Skocz do zawartości


Zdjęcie

Knowing 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem po seansie, co prawda wczoraj obejrzałam ale było już późno i nie chciało mi się pisać :P
Film mi się nawet podobał tylko ci obcy... No ale od początku był wsadzony "obcy wątek". Tak czy siak scenariusz raczej mało możliwy bo z tego ci mi wiadomo to rozbłyski słoneczne mogą nam jedynie spalić trochę kabli i pozbawić prądu, a nie kompletnie zgładzić planetę - od tego bardziej jest promieniowanie gamma :)
Jeśli źle mówię to proszę o wybaczenie, poprawienie i uświadomienie mnie z prawdą :)
  • 0



#17

Mokasyn.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W filmie byl ukazany bardzo potężny rozbłysk słoneczny który by nam zrobił troszke więcej niż pouszkadzał kable :)
Jestem ciekaw z jaką prędkością owy rozbłysk rozprzestrzenia się po kosmosie, wydaje mi się że takowe rozbłyski można przewidzieć mianowicie poprzez wysoką aktywność słońca ale nie jestem pewien gdyż się nie znam :P Mam tylko nadzieję że o ile takie coś miałoby się zdarzyć to wtedy gdy technika poszłaby mocno w górę i udało się jakoś zasiedlić inna planetę :)
  • 0

#18

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ostatnio znalazlem fajna ksiazke w jez rosyjskim: "Wywiad elektromagnetyczny". Jest tam napisane, ze przy zwiekszonej dawce promieniowania ultrafioletowego dochodzi do do duzego zjonizowania gazow w jonosferze w taki sposob, ze lacznosc radiowa zanika. Czas tej przerwy moze sie wahac od kilku do kilkudziesiat minut.
  • 0

#19

R3v4n.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw z jaką prędkością owy rozbłysk rozprzestrzenia się po kosmosie(...)



"Podczas rozbłysku emitowane są ogromne ilości energii w postaci fal elektromagnetycznych (od gamma do radiowych) oraz strumienie cząstek (elektronów, protonów, jonów) o prędkościach dochodzących do 70% prędkości światła."

http://pl.wikipedia.... :]
  • 0

#20

Mokasyn.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie można rzec że przy dzisiejszej technice nie wiem czy by dało radę zatrzymać coś takiego :P Co ma być to będzie :)
  • 0

#21

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie obejrzałem ten film i do tego The day the earth stood still. Jak dla mnie oba były świetne. W Knowing 2009 fajnie podpięli się pod motyw biblijny, ta wersja wyjaśnia wszystko. Od Adama i Ewy do arki Noego i sprawia, że biblia nabiera wreszcie jakiegoś sensu oczywiście jeśli założyć, że ten scenariusz jest prawdziwy. IMO jest on dużo bardziej prawdopodobny niż ten który narzuca kk.
  • 0

#22

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Film bardzo ciekawy. Niezłe kino akcji i ciekawy scenariusz. Co do samego pomysłu to denerwuje mnie, że wszystko jest zaplanowane z góry i nie da się niczego zmienić- jak te wydarzenia z samolotami etc. To trochę beznadziejne bo przecież każdy jasnowidz powie, że wszystko jest zależne od decyzji i postępowania ludzi.

ta wersja wyjaśnia wszystko. Od Adama i Ewy do arki Noego i sprawia, że biblia nabiera wreszcie jakiegoś sensu

no comments
  • 0

#23

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no comments


Nie żadne no comments tylko mów co się nie podoba a jak nie to zamilcz :P
  • 0

#24

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna z ciekawszych dat z filmu "Zapowiedź" (2009) - 19.10.2009

Znowu kolejna data, znowu podobno coś może się dziać; jak zwykle czas pokaże ile są warci fałszywi prorocy i ich... zapowiedzi.
  • 0

#25

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie żadne no comments tylko mów co się nie podoba a jak nie to zamilcz

Poprostu przeczytaj to co napisałeś. Według Ciebie Biblia nie ma żadnego sensu a nowopowstały film ów sens jej nadaje. Widać jak dużo wiesz na temat Biblii. Ale nie offtopujmy, jak co to zapraszam na PW.
  • 0

#26

C4Dick.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna z ciekawszych dat z filmu "Zapowiedź" (2009) - 19.10.2009

Znowu kolejna data, znowu podobno coś może się dziać; jak zwykle czas pokaże ile są warci fałszywi prorocy i ich... zapowiedzi.


W filmie było 19.10.2008 ;)
  • 0

#27

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poprostu przeczytaj to co napisałeś. Według Ciebie Biblia nie ma żadnego sensu a nowopowstały film ów sens jej nadaje. Widać jak dużo wiesz na temat Biblii. Ale nie offtopujmy, jak co to zapraszam na PW.


Przecież od tego mamy ten temat żeby w nim posiać ; p Owszem według mnie Biblia nie ma żadnego sensu ale chyba trochę przesadziłem mówiąc, że Knowing 2009 jej ten sens nadaje chociaż dalej uważam, że niektóre rzeczy w niej opisane można wyjaśnić wizytą obcych.

BTW wie ktoś może jakiego tematu iGoogle używa główny bohater? Widać go w 0:24:22 i zbliżenie w 0:24:25. Wczoraj przeszukałem z 200 stron różnych tematów ale tego nie znalazłem. Jak ktoś go znalazł to niech wrzuci tutaj linka. Proszę :roll:
  • 0

#28

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tylko ad temat:
Rozbłysk tego rodzaju mógłby wysterylizować całą planetę, do cna. Jeśli kosmici chcą nas przesiedlać, mają mało czasu. O ile ich statki nie osiągają prędkości światła, to ten rozbłysk nas dogoni i i tak zrobi krzydwe...
  • 0

#29

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

BTW wie ktoś może jakiego tematu iGoogle używa główny bohater? Widać go w 0:24:22 i zbliżenie w 0:24:25. Wczoraj przeszukałem z 200 stron różnych tematów ale tego nie znalazłem. Jak ktoś go znalazł to niech wrzuci tutaj linka. Proszę :roll:

Ja mam wrażenie, że to ten: http://www.google.pl...ins/planets.xml

Zmienia się codziennie i jedna wersja to chyba ta z filmu.

Ja tylko ad temat:
Rozbłysk tego rodzaju mógłby wysterylizować całą planetę, do cna. Jeśli kosmici chcą nas przesiedlać, mają mało czasu. O ile ich statki nie osiągają prędkości światła, to ten rozbłysk nas dogoni i i tak zrobi krzydwe...

Po co myśleć w takich ziemskich kategoriach. Może wykorzystują wormholes. :D
  • 0



#30

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poprostu przeczytaj to co napisałeś. Według Ciebie Biblia nie ma żadnego sensu a nowopowstały film ów sens jej nadaje. Widać jak dużo wiesz na temat Biblii. Ale nie offtopujmy, jak co to zapraszam na PW.

Też chętnie, bym się dowiedział, z czym się nie zgadzasz. Eternal Moonshin... wyraził swoją opinie nt. filmu co to za potajemne rozmowa na PW :D ? Dla mnie to nie OT. tylko brak argumentów...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych