęboko wdzięczni.....ot taki mały niepolityczny post oczywiście nie na czasie... 

Ups....sam lekko naruszyłem regulamin. 
  • 0



#7

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam chcę posągi Świętowita w każdej publicznej placówce. Po co się obnosić z semicką wiarą jak można promować własną ?
  • 0



#8

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Źle pojmujesz definicję słowa tradycja. Tradycja to coś krzewionego na tych ziemiach od tysiąca lat ogniem i mieczem. Coś starszego to już jest... pogaństwo, wstecznictwo, bajdy i mity.
  • 0

#9

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie obrażaj mnie, nas, wszystkich Słowian, a przede wszystkim swoich przodków, bo widzę sam nie masz pojęcia co się działo na tych ziemiach, przed tysiącem lat.

Jak bajdami i mitami można nazwać jedna religię, a za prawdę przyjmować inną ? Co za pokrętna logika :|

Tradycją nazywasz mordy własnych ojców, bo oni od tego miłosiernego ognia i miecza zginęli.

Sorki za offtop, chętnie podyskutuję w jakimś temacie o "wsteczniackim pogaństwie"

Użytkownik Tsukiyomi edytował ten post 14.12.2009 - 18:04

  • 1



#10

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tsukiyomi, nie rozpoznałbyś ironii nawet jakby wyszła z krzaków i kopnęła cię w d&#ę. (za AS'em)

p.s.
proszę bez plusowania i minusowania. Wszystko się PMami wyjaśniło :D
Rodzimowiercy zawsze się w końcu dogadają.

Użytkownik Bierdol edytował ten post 14.12.2009 - 18:26

  • 1

#11

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Uprzejmie proszę o powrót na ziemię oraz do wątku tematu.....prywatne problemy proszę kierować PW albo pokażę Wam nieziemską moc zielonego tatika, ostatnie ostrzeżenie. Uprzedzałem że nie jest to temat dla krzykaczy.
  • 0



#12

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Źle pojmujesz definicję słowa tradycja



Tradycja? "Tradycja, To jest przy ... porwaniach samolotu, jak bandyta porywa samolot to możemy go żądać z powrotem, właśnie na zasadzie tej tradycji ... to stara tradycja. Jeszcze od początków ... lotnictwa. Ekstradycja.
To jest tak, że jeżeliby nam ktoś, na przykład, rozumiesz, porwał naszą furę i by go złapały to nam muszą oddać samolot, rozumiesz? To jest właśnie tradycja. Że nam muszą oddać !"

źródło

Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :D
  • 0



#13

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Krzyż jest naszym symbolem nie tylko religijności, ale też kultury, tradycji i historii, niektórych aspektów antycznych, które są fundamentem Europy, a także wartości moralnych i praw naturalnych. Moim zdaniem wraz z jego usunięciem z miejsc publicznych wszystkie te cechy i wartości kulturowo ideowe, które w praktyce łączą wszystkich Europejczyków i są zapisane miedzy innymi i w konstytucji Polskiej będą ich zaprzeczeniem i początkiem zgnilizny cywilizacyjnej, będącej przeciwko prawom naturalnym, obowiązującym i chrześcijanina, i żyda, muzułmanina, buddystę, konfucjonistę i porządnego ateisty.


Wieszanie dwóch drewnianych belek na ścianie jest i było motorem kultury i moralności? Ciekawe, doprawdy. Może lepsze od symboli są czyny? Może lepiej nie koloryzować nadto szarej historyjki?

Użytkownik Don Corleone edytował ten post 14.12.2009 - 18:41

  • 0



#14

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wieszanie dwóch drewnianych belek na ścianie jest i było motorem kultury i moralności?

Zanim definitywnie zamknę temat odpowiedz mi na jedno pytanie, z jakich materiałów składa się Twój symbol kultury i moralności ? Śmieszne jest wspominanie o materiałach....mnie jako ateiście do życia wystarczy 10 prostych przykazań zawartych w Starym Testamencie bez "dowolnej" interpretacji.


  • -1



#15

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To do mnie? Nie ma symbolu kultury i moralności. Czy w ogóle można o takim mówić? Cały pluralizm pochodzi z różnic w percepcji. Moralność i etyka - epitety, które mile na nas działają gdy chcemy załatwić coś w urzędzie. Przymilajmy się apologetom, niech wypalą nam te krzyże na plecach. Nie rozumiem do kogo masz pretensje w kwestii swojej niewiary. Przebija mi tu rozumowanie w stylu "wiara to łaska bla... bla... bla...". Kościół miał swoje wzloty i upadki. Nie kwestionuję wzlotów, ale i nie puszczam w niepamięć upadków.

Użytkownik Don Corleone edytował ten post 14.12.2009 - 20:27

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych