Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marihuana w Polsce. Jest czy jej nie ma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie martw się, już rządzący wiedzą jak brać kasę od mafii za ustawy antynarkotykowe.

Legalizacja oznaczałaby utratę strasznych $$ z kieszeni mafii i rządzących.
  • 0

#17

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do tego rządzacy nawet nie maja pojecia o tym ze to wlasnie prohibicja na marihuane stworzyła grupy przestepcze specjalizujace sie w handlu tym narkotykiem

oni sobie doskonale zdają z tego sprawę...
  • 0



#18

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja chciałbym poruszyć temat dochodu dla państwa po ewentualnej legalizacji. Coś mi się wydaje, że autor tematu pomylił się trochę w obliczeniach. Ok, byłoby dobrze, gdyby ci dilerzy oddawali to wszystko państwu.

Jeśli trawkę by zalegalizowano i państwo miałoby mieć z tego jakąś korzyść, wtedy musieli by narzucić na to jakiś swój podatek, cokolwiek. Z 30zł zrobiłoby się 40, a palacz wolałby dalej kupić na czarno dyszkę taniej. W drugą stronę, chcąc utrzymać cenę dla klienta na poziomie 30zł, "producent" musiałby zrezygnować ze swojego zysku. Zamiast zarobić 30, dla siebie miałby 20. To chyba by nie przeszło.

Tak, że wydaje mi się, że dochód mógłby jakiś być, pytanie tylko czy na tyle duży, by wystawić się na wielką krytykę z każdej strony, a ta pojawiłaby się na pewno po stosownej uchwale.
  • 0



#19

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja chciałbym poruszyć temat dochodu dla państwa po ewentualnej legalizacji. Coś mi się wydaje, że autor tematu pomylił się trochę w obliczeniach. Ok, byłoby dobrze, gdyby ci dilerzy oddawali to wszystko państwu.

w sumie, to po legalizacji masz dochód z legalnych plantacji, a nie od dilerów...:D wiadomo że dilerzy zostaną, ale z czasem zacznie im się nie opłacać sprzedawać mj. i "wyginą".

Jeśli trawkę by zalegalizowano i państwo miałoby mieć z tego jakąś korzyść, wtedy musieli by narzucić na to jakiś swój podatek, cokolwiek. Z 30zł zrobiłoby się 40, a palacz wolałby dalej kupić na czarno dyszkę taniej. W drugą stronę, chcąc utrzymać cenę dla klienta na poziomie 30zł, "producent" musiałby zrezygnować ze swojego zysku. Zamiast zarobić 30, dla siebie miałby 20. To chyba by nie przeszło.

Z jednym się zgodzę, że cena by wzrosła ( tyle tylko, że to na korzyść państwa ), ale ja np. wolę sobie kupić ważonego grama za 50 zł. i wiedzieć co palę, niż niby grama za 30zł. maczanego w jakimś syfie...a co do produkcji, to przy "masówce" są koszta zerowe ( tak jak przy produkcji spirytusy, a wiesz po ile jest później flaszka w sklepie ).

Tak, że wydaje mi się, że dochód mógłby jakiś być, pytanie tylko czy na tyle duży

dochód moim zdaniem mógłby być kilkakrotnie większy, nie wiem, czy doczytałeś, ale zaznaczyłem , że regularne palenie mj. to "raz na miesiąc", wydaje mi się, że jak ktoś pali regularnie, to pali parę razy w miesiącu, tygodniu, lub codziennie. Więc otrzymaną sumę pomnóż sobie jeszcze razy kilka ;) Dzięki za zainteresowanie się właśnie tym wątkiem^^. Pozdrawiam!!
  • 0



#20

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no niestety plaga narkomanów w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że palą marihuane to jeszcze te całe dopalacze. Rząd siedzi na tyłkach i nic niechce z tym zrobić. Te dane są chyba zaniżone. Zbyt małe kary dla dilerów, zbyt słaba reakcja policji, wszyscy wiedzą kto ćpa i sprzedaje tylko nie oni. PRECZ Z NARKOTYKAMI I NARKOMANAMI !!


No niestety plaga katolików w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że chrzczą dzieci to jeszcze te całe księgi chrztów. Rząd siedzi na tyłkach i nic nie chce z tym zrobić. Te dane to są chyba zawyżone. Zbyt małe podatki dla kleru, brak podatku wyznaniowego dla chrześcijan, wszyscy płacą a powinni tylko oni. PRECZ Z CHRZEŚCIJANAMI I WYZNAWCAMI !!



niestety niewiem co Twoja głupia wypowiedź miała udowodnić, skoro popierasz ćpanie twoja sprawa, mam nadzieje, że Twój dzieciak jak będziesz go kiedyś miał przećpa się na śmierć, to będziesz wtedy też zadowolony. Jak pijesz do mnie z tym katolickim bełkotem to się pomyliłeś, bo ja jestem nie wierzący i nie mylić z ateistami

wolność wyboru to podstawowe prawo człowieka ! chcesz to palisz nie chcesz nie palisz i nikt nie będzie mi tego zabraniał ! tak samo zdelegalizować największą mafie jaką jest kościół banda złodzieji którzy są ogłupieni jakimiś historyjkami ! WOLNOŚĆ DLA KONOPI



wolność wyboru ? Moim wyborem jest wpakowanie Ci kulki w łeb i przelecenie Twojej dziewczyny, czy nadal jesteś za wolnością wyboru ?

A ja się mogę nawet założyć, że jakby zalegalizowali marihuanę to większość przestała by palić bo przecież to co nielegalne to lepiej smakuje.


Zgadza się. Szkoda tylko że my do tego jeszcze nie dorośliśmy, miałem "przyjemność" pracować w Holandii, i to co mi się tam podobało to właśnie "kultura picia i palenia" wyobraź sobie zakład na 5000 osób i "widłowych" z puszką piwka w ręce podczas jazdy i skrętem w ręce podczas przerwy, a teraz pomyśl, co by się stało w naszym Kraju gdybyś miał prawo do posiadania? Idziesz do pracy, heh...moment i cały zakład stoi. Kolejny przykład, chcesz sobie odpalić "skręta" a nie masz ognia, jedyną osobę którą widzisz jest policjant , podchodzisz do "pana władzy" wymownie pokazujesz o co Ci chodzi po chwili zadowolony robisz pierwszego bucha, jakby tego było mało, policjant życzy Ci miłego dnia :o. WTH "dziwna" sytuacja myślisz sobie...ponieważ, niecałe 600km na wschód poszedłbym siedzieć na trzy lata za "opaloną lufke" :/ eeeeh...Legalizacja w Polsce być powinna, ale nie przeprowadzona z "grubej rury", tylko stopniowo pozwalając na więcej...wyżej napisałem jakie są z tego profity finansowe, ale mi najbardziej chodzi o WOLNOŚĆ WYBORU...




Holandia mocno zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu palenia marihuany, już walczą z dopalaczami
  • -2

#21

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Holandia mocno zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu palenia marihuany...

Nie pisz bzdur, prędzej zakażą palić fajki niż mj. Jedyne nad czym się zastanawiają to, wprowadzenie zakazu palenia trawki przez policjantów w czasie wolnym.

wolność wyboru ? Moim wyborem jest wpakowanie Ci kulki w łeb i przelecenie Twojej dziewczyny, czy nadal jesteś za wolnością wyboru ?

oczywiście...

no niestety plaga narkomanów w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że palą marihuane to jeszcze te całe dopalacze. Rząd siedzi na tyłkach i nic niechce z tym zrobić. Te dane są chyba zaniżone. Zbyt małe kary dla dilerów, zbyt słaba reakcja policji, wszyscy wiedzą kto ćpa i sprzedaje tylko nie oni. PRECZ Z NARKOTYKAMI I NARKOMANAMI !!


No niestety plaga katolików w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że chrzczą dzieci to jeszcze te całe księgi chrztów. Rząd siedzi na tyłkach i nic nie chce z tym zrobić. Te dane to są chyba zawyżone. Zbyt małe podatki dla kleru, brak podatku wyznaniowego dla chrześcijan, wszyscy płacą a powinni tylko oni. PRECZ Z CHRZEŚCIJANAMI I WYZNAWCAMI !!



niestety niewiem co Twoja głupia wypowiedź miała udowodnić, skoro popierasz ćpanie twoja sprawa, mam nadzieje, że Twój dzieciak jak będziesz go kiedyś miał przećpa się na śmierć, to będziesz wtedy też zadowolony. Jak pijesz do mnie z tym katolickim bełkotem to się pomyliłeś, bo ja jestem nie wierzący i nie mylić z ateistami

zapal sobie od czasu do czasu, bo się za bardzo spinasz...BLESS YA!
  • 0



#22

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

z legalizację marihuany mogę się zgodzić, co innego z bardziej niebezpiecznymi narkotykami np. amfetaminą. póki sprzedawanie jej i produkcja jest nielegalna dostęp do i niej jest utrudniony. gdyby teraz zdjęto ten zakaz liczba narkomanów gwałtownie wzrosłaby. jeśli bierze to dorosły człowiek-pół biedy, jego wybór. gorzej jakby nadeszła fala czternastoletnich narkomanów, specjalnie uzależnionych przez bandziorów żeby wyciągać od nich kasę. każdy ma wybór-jak najbardziej, ale zapewnienie pełnej wolności wiążę się z pewnym kredytem zaufania jakim dażą się członkowie społeczności. dzisiejsze społeczeństwo na takie zaufanie nie zasługuje.
  • 0

#23

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Holandia mocno zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu palenia marihuany...

Nie pisz bzdur, prędzej zakażą palić fajki niż mj. Jedyne nad czym się zastanawiają to, wprowadzenie zakazu palenia trawki przez policjantów w czasie wolnym.

wolność wyboru ? Moim wyborem jest wpakowanie Ci kulki w łeb i przelecenie Twojej dziewczyny, czy nadal jesteś za wolnością wyboru ?

oczywiście...

no niestety plaga narkomanów w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że palą marihuane to jeszcze te całe dopalacze. Rząd siedzi na tyłkach i nic niechce z tym zrobić. Te dane są chyba zaniżone. Zbyt małe kary dla dilerów, zbyt słaba reakcja policji, wszyscy wiedzą kto ćpa i sprzedaje tylko nie oni. PRECZ Z NARKOTYKAMI I NARKOMANAMI !!


No niestety plaga katolików w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że chrzczą dzieci to jeszcze te całe księgi chrztów. Rząd siedzi na tyłkach i nic nie chce z tym zrobić. Te dane to są chyba zawyżone. Zbyt małe podatki dla kleru, brak podatku wyznaniowego dla chrześcijan, wszyscy płacą a powinni tylko oni. PRECZ Z CHRZEŚCIJANAMI I WYZNAWCAMI !!



niestety niewiem co Twoja głupia wypowiedź miała udowodnić, skoro popierasz ćpanie twoja sprawa, mam nadzieje, że Twój dzieciak jak będziesz go kiedyś miał przećpa się na śmierć, to będziesz wtedy też zadowolony. Jak pijesz do mnie z tym katolickim bełkotem to się pomyliłeś, bo ja jestem nie wierzący i nie mylić z ateistami

zapal sobie od czasu do czasu, bo się za bardzo spinasz...BLESS YA!




o matko kolejne dziecko używające pozdrowień typu bless ya, to widzę że dyskusja z podu**eńcami niema sensu, idźcie się naćpać tępawe dzieci

Dołączona grafika
  • -2

#24

Babylon Slayer.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o matko kolejne dziecko używające pozdrowień typu bless ya, to widzę że dyskusja z podu**eńcami niema sensu, idźcie się naćpać tępawe dzieci


Udajesz, czy naprawdę jesteś taki jaki jesteś? ;p


Dołączona grafika
  • -1

#25

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

o matko kolejne dziecko używające pozdrowień typu bless ya, to widzę że dyskusja z podu**eńcami niema sensu, idźcie się naćpać tępawe dzieci

Brak słów :P. Btw. również pozdrawiam...Typowa dyskusja tego który popiera, z tym co ma jakieś ale.. polecam prześledzić...ostatnie wpisy oO

asp, nie wiem dlaczego w Tobie tyle agresji, nikt Ci nie mówi że masz palić...jeśli nie chcesz, to nie pal...TWÓJ WYBÓR...dla TWOJEJ WIADOMOŚCI, od paru lat zapalę sobie może dwa razy do roku i to tylko jak jestem w Holandii...
  • 0



#26

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie palę, ale popieram wolność wyboru i jestem za legalizacją. Tyle w temacie.
  • 0



#27

C4Dick.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o matko kolejne dziecko używające pozdrowień typu bless ya, to widzę że dyskusja z podu**eńcami niema sensu, idźcie się naćpać tępawe dzieci


Widać, że w życiu nie widziałeś skręta, ani ludzi którzy palą - kolejny mylący marihuane z twardymi narko, zaczerpujący info z onetu

niestety niewiem co Twoja głupia wypowiedź miała udowodnić, skoro popierasz ćpanie twoja sprawa, mam nadzieje, że Twój dzieciak jak będziesz go kiedyś miał przećpa się na śmierć, to będziesz wtedy też zadowolony. Jak pijesz do mnie z tym katolickim bełkotem to się pomyliłeś, bo ja jestem nie wierzący i nie mylić z ateistami


Sądząc po Twoich postach, to ciężko się z Tobą dyskutuje na jakikolwiek temat, tzw. "Ja wiem lepiej!"
btw. znajdź mi jeden udokumentowany artykuł, że jakakolwiek osoba kiedyś "przećpała" się na śmierć marihuaną ;)

Good Luck ;)

Paliłem, i zapalę nie raz - mój wybór, moje zdrowie, a w życiu - nie narzekam ;)

Peace!
  • 0

#28

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jointa zapalisz bezkarnie?


Dołączona grafika


MAŁA ILOŚĆ NARKOTYKÓW MA BYĆ DOZWOLONA
Resort sprawiedliwości proponuje nie karać za posiadanie nieznacznej ilości narkotyku na własny użytek. Chce też wyższych kar dla dilerów i skuteczniejszego leczenia uzależnionych - pisze "Gazeta Wyborcza".


Obecnie przestępcą jest każdy, kto ma przy sobie jakąkolwiek - nawet śladową - ilość narkotyku.

Ministerstwo proponuje, że jeżeli ilość narkotyku jest "nieznaczna i przeznaczona na własny użytek", a prokurator uzna, że karanie byłoby "niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu" - będzie mógł odstąpić od postępowania. To znaczy, że zarzut nie zostanie postawiony np. komuś, kto będzie palił skręta z marihuaną - czytamy w "Gazecie".

Karać dilerów

- Uchwalenie dziewięć lat temu przepisu karzącego za posiadanie najmniejszej nawet ilości środków odurzających nie spełniło nadziei - mówi "Gazecie" Barbara Wilamowska, koordynator Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Dane to potwierdzają. W 2007 roku za handel narkotykami polskie sądy skazały 804 osoby, a za posiadanie aż 17 razy więcej.

Anty-narkotykowe działania ministerstwa mają polegać na zaostrzeniu kar dla dilerów. Według planów, gdyby ktoś handlował "znaczną ilością" narkotyków, groziłyby mu co najmniej dwa lata więzienia (teraz grozi rok - red.).

Wstępny projekt nowelizacji o przeciwdziałaniu narkomanii zaakceptował już minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. Teraz te założenia musi zatwierdzić rząd.

żródło

krótka wypowiedź polityków


Jednego czego nie potrafię zrozumieć, to to, że "władzy" wydaje się, że po zatrzymaniu mnie wydam im dilera, zdrowy rozsądek podpowie mi, iż powiem "panie władzo tą marihuanę kupiłem w Holandii" ( i tak pewnie zrobi każdy ) więc ocb.
  • 0



#29

Thunderr.
  • Postów: 106
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja się mogę nawet założyć, że jakby zalegalizowali marihuanę to większość przestała by palić bo przecież to co nielegalne to lepiej smakuje.


Zgadza się. Szkoda tylko że my do tego jeszcze nie dorośliśmy, miałem "przyjemność" pracować w Holandii, i to co mi się tam podobało to właśnie "kultura picia i palenia" wyobraź sobie zakład na 5000 osób i "widłowych" z puszką piwka w ręce podczas jazdy i skrętem w ręce podczas przerwy, a teraz pomyśl, co by się stało w naszym Kraju gdybyś miał prawo do posiadania? Idziesz do pracy, heh...moment i cały zakład stoi. Kolejny przykład, chcesz sobie odpalić "skręta" a nie masz ognia, jedyną osobę którą widzisz jest policjant , podchodzisz do "pana władzy" wymownie pokazujesz o co Ci chodzi po chwili zadowolony robisz pierwszego bucha, jakby tego było mało, policjant życzy Ci miłego dnia :o. WTH "dziwna" sytuacja myślisz sobie...ponieważ, niecałe 600km na wschód poszedłbym siedzieć na trzy lata za "opaloną lufke" :/ eeeeh...Legalizacja w Polsce być powinna, ale nie przeprowadzona z "grubej rury", tylko stopniowo pozwalając na więcej...wyżej napisałem jakie są z tego profity finansowe, ale mi najbardziej chodzi o WOLNOŚĆ WYBORU...



I w ciągu kilku lat cała sytuacja z tym,powoli by się unormowała bo już nikogo by tak samo palenie nie podniecało.

Z drugiej strony popatrzcie inaczej.
Wielkie koncerny wykupują olbrzymie pola ziemi, budują szklarnie i zasiewają zioło. Wszystko jest ok, państwo bierze swój udział, ludzie jarają, nikt nie idzie do paki. Jednak chciwość bierze góre nad rozsądkiem i zaczynają dodawać do zioła "ulepszaczy" inaczej nazywane "uzależniaczami" przez co coraz więcej osób kupuje i coraz więcej schodzi i przez to robi nam sie taki sam syf jaki jest chociażby z papierosami.
Myśle, że jedyne wyjście to zmniejszenie kary za posiadanie do nikłej jednak nie legalizowanie bądź kontrolowanie sprzedawców tak żeby nie mogli grama chemikali do niej dorzucić

Co do wypowiedzi pana Ziobry przeczytajcie sobie ten artykuł z Focus'a w wersji internetowej
http://www.focus.pl/...yment-holandia/
  • 0

#30

Tesseract.
  • Postów: 145
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Salvie Divinorum powinni zalegalizować, a nie to mdłe zamulające badziewie ;p


zmień dilera-pewnie cisnie Ci trefny towar,ja tam nie narzekam :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych