Skocz do zawartości


Zdjęcie

OBUDŹMY Polskę!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#1

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Konsumpcjonizm. Płytkość pobudek. Brak wartości. Seks. Przemoc. Kasa. Ułuda. Brak duchowości. Głupota.


Polacy zatracają wartości dawnych pokoleń. Młode dzieciaki spędzają więcej czasu przed kompem niż z innymi. Wszystko, oprócz paru mało ważnych obszarów, jak technologia, idzie na równi pochyłej w dół. Kolejnym pokoleniom wciska się coraz większe bzdury do głów, a oni w to wierzą. Musisz mieć super komórę by być kimś. Super auto by być gościem. Mnóstwo kasy.

A rodzina?
Przyjaźń?
Pomaganie innym?
Miłość?
Współczucie?

...?

Czy będziesz przechodzić obojętnie obok tego? Ile można udawać, że się tego nie widzi?

Ja nie chcę udawać. Nie będę wspierał znieczulicy swoim działaniem.

Chcę zmienić i zmienię ten świat, albo umrę próbując. Przynajmniej będę wiedział, że życie poświęciłem czemuś wartościowemu. Nie wiem jeszcze jak... jest wiele dróg... jest wiele pomysłów. Ważne by wiedzieć CO, mieć wizję zmian.

Jeśli i Ty masz dość tego całego shi*u, który wciskają media ludziom. Popracujmy razem by zmienić to.

Jeśli i Ty widzisz sens, napisz.

Dziś kończę studia i zabieram się za to co ważne. W końcu.
Pomysłów jest wiele. Zaczynam budować zespoły i tworzyć projekty.

Na początek pewnie będziemy działać najprężniej we Wrocławiu, ale osoby z całej Polski się przydadzą, by z czasem rozszerzyć działania i dotrzeć do jak największej liczby ludzi.

Dość już zakłamania!!

Okłamują ludzi. Niewielu dociera do Prawdy... DOŚĆ!!



Zmieńmy świat razem!!

Zapraszam na PW, na początek będę tworzył bazę osób chętnych się zaangażować :)

Innym się nie udało zmienić świata? A ja znam takich, którym się udało. A kto nie startuje ten nie wygrywa.

Zmienić świat na lepszy albo umrzeć próbując!
  • 0

#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Życze powodzenia. ;)

Tylko o co tak na prawdę chodzi? :E
  • 0



#3

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Seroslav - byłeś na jakiej operatywce i to jest skrót manifestu ;-)
całkiem niezłe nakręcanie się &/... dałeś się wkręcić ?
  • 0



#4

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Konsumpcjonizm. Płytkość pobudek. Brak wartości. Seks. Przemoc. Kasa. Ułuda. Brak duchowości. Głupota.

W skrócie - człowiek. xP

Nie do końca rozumiem, dlaczego uznajesz, że gatunek ludzki tak bardzo się stacza i "zatracana jest wartość dawnych pokoleń". Tak było od zawsze - pokazuje to historia. Płytkość pobudek była od zawsze, na przykład wojna o to, komu należy się dany teren, wyrzynanie przedstawicieli swojego gatunku tylko po to, aby "bronić ojczyzny" (czyli kupy ziemi) i tym podobne.

Brak wartości - taaak, ci wszyscy ludzie mordujący się za swojego ulubionego boga/ulubiony kraj na pewno mieli bardzo skomplikowany i trwały system wartości (zabić za byle co). Podobnie jak hiszpańska inkwizycja i reszta przedstawicieli "poprzednich pokoleń".

Seks - ludzie od zawsze lubili kopulować - tendencja do mnożenia się jak stado królików jest cechą wpisaną w geny.

Przemoc - patrz: historia gatunku ludzkiego, na którą składają się tysiące większych i mniejszych wojen.

Ułuda - tutaj nie za bardzo wiem, o co chodzi - halucynacje? Nie chodziło czasem o obłudę? Obłuda towarzyszyła człowiekowi od zawsze - oszustwa, zarówno te drobne, jak i te duże (kościół katolicki, pseudonaukowe teorie Adolfa etc.) były, są i będą.

Brak duchowości - tak, jasne, bo żyjący w XV wieku chłop był bardzo duchowy.

Głupota - to też towarzyszyło ludziom od wieków, patrz: historia.

Konsumpcjonizm - większych wojen obecnie nie ma, a trzeba jakoś powstrzymywać masy od buntu.

Polacy zatracają wartości dawnych pokoleń. Młode dzieciaki spędzają więcej czasu przed kompem niż z innymi.

I chwała im za to - chorobliwa społeczność gatunku ludzkiego to jedna z jego najpoważniejszych wad. Poza tym - nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale w dzisiejszych czasach istnieją takie rzeczy jak Gadu Gadu, czaty, IRC, fora internetowe etc. - czyli można się "uspołeczniać" bez wychodzenia z domu.

Wszystko, oprócz paru mało ważnych obszarów, jak technologia, idzie na równi pochyłej w dół.

Nic nie idzie w dół, po prostu przez ostatnie kilkadziesiąt lat bat (groźba piekła, zagrożenie wojną etc.) przestał być aż tak bardzo groźny, w wyniku czego wychodzi szydło z wora, a morderca nie musi już usprawiedliwiać swojego mordu hasłami w rodzaju "za ojczyznę, boga, honor" i tym podobne - po prostu zabija (inna rzecz, że później idzie siedzieć).

Kolejnym pokoleniom wciska się coraz większe bzdury do głów, a oni w to wierzą. Musisz mieć super komórę by być kimś. Super auto by być gościem. Mnóstwo kasy.

Generalnie jeśli dana osoba próbuje mi wmówić, że aby być "kimś", muszę mieć "super komórę, super auto", to wychodzę z założenia, że na taką osobę nie warto nawet splunąć.

A rodzina?
Przyjaźń?
Pomaganie innym?
Miłość?
Współczucie?

Ładne, idealistyczne hasełka - rzeczy, do których człowiek nie jest zdolny.

...?

Czy będziesz przechodzić obojętnie obok tego? Ile można udawać, że się tego nie widzi?

Oczywiście, że będę przechodzić obojętnie obok tego. Przyczyna: nie mogę z tym nic zrobić, ponieważ dostęp do arsenału atomowego znajduje się niestety poza zasięgiem moich możliwości, zaś genetyka nie jest na tyle zaawansowana, aby wykorzenić niektóre elementy (na przykład głupotę) z ludzkich genów.

Ja nie chcę udawać. Nie będę wspierał znieczulicy swoim działaniem.

Good luck, have fun.

Chcę zmienić i zmienię ten świat, albo umrę próbując. Przynajmniej będę wiedział, że życie poświęciłem czemuś wartościowemu. Nie wiem jeszcze jak... jest wiele dróg... jest wiele pomysłów. Ważne by wiedzieć CO, mieć wizję zmian.

Może pominiecie to ze zmienianiem świata, próbowaniem i przeskoczycie od razu do umierania? Przynajmniej będzie na co popatrzeć. xP

Poza tym - ja mam wizję zmian (detonacja bomby wodorowej dla każdego miasta, które ma więcej niż 10 000 mieszkańców! Za darmo!), ale jakoś nie mogę tego wprowadzić.

Jeśli i Ty masz dość tego całego shi*u, który wciskają media ludziom. Popracujmy razem by zmienić to.

Jeśli i Ty widzisz sens, napisz.

Dziś kończę studia i zabieram się za to co ważne. W końcu.
Pomysłów jest wiele. Zaczynam budować zespoły i tworzyć projekty.

Na początek pewnie będziemy działać najprężniej we Wrocławiu, ale osoby z całej Polski się przydadzą, by z czasem rozszerzyć działania i dotrzeć do jak największej liczby ludzi.

Tak, będę projekty, będą zespoły, są pomysły, dużo pięknych haseł... Tylko jak na razie nie napisałeś nic konkretnego - post brzmi tak, jakbyś wpadł w euforię podczas jego pisania.

Dość już zakłamania!!

Chcesz się pozbyć zakłamania? W takim razie życzę powodzenia w majstrowaniu w ludzkich genach.

Okłamują ludzi. Niewielu dociera do Prawdy... DOŚĆ!!

Dlaczego ostatnio niektórzy mają w zwyczaju pisać słowo prawda z dużej? Czyżby była to jakaś inna prawda, prawdziwsza od zwykłej prawdy? xP

Poza tym - pisanie słowa "prawda" dużą literą kojarzy mi się z łowcami spisków, którzy są skłonni uwierzyć każdemu, kto bluzga na rząd USA - nawet, jeśli teorie tej osoby są niespójne, nielogiczne i niepoparte żadnymi dowodami.



Zmieńmy świat razem!!

Zapraszam na PW, na początek będę tworzył bazę osób chętnych się zaangażować :)

Sądząc z treści tego posta - prawdopodobnie na bazie się skończy, a autora dopadnie słomiany zapał. Brakuje jakichkolwiek konkretów, tekst zdaje się być pisany pod wpływem emocji - a to dobrze nie wróży.

Innym się nie udało zmienić świata? A ja znam takich, którym się udało. A kto nie startuje ten nie wygrywa.

Na przykład kogo? Krystek, którego "nauki" stały się podwaliną pod stworzenie kościoła katolickiego - największej zbrodniczej organizacji w dziejach ludzkości? Karol Wojtyła, który urządzał sobie wycieczki do różnych krajów, a obecnie za stwierdzenie, że nie płakało się po jego śmierci, grozi lincz? xP

Zmienić świat na lepszy albo umrzeć próbując!

Jeśli tak ma wyglądać twoje zmienianie świata (jeszcze większe uspołecznianie ludzi - nie wiem, czy to możliwe, próba przywrócenia "starych" wartości - wolę nie wiedzieć, o jakie wartości chodzi, rzucanie jakichś luźnych haseł i działanie pod wpływem emocji), to z całego serca życzę ci, aby to się nie powiodło.

Chociaż jak chcesz, to próbuj - może będzie przynajmniej ciekawe widowisko.
  • 0

#5

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieźle ;] życzę powodzenia i się zgadzam z tym że wielu ludzi nie zna podstawowych wartości głównie dresi i blokersi, zero tolerancji pobiją człowieka za chęć do życia, nie znają współczucia, miłości, przyjaźni mają tylko "kumpli" z którymi nawzajem się pakują na komendę... Ehh od dawna mnie to strasznie boli. Więc jeszcze raz powodzenia ! ;)
  • 0

#6

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

"Zmieniajac siebie zmieniamy swiat" sa to jedne z najmadrzejszych slow jakie slyszalem :)
  • -1

#7

Seroslav.
  • Postów: 213
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Odpiszę krótko tym razem.

Mylo, chodzi o to by pokazać ludziom alternatywę do oglądania telewizji, poświęcania życia pieniądzom, dawania się sterować płytkim instynktom - przemocy, popędowi. Pokazać im, że można nie bluzgać na sąsiada tylko dlatego, że mu się powodzi, nie narzekać całymi dniami, pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję, odrzucić strach. W skrócie :)

Aidil, ja po prostu nie mogę już siedzieć i tylko patrzeć na to wszystko. Po prostu nie mogę przechodzić obojętnie nad takimi rzeczami. Kto zna dobrze teorie spiskowe, to ten filmik to pewnie zbulwersuje, bo wynika z niego, że jakiś gościu w 1995 roku wiedział o atakach na WTC, Pentagon, rozprzestrzenianiu broni biologicznej w celu wywołania pandemii, i paru innych wydarzeniach, które jeszcze się nie wydarzyły itp. O firmie Steve Jackson na Wiki, To nie zbieg okoliczności, tylko znajomość planów NWO

Rozprzestrzenianie broni biologicznej? Czy to kłamstwo?

Jane Burgermeister, która publikowała artykuły w takich artykułach, jak słynny "Nature", oskarżyła firmę Baxter AG o próbę wywołania świadomej pandemii - która to firma m.in. wysłała 72 kg wirusa ptasiej grypy do 16 laboratoriów. Jej opracowanie zawiera 173 strony z wieloma dowodami. Czemu o tym nie ma w masowych mediach? Tu jest źródło niemieckojęzyczne na ten temat: Jane Burgermeister vs. Baxter AG

No ale w tym temacie nie chcę nikogo przekonywać do tego, że NWO to fakt itp. tylko poszukać osób, które chcą coś z tym zrobić, coś zmienić. Na forum tu jest wystarczająco dowodów, jak i na necie. Chodzi o to by dotrzeć do ludzi, którzy nie znają takich paranormalnych tematów.

No i nikt mnie do tego nie przekonuje. To moja inicjatywa.

Tekeeus jeśli wg Ciebie nie ma potrzeby ani sensu by coś zmieniać, nie musisz. Ja to widzę i chcę zmienić podejście innych. Widzę jak np. 13 letni dzieciak gra na kompie 6 godzin dziennie i ma rodzinę gdzieś, a gdy nie grał to był normalny. Widzę jak ludzie poświęcają życie zarabianiu pieniędzy, życie mija, pieniądze się wydają i kończy z jeszcze gorszą karmą niż zaczyna. Widzę ile ludzie poświęcają czasu bliskim, a ile na uciechy cielesne. Widzę ile osób jest uzależnionych od alkoholu, papierosów, czy też innych świństw.

Yorke dzięki :)

TheWake pewnie :) trzeba zacząć od siebie. Ja już dawno zacząłem, czas by i innym pomóc zmienić siebie :)
  • 0

#8

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Seroslav chodzi Ci o zmiany moralne ludzi czy uświadamianie ich o NWO itp? Jeśli chodzi o zmianę postępowania ludzi to powiem Ci coś co będzie niestety przykre, ale chyba prawdziwe. Z głupca nigdy nie zrobisz myślącego. To jak ludzie żyją jest wyłącznie ich wyborem, nie ma jak zardzić temu, że dzieciaki siadają na 6 godzin przed kompem, 14 laski lubią bawić się z dragami na disco-polo-tekach. Do pewnych rzeczy trzeba mieć odpowiedni umysł, że tak powiem. I nic się tu nie zmieni masy chcą być ogłupiane i poddają się temu, ale są również ludzie którzy wybierają inne życie,inne wartości. Mimo tego, że informacje, mass media bomabardują ich z każdej strony potrafią oni poradzić sobie z tym i żyć tak jak chcą, również czerpiąc korzyści ze społeczeństwa, ale zachowując własny indywidualizm za co mogą słono zapłacić. Nikogo na siłe nie mozna nakierować na jakiś sposób myślenia. Możesz założyć Partie Ludzi Myślących, ale nikogo nie nawrócisz, człowiek musi dojść sam do pewnych rzeczy.
  • 0



#9

Ant.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomysł fajny, ale ciężki do zrealizowania. Masz trochę racji, bo zrozumiałem, że odkąd mam kompa (jakieś 8-9 lat), to nie przebywam w salonie z rodzicami dziennie więcej niż 5 minut., tylko siedzie przy komputerze, albo jestem na dworzu. Tylko, że przy komputerze marnuje 70% mojego życia.
Powodzenia!
  • 0

#10

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)

Tekeeus jeśli wg Ciebie nie ma potrzeby ani sensu by coś zmieniać, nie musisz.

Wiadomo, że nie muszę, ale swojej opinii nie zaszkodzi wyrazić. (chciałem tutaj dać jakiś pseudo-żarcik na temat sabotażu - ale uznałem, że byłby nie na miejscu)

Ja to widzę i chcę zmienić podejście innych. Widzę jak np. 13 letni dzieciak gra na kompie 6 godzin dziennie i ma rodzinę gdzieś, a gdy nie grał to był normalny.

Zdefiniuj "normalny". Normalność to pojęcia bardzo subiektywne - dla mnie nienormalny jest ten, kto pije alkohol, chodzi na dyskoteki (albo tańczy w ogóle), lubi ludzi etc. Z kolei dla ludożercy, który żyje w jakimś odizolowanym zakątku świata wszyscy w Europie są nienormalni, bo nie jedzą ludzi.

Poza tym - nie widzę nic złego w graniu. Jeśli woli spędzić czas przed komputerem (sam), to wychodzi na to, że i tak nie jest zbyt towarzyski. Nie ma sensu w przymuszaniu go do tego, aby się "integrował" z rówieśnikami/rodziną. Nikomu przecież nie szkodzi, ba, powiem nawet więcej - gdyby nie gry komputerowe, to w życiu nie zainteresowałbym się wszelkiego rodzaju działalnością twórczą (na przykład pisaniem).

Zdecydowana większość ludzi określiła by mnie jako "wysoce aspołecznego" - i jakoś nie żałuję, że nie marnuję połowy życia na gadanie o niczym (czyli o sprawach osobistych - "co tam u ciebie", "fajna dziś pogoda", blah blah blah). Chociażbyś nie wiadomo jak bardzo się starał, nie zmienisz tego - co najwyżej tylko utwierdzisz mnie w przekonaniu, że ludzkość to najgorsze ścierwo, jakie wykształcić mogła ewolucja.

Widzę jak ludzie poświęcają życie zarabianiu pieniędzy, życie mija, pieniądze się wydają i kończy z jeszcze gorszą karmą niż zaczyna.

To jest twoja wiara - według mnie karma nie istnieje, podobnie jak i reinkarnacja. Gdyby karma rzeczywiście istniała - to gatunek ludzki zostałby unicestwiony już daaawno temu (waga negatywnej karmy byłaby tak duża, że zamieniłaby się w czarną dziurę xP). Oprócz tego zdania co do tego, kiedy zyskuje się "dobrą", a kiedy "złą" karmę, też są podzielone - niektórzy na przykład uważają, że zarabianie pieniędzy także może być nowym "doświadczeniem dla duszy".

Ktoś chce zarabiać pieniądze? Jego wybór - nie wydaje mi się, abyś miał prawo decydować za niego (karma nie jest w tym przypadku argumentem - twoja religia to twoja sprawa).

Widzę ile ludzie poświęcają czasu bliskim, a ile na uciechy cielesne. Widzę ile osób jest uzależnionych od alkoholu, papierosów, czy też innych świństw.

Przecież od dawna istnieją psychoterapie, ośrodki pomocy dla uzależnionych i tak dalej - raczej niewiele da się w tym przypadku zrobić. No, może pomijając manipulowanie ludzkim kodem genetycznym.
  • 0

#11

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Konsumpcjonizm. Płytkość pobudek. Brak wartości. Seks. Przemoc. Kasa. Ułuda. Brak duchowości. Głupota.


Ja wogole nie identifikuje sie z cechami opisanymi powyzej, a od seksu to wy sie odczepcie. Kazdy zyje tak jak uwaza to za sluszne, nie mozna nawracac ludzi na "lepsze wartosci", nie bawmy sie w inkwizycje. Twoj post zalatuje troche fanatyzmem.
Co do kasy, nakarmisz siebie, zone, dzieci prawda? Wynajesz mieszkanie za prawde? Bo zakladam, ze organizacja bedzie non profit, chyba, ze za porady jak zyc bedziesz chcial "skladek" ;)

Mowienie komus jak powinien zyc, jest narzucaniem mu swojej woli, a tego chyba nikt niechce i nie lubi. Kiedy umiesz zachowac wszystko w zdrowej rownowadze zycie bedzie przyjemnoscia.Uwazam, ze nie mozna zbawiac ludzi, kazdy powinien zbawic sie sam, dojsc do tego co jest dobre, a co zle. Ale to i tak wszystko kwestia spojrzenia.

Mysle, ze predzej czy pozniej taki system wartosci upadnie jak i ustroj, gdzie coraz mniejsza wladze ma wladza (politycy), a coraz wieksza media, ktore zajmuja sie oglupianiem mas i ich sterowaniem.
Byc moze zyjemy w czasach wielkich zmian, byc moze nie, ale demokracja i wiekszosc jej aparatow wladzy upadnie, bo nie jest systemem doskonalem, jest tylko wyborem mniejszego zla.
  • 0

#12

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

też kiedyś chciałam zmienić świat, jako dziecko jeszcze. potem doszłam do wniosku, że to po prostu nie ma sensu-bo nie ma możliwości zrobienia tego. po za tym-każdy ma sobie coś do zarzucenia i dlatego nie jest wzorem do naśladowania, pouczanie każdy powinien zostawić dla siebie. niech każdy żyje jak chce. chce okłamywać i kraść-to sprawa jego, policji i sądu którzy go ukarają. chcesz żeby świat był lepszy-to dobrze. jeśli będziesz miał konkretne plany i działania to się może przyłącze. ale sukcesu nie oczekuję ;)
  • 0

#13

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Seroslav, może przedstawisz jakieś dyrektywy, plan który chcesz wdrążać, bo na razie to widzę to jako typową ideologiczno wyzwoleńczą gadkę typu wszyscy jesteśmy supermenami;p.
  • 0



#14

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pozostaje zostać takim o. Rydzykiem i trząść politykami oraz częścią społeczeństwa ;)
  • 0



#15

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja jestem chętny jeśli przedstawisz na jakich zasadach ma się opierać Twoja działalność. Rozumiem, że może nie masz konkretnego programu ale ogólnie napisz. Ja do pomagania jestem zawsze chętny :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych