Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wyzwiska" - jak zinterpretujecie TO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: "Wyzwiska" (119 użytkowników oddało głos)

Czy obraża Cie: słowo "Infantylny" i "dziecinny" bądź porównanie twojego zachowania z zachowaniem trolla?

  1. Tak (56 głosów [47.06%])

    Procent z głosów: 47.06%

  2. Głosowano Nie (63 głosów [52.94%])

    Procent z głosów: 52.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Quidam i co Ci da to? Nic satysfakcję tylko ale nic więcej. Widać nie znasz tego forum. Ja nie będę ani po Twojej stronie nie po stronie forum. Ale powiem Ci tyle. Wrzuć na looz i daj sobie spokój. Czy Ty nie masz problemów rzeczywistych i dlatego stwarzasz tak owe w społeczności internetowej?
Radzę dać sobie spokój.
Warny i Bany i tak nie zawsze będą miały odpowiedź. A że dostałeś warna za stwierdzenie "infantylny(a)" nie ma znaczenia. Daj sobie spokój o ile nie chcesz być uważany za kogoś kogo nie warto słuchać. Wiem bo sam miałem tak samo na początku.
  • 0



#17

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak "wrzucić na luz", kiedy jest sie spokojnym i pyta się ludzi o ich zdanie? Gdzie ja u licha popełniam tu błąd? Czy pytam o sam konflikt? Pytam kto miał w nim rację? Nie! Pytam ni mniej, ni więcej jak tylko "Czy Ciebie to obraża", dosłownie "odnieś te słowa do siebie, jakby ktoś Ci je powiedział i powiedz, czy czujesz się urażony".

Jeszcze raz: jakby to był atak na Iv'a, wystarczy przytoczyć wypowiedzi userów z wątku jego "teczki". Gdybym chciał atakować livin, przytoczyłbym te wiadomości które tak do siebie namiętnie słaliśmy, by każdy mógł ocenić kto kogo obrażał.
Ja pytam o konkretne zwroty, by np. nie obrazić kogoś w czasie dyskusji w realu, przecież jeśli tu za coś takiego dostaje bana, to tam moge dostać "po mordzie".
  • 0

#18

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Smutno mi, ze wszystko podciągasz pod jedną sytuację, którą znasz tylko z relacji osób trzecich i do tego budujesz na tym całą ideologię.

Którą sytuację? Czytam Twoje posty i wyciągam wnioski. Mam wrażenie, że w Twoim własnym przekonaniu Ty jeden zawsze będziesz w porządku, jako ten przykład i autorytet. Jeżeli mogę poczynić uwagę w Twym kierunku to uważam, że brak Ci opanowania, dystansu i samokrytyki.

Trąbił będę o tym dopóty, dopóki nie uzyskam wyjaśnień. Już taki jestem, nie godzę się na karę śmierci bez orzeczenia o winie i jego umotywowaniu, to przykre, ale legalista ze mnie.

To nie był ban permanentny, jak widać, nadal nas cieszysz swą obecnością, więc daj spokój karze śmierci. Dostałeś ledwie klapsa, Twoja reakcja na tę sytuację jest po prostu przesadna aż do śmieszności. I niby ja sobie dorabiam ideologię.

Porównanie kogoś do trolla, a porównanie ich zachowań nie jest obraźliwe. To tak, jakbym porównał cechy antropomorficzne twoje i szympansa, urazi Cie przeciwstawny kciuk wstawiony w kolumnę "wspólne"?

Cieszę się, że tak uważasz, choć smuci mnie pewna ambiwalencja. Nazwanie kogoś infantylnym wobec zachowań, które uważasz za infantylne Twoim (subiektywnym) zdaniem obrazą nie jest - okej. Tylko dlaczego za nazwanie kogoś głupim na podstawie głupiego (subiektywnie) zachowania oburzyłeś się śmiertelnie i miałeś ochotę obrzucić adwersarzy kasztanami?


Skąd ten rzut agresji w stosunku do mojej osoby? To nie ja ignoruje pw od Iv'a, tylko on ode mnie. Pomyślałem "skoro nie moge poznać jego zdania, niech wypowiedzą się inni" i zapytałem... a tu Sodoma i Gomora, o jak ja śmiałem! Skończyć nie umiem! Cham i prostak i do tego spamer!

Cofam tekst o braku samokrytyki. Amen.
  • 0

#19

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Czytałem posty livin i wyciągałem wnioski, za to zostałem ukarany - musisz uważać, nie popełniaj moich błędów. Myślę, że brak Ci umiejętności czytania ze zrozumienie, dlatego napisze to jeszcze raz: NIE DYSKUTUJĘ PRZYZNANIA MI BANA, PYTAM CZY CIEBIE TEŻ BY TO OBRAZIŁO. Amen, bo nic więcej nie pozostaje.

2. Wstaw za karę śmierci kare dwóch lat pozbawienia wolności, czy prace porządkowe. Co to zmienia? Jest kara, nie ma konkretnego uzasadnienia i jest olewczy stosunek do petenta. "Kara śmierci" jest najkrótszą literowo "karą" o jakiej pomyślałem przy pisaniu posta. Zawsze szukasz dziur w metaforach, czy tylko dla mnie zmuszasz się do takiego wysiłku?

3. "Infantylny" nie jest wyzwiskiem czy słowem powszechnie uważanym za obraźliwe, słowo "głupi" tak. W każdym razie, tak uczyła pani polonistka. A kasztanów Ci nie oddam, zrobię sobie ludziki i jeże z nich i z zapałek. ^^

4. Ironia może by i udana, gdybyś w ten sam sposób skomentowała idee, nie ripostę.

W sumie... czemu ja się z tobą kłócę? O co? O to, że chce wiedzieć coś, a ty jesteś częścią składową grupy kontrolnej?
Pisze to ostatni raz: Ankieta nie jest wymierzona w nikogo, chce poznać zdanie ludzi na ten konkretny temat (co do tych konkretnych słów i jednego działania), twoje też. Nie będę sie z tobą kłócił o bana, który minął i z którym nie masz nic wspólnego. Nie jesteś kompetentna w tej dziedzinie, ale jak chcesz możemy popisać na inne tematy.

PS Pamiętasz jak napisałaś kiedyś "dawaj tego minusa, nie polecę do administracji z płaczem"? Ile razy livin by Ci już tego minusa dała, gdyby była na moim miejscu? Co zrobiłby Iv gdybyś to z nim polemizowała? Nie wiadomo, bo nadal brak uzasadnienia mojemu przypadkowi, a ty mówisz "nie szukaj wyjaśnień, jest jak jest i weryfikować tego nie musisz". Czy człowiek zszedłby z drzewa gdybyśmy wszyscy tak postępowali? M.
  • 0

#20

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Słuchaj po pierwsze liwia napewno by minusa ode mnie nie dostała. A dlaczego? Otóż dlatego, że nigdy nie poczułam się przez nią obrażona. Nie obchodzi mnie co ludzie myśla na ten temat. Ja poczułam się obrażona i ja postanowiła tą sprawe rozwiązać, więc po co robisz afere na forum? Raz czepiasz się Iv'a, że Ci dał bana, a raz mnie za to, że uznałam , że mnie obraziłeś. Miałam wielką nadzieje, że sprawa się rozwiązała, ale jak widać Tobie ciągle mało i mało. Przyznałam na sb, że nastąpił pomiędzy nami błąd komunikacji, ale uznałam również, że mimo wszystko powinnieneś być delikatniejszy w swoich dysputach. I tak też się stało uznałam rozmowe za zgodę z mojej i twojej strony (chyba, że się myle) więc nie rozumiem po co ta cała seria w stronę moda i stawianie mnie za jakiś ,,dziwny wzór złego zachowania" na forum? I proszę, naprawdę skończ to bo sensu ani celu w tym nie widać.
  • 0



#21

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Boże dopomóż, zaraz się nawrócę... Czy za każdym razem, gdy zapytam o coś, co wcześniej było poruszane w jakimś konflikcie, zostanie to uznane za atak na kogoś? Jak zapytam, czy uważasz się za osobę o "aryjskim typie urody" wyzwiesz mnie od nazistów? O_o
Czytaj to:

Jeszcze raz: jakby to był atak na Iv'a, wystarczy przytoczyć wypowiedzi userów z wątku jego "teczki". Gdybym chciał atakować livin, przytoczyłbym te wiadomości które tak do siebie namiętnie słaliśmy, by każdy mógł ocenić kto kogo obrażał.
Ja pytam o konkretne zwroty, by np. nie obrazić kogoś w czasie dyskusji w realu, przecież jeśli tu za coś takiego dostaje bana, to tam moge dostać "po mordzie".


Nigdzie nie staram się tu "puszczać serii po Iv'ie", ani w jakiś sposób nawiązywać do Ciebie. Jakbyś się tu nie wypowiedziała, nawet twój nick by tu nie padł. Jak rany, opamiętaj się.
  • 0

#22

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O nic Cie nie oskarżam,zrozumiesz to kiedyś? Post jak post każdy wyraża swoje zdanie. Zagadałeś abym spojrzała na ten temat (to chyba do mnie było^^)więc wpadłam i napisałam co o tym myśle. I'm out^^
  • 0



#23

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak,. ale zamiast na temat napisałaś co myślisz o sytuacji, ja chciałem tylko opinie o tych słowach (choć znam już twoje zdanie, chciałem uwzględnienia go w wynikach).
  • 0

#24

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Czytałem posty livin i wyciągałem wnioski, za to zostałem ukarany - musisz uważać, nie popełniaj moich błędów. Myślę, że brak Ci umiejętności czytania ze zrozumienie, dlatego napisze to jeszcze raz: NIE DYSKUTUJĘ PRZYZNANIA MI BANA, PYTAM CZY CIEBIE TEŻ BY TO OBRAZIŁO.

Porównanie do trolla - tak. Poza tym w pierwszym poście wspomniałeś o swoim banie, więc może nie udawajmy, że omawiamy abstrakcyjną sytuację.

2. Wstaw za karę śmierci kare dwóch lat pozbawienia wolności, czy prace porządkowe. Co to zmienia? Jest kara, nie ma konkretnego uzasadnienia i jest olewczy stosunek do petenta. "Kara śmierci" jest najkrótszą literowo "karą" o jakiej pomyślałem przy pisaniu posta. Zawsze szukasz dziur w metaforach, czy tylko dla mnie zmuszasz się do takiego wysiłku?

Nie szukam dziur w metaforach, tylko zwracam uwagę, że zdrowo przesadzasz. A uzasadnienie przecież dostałeś - wyzwiska. Jak widać z sondy kilka osób uznało to co powiedziałeś za obraźliwe, więc nie jest to li tylko "widzimisię" moda.


3. "Infantylny" nie jest wyzwiskiem czy słowem powszechnie uważanym za obraźliwe, słowo "głupi" tak. W każdym razie, tak uczyła pani polonistka.

Zdziecinnienie i niedojrzałość człowiekowi chluby raczej nie przynoszą, więc jak najbardziej wytknięcie ich komuś może być obraźliwe.


W sumie... czemu ja się z tobą kłócę? O co? O to, że chce wiedzieć coś, a ty jesteś częścią składową grupy kontrolnej?
Pisze to ostatni raz: Ankieta nie jest wymierzona w nikogo, chce poznać zdanie ludzi na ten konkretny temat (co do tych konkretnych słów i jednego działania), twoje też. Nie będę sie z tobą kłócił o bana, który minął i z którym nie masz nic wspólnego. Nie jesteś kompetentna w tej dziedzinie, ale jak chcesz możemy popisać na inne tematy.

Nie wiem, czemu się ze mną kłócisz. Ja z Tobą nie kłócę się wcale. Dodatkowo okazuję Ci dość szacunku, by zwracając się do Ciebie pisać zaimki osobowe wielką literą.

PS Pamiętasz jak napisałaś kiedyś "dawaj tego minusa, nie polecę do administracji z płaczem"? Ile razy livin by Ci już tego minusa dała, gdyby była na moim miejscu? Co zrobiłby Iv gdybyś to z nim polemizowała? Nie wiadomo, bo nadal brak uzasadnienia mojemu przypadkowi, a ty mówisz "nie szukaj wyjaśnień, jest jak jest i weryfikować tego nie musisz". Czy człowiek zszedłby z drzewa gdybyśmy wszyscy tak postępowali? M.

Odpowiedzi jak wyżej. Gdybym była na Twoim miejscu to: primo - nie histeryzowałabym i na czas trwania bana poszłabym się bawić gdzie indziej, albowiem secundo - ban został uzasadniony bodaj przez wskazanie wyzwisk i obrazy, a ponieważ nie uważam się za autorytet w sprawach wszelakich to mam w sobie dość pokory by uznać, że coś co w moim odczuciu obraźliwe nie jest mogło być uznane za obraźliwe przez innych.

Ogólnie chyba czas najwyższy, żeby wszyscy się za wszystko przeprosili i podali sobie rączki na zgodę, naprawdę. Jeżeli Ciebie, Quidam, czymś obraziłam albo oceniłam zbyt surowo, to oczywiście przepraszam.
  • 0

#25

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro tak bronicie Iv'a, livin i bogowie jeszcze wiedzą czego, prosze - napiszcie do Iv'a by mi w końcu odpisał.

Quidam vel Mangel, w pewnym momencie uznałem, że dalsza dyskusja z tobą przez PW czy przez GG jest po prostu bezcelowa. Tłumaczyłem za co ten ban, wysyłałem ci cytaty z twoich wypowiedzi i wiadomości, w których obrażałeś livin, a ty jak mantrę powtarzałeś w kółko jedno i to samo - "ban jest bezpodstawny, ponieważ nie widzę swojej winy". I ta mantra była jedynym twoim argumentem w dyskusji.

Obraza livin nie jest niestety jedynym twoim przewinieniem, nie tylko zresztą na VRP. Nie wiem, jak w innych serwisach, ale przynajmniej na forum kryptozoologia.pl robisz dokładnie to samo - wycieczki osobiste pod adresem innych userów i obrażanie. Weszło ci to w krew, czy co?

Wiesz, co to jest? To jest zwykły, najzwyklejszy w tym cholernym świecie egoizm. Wszyscy dookoła, na czele z moderatorami, są winni i błądzą, jeno ty czyściuteńki jak łza. A gdy dostajesz warna, obrażasz się jak mały bachor, któremu ktoś zabrał lizaczka.

Dam ci radę na przyszłość. Zanim zaczniesz tupać nóżką, krzyczeć jakie to ty niewiniątko, tak ukarane, zanim zaczniesz kogokolwiek poprawiać, moralizować itd - spójrz na siebie i zobacz, co sam sobą reprezentujesz, bo może się okazać, że jedyną osobą, która powinna wysłuchać uwag i przytyków, jesteś ty.

Co zrobiłby Iv gdybyś to z nim polemizowała?

Jeśli o mnie chodzi, to z pewnością nie obraziłbym livin, ani na publicznym forum ani też na PW, tak jak to zrobiłeś ty.
  • 0



#26

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Musiałeś chyba zdublowane wiadomości dostać, bo ja wysłałem jedną taką pw wraz z zapytaniem o objaśnienie mi tych "wyzwisk". Odpisałeś mi tylko raz, więc nie wiem gdzie wywiązała się między nami dyskusja...

Iv, z wycieczkami osobistymi i ty jesteś za pan brat, cytował nie będę - jak mówiłem, chce tylko opinii, jeśli jednak jesteś ciekaw - moje pw znasz.

Nie wiem co to za jakieś nagłe odwołania do szukania winnego. Jak już wspomniałem kilkunastokrotnie, chce opinii ludzi, twojej się doprosić nie mogłem i teraz nie jest ona dla mnie interesująca. Twoje słowa dyktuje reakcja na zarzuty, które wysunięte tu przeciw mnie. Ja na serio nic do Ciebie nie mam i nie obchodzisz mnie bardziej, niż reklamy google czy logo tego serwisu. Jesteś i już, nie chce twojej głowy, trzymaj ją w spokoju.

Dam Ci rade na przyszłość - nim zaczniesz kontratakować, popatrz czy atak jest realny, czy to tylko ułuda, twoja czy innych. Nie tylko ja mówię, ze zdarza Ci się nawalić, ale ty nigdy chyba nie bierzesz tego pod uwagę.

Musimy ustalić definicję obrazy, bo podobne pytanie zadaję swoim znajomym i tam proporce w głosowaniu są wprost odwrotnie proporcjonalne do obecnych.

Miło jednak, ze postanowiłeś odpowiedzieć. Szkoda, ze po takim czasie i na forum publicznym, miast na pw, jak prosiłem. Nie mniej rozumiem, starasz się bronić własną osobę, ale ja powtarzam, nie chce Cie atakować. Przyjmij to do wiadomości i wróćmy do relacji sprzed poznania się, moze czysta kartka?

liwia, dalsze roztrząsanie tu tej dyskusji nie ma sensu - zawsze pojawi się ktoś, kto postanowi sobie jeszcze pofolgować na fali krytyki przeciwko mnie (szkoda, że mój art o Anasazi nie jest tak oblegany, zlituje się ktoś i w końcu coś tam napisze?). Proponuję, jak mówiłaś, złapać się za rączki i zagrać w kółko granisate.
  • 0

#27

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obraza to pojęcie względne.
  • 0

#28

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmmm, temat powinien brzmieć "Czy masz dość Iveliosa i chcesz go wywalić z tego forum bo dał mi wielu innym userom bana ale ja mu nie odpuszczę więc chce znać opinię czy mój ban był słuszny" :D

Oczywiście te słowa ewidentnie nie są wulgarne, a obraźliwe może być wszystko, w zależności od kontekstu. Na Iva wiele osób się skarżyło bo czepiał się szczegółów, niektórzy zarzucali mu nadużycie władzy itp.

Zamiast karać ludzi, ukarzmy system - zlikwidujmy pozycję Super Moderatora, niech każdy mod będzie równy.
  • 0

#29

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co to ma do mojego pytanie? Ludzie... troche opamiętania...
  • 0

#30 Gość_Szej-hulud

Gość_Szej-hulud.
  • Tematów: 0

Napisano

judas666 - znów jednozdaniówki, co? ;) Ale cóż, masz rację. Dla mnie osobiście kierowanie pod moim adresem słów infantylny, czy też dziecinny nie jest obrazą, o ile będzie to dobrze uargumentowane. Podobnie z trollem - najważniejsza jest dobra argumantacja, z której to, jeśli jest trafna, można wyciągnąć wnioski, albo jeżeli chybiona, zwrócić uwagę na błąd i liczyć na przeprosiny oponenta. Ale już wymuszanie przeprosin jest poniżej mojego honoru :)

Temat sam w sobie obracać się powinien wokół definicji obrazy, która to jednak jest względna i zależy bezpośrednio od pojedyńczego indywiduum. Najbardziej korzystne dla dyskusji jest zbadanie dyskutantów w stopniu pozwalającym na wyczucie nieprzekraczalnej granicy, poza którą przeciwnik może poczuć się osobiście dotknięty. A owo "osobiste dotknięcie" już przekłada się niekorzystnie na prowadzenie konwersacji co później - jak sami możemy zaobserwować na bardzo wielu forach i tematach - powoduje wycieczki słowne, niepotrzebne napięcia, bałagan, spam i offtop. Kto lubi takie rzeczy czytać? Chyba tylko masochiści i ludzie mający za dużo wolnego czasu. A wystarczy odrobina empatii.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych