Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ankieta odnośnie reputacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ankieta odnośnie reputacji (68 użytkowników oddało głos)

Który rodzaj reputacji odpowiada Wam najbardziej?

  1. Głosowano nowy system oceniania (19 głosów [24.36%])

    Procent z głosów: 24.36%

  2. Głosowano stary system oceniania (34 głosów [43.59%])

    Procent z głosów: 43.59%

  3. Głosowano (odpowiedź alternatywna) całkowicie usunąć system oceniania (25 głosów [32.05%])

    Procent z głosów: 32.05%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myslę że ludzie którzy na tym forum są już jakiś czas (pół roku to już nawet dość) doskonale wiedzą i bez reputacji czyje posty są wartościowe (np. moje nie są :D ) a czyje nie, bo forum ma niewielu aktywnych userów i wszyscy się znamy lepiej lub gorzej.


Podpisuję się pod tym obiema rękami. Kiedy przyszedłem na to forum to chyba reputacja była za ilość postów jak mnie pamięć nie myli, więc sporo osób nabijało ile się dało, ale nie przypominam sobie żeby ktoś na to narzekał. Później długo tu nie zaglądałem i przez ten czas system zdążył się zmienić na taki jaki był dotychczas przed zmianami. Ani mi to nie przeszkadzało ani w niczym nie pomagało, ot jest i tyle. I myślę, że takie podejście jest najlepsze. Skoro reputacja to dla Was taki wielki wyznacznik wartości danego postu to coś chyba z Wami jest nie tak. A tym którzy notorycznie minusują lub plusują prędzej czy później w końcu się to znudzi i wszystko wróci do normy. Tak więc może lepiej dać temu spokój tym bardziej, że i tak nic na to nie poradzicie, bo jak mówi Eury tamtego systemu przywrócić się nie da. Peace.
  • 1



#17

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wybrałem oczywiście że stary lepszy bo nowy do niczego się nie nadaje.

Nowy system jest zrobiony za przeproszeniem na od*****ol. Najlepiej po prostu dać opcję minus/plus i to wszystko.

Teraz reputacja to jakiś chlew, za sensowny, a nie pasujący komuś post użytkownik mający +20 pkt następnego dnia może mieć już -10. Przez niewyżyte dzieci Neo -bo co im zrobimy, skoro punktowanie jest anonimowe, a punktów nie trzeba argumentować?

Po prostu nie wierzę, że ktoś mógł zrobić coś tak ohydnego temu forum.
  • 1



#18 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Brakuje ankiety z pytaniem czy zamknąć forum: tak / nie.

Wypowiedź przesączona sarkazmem, ale jak się rządzi krajem, to trzeba odpowiadać za swój lud i wsłuchiwać się w jego opinie a nie go olewać.
Nie można iść pod prąd, wbrew opinii userów na zasadzie, że jak ja stworzyłem to forum to będzie takie jak mi się podoba a komu nie po drodze to won!
  • 1

#19 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A właśnie, że jest to folwark Eurycidea i może robić tutaj wszystko na co ma ochotę.

Najgorzej jak ludzie myślą, że mogą współdecydować o cudzej własności.
  • 2

#20 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Masz prawo tak sądzić, ale ten temat (jak zresztą i inne) jest zaprzeczeniem tego twierdzenia.
Ludzie chcą być na tym forum, bo tematyka ich przyciąga co nie znaczy, że właściciel forum może ich traktować z góry nie licząc się w ogóle z ich zdaniem na temat forum.
Szanujmy się nawzajem.
Albo mamy tutaj władze autorytarną i takie tematy zamykamy, albo dopuszcza się dyskusję i wyciąga z niej wnioski.
Na ten moment temat został dopuszczony do dyskusji z uwagą - jak dla mnie niepojętą - że możecie sobie pogadać a ja pokażę gdzie mam Wasze gadanie.
  • 1

#21 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

A właśnie, że jest to folwark Eurycidea i może robić tutaj wszystko na co ma ochotę.

Najgorzej jak ludzie myślą, że mogą współdecydować o cudzej własności.


To forum jest dla wszystkich, nie tylko dla szanownego admina, więc powinien brać pod uwagę wszystkie sugestie. Jeśli użytkownikom coś się nie podoba, powinien zainteresować się jak rozwiązać ten problem. Sam mam forum i wiem, że nic dobrego nie wychodzi z olewania sugestii swoich użytkowników.

(Kurde pomyliłem się w ankiecie :/ Jest opcja zmiany głosu?)

Użytkownik androll33 edytował ten post 31.08.2009 - 08:04

  • 0

#22

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiele osób narzeka na tą formę oceniania. Więc ja, jako że jestem w wieku nastoletnim i przeżywam młodzieńczy bunt pozwolę sobie na troszkę odmienne zdanie niż większość (tak, wiem.. żałosne..) :P Nie można ukryć, że niektóre argumenty przeciwników reputacji są dosyć trafne. Jednak mam dziwne wrażenie, że jednym z największych powodów dla których rozgorzała ta cała sprawa jest nie kto inny, a nasza kochana userka Paris (nie żebym coś do niej miał, albo zrzucał na nią całą winę - żeby nie było...). Ale to nie jest ważne. Na prawdę - dziwi mnie to, że użytkownicy tak przejmują się forumową reputacją. Owszem - inaczej się patrzy na posty kogoś kto ma +40 a inaczej na kogoś kto ma -10... Na forum w tej chwili zarestrowanych jest 7870 ludzi. Ludzi różnych. Młodszych i starszych. Tych mniej i bardziej inteligentych. Ludzi którzy wiedzą na dany temat więcej, lub mniej. Gdy piszecie dany post, lub temat to chyba macie na celu podzielenia się swoim zdaniem, wyjaśnienia jakiejś sprawy, a nie "żeby zagiąć te wszystkie głupie trolle i neokidy." Jeśli dostaniecie kilka minusów od kogoś za jego własne "widzimisie", to jednak ktoś nieco inteligentniejszy doceni wasz post. Wielu użytkowników zapewne uważa się za inteligentnych ludzi - więc o co chodzi? Na pewno dawno temu, jak byliście mali, jakiś dzieciak z waszej klasy powiedział że jesteście "gupi"Wtedy mama/tata/ktokolwiek mówił wam, że nie ma co się przejmować tym, co mówią inni. Dla mnie reputacja w tej formie jest nawet ciekawa! Pokazuje (lepiej czy gorzej) co myślą ludzie i jakie mają emocje gdy czytają waszego posta. Na po tym zdaniu ktoś znowu powie "Wcale nie odzwierciedla, bo ludzie minusują bo..." i tak dalej... Najlepiej wyłączyć minusy, co? A to akurat pokazuje to, że większość ludzi mimo że uważa, że konstruktywna krytyka zawsze jest na miejscu - w rzeczywistości nie chce być krytykowana. Na pewno są przypadki, gdzie ludzi zostali zbombardowani minusami za ich własne zdanie. Wg. mnie problem nie tkwi w systemie - lecz w ludziach. Nie tylko tych, którzy minusują by polepszyć swoje samopoczucie, ale także tych którzy zostali minusem obdarzeni. Owszem, pewnie sam bym się dobrze nie czuł gdyby ni z tego ni z owego obdarzyli mnóstwem minusów, jednak jak do tej pory nie widziałem aż takich radykalnych przypadków. Dostaliście minusa? Uważacie że nie słusznie? Nikt nie lubi być karany za nic. Ale sami widzicie, jak jest. Nie lepiej się pogodzić, że ma się reputację +2 przez "neokidy" ale za to być szanowanym przez innych? Wszyscy wiedzą, że obecny system oceniania nie zniknie. Ale za to można mieć nadzieję, że w przyszłości się nieco usprawni. Nie lepiej zająć się dyskusją na jakiś temat z działu "Religia i filozofia", "Życie po śmierci" czy jakimkolwiek innym, niż psioczyć tutaj jaki admin jest zły i niedobry bo nie słucha ludu. Ale jak widać, nie wszyscy tak gorąco pragną zlikwidowania reputacji. Jak widać z ankiety, ok 25% osób które oddały głos podoba się obecny system. Wielu osobom to po prostu wisi... Więc ja osobiście mam nadzieję więcej nie wypowiadać się w temacie o reputacji. Napisałem, co myślę... tak mniej więcej ;)

Parafrazując scenę z filmu "Miś" - To napisałem ja! Geniusz!
  • 0

#23

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koszmarna jest ta nowa reputacja, sprzyja samosądom i tworzeniu się kółek wzajemnej adoracji, wyniki ankiety mówią same za siebie :/ . Jeśli ma pozostać anonimowa to powinna zostać zniesiona możliwość minusowania, obecna forma jest niedopuszczalna. A najlepszym rozwiązaniem jak dla mnie byłoby całkowite zniesienie reputacji, od razu podniósłby się poziom forum i skończyłby się jazgot na temat reputek ;) . Poprzedni system był optymalny, zadowalał i zwolenników i przeciwników reputacji, każdy mógł z niego wycisnąć coś dla siebie. Ale skoro już nie wróci... :(
  • 0

#24

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A właśnie, że jest to folwark Eurycidea i może robić tutaj wszystko na co ma ochotę.

Najgorzej jak ludzie myślą, że mogą współdecydować o cudzej własności.

Niby tak, ale jednak forum współtworzą również użytkownicy, nie tylko sam administrator. Użytkownicy więc również powinni mieć jakiś wpływ na rozwój forum. Nie powinno być tak, że admin coś na forum włącza i ma głęboko w d*pie, czy użytkownikom się to coś podoba, czy też nie.


W dalszym ciągu jestem za całkowitym wyłączeniem reputacji. Jeśli jest ona wbudowana w IPB, to w panelu admina powinna być możliwość wyłączenia tego.

No, ewentualnie mogłoby być jeszcze "mniejsze zło" pod tytułem same plusiki + obowiązek napisania komentarza do reputka (lub coś podobnego). Z plusikami nie powinno być problemu - z grubsza wystarczy trochę pogrzebać w templatce. 5 minut roboty...


  • 0



#25

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem po co kolejny temat do użalania się nad sobą. Ktoś nie miał nigdy dobrej reputacji - nie zależy mu; ktoś miał kiedyś złą reputację - siedzi cicho; ktoś miał kiedyś dobrą reputację - zakłada tematy takie jak ten i jeszcze twierdzi, że reputacja go nie obchodzi i mu wszystko zwisa. Po co ten temat w takim razie? Po co gra pozorów? Już lepiej powiedzieć wprost, że mi żal; że od 2006 zbierane punkciki; że miłe słowo od kogoś wartościowego podnosiło na duchu...
Ale nie, szanowni użytkownicy wymyślają sto powodów, pod którymi maskują jakieś własne frustracje. Wystarczy popatrzeć ile minusów w tym temacie poleciało do Eurycide'a. Za co? Nikt tu nikogo siłą nie trzyma.
  • 0



#26

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wystrzeganie się działania mogącego negatywnie wpłynąć na forum ma wyższy priorytet niż spełnienie zachcianki użytkowników. Wielokroć łatwiej jest coś usunąć niż budować na nowo. Brak opcji 'pomógł'/punktów reputacji kojarzy się z przestarzałymi stronami. Owszem, do dziś istnieją dinozaury których szczytem możliwości jest zakładanie nowego tematu, a ich skórka sugeruje, iż przy odrobinie szczęścia odnalazłbym wpisy własnego dziadka, ale po co kopiować błędy nieudaczników*? Reputacja daje możliwości których nierozsądnie byłoby się wyrzekać. System jest obecnie bardzo niedoskonały, ale w przyszłości ulegnie modyfikacjom. Nie od razu Rzym zbudowno ;). Co ważne problem niesłusznych ocen nie leży w systemie, lecz spowodowany jest przez samych userów. Każdy ma możliwość głosu, nie wypada płakać że post ma -5, gdyż po Twoich odwiedzinach powinien uzyskać notę o jedno oczko wyżej.

*adminów stron o których mówię
  • 1

#27

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powyższe screeny przedstawiają rozszerzoną modyfikację reputacji od AH Modding, o której pisałem: "możliwość osobistego podglądu tego, kto nas ocenił, a także możliwość dodawania komentarza w momencie oceny danego posta.". Przeszło tydzień temu modyfikacja ta była włączona na naszym forum przez jakieś 30 minut w celach testowych. Działa, ale do rozwiązania pozostaje kodowanie - brak polskich znaków w komentarzach. Występuje też błąd związany z wyświetlaniem nazwy tematu, w którym dostaliśmy lub odebrano nam reputację. Czekam cały czas na update tej modyfikacji.


no cóż, zamiast tak emocjonalnie atakowac admina, to moze byśmy poczekali jeszcze z kilka dni na modyfikację tego systemu ?
  • 0

#28

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Takie olewanie zniechęca, ale nie do strony tylko do osoby admina :/
Forum to miejsce spotkań. Admin jest od układanie bruku i podlewania kwiatków a lwią część tego, czym jest forum odwalają użytkownicy.
To fajnie, że kiedyś reputacja będzie inna, nie mogę się doczekać. Nie rozumiem tylko dlaczego do tej pory by jej nie wyłączyć.

BTW Geniusz, jesteś w błędzie. Narzekania na obecną formę reputacji zaczęły się krótko po jej wprowadzeniu i przed pojawieniem się Paris na forum.

Użytkownik judas666 edytował ten post 31.08.2009 - 10:46

  • -1

#29

ncpnc.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

<złośliwość ON>

Co się tak przejmujesz, jak się znowu ktoś na Paris uweźmie to ją splusujesz w wątku zapoznawczym i wyjdzie na zero ;)

<złośliwość OFF>

Użytkownik ncpnc edytował ten post 31.08.2009 - 10:49

  • 0

#30

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

<złośliwość ON>

Co się tak przejmujesz, jak się znowu ktoś na Paris uweźmie to ją splusujesz w wątku zapoznawczym i wyjdzie na zero ;)

<złośliwość OFF>

OK
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych