Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wyzwiska" - jak zinterpretujecie TO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: "Wyzwiska" (119 użytkowników oddało głos)

Czy obraża Cie: słowo "Infantylny" i "dziecinny" bądź porównanie twojego zachowania z zachowaniem trolla?

  1. Tak (56 głosów [47.06%])

    Procent z głosów: 47.06%

  2. Głosowano Nie (63 głosów [52.94%])

    Procent z głosów: 52.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#76

Deathcore.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja kiedyś, tak z rok temu, omal nie zostałam zbanowana za to, że - uwaga - odpowiedziałam na wątek, który nie był ruszany od pół roku i zalegał na którejś tam stronie forum... To dopiero jest żałosne... Co prawda skończyło się na ostrzeżeniu, którego już nawet nie mam, aczkolwiek od tego są fora, by na nich pisać chyba... To tak a propos zachowania moderatorów tego forum...
A co do zbanowania, no to hmmm, nie zgadzam się z tym banem. Cóż, takie słowa mnie bynajmniej by nie obraziły, raczej rozbawiły, a dawanie za nie bana jest w ogóle totalnym przegięciem;).
  • 0

#77

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Deathcore, zależy co napisałaś w tym wątku. Jeśli coś sensownego, to ładnie, pięknie, ale jak coś w stylu "No zgadzam się" to jest nekromancja i to jest zakazane przez tutejszą radę starszych (wiedźm).
  • 0

#78

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

odpowiedź, typu zgadzam się też powinna być szanowana. Dlaczego forum ma być tylko opinią osób, które coś wnoszą do tematu, a piszą np. same brednie, a nie może być opinią osób które zgadzają się z przedmówcą ?? Jak moderatorom szkoda bajtów na takiego posta to niech zajmą się czym innym. Forum jest do wyrażania opinii. KAŻDEJ OPINII. Czy wpiszę się Czech ledwo mówiący po polsku, dyslektyk, czy osoba o odmiennym zdaniu. Czy katolik napisze o gejach, że to choroba, czy ateista piszący o katolikach, że to głupota, czy obcy piszący o iluminatach, że to prawda. To są opinie, które forum powinno przyjmować bez szemrania. Bo większą obrazą dla czytelnika, jest podawanie jako źródła wikipedii niż, nazwanie go dziecinnym.
  • 0

#79

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

odpowiedź, typu zgadzam się też powinna być szanowana. Dlaczego forum ma być tylko opinią osób, które coś wnoszą do tematu, a piszą np. same brednie, a nie może być opinią osób które zgadzają się z przedmówcą ??

Zgadzam się. :P
Jednakże istnieje coś takiego jak powszechnie przyjęta w cyberświecie netykieta, i według tejże pisanie w temacie posta składającego się tylko ze stwierdzenia "zgadzam się" podchodzi już pod spam i w większości nie jest tolerowane, również na VRP (pomijając to, że takie "zgadzam się" autorowi tematu jest na guzik potrzebne). Dlatego za odkopywanie starych tematów z poprzedniej epoki postami zawierającymi jeno "zgadzam się" nagradzamy upomnieniami lub warnami.
  • 0



#80

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Warnami można nagradzać za wiele rzeczy, jak pokazuje ankieta, zdanie moda nie zawsze jest wiążące dla całego forum. To tak dla wszystkich, którzy na mnie krzyczeli. Iv'owi tego nie mówię, każdy na takim stanowisku to wie (to nie sarkazm, nie bić!).
  • 0

#81

Ckrefdt.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ozdywałem się, bo miałem problemy z netem. Chciałem napisac, że dałem sobie spokój, biorąc stronę mądrzejszego i nie odzywac się. Ale mimo wszystko pokażę, że jestem szukającym poklasku wśród moderatorów lanserem.

Byłem kiedyś zarejestrowany na pewnym forum związanym z karcianką Magic: the Gathering. Był tam moderator, powtarzam - MODERATOR - który miał ze mną na pieńku. Otóż w temacie trade sprzedawaliśmy i kupowaliśmy karty od innych forumowiczów. Moderator ów, zwany "lubsterem", wystawił karty na allegro, które od niego zakupiłem, ale środki moje na ten zakup upłynniły się z przyczyn nie zależnych ode mnie. Próbując dojśc z nim do porozumienia doszedłem do wniosku, że on nie ma takiego zamiaru i z pełną powagą wystawił mi negatywa. Cóż, nigdy nie pozostaje winny, więc również wystawiłem takowego, po czym on do mnie z buzią, zwracając się do pracowników alle, żeby zlikwidowali tego negatywa, bo wystawiłem go niezasłużenie (czego oczywiście zrobic nie mogli). Tak więc moderator ów postawił komentarz do mojego negatywa, nazywając mnie kretynem. Kiedy na jego maila wysłałem mu pozew sądowy z ramienia prawa cywilnego, o obrażanie w miejscu publicznym osób prywatnych, szybko go zmienił. I tutaj zaczyna się zabawa. Otóż nigdy w życiu nigdzie nie widziałem tak zwalczających się nawzajem ludzi, jak fani tejże karcianki. Powiecie - dziecinne. Ja powiem - to samo możecie powiedziec o każdej innej formie kolekcjonerstwa. Ale nie w tym rzecz. Po pewnym czasie wystawiłem w dziale trade na tymże forum kilka z moich kart i ustanowiłem cenę wywoławczą w granicach 500 zł. Lubster - zaznaczam jeszcze raz - MODERATOR FORUM - i teraz czytajcie uważnie, błagam was - napisał post, w którym podając mój nick i ADRES ZAMIESZKANIA, żądał od innych, aby ze mną nie trade'owali. No więc jak ja mogłem zareagowac? Mając wujka prawnika? Wypełniłem pozew i fruu do sądu, tym razem bez żadnego ostrzeżenia. Odpisałem mu również w poście, żeby równie głupich szukał u siebie w rodzinie i żeby natychmiast wykasował moje dane osobowe, bo to również podlega pod prawo cywilne.

I tutaj najlepsze - wysłał do mnie PW, w temacie wpisując "frajerze". Ni mniej ni więcej. Moderator. Wysłałem screena do właścicieli strony. Jak myślicie, co zrobili? Nic. Ja odpisałem mu w należyty mu sposób: "Mój drogi, niedorobiony kolego po fachu. Frajerów, to szukaj w rodzinie, bo byc może twoi tatusiowie, jak poznawali się w więzieniu, mieli taką tabliczkę przyczepioną do pleców. Ode mnie wara, kutafixie, a jak coś Ci się nie podoba, znasz mój adres. Jeśli nie chcesz przyjeżdżac, ja chętnie podjadę do Ciebie z moim przyjacielem, baseball batem. Zobaczymy, czyś taki napuszony."

I...

Dostałem maila. Szło to mniej więcej tak - "Jako, że nie była to pierwsza kłótnia z tym userem (USEREM!), jesteśmy zobowiązani nagrodzic Ciebie banem 4ever."

Jakiś czas później dostałem list polecony z sądu, iż taki i taki Pan proponuje ugodę. Co się nachodziłem, to się nachodziłem po sądach, ale koleś jest w plecy 1.5 tysiąca.

Do czego zmierzam - Quidam - jeśli jeszcze raz nazwiesz mnie szukającym poklasku i lansu userem, to jak Cię kopnę w dupę, to bez kozery mogę powiedziec, że w locie zrobisz się głodny. Nigdy nie lubiałem moderatorów. Uważam, że trzymają w ręku zbyt dużą władzę, są narwani, psychopatyczni, debilni i troszeczkę pokaraskani. I tak, Quidam, przyznaję Ci racje, że w pewnym momencie sam mam ochotę połamac im palce, każdego w czterech miejscach, żeby więcej nie pomyśleli nawet o tym, by usiąśc przed komputerem. Ale nie wszyscy są tacy i...uważaj o mnie, co chcesz, ale na pewno jednym z nielicznych, porządnych moów jest właśnie Ivellios.

Ale to nie powód, by obrażac się za słowo infantylny i "troll". Zwłaszcza, że tak się zachowywałeś, prawda? Tak więc, odpowiadając na temat, żebyś mi nie mówił, że offtop, są pewne zastrzeżenia co do samej opcji wyboru. Ankietę robiłeś w duchu buntowniczym, jak ktoś mógł zrobic Ci coś takiego. Nie zrozum mnie źle, bo muszę przyznac, że gdybym miał sposobnośc, sam bym coś takiego zrobił. Ale, widząc, że więcej ludzi na mnie psioczy, nie rozumując toku mojego postępowania, próbowałbym wyjśc z tego z twarzą, przyznając rację modom, z jednym zastrzeżeniem. Zrobiłbym nową ankietę. Czy uważasz, że słowo infantylny i dziecinny (czy jeszcze jakieś tam przymiotniki) są obraźliwe? a) tak, zdecydowanie; b) nie, ani trochę; c) jeśli takie słowa kieruje do mnie ktoś, kto powinien świecic przykładem, to jak najbardziej uważam je za obraźliwe; d) najpierw zastanowiłbym się, co zrobiłem nie tak.

Rozumiesz teraz mój tok rozumowania? Nie mam nic do twojej osoby. Brak szacunku do kogoś, wśród cywilizowanych ludzi, nigdy nie oznacza, że brakuje mi również manier, czyż nie?

To żem się rozpisał, ale mam nadzieję, że teraz rozumiesz, co tak naprawdę chciałem powiedziec.
  • 0

#82

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ckrefdt, historię pominę - morał może i jest, ale teraz by tylko przeszkadzał.

To nie ja się obraziłem za te słowa, drogi Ckrefdt, tylko userka livin, która wysłała zgłoszenie do Iv'a, który to też uznał je za "wyzwiska" (to jest w uzasadnieniu warna) i wlepił mi bana. Jak widać, nadal nie rozumiesz całej sytuacji.
Co do "ducha buntu", też się mylisz. Pojmij w końcu, że to nie z przekory, a z chęci zadania userom pytania, które mnie zastanawiało. Fakt, miło w tym swój udział zachowanie Iv'a, który mnie spławiał i nie odpisywał, ale to tylko jeden czynnik. Stąd jeszcze raz, pomyliłeś się.

A co do nazywania Cie w ten sposób... Jeśli tak to widać, to mam tego nie nazywać po imieniu? Każdy sądzi na podstawie subiektywnych odczuć, moje są takie jakie są i musiałbyś mieć nie po kolei w głowie, by żądać ode mnie ich zmiany. Dużo łatwiej byłoby Ci samemu je zmienić swoim zachowaniem, aczkolwiek możemy się też bić... Ale kto i gdzie poleci, to już jest tajemnica historii.
  • 0

#83

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najpierw radziłabym się zapoznać z całą historią tego tematu póżniej wydawać opinie i osądy. Fakt żadne z sformuowań nie należy do szczególnie obraźliwych przyznaje, ale aby miec wgląd sytuacji trzeba byłoby zapoznac się ze wszystkim od początku (jak ktoś jest bardzo chętny czekam na pytania, myślę, że Quidam się nie obrazi jeśli napiszę jak to wyglądało z mojej perspektywy zresztą on o tym wie i nie widzę powodów aby zaciekawieni nie mogli poznać również mojego zdania na ten temat). I nie wszystko wygląda tak różowo jak z perspektywy autora tematu, z mojej strony było zupełnie inaczej, ale to już od ludzi zależy czy wolą walić bez poznania sytuacji czy chociażby o nia zapytać.
  • 0



#84

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

odpowiedź, typu zgadzam się też powinna być szanowana. Dlaczego forum ma być tylko opinią osób, które coś wnoszą do tematu, a piszą np. same brednie, a nie może być opinią osób które zgadzają się z przedmówcą ??

Zgadzam się. :P
Jednakże istnieje coś takiego jak powszechnie przyjęta w cyberświecie netykieta, i według tejże pisanie w temacie posta składającego się tylko ze stwierdzenia "zgadzam się" podchodzi już pod spam i w większości nie jest tolerowane, również na VRP (pomijając to, że takie "zgadzam się" autorowi tematu jest na guzik potrzebne). Dlatego za odkopywanie starych tematów z poprzedniej epoki postami zawierającymi jeno "zgadzam się" nagradzamy upomnieniami lub warnami.



tylko, że moim zdaniem, netykieta jest skonstruowana tragicznie i inteligentny moderator nie powinien się nią kierować.
  • 0

#85

Settika.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy na jego maila wysłałem mu pozew sądowy z ramienia prawa cywilnego, o obrażanie w miejscu publicznym osób prywatnych, szybko go zmienił. I tutaj zaczyna się zabawa. Otóż nigdy w życiu nigdzie nie widziałem tak zwalczających się nawzajem ludzi, jak fani tejże karcianki. Powiecie - dziecinne. Ja powiem - to samo możecie powiedziec o każdej innej formie kolekcjonerstwa.


No, no - rzeczywiście, dziecinne.. grozić komuś sądem przez forum internetowe. :> Zaraz skonsultuję pozwy z moim prawnikiem i połowa forum będzie w plecy o 1,5 tysiąca. :mrgreen:

I nie wszystko wygląda tak różowo jak z perspektywy autora tematu, z mojej strony było zupełnie inaczej, ale to już od ludzi zależy czy wolą walić bez poznania sytuacji czy chociażby o nia zapytać.


Przedstaw nam swój punkt widzenia i sytuację. :)
  • 0

#86

Ckrefdt.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Settika - widzę, że nie pojmujesz kilku kwestii. Może rozjaśnie Ci twój umysł: jeśli ktoś Cie wyzwie od: kur*y, dzi*ki, szmaty, kretynki, debilki i tym podobne i taka sytuacja zaistniała na forum tudzież innym ogólnodostępnym serwisie to masz pełne prawo dochodzic swoich praw w sądzie. Po drugie - jeśli ktoś, wbrew twojej woli poda do ogólnej wiadomości twoje dane osobowe wraz z adresem zamieszkania, imieniem i nazwiskiem, to również podchodzi pod prawo cywilne.

Uważasz to za dziecinne?

Quidam, Ty nie zmienisz swojego zdania, a większośc userów tutaj nie zmieni swojego, które jest następujące - jesteś rozciamkanym emo, który płacze za każdym razem, kiedy ktoś mu powie prawdę prosto w profil. Bynajmniej tak się zachowujesz.
  • 0

#87

Settika.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Settika - widzę, że nie pojmujesz kilku kwestii. Może rozjaśnie Ci twój umysł: jeśli ktoś Cie wyzwie od: kur*y, dzi*ki, szmaty, kretynki, debilki i tym podobne i taka sytuacja zaistniała na forum tudzież innym ogólnodostępnym serwisie to masz pełne prawo dochodzic swoich praw w sądzie.


Ojj, może i mam takie prawo... tylko po co? Dla własnej satysfakcji? Jeśli dany osobnik wyraża się w ten sposób o innej osobie, jakiejkolwiek, nawet nie chodzi tutaj o mnie, to dowodzi tylko tego, że nie jest osobą wartą jakiejkolwiek mojej czy czyjejś innej uwagi. :> Takich panów się omija szerokim łukiem. Na chamstwo staram się nie odpowiadać, ewentualnie sobie zakpię. :rotfl:
  • 0

#88

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Infaltylny, dziecinny obraziłby mnie wtedy gdybym była w takiej sytuacji jak livin. Kobieta miała rację zgłaszając to moderatorowi a moderator, że wstawił Quidamowi bana.
Musiałam to napisać, tym bardziej, że livin mi to wyjaśniła.

A po za tym autor tematu wyjasnił do jakiej sytuacji odnoszą się wyzwiska w ankiecie, więc nie rozumiem po co robi raban, że ludzie piszą nie na temat kiedy piszą na temat odnośnie bana.

Jest akcja więc jest i reakcja. Za chwilę Quidam odpowie na zarzuty i tak będzie do upadłego. Temat pogrąży się w zaciszu na 2-3 dni, potem ktoś dorzuci nowe stwierdzenie i cała ta dyskusja (kłótnia) zacznie się od początku i będzie tak w kółko. Więc po co to?

To takie małe spostrzerzenia ode mnie i mój pierwszy i ostatni post w tym temacie.
  • 0

#89

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ckrefdt, straszny był z Kopernika emo, tak się wykłócał z tym światem o słońce i planety. :-)

KajaKraft, ja chętnie zobaczę te wyjaśnienia, sam tu sytuację pominąłem wiec tak naprawdę livin mogła CI powiedzieć wszystko i nic. :-)
Co do odpowiadania na zarzuty, czemu nie? Tu się postów nie nalicza, to mogę sobie podyskutować, krzywdy tym nikomu nie robię. Zwłaszcza, że nie aj tu jestem oskarżycielem. ^^
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych