Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giza - monumenty Egipcjan, czy pozostałości po Atlantach lub kosmitach? [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#61

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogą być z tym problemy i dlatego właśnie tak naciskałem na jak najszybsze rozpoczęcie. Niedługo bowiem zaczyna mi się SESJA, czyli słynne już System Eliminacji Studentów Jest Aktywny...

No ale zrobię wszystko co w mojej mocy.
  • 1



#62

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Łączę się z Tobą w bólu Aquila ów system eliminacji mnie także niebawem czeka :D Ciekawe, kto z roku usiądze na gorące krzesła. Niemniej jednak, w końcu coś się ruszyło. Stronnik oficjalnej nauki wytoczył ciężką artylerię, jestem ciekaw, jak tatik odpowie na drugi post Aquili :)
  • 1

#63

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Człowieku, powaliłeś mnie na kolana długością tego "krótkiego" wstępu. Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałam tak rozbudowany post, przy którym oddałam ponad półtorej godziny swojego życia ot tak. Nie mam czego żałować - lektura ogromnie ciekawa, obfitująca w historyczne niuanse. Tatikowi będzie bardzo ciężko się wybić, szczególnie znając jego poglądy na ww. temat.

Mam tylko jedno zastrzeżenie, a raczej pytanie. Nie zauważyłam we wpisie odwołania do panującego w Egipcie klimatu - a ten na pewno nie był przyjazny podczas budowania piramid za dnia. Czy pojawi się odniesienie w przyszłych postach? :)
  • 0

#64

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O w m...ę, teraz rozumiem co to jest klątwa faraona lub jak kto woli zemsta Aquili. Jadę na konsultacje do Egiptu, wracam mniej więcej za rok   :roll:
  • 0



#65

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lia, cieszę się, że wpis się podobał. To jest najważniejsze w tym wszystkim, bo przecież nie piszę ich dla siebie, lecz dla Was :)

Mam tylko jedno zastrzeżenie, a raczej pytanie. Nie zauważyłam we wpisie odwołania do panującego w Egipcie klimatu - a ten na pewno nie był przyjazny podczas budowania piramid za dnia. Czy pojawi się odniesienie w przyszłych postach?


Nie myślałem o tym, ale w takim razie na pewno w następnym wpisie poruszę ten temat.

Tatik, konsultacje w Egipcie na nic Ci sie nie zdadzą - kto jak kto, ale oni doskonale wiedzą kto te piramidy zbudował ;)
  • 0



#66

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę, że jest to bardzo ważna kwestia. Budowanie piramid nie odbywa się tak samo w potwornym upale, jak w zimie.

No to teraz czekamy na kontratak tatika. Mam nadzieję, że obędzie się bez opóźnień. :)
  • 0

#67

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik, konsultacje w Egipcie na nic Ci sie nie zdadzą - kto jak kto, ale oni doskonale wiedzą kto te piramidy zbudował


Nauka jest zmienna co doskonale udowadnia ostatnie odkrycie śladów tetrapoda w Polsce   :mrgreen: archeologia oraz paleontologia nie są naukami ścisłymi tak jak matematyka gdzie 2+2 to oczywiście jest 4. Zawsze można liczyć na niewypał.
  • 0



#68

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem, ale pewne rzeczy są na tyle dobrze udokumentowane, że naprawdę nie ma tam miejsca na "alternatywne teorie".

Szkoda tylko, że imageshack na którym mam konto ostatnio ma lekką czkawkę - czasami są problemy z wrzucaniem tam zdjęć no i nie wyświetla paru z nich, choć są na pewno zamieszczone i działały w momencie dodawania wpisu. Wcześniej uporczywie nie chciało wyświetlać zdjęcia z kamiennym ostrzem, a teraz to robi, więc może w końcu ta "czkawka" minie i wszystko będzie w porządku. Jakby co to wrzucę niewyświetlające się fotki jeszcze raz i dam nowe linki.
  • 0



#69

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ależ miałam "zaczytaną" niedzielę. Z małymi przerwami byłam w starożytnym Egipcie ;) I grzało mnie słońce-bóg uruchamiane przez bosko pomazanych władców. Cudownie, a to dopiero początek :)
  • 0



#70 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Biedny Aquilla.

Pozdrawiam Cię Bracie, Twój światopogląd zostanie narażony na poważne zmiany w związku z tą debatą.
Życzę Ci żeby wszystko się udało i zostało pokryte owalem zapomnienia, ignorancji i przemilczeń, jak to bywa z naszą egiptologią...
Ktoś chce się założyć o wynik debaty?

Stawiam na Tatika co tam kto chce, wiaomości na pw...

pozdrawiam

p.s. oczywiście mój post nie ma związku z aferą hazardową...
  • 1

#71

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałbym, aby groziło mi coś niedobrego z powodu tej debaty - wręcz przeciwnie, na nowo "odkrywam" Egipcjan i to jest chyba najlepsze w tej debacie ;) Jeszcze chwila i prawie zrównają się z Rzymianami w moim prywatnym rankingu ulubieńców ;)

Wynik debaty jest tylko wynikiem debaty. Nie przesądza niczego. Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby przeczytać zgromadzone tu w jednym temacie i przystępnie podane argumenty obu stron i samemu zdecydować, które są bardziej przekonujące. Ja ze swojej strony robię wszystko co w mojej mocy, aby zebrać i zaprezentować tutaj jak najwięcej takich argumentów, bo wiem, że egptologia ma w tej kwestii po prostu rację i żadne New Age albo pseudonaukowcy jej nie zmienią. Mogę, i chcę, wyciągnąć na światło dzienne brudy pseudonauki i nie tylko powiedzieć, że pseudonauka kłamie, ale i wykazać gdzie dokładnie to robi.

Rozumiem, że na Tobie nie robi wrażenia fakt, że nie było żadnej zaawansowanej cywilizacji w Egipcie w czasach predynastycznych ani fakt, że przed Gizą Egipcjanie potrafili budować wielkie grobowce w których wykorzystywali wszystkie nowinki technologiczne jakie później zastosowano w Gizie? ;)

A co do ignoracji i przemilczeń - w moim następnym wpisie będzie troszkę na ten temat, z tym że ze Stichinem i resztą w roli głównej ;)
  • 1



#72

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ktoś chce się założyć o wynik debaty? Stawiam na Tatika

W takim razie ja mogę się założyć :) Nawet wymyśliłem o co - przegrany będzie musiał przez miesiąc nosić wybraną/zrobioną przez zwycięzce sygnaturę, oczywiście wszystko w ramach regulaminu. Zakład stoi? :) Nie żebym nie wierzył w tatika, trudno go nie doceniać widząc jak błyskotliwie odpowiedział w kuluarach na post Aquili - od początku było wiadomo, że alternatywne teorie (nawiasem mówiąc, do czego one sa alternatywne, chyb do myślenia) są nie do obrony. Biedny tatik robi to, bo niektórym jak zwykle zabrakło odwagi, w końcu musieliby odpowiedzieć na bzdury jakie bezmyślnie wklejają gdzie popadnie. To co przyjmujesz zakład? ps: oczywiście ja też w opisie o braku odwagi nikogo nie sugerowałem


Jakby tego było mało, to niezmiernie cieszę się, że pierwsze zdjęcie które tu wstawiłeś jest właśnie takie a nie inne. Specjalnie szukałem takiego ujęcia Sfinksa od przodu i z piramidą w tle i znalazłem je w dość dobrej (lepszej niż tutaj zaprezentowana) rozdzielczości, ponieważ wrzucając je byłeś zapewne nieświadomy, że widoczny jest na nim jeden z wielu argumentów bardzo silnie przemawiających za tym, że Sfinksa wykuto już po tym jak zbudowano piramidę (...) póki co można zgadywać w komentarzach do tejże debaty czym jest i gdzie na tym zdjęciu widoczny jest ten ów tajemniczy element, który przemawia za tym, że Sfinks jest młodszy od piramidy widocznej za jego plecami

Zastanawiałem się nad tym i mam kilka pomysłów. Są jednak cholernie naiwne więc się nie śmiej. Zacznę od pierwszej - później jest już coraz gorzej, więc mam nadzieje, że nie będę musiał ich wymieniać :) Zastanawiałem się nad głową Sfinksa.

Dołączona grafika

Niestety nie mogłem znaleźć czy kąt piramidy na głowie sfinksa jest taki jak wielkiej piramidy. Sprawdziłem także wygląd innych sfinksów ze starożytnego Egiptu i inne nie mają czegoś takiego na łbie. Nie mniej domyślam się, że przedstawiać ma owe dziwne nakrycie głowy faraonów (pewnie ma jaką swoją fachową nazwe). Powiedz chociaż czy jestem blisko :)


Użytkownik może tak może nie edytował ten post 11.01.2010 - 01:01

  • 3

#73

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja też kminię i kminię odnośnie zagadki Aquili. Na stówę nie mam racji, ale podejrzewam, że może się to kręcić wokół nieidealnej odległości dwóch tych obiektów względem siebie lub nieproporcjonalności. Z drugiej jednak strony element ma być widoczny na zdjęciu. Ma kłuć w oczy czy raczej jest subtelnością? no, ja jeszcze pomyślę nad tym. Się odważyłam nawiązać, bo człowiek sceptyczny tak zaczął ;) Przy okazji duże pozdrowienia dla Niego i dla Ciebie Aquila oczywiście też ;)
  • 1



#74 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

... od początku było wiadomo, że alternatywne teorie (nawiasem mówiąc, do czego one sa alternatywne, chyb do myślenia) są nie do obrony. Biedny tatik robi to, bo niektórym jak zwykle zabrakło odwagi, w końcu musieliby odpowiedzieć na bzdury jakie bezmyślnie wklejają gdzie popadnie. To co przyjmujesz zakład?


Arogancja i ignorancja dalej w normie.
Podbijam stawkę do 24 miesięcy, przyjmujesz zakład?

pozdrawiam
  • 2

#75

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Arogancja i ignorancja dalej w normie.

Tu bym się zgodził, tylko obawiam się, że nie dotyczy to postu 'Może tak może nie'.

Przy okazji - nazwisko naszego ulubionego, 'wybitnego sumerologa i biblisty' brzmi SITchin, a nie STIchin, więc Panowie, please, nie przekręcajcie go nagminnie.

Użytkownik mamma edytował ten post 11.01.2010 - 21:25

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych