Skocz do zawartości


Płatki śniadaniowe dla dzieci to zabójcza trucizna!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#31

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A na każdym opakowaniu pisze/pisało że jest 8 witamin + żelazo + ilość tego żelaza więc każdy miał okazję sprawdzić co wcina i nikt nikomu tajemnicy nie robi.

Ale nie jako czysty metal. Żelazo jako pierwiastek jest niezbędne, ale nie w formie opiłków. Naturalne źródła tego mikroelementu, takie jak mięso nie mają w sobie opiłków. Czy jak widzę skład jakiegoś produktu, bogatego w żelazo, magnez, potas i cynk to znaczy, że mam oczekiwać tych metali w formie sproszkowanej? To jakieś żarty.

Z ciekawości jutro pójdę do biedronki i kupię jakieś płatki. Choć nie spodziewam się, że coś w nich znajdę.
  • 1



#32

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja jedząc płatki tyle lat nigdy nie trafiłem na opiłki żelaza. Wiecie dlaczego? ding ding - myślimy - Bo z połowy opakowania płatków, które następnie zmielono i wyciągnięto magnesem drobiny żelaza normalnym jest że te drobiny pozbijały się w kupę. Widzicie te czarne smugi na kartce pod koniec filmu? To właśnie te same opiłki żelaza tyle że w postaci jaka jest w płatkach czyli super drobnych cząsteczek. W dodatku nie ma tu nigdzie opiłków tylko właśnie namagnesowane cząstki żelaza które pod wpływem magnesu złączyły się w większe cząstki.

Wiem że z logiką jest problem.

@Up
Rozumiem że według ciebie podczas jedzenia zachodzi w twoich ustach fuzja termojądrowa i z protonów i neutronów formuje się żelazo. Po prostu to żelazo czy inne witaminy i mikroelementy są w postaci drobnych cząsteczek, których po prostu nie widać gołym okiem.

Tak czy siak, wierzcie sobie w te wasze bajki. Ja tymczasem będę wcinał cornflejksy i śmiał się z waszych teorii według, których jestem już trupem od 20 lat :P

Pozdrawiam
  • 2

#33 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Na filmie nie widać na tyle, by jednoznacznie stwierdzić jakich wielkości są elementy tego żelaza, chociaż luźnym okiem widać, że to nie był "tylko" proszek.
  • 1

#34

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widać na tyle wyraźnie, że jak się nieco pomyśli to odpowiedź się sama nasuwa. :|

Ja nie wiem jak można wierzyć w takie totalne bajki. Przecież jakby takie wielkie opiłki były to by chyba ludzie czuli że czegoś pogryść nie moga, nie?

Ludzie ogarnijcie się.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 24.03.2010 - 20:25

  • 2

#35 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Sądząc po tym temacie, to pewnie niedługo śmiercionośnym artefaktem stanie się kostka Rubika z za implikowanym cyjanowodorem.

Żeby nie być jednostronnym. Dla tych wszystkich, którzy boją się płatków śniadaniowych -


  • 0

#36

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obejrzałem ten filmik (ten na pierwszej stronie był niedostępny), i wyciągnąłem z niego własne wnioski: z tego, co mi wiadomo, to żelazo nawet w formie mirkoelementów jest ferromagnetykiem, więc przyciąganie go przez magnes nie jest niczym dziwnym. Dodatkowo, prowadzący sam powiedział, że bierze silny magnes przez co łatwiej takie drobiny przyciągnąć; z kolei same płatki unosiły się na wodzie, przez ich ruch był znacznie łatwiejszy (lepsze wrażenie by to na mnie zrobiło, gdyby przyczepił on płatki do samego magnesu, a tak to trzymał go 2-3 mm nad płatkiem, a ten leniwie sunął po wodzie ;) ).

Po zmieleniu płatków, zebrał on "opiłki" przy magnesie, ale jak na taką torbę, było ich dosyć mało, i to raczej były te korzystne drobiny, zebrane po prostu w jednym miejscu. I wreszcie, kiedy rozsypał te niby opiłki na kartce i podłożył magnes, to raczej tylko tak złowrogo wyglądało. Ferromagnetyki w niemal każdej formie po "zadziałaniu" pola magnetycznego zbierają się w formie opiłków, słupków itd. Widziałem takie zachowanie u drobno sproszkowanego żelaza, a nawet roztwór żelaza potrafił tak się zachować - ciecz zbierała się przy magnesie, tworząc fantastyncze kształty, jak w tym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=fpI4EiGACo8&feature=player_embedded


  • 1



#37

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spróbujmy na spokojnie przeanalizować te bulwersujące informacje.

Nie wykonywałem własnych doświadczeń z płatkami kukurydzianymi, gdyż nie miałyby one charakteru powtarzalnego w stosunku do tych na filmach, ponieważ nie dysponuję magnesem neodymowym, a ponadto nie wiem, czy to występowanie drobin żelaza dotyczy wszystkich producentów płatków, czy tylko niektórych lub jednego?

Załóżmy, że to, co pokazano na tych filmach, jest prawdą a nie mistyfikacją i zastanówmy się, jaki byłby cel dodawania żelaza w postaci metalicznej do płatków? Przede wszystkim nie wiadomo, czy samo żelazo w tej postaci i w tej ilości w ogóle jest toksyczne, jeżeli pominąć skutki uszkodzenia tkanek spowodowane ostrymi kształtami? Czy sensowne byłoby przypuszczenie, że ten prymitywny sposób byłby jednym z wielu pomysłów globalnych elit na doprowadzenie do depopulacji?

Mam ponadto zastrzeżenia co do mechanizmu tłumaczenia przyciągania płatków przez rzekomy magnes. Zawartość żelaza, która powodowałaby efekt magnetyczny, musiałaby być bowiem tak duża, że przełożyłoby się to na wartość masy właściwej, która z kolei nie pozwoliłaby, aby płatek kukurydziany mógł swobodnie pływać po powierzchni wody - musiałby zatonąć. To, co obserwujemy, prawdopodobnie nie jest oddziaływaniem magnetycznym, lecz efektem oddziaływania elektrostatycznego - tak, jak w doświadczeniu z przedmiotem plastikowym potartym o ubranie i przyciągającym kawałki papieru, a rzekomy magnes w rzeczywistości jest tylko przedmiotem naelektryzowanym.

Natomiast co do GW - ona podobnie jak kiedyś Trybuna Ludu opatrzy wszystko komentarzem, co jej ktoś możny tego świata podpowie, wszystko zaś tłumaczy ostatni akapit artykułu:

Jak inaczej oprócz niejedzenia skażonej żywności poradzić sobie z akrylamidem? Uczeni sugerują, żeby wyhodować odmiany ziemniaków zmodyfikowanych genetycznie [wyróżnienie - ER], o obniżonej zawartości asparaginy, z których w procesie smażenia będzie powstawać mniej trucizny.

Ta cała kampania wygląda mi właśnie na podprogowe przygotowanie konsumentów na kupowanie produktów z kukurydzy modyfikowanej genetycznie, która nie będzie zawierać akrylamidów i innych szkodliwych substancji. Witajcie w Monsanto!
  • 1

#38

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

1. Magnes neodymowy jest niesamowicie silny w porównaniu to jego wielkośc dlatego potrafił przesuwać płatek mimo bardzo małej ilości żelaza.
2. Nie za bardzo rozumiem jak żelazo miało by mieć formę niemetaliczną. Pierwiastki to albo metale, niemetale i półmetale. Gdyby żelazo było niemetalem albo nawet innym metalem to nie byłoby przyciągane przez magnes. I tak, to co pokazali w filmie jest prawdą ale nie oznacza nic więcej ponadto że jest tam pierwiastek i którym w końcu pisze na opakowaniu i którym w reklamach (kiedyś) się chwalili.
3. Zrozumienie czym jest tak naprawdę jest GMO, bez żadnych głupkowatych teorii o działaniu wbrew naturze, jest kluczem do zrozumienia iż jest to zdrowa żywność. (oczywiście sa wyjątki, ale skoro sami ją tworzymi to i potrafimy je wyodrębnić).

Co tu sie probiło żebym musiał wyjaśniać takie proste rzeczy :|

Pozdrawiam
  • 1

#39

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie za bardzo rozumiem jak żelazo miało by mieć formę niemetaliczną.

Nie słyszałeś o tlenkach, zasadach, solach czy złożonych związkach organicznych zawierających metale? Uważasz, że zawartości metali, które podaje się na opakowaniach produktu, to metale w czystej postaci? Czy możesz sobie wyobrazić produkt żywnościowy z zawartością sodu, potasu czy wapnia w postaci metalicznej? Czy widziałeś te metale w czystej postaci podczas lekcji chemii, w czym są przechowywane i co się z nimi dzieje przy wrzuceniu do wody?

Zrozumienie czym jest tak naprawdę jest GMO, bez żadnych głupkowatych teorii o działaniu wbrew naturze, jest kluczem do zrozumienia iż jest to zdrowa żywność. (oczywiście sa wyjątki, ale skoro sami ją tworzymi to i potrafimy je wyodrębnić).


GMO jest spiskiem mającym za zadanie opatentowanie żywych organizmów roślin uprawnych, za cenę zniszczenia środowiska naturalnego człowieka i samego człowieka, przez wprowadzenie nieprzewidywalnych do końca mechanizmów genetycznych. Rośliny GMO nie dają wcale ani większych plonów, ani lepszych, uzależniają tylko rolników od dostawcy ziarna, gdyż dają nasiona nie mogące się reprodukować.




Dołączona grafika


Użytkownik Hellmaker edytował ten post 25.03.2010 - 19:49
Offtop w temacie

  • 0

#40 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

3. Zrozumienie czym jest tak naprawdę jest GMO, bez żadnych głupkowatych teorii o działaniu wbrew naturze, jest kluczem do zrozumienia iż jest to zdrowa żywność. (oczywiście sa wyjątki, ale skoro sami ją tworzymi to i potrafimy je wyodrębnić).

Co tu sie probiło żebym musiał wyjaśniać takie proste rzeczy :|


Glupkowata to jest Twoja wypowiedź młody czlowieku...

GMO to po pierwsze ignorowanie faktu że DNA jest falą i wycinanie nawet najmniejszego kawałka bez respektowania tej wiedzy niszczy właściwości owej fali.
Więcej znajdziesz w pracach Garajewa, Poponina czy Wintera, gdybyś chciał się trochę dokształcić - coby być na czasie, lub nie zamienić się w przygłupiego cyborga wcinającego metaliczne g... zakropione GMO.

Po drugie GMO to mieszanie genów myszy polnej, świni i kukurydzy, smacznego Pazi!!!

O reszcie kwestii wspomniał Easy Rider.

pozdrawiam przytłoczony stanem świadomości naszej młodzieży




Dołączona grafika


Użytkownik Hellmaker edytował ten post 25.03.2010 - 19:48
Offtop w temacie

  • 4

#41

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Easy_Rider
Nie musze wierzyć. Ja wiem. Na filmiku wyraźnie widać w jakiej postaci jest żelazo. Nie ważne czy ci co robili ten filmik je tam specjalnie dodali czy nie, ważne że nikt od tego nie ginie, a na pewno nie ja.

Po drugie, w żołądku mamy coś takiego jak kwas, który sobie świetnie radzi z takimi drobinami żelaza. Możliwe że nawet poradziłby sobie z małymi opiłkami.

Myślę że nic więcej nie trzeba dodawać. Resztę twojego postu skrzetnie pominę, ponieważ brak w nim jakiejkolwiek merytoryki, tylko przykład prymitywnego myślenia w którym wierzy sie we wszystko bez zająknięcia i bierze wszystko pod jedną kreskę - TS.

@UP
Nie rozpędzajmy się za bardzo bo się zaraz OT zacznie.

Przede wszystkim przeszczepia się geny innych odmian kukurydzy. Przykład z genami świni to sporadyczne przypadki. Nie wiem o jakiej fali ty mówisz. Nigdy o czymś takim nie słyszałem. Mam nadzieję że jest to jakaś konkretna wiedza a nie żadne odrzuty z mózgu.

Pożywienie ze zmodyfikowanym DNA nie wpływa na genotyp żywiącego się. Nie wiem dlaczego miałobybyć takie jedzenie niesmaczne (no chyba że takie zrobią).

Jedyne zagrożenie ze strony GMO to możliwość pomyłki i spowodowania nagłych wielkich strat danej rośliny i przez to braku pożywienia, ale jeszcze coś takiego się nie zdażyło. Obecnie żywność z GMO jest najbardziej kontrolowanym typem żywności.

Tak więc słucham, czy coś grozi ludziom ze strony GMO, ponieważ Radku nic takiego z twojego postu nie wynika. Narazie widzę że przeczytaliście ten pseudonaukowy bełkot ludzi od 911 i innych absurdów.

Pozdrawiam


Dołączona grafika

 

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 25.03.2010 - 19:48
Offtop w temacie

  • 0

#42

goska48.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy jeszcze dyskutujecie o płatkach śniadaniowych. Ja nie jadam tych płatków - bo nie da się ich zrobić domowym sposobem. W moim przekonaniu nie ma znzczenia co zawierają. To jest produkt przemysłowy. Jeśli komuś smakują - smacznego.
Alternatywa? Zalejcie wrzątkiem zwykłe płatki (owsiane, gryczane lub inne), dodajcie szczyptę soli i łyżeczkę miodu. Bedzie naturalnie i zdrowo.
  • 0

#43

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 Przemysłowe czy nie, świat idzie z postępem i żywności podukowanej w bardziej tradycyjny sposób jest coraz mnie, ponieważ jest to niewydajne, drogie i jest tego mało w porównaniu do innych ludzi.

Aha jesteś dziewczną ;) Wy to lubicie jeść te różne bezsmakowe ale zdrowe papki :)


Pozdrawiam


Offtop wykasowano - proszę trzymać się tematu. Hellmaker.



Dołączona grafika
  • 2

#44

goska48.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NIe wyrokuj, zanim spróbujesz. Nie masz pojęcia jak powstają płatki śniadaniowe. Nie będę opisywać technologii. Sam wiesz, że jest potrzebna FABRYKA, która je wytworzy. A zwykłe płatki? Wystarczy podpiec ziarna (np: na suchej patelni), potem sprasowć wałkiem do ciasta, dodać orzechów, suszonych owoców, miodu - hilii (tak,tak, spróbój) zalać gorącym mlekiem, i zjeść. Jak spróbujesz - odezwij się.
  • 0

#45

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nigdzie nie napisałem że jest to zdrowe. W końcu dojdzie do takiego przeludnienia ziemi że i takie płatki kukurydziane będą superzdrowe w porównaniu do przyszłej żywności. Mam nadzieję że taka nie nastąpi, a póki co jem co lubie :D

Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych