Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ważne ogłoszenie - Nowy silnik forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
298 odpowiedzi w tym temacie

#106

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skończą się odwety i pretensje, a może zacznie się... to co zawsze, gdy jest anonimowość. Bezsensowne przyznawnanie i odbieranie, które może "zaminusować" całkiem sensowne posty tylko dlatego, że 20 osobom zwyczajnie nie przypadną one do gustu.



#107

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skończą się odwety i pretensje, a może zacznie się... to co zawsze, gdy jest anonimowość. Bezsensowne przyznawnanie i odbieranie, które może "zaminusować" całkiem sensowne posty tylko dlatego, że 20 osobom zwyczajnie nie przypadną one do gustu.


Z tego co mi wiadomo to admin widzi kto dał minusa lub plusa w danym poście. Po odpowiedniej interwencji raczej nie będą zaminusowane sensowne posty.

#108

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo dobre jest to rozwiązanie reputacji. Wreszcie skończy się minus za minus i plusy z sympatii przyznawane w profilu :)
Co do zmian, moim zdaniem wygląd idzie w dobrym kierunku, kolorystyka wygląda profesjonalnie, jako, że przy logo wisi znaczek "beta" nie bedę się czepiał drobnych niedociągnięć, które z czasem i tak zostaną poprawione.



#109

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I dlatego można ustalić limity dla każdej grupy z osobna. Obecne to możliwość przyznania 10 plusów i 10 minusów na dobę dla każdej grupy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby określone grupy na forum miały większy pakiet / czy też nie mogły w ogóle odejmować punktów



#110

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skończą się odwety i pretensje, a może zacznie się... to co zawsze, gdy jest anonimowość. Bezsensowne przyznawnanie i odbieranie, które może "zaminusować" całkiem sensowne posty tylko dlatego, że 20 osobom zwyczajnie nie przypadną one do gustu.


Myślę, że dobry post zawsze sam siebie obroni, najwyższy czas by przestać oceniać kogoś przez pryzmat zasług a na bieżąco weryfikować danego użytkownika.

#111

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo to admin widzi kto dał minusa lub plusa w danym poście. Po odpowiedniej interwencji raczej nie będą zaminusowane sensowne posty.


Mylisz się, nie mam takiej wiedzy.



#112

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pewnie i tak będą minusy za nick :P

#113

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z tą reputacją nie jest tak źle, że można niepostrzeżenie się mścić. Jeśli post jest dobry to dostanie dużo plusów, a te parę minusów zemsty nie będą miały większego znaczenia. Ważne tylko, aby ta większość w miarę obiektywnie oceniała posty. I tak często, żeby wykorzystywać limit :]
A co do limitów, to właśnie dobrze by było, aby te wyróżnione grupy miały możliwość przyznania więcej ocen na dzień. Sądzę jednak, że Eury będzie już wiedział komu i ile ;)



#114

Fresco.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No no, widzę że tu się zaczyna zmieniać trochę. Z tą reputacja to nawet dobry pomysł. Tak jak ktoś przede mną mówił, dobry post obroni się sam. A poza tym dobra jest w tym możliwość oceniania poziomu wypowiedzi użytkownika na bieżąco. No i chyba to wprowadzi jakąś równość. Myślę że teraz szacunku do usera nabierze się widząc oceny i jakość jego postów, a nie tylko wysoką reputację i status. Jeśli chodzi o skórkę, niech zostanie ta ciemna, chyba pasuje najbardziej.
Aha, i fajne emotki; sugestie "offtop" lub "spam" sa od teraz, czy ja tego nie zauważyłam? :D

#115

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

emotki już były...

dla mnie ta reputacja jest kijowa :/
wolałem poprzednią...

dlatego teraz będzie walenie na siłę, i jak będziesz spamował w każdym temacie to będziesz dostawał plusy.. jak to będzie rozwiązane z tłumaczami za arty?
ludzi już nie będą doceniać naszej pracy, pracy modów, tego czy ktoś zasłużył się czymś na forum lub jest sponsorem..

takie jest moje zdanie..



#116 Gość_Q

Gość_Q.
  • Tematów: 0

Napisano

A już odbiegając od dyskusji na temat reputacji - jest możliwość wrzucenia na forum shouta w tym momencie? Nie musi być superwypaśny, ważne, żeby był - zmienić można go będzie przecież później :)

#117

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja od siebie dodam jeszcze, że nowe forum w przeglądarce na telefonie komórkowym wygląda i zachowuje się nieźle. W niektórych miejscach się co prawda rozjezdza ale to normalne i choćby nie wiem jak się starać tego się nie zniweluje zupełnie. W każdym razie wszystko jest czytelne. Nie ma też problemow z dodawaniem odpowiedzi, zmianą ustawień czy reputacji jakie występowały dawniej (zmiany lubiły się nie zapisać). Tu również zauważyłam poprawę szybkości oraz prawidłowe autologowanie. Aż dziw. Test zdany. Faktycznie silnik nie ma problemu z telefonami komórkowymi.



#118

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skończą się odwety i pretensje, a może zacznie się... to co zawsze, gdy jest anonimowość. Bezsensowne przyznawnanie i odbieranie, które może "zaminusować" całkiem sensowne posty tylko dlatego, że 20 osobom zwyczajnie nie przypadną one do gustu.


Poddaję to w wątpliwość.

Skończą się odwety i pretensje, a może zacznie się...


No właśnie - teraz to się dopiero zacznie... Ludzie zbierają minusy za zwykłe wyrażanie poglądów. Przykład - choćby Twój post, który zacytowałem - dałem plus, żeby wyrównać, bo mnie to raziło w oczy - domyślam się od kogo dostałeś minus, choć nie znam Jego poglądów w sprawie reputacji :) - Już widać, że plusy i minusy rozdawane są z (nie)sympatii do danego usera, a limit 10 dziennie tworzy ogromne możliwości. Ogólnie nie wszystkie fora wzięły pełnymi garściami, z nowych możliwości skryptów - jedno na którym jestem, pozwala tylko na przyznawanie dodatniej reputacji i to 3 dziennie (by uniemożliwić złośliwe szkodzenie innym minusami - oczyścić userów z negatywnych emocji). Sama liczba podziękowań pod postem też świadczy w pewnym stopniu o tym, co ktoś wnosi na forum. Nie potrzeba tu minusów.

Co z minusami za spam, archeologię,, nekromancję ;) , obrażanie, wulgaryzmy, prowokacje ? Od tego wszystkiego są moderatorzy i różne formy kar.

Także z obecnego systemu popieram jedynie przyznawanie plusów, a stary był fajny ze względu na swoiste "pamiętniki". Można było się więcej dowiedzieć o kimś - np, że taki Mamma zbierał za rzeczowe posty i zdrowy sceptycyzm, a taki Yawgmoth, za tematy o inwazji mrówek na mieszkanie ;)

A co do minusów Aquila, typu "jesteś z CIA", to i tak każdy ma własny rozum i wie jak je traktować. Dobre w starym systemie było również ograniczenie - minus danemu userowi można było wystawić po upływie jakiegoś czasu od ostatniego minusa. Teraz można jechać kogoś złośliwie z dnia na dzień i sprowadzić do parteru.

Mi to tak bardzo nie przeszkadza - już wspomniałem za co byłem "plusowany". Ale nie widzę powodu, dla którego ludzie na serio coś wnoszący w to forum, mięli by być stępieni przez 3-4 swoich zaciekłych wrogów w kilka dni (np Trajan oberwał w kilku postach pod rząd, choć obecnie sytuacja przedstawia się inaczej).



#119

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A teraz ja może zadam mało sensowne pytanie. A co ze starą reputacją? Z tymi punktami z poprzedniego forum? Przepadną?



#120

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Admin pisał na którejś stronie tego tematu że kto miał powyżej chyba 5 punktów to chyba dostanie spowrotem. Poszukaj w tym temacie bo gdzieś to widziałem.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych