Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marihuana w Polsce. Jest czy jej nie ma?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Marihuana w Polsce. Jest czy jej nie ma?

Dołączona grafika


ONZ opublikowała światowy raport o narkotykach.

Z tegorocznej edycji raportu UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime) wynika, że aż 15,7 proc. polskich nastolatków w wieku 15-16 lat pali marihuanę. Z raportu wynika, że chłopcy palą
trzykrotnie częściej niż dziewczyny.


W przypadku Niemiec i Holandii wynik ten jest nieco wyższy, bo marifuanę pali odpowiednio 25 proc. Niemców i 28 proc. Holendrów (ci ostatni mogą "trawkę" kupić w tzw. cofee shopach). Daleko im jednak do naszych południowych sąsiadów, gdzie przynajmniej raz w życiu marihuanę zapaliło 39 proc. młodych Słowaków i 45 proc. Czechów.

Dla porównania, gdyby wziąć pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe, to okazałoby się, że marihuanę pali 2,7 proc. Polaków, 7 proc. Słowaków i 9,3 proc. Czechów.

W tej samej grupie wiekowej (ankiety rozprowadzono w szkołach średnich) w Polsce odnotowano 3,8 proc. osób, które spróbowały amfetaminy. Wynik młodzieży włoskiej to 5,6 proc. a austriackiej 7,9 proc.

Narkotyku "imprezowego", ekstazy, spróbowało w Polsce 2,5 proc. 15- i 16- latków. Najgorszy wynik w Europie odnotowały Słowacja (6,6 proc.) i Bułgaria (7,5 proc.).

Młodych ludzi którzy choć raz spróbowali heroiny jest w naszym kraju 1,4 proc.
Dla porównania, we Włoszech jest ich 3 proc.

Stosunkowo najmniej popularnym narkotykiem jest w Polsce kokaina. Co gorsza występuje u nas w wersji, którą można jedynie palić (crack) i jest silnie uzależniająca. Kontakt z nią miało
około 1 proc. młodych osób.

Dla porównania crack wypaliło we Francji 6 proc. nastolatków a w Hiszpanii 5,7 proc. młodych ludzi. Prawdopodobnie najgorszy wynik na świecie odnotowano na wyspie Man (Wielka Brytania), bo kontakt z crackiem miało tam aż 10 proc. 15- i 16- latków.

Poza samym użyciem narkotyków, poważnym problemem jest związana z nim przestępczość.

W Polsce żyje dziś ponad 52 tys. nałogowych narkomanów. Wielu z nich jest sprawcami lub ofiarami przestępstw związanych z produkcją lub sprzedażą. Między 2005 a 2007 rokiem odnotowano wzrost
tego rodzaju przestępczości o 3 proc., do ponad 51 tys. odnotowanych przestępstw rocznie.

Znacznie, bo aż o 38 proc., wzrosła też (2005 - 2007) liczba przestępstw związanych z przemytem narkotyków. Spraw takich odnotowano w Polsce w 2007 roku 39 tysięcy.

źródło

IMO
Nasi "politycy" niby szukają oszczędności, a powyższe statystyki pokazują że:

z 38.138.000 Polaków, 2.7% "regularnie" pali mj. ( jako regularnie przyjmijmy, raz na miesiąc )* to daje nam
1.029.726 palaczy. Czarnorynkowa cena za gram, to 30 zł. ( średnia ) w wyniku prostego mnożenia, otrzymujemy 30.891.780 zł. miesięcznie, co w skali roku daje nam 370.701.360zł. puszczonych z dymem.
Pójdźmy dalej:

w 2007 roku policjanci wykryli 63 700 przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Połowa z nich związana jest z posiadaniem, ponad jedna czwarta – z handlem. 1300 przestępstw dotyczyło posiadania znacznych ilości substancji odurzających. W tej chwili w polskich aresztach i zakładach karnych siedzi ponad 400 osób skazanych za posiadanie.

niestety nie znalazłem nowszych danych, ale przyjmijmy, iż 10.000 skazańców odsiaduje wyrok tylko i wyłącznie za jakikolwiek związek z "maryśką" ( czysta hipoteza ), miesięczne utrzymanie więźnia to 1200 zł. [żródło] i znów w prosty sposób otrzymujemy niezły wynik 12.000.000zł. co w skali roku wynosi 144.000.000zł. sumujmy obie grube kwoty i mamy roczną oszczędność która wynosi 514.701.360 zł.

* i teraz najlepsze...niech każdy sam sobie powie, co to znaczy regularnie^^ ...
  • 0



#2

C4Dick.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mimo wszystko zamiast zalegalizować i zyskać, to oni sięgają znowu do naszych kieszeni:

http://www.hotmoney....a-podatkow-8326

N/C
  • 0

#3

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdarza mi się czasem zapalić marihuane i napewno nikt mi tego nie zabroni.
Mam własne zasady i wiem co mi szkodzi a co też nie, mam gdzieś jakieś teorie z ciemnogrodu, że to i to jest zabronione bo...i tu pojawia się jakiś zupełnie nie trzymający się kupy bełkot.
  • 0

#4

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety, ale klauny rządowe oraz przebrzydłe zryte mohery tego nie rozumieją!
Nie rozumieją tego zryte starymi, średniowiecznymi dogmatami, co niektóre
uniwersyteckie profesorskie czapki - a oni wszyscy rządzą tym cyrkiem i uczą
następnych klakierów jak mają myśleć, aby 'wolność wyboru' nie stała się faktem.

Jedno co pozostaje dla tych palących to chować się po krzakach i liczyć, żeby jakiś
konfident z aspiracjami, nie doniósł o tym, na Gestapo!

Co do oszczędności to lepiej podnieść podatki, bo tak jest łatwiej i nie trzeba
głębiej myśleć - od myślenia to tylko głowa boli ;)
  • 0

#5

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Salvie Divinorum powinni zalegalizować, a nie to mdłe zamulające badziewie ;p
  • 0



#6

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie lekkie narkotyki powinny być legalnie dostępne... przynajmniej państwo by czerpało zyski.. ale wtedy dilerzy by nie mieli zysków... pewnie dilerzy są w rządzie i dlatego nie chcą legalizacji:)
  • 0



#7

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no niestety plaga narkomanów w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że palą marihuane to jeszcze te całe dopalacze. Rząd siedzi na tyłkach i nic niechce z tym zrobić. Te dane są chyba zaniżone. Zbyt małe kary dla dilerów, zbyt słaba reakcja policji, wszyscy wiedzą kto ćpa i sprzedaje tylko nie oni. PRECZ Z NARKOTYKAMI I NARKOMANAMI !!
  • -1

#8

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no niestety plaga narkomanów w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że palą marihuane to jeszcze te całe dopalacze. Rząd siedzi na tyłkach i nic niechce z tym zrobić. Te dane są chyba zaniżone. Zbyt małe kary dla dilerów, zbyt słaba reakcja policji, wszyscy wiedzą kto ćpa i sprzedaje tylko nie oni. PRECZ Z NARKOTYKAMI I NARKOMANAMI !!


No niestety plaga katolików w Polsce to jest coś okropnego, nie dość, że chrzczą dzieci to jeszcze te całe księgi chrztów. Rząd siedzi na tyłkach i nic nie chce z tym zrobić. Te dane to są chyba zawyżone. Zbyt małe podatki dla kleru, brak podatku wyznaniowego dla chrześcijan, wszyscy płacą a powinni tylko oni. PRECZ Z CHRZEŚCIJANAMI I WYZNAWCAMI !!
  • 2

#9

slepak.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wolność wyboru to podstawowe prawo człowieka ! chcesz to palisz nie chcesz nie palisz i nikt nie będzie mi tego zabraniał ! tak samo zdelegalizować największą mafie jaką jest kościół banda złodzieji którzy są ogłupieni jakimiś historyjkami ! WOLNOŚĆ DLA KONOPI
  • 0

#10

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaraz to się przerodzi w wzajemnie adoracyjny łańcuszek spluwania na rząd i KK w Polsce. Ludzie, co ta trawa z wami robi /facepalm/
  • 0



#11

BioHazard.
  • Postów: 67
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja się mogę nawet założyć, że jakby zalegalizowali marihuanę to większość przestała by palić bo przecież to co nielegalne to lepiej smakuje.
  • 0

#12

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja się mogę nawet założyć, że jakby zalegalizowali marihuanę to większość przestała by palić bo przecież to co nielegalne to lepiej smakuje.


Zgadza się. Szkoda tylko że my do tego jeszcze nie dorośliśmy, miałem "przyjemność" pracować w Holandii, i to co mi się tam podobało to właśnie "kultura picia i palenia" wyobraź sobie zakład na 5000 osób i "widłowych" z puszką piwka w ręce podczas jazdy i skrętem w ręce podczas przerwy, a teraz pomyśl, co by się stało w naszym Kraju gdybyś miał prawo do posiadania? Idziesz do pracy, heh...moment i cały zakład stoi. Kolejny przykład, chcesz sobie odpalić "skręta" a nie masz ognia, jedyną osobę którą widzisz jest policjant , podchodzisz do "pana władzy" wymownie pokazujesz o co Ci chodzi po chwili zadowolony robisz pierwszego bucha, jakby tego było mało, policjant życzy Ci miłego dnia :o. WTH "dziwna" sytuacja myślisz sobie...ponieważ, niecałe 600km na wschód poszedłbym siedzieć na trzy lata za "opaloną lufke" :/ eeeeh...Legalizacja w Polsce być powinna, ale nie przeprowadzona z "grubej rury", tylko stopniowo pozwalając na więcej...wyżej napisałem jakie są z tego profity finansowe, ale mi najbardziej chodzi o WOLNOŚĆ WYBORU...
  • 0



#13

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jednak te dane dość pozytywne, najpopularniejsza marihuana szkodliwa zbytnio nie jest :]
Legalizacja powinna być, było już wałkowane na forum, jedne z groźniejszych "narkotyków" są legalne(papierosy, alkohol) więc czemu nie np marihuana? Osobiście nigdy nie paliłem, nie palę i pewnie nie będę chciał się w to bawić, ale pewna konsekwencja powinna być, a nie że jedno jest dozwolone a inne nie bo? No właśnie dlaczego?
  • 1

#14

Hellfire.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Legalizować, opodatkować i unormować i wszystko w temacie :)
  • 0

#15

Kaleb.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

słyszeliscie kiedys o tym ze ktos umarł od przedawkowania marihuany?... No wlasnie, nikt NIGDY nie umarł od marihuany gdyż jest ona zbyt mało toksyczna by dało się ją przedawkować śmiertelnie, co innego papierosy i alkohol. Fakty są takie ze marihuana jest duzo mniej szkodliwa od alkoholu i papierosow, mało tego - w krajach bardziej cywilizowanych jest uzywana w celach medycznych! Niestety kraje takie jak polska dalej są pod wplywem kampani strachu przed narkotykami, polska to jeden z najgorszych krajow jesli o to chodzi, w polsce traktuje sie ludzi palacych trawke na rowni z dilerami. Do tego rządzacy nawet nie maja pojecia o tym ze to wlasnie prohibicja na marihuane stworzyła grupy przestepcze specjalizujace sie w handlu tym narkotykiem, tak samo bylo w stanach kiedys gdy mieli tam prohibicje na alkohol.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych