Skocz do zawartości


Zdjęcie

najmłodszy palacz świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#46

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Vil mało jest tu pewnie osób, które nie paliły, mi się również zdarzało. Pisałam o przypadkach uzależnienia po dłuższym stosowaniu, a nie uzależnienia po pierwszym razie. Marianna to nie heroina i dobrze o tym wiem. Ale pisanie, że nie powoduje uzależnienia jest po prostu bzdurą.



#47 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Według mnie bardziej szkodliwy od papierosów jest podatek w nich zawarty czyli 6 zł bo teraz podrożały o złotówkę.


A Ty Aton nadal g*** o mnie wiesz.


Nie wiem czy chciałbym wiedzieć coś więcej. :>

#48

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ehhh... wielu nie ma zielonego pojęcia, że tu chodzi też o coś innego.

Jeśli ktoś twierdzi, że palenie i picie szkodzi tylko palaczowi/alkoholikowi, to albo nie wie co gada, albo manipuluje (kłamie w żywe oczy), albo jest idiotą.

Muszę się z tym w zupełności zgodzić. A słowa Vilgefortz dopełniają tylko wypowiedź Judasa:

No właśnie, cały czas chodzi mi o to że inni nie powinni decydować za nas ^^

Niestety, ale nie mam żadnej władzy nad drugim człowiekiem, który stoi na przystanku i pali, a jego dym rzuca mi się w twarz. I nie mam tu na myśli czystego stania w miejscu - wiem, że mogę się przesunąć. Bywa, że taki ktoś bezczelnie chodzi po całej przestrzeni, a wpływu na wiatr niestety nie mam.

Obracam się w takim towarzystwie, gdzie wielu również pali. I tak każde wyjście nie obejdzie się bez papierosa. Ciężko gdzieś wyjść na miasto i nie natknąć się na palacza. Z racji własnego zdrowia mam z tym ogromny problem.

Jeśli człowiek jest na tyle inteligentny że potrafi sobie to wyobrazić, to przecież stara się nie uprzykrzać innym ludziom, czyż nie ?

To by znaczyło, że duża część społeczeństwa ma braki w inteligencji.

[...] skoro trujesz się na własną odpowiedzialność.

I tutaj odsyłam do początku mojego postu.

Nie mówię tego, bo po prostu nie podoba mi się palenie. Mam swoistą "alergię" na dym, w szczególności nikotynowy, i dostaję potwornego ataku kaszlu, czasem nawet duszenia. Nie zniosę obecności palacza obok mnie, a jak ktoś pali - to niech to robi nie szkodząc innym. Prawda jest przykra, bo co 10 niepalący umiera. Właśnie z powodu takiego palacza, co stoi obok/przejdzie i walnie dymem prosto w twarz.

Niestety, ale jest to ogromne utrudnienie w życiu. Szkoda, że tak mało osób to rozumie.

#49

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mówię tego, bo po prostu nie podoba mi się palenie. Mam swoistą "alergię" na dym, w szczególności nikotynowy, i dostaję potwornego ataku kaszlu, czasem nawet duszenia. Nie zniosę obecności palacza obok mnie, a jak ktoś pali - to niech to robi nie szkodząc innym. Prawda jest przykra, bo co 10 niepalący umiera. Właśnie z powodu takiego palacza, co stoi obok/przejdzie i walnie dymem prosto w twarz.


Jak już wcześniej napisałam tylko ja w domu nie palę i również łatwo mi się nie żyje, tak ja ty Altaire nie lubię dymu bo co to za przyjemnośc codziennie wdychać ten dymek, ale jestem zdania że nie mozna nikomu narzucić swojej woli, dlatego to ja muszę przystosować się do obecności palaczy a nie oni do mojej. Albo chcę przebywać w ich otoczeniu albo nie :)

#50

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak już wcześniej napisałam tylko ja w domu nie palę i również łatwo mi się nie żyje, tak ja ty Altaire nie lubię dymu bo co to za przyjemnośc codziennie wdychać ten dymek, ale jestem zdania że nie mozna nikomu narzucić swojej woli, dlatego to ja muszę przystosować się do obecności palaczy a nie oni do mojej. Albo chcę przebywać w ich otoczeniu albo nie :)

Bardzo dobrze o tym wiem, ale to bardzo samolubne z ich strony. Nie chcę siedzieć w domu, bo nie mam innego wyjścia. To nie moja wina, że urodziłam się taka, a nie inna. Czy muszę przez to cierpieć całe życie, bo oni nie rozumieją, ba - nawet nie dopuszczają do myśli, że tacy ludzie jak ja istnieją? Wielokrotnie powtarzam to wokół, ale ich rozumienie trwa zaledwie godzinę. Potem zapominają, że jestem "inna". Nie chcę generalizować, bo może są normalni palacze, ale nie miałam okazji się z takimi zetknąć w życiu często.

#51

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bardzo dobrze o tym wiem, ale to bardzo samolubne z ich strony. Nie chcę siedzieć w domu, bo nie mam innego wyjścia. To nie moja wina, że urodziłam się taka, a nie inna. Czy muszę przez to cierpieć całe życie, bo oni nie rozumieją, ba - nawet nie dopuszczają do myśli, że tacy ludzie jak ja istnieją? Wielokrotnie powtarzam to wokół, ale ich rozumienie trwa zaledwie godzinę. Potem zapominają, że jestem "inna". Nie chcę generalizować, bo może są normalni palacze, ale nie miałam okazji się z takimi zetknąć w życiu często.

Sama widzisz, że niepalący są w mniejszości a z tego wynika że mamy mniej praw.. (nie obrażając palących)

#52

Vilgefortz.
  • Postów: 92
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż, akurat co do tego że społeczeństwo ma braki w inteligencji, to...prawda. Przecież nawet ja, gdy widzę że ktoś pali na przystanku, to sam mam ochotę dać mu w łeb xP Są ludzie i ludziska. Są dresy i kultularni ludzie. Są małolaty rzygające na każdej imprezie, ale są też ludzie którym jeden kieliszek Whisky na tydzień wystarcza w zupełności. Ja, gdy jestem w większej grupie, pytam się czy mogę zapalić. Czasami wystarczy poprosić o to aby osoba przeniosła się z papierosem trochę dalej.
Problem w tym że rzadko to skutkuje...

#53

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aj Vil masz 16, jak będziesz starszy (pełnoletni) nie bedzie dla Ciebie różnicy gdzie palisz(omijając miejsca niedozwolone) bo jak trzeba to trzeba, narazie ogranicza Cie wiek, a jak wiadomo lepiej unikać przypałów i osądnych spojrzeń starszych pań. Ja również palę na przystanku, a raczej kolo przystanku sobie stanę gdzieś z boku i elegancko jaram starając odsunąć się od ludzi i ich nie podtruwać. I co jestem półmózgim dresem? Altaire osoby bliskie powinny uszanować to, że jesteś wrażliwa na dym i nie palić koło Ciebie. Ale nie możesz zabronić tego ludziom, którzy palą i nie mają pojęcia o twojej alergii. Normalny, wychowany człowiek przesunie się tak aby dym Ci nie przeszkadzał oczywiście jeśli go poprosisz. Ja nie lubię kilku wykonawców muzyki popularnej i moi znajomi o tym wiedzą i nie puszczają przy mnie takiej muzyki, ale to nie znaczy, że Mtv również przestanie ową muzyke rozpowszechniać, bo mi ona przeszkadza. Mam nadzieje, że napisałam w miare zrozumiale o co mi chodzi^^



#54

Vilgefortz.
  • Postów: 92
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro palisz z dala od ludzi, starając się ich nie podtruwać, to nie jesteś półmózgim dresem, bo półmózgi dres by się tym nie przejmował ;)

A ja się staram przejmować innymi ludźmi. Naprawdę :D

#55 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja się wychowywałem w środowisku palaczy, a sam o dziwo nie palę. Jedyny skutek to przyjemność jaką mi dostarcza poczucie papierosów o zapachu zbliżonym do Klubowych lub Caro :)


Dołączona grafika

#56

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja również palę na przystanku, a raczej kolo przystanku sobie stanę gdzieś z boku i elegancko jaram starając odsunąć się od ludzi i ich nie podtruwać. I co jestem półmózgim dresem? Altaire osoby bliskie powinny uszanować to, że jesteś wrażliwa na dym i nie palić koło Ciebie. Ale nie możesz zabronić tego ludziom, którzy palą i nie mają pojęcia o twojej alergii. Normalny, wychowany człowiek przesunie się tak aby dym Ci nie przeszkadzał oczywiście jeśli go poprosisz. Ja nie lubię kilku wykonawców muzyki popularnej i moi znajomi o tym wiedzą i nie puszczają przy mnie takiej muzyki, ale to nie znaczy, że Mtv również przestanie ową muzyke rozpowszechniać, bo mi ona przeszkadza. Mam nadzieje, że napisałam w miare zrozumiale o co mi chodzi^^

Na przystankach jest zakaz palenia, tylko kto tego przestrzega? I proszę, nie porównuj zwyczajnej muzyki z czymś co bardzo szkodzi zdrowiu nie tylko fizycznemu, ale i mentalnemu. Nie ma to po prostu sensu.

Oczywiście, że nie zabronię ludziom palić, nigdzie tego nie napisałam. Jednak za każdym razem, gdy zdarzy mi się taka sytuacja na przystanku, palacz w ogóle nie reaguje i jeszcze spojrzy na mnie jak na wariata (że co ja sobie myślę). Jak napisałam w poście wyżej - bardzo rzadko spotykam normalnych, wychowanych - a przede wszystkim kulturalnych - palaczy. Większość ma po prostu wylane na to, że nieświadomie szkodzi zdrowiu innym. Nawet stojąc daleko - powietrze przecież nie stoi w miejscu.

#57

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To złych ludzi spotykasz, powietrze nie stoi w miejscu owszem, ale zawsze można ustawić się tak by dym leciał w inna stronę. I niektóra muzyka naprawdę szkodzi zdrowiu. Bynajmnie mojemu. Psychicznemu^^



#58

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale co to ma do rzeczy, w którą stronę leci dym? Wystarczy, że powietrze wokół jest zatrute, bez względu na to w którą stronę leci. Cyrkulacja powietrza.

Co do tej muzyki... to już sprawa każdego z osobna czy się poddaje muzyce i daje jej na siebie wpłynąć w taki sposób. Nie uzależnia tak jak używka, nie wpływa bezpośrednio na twój CUN i go nie niszczy.

#59

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się wychowywałem w środowisku palaczy, a sam o dziwo nie palę.

Podobnie jak ja. Jeszcze gdy byłem młodszy, pomiędzy mną a rodzicami nie raz dochodziło do prawdziwych batalii o palenie.
Ogólnie w tym nałogu denerwuje mnie nie zwracanie uwagi na niepalących. Zajara taki jegomość szluga w tłumie i ma w poważaniu innych co nie palą.



#60

MateuszS.
  • Postów: 91
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra teraz o to przewielka prawda z ust mych popłynie.

1. Co do filmiku. No cóż, mam tylko nadzieję że ta osoba trzymająca to dziecko na kolanach to nie jego ojciec bo to już świadczy o upadającej kulturze społeczeństwa japońskiego, trosce o dzieci i wychowaniu. Zawsze myślałem że dzieci z Japonii to w 70% naukowcy którzy chcą świat poprawiać a reszta to policjanci, bankierzy itp :mrgreen: . Nie no serio to przeraziłem się tym co zobaczyłem na tym filmie i mam nadzieję że to odosobniony przypadek w Japonii i na świecie.

2. Mi też się szkoda robi tych dzieci co mają po 12 latek i wchodzą do domu z tekstem "Stara, co dziś do żarcia?", "Ojciec zejdź z kompa." itp.

A jak już widzę tych gówniarzy co chleją alkohol albo palą fajki po uliczkach to zastanawiam się jaką patologię muszę przechodzić w swoich domach...

Mam 17 lat, za rok matura. Przyznaje nie piję i nie palę (w ogóle!) nawet w najmniejszych ilościach. Brzydzi mnie to. Po prostu wydaje mi się, wiem to że jestem lepszy niż ci cali 15 letni nałogowcy, jestem wyżej od nich w hierarchii człowieczeństwa. A jak ktoś mnie zachęca lub rozmawia przy mnie o alkoholu/paleniu to patrzę na tą osobę z politowaniem i staram się jej unikać.

Najpierw myślałem że to wina pochodzenia: człowiek ze wsi, mały kontakt z kulturą, częsty widok takiego żula, zmusza młodzież do picia/palenia, w mieście jakieś patologie w bloku, podejrzanego pokroju kumple.

Gdybym miał taką władzę łapałbym nieletnich za palenie/picie gdzie by nie byli, skazywał na prace społeczne, zaprowadzał do szkoły na lekcje przy policjancie.

Popieram tezę że palenie powinno być zabraniane gdziekolwiek... no nie każdy by się do tego stosował więc proponuję zamknięcie fabryk papierosów a picie w miejscach nie wytyczonych tj. w remizach, pod drzewem, w parku karane pieniężnie.

Taki prymitywizm tych dzieciaków i psucie wizerunku nowoczesnego miasta powinien być karany prawnie.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych