Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy ostatni raz się modliłeś(aś)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kiedy ostatni raz się modliłeś(aś)? (259 użytkowników oddało głos)

  1. Jeszcze dziś rano (29 głosów [11.20%])

    Procent z głosów: 11.20%

  2. Wczorajszego wieczoru (67 głosów [25.87%])

    Procent z głosów: 25.87%

  3. Przedwczoraj (2 głosów [0.77%])

    Procent z głosów: 0.77%

  4. Kilka dni temu (16 głosów [6.18%])

    Procent z głosów: 6.18%

  5. Kilkanaście dni temu (9 głosów [3.47%])

    Procent z głosów: 3.47%

  6. Kilka tygodni temu (9 głosów [3.47%])

    Procent z głosów: 3.47%

  7. Kilka miesięcy temu (22 głosów [8.49%])

    Procent z głosów: 8.49%

  8. Kilka lat temu (44 głosów [16.99%])

    Procent z głosów: 16.99%

  9. Nie modle się (61 głosów [23.55%])

    Procent z głosów: 23.55%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo warto znać podstawy religii - fizykiem tez nie musisz byc a na fizykę chodzisz :] A że olbrzymia większość Polaków jest katolikami to masz katolickąreligięw szkole zamiast studiowania hinduizmu.
  • 0



#62

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale podobno nie jesteśmy krajem wyznaniowym, a konkordat mamy podpisany. Nie chodzi mi o to że religia jest normalnym przedmiotem chodzi mi o to że nie ma etyki na którą mogły by uczęszczać dzieci i młodzież innego wyznania niz katolickie :) Sam chodząc do szkoły znałem osoby które musialy szwendać się przez godzinę po korytarzy ponieważ religia była wstawiana w sam środek planu dnia. Jeżeli jest religi powinna być i etyka. Howgh!
  • 0

#63

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie modlitwa to pewnego rodzaju rytuał, w którym bezwiednie przesyłamy energię w kierunku, w którym się modlimy. Tzn. na przykład jak modlimy się, żeby babcia wyzdrowiała, to przesyłamy jej energię i ona zdrowieje.
  • 0



#64

marek666.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dlaczego Maria w obiawieniach fatimskich nawoływała do modlitwy zeby sobie robic z nas jaja ? jak by ona nam nie byla potrzebna to napewno nie prosila by nas o modlitwe i nawrócenie
  • 0

#65

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś napewno jest jakiś nieograniczony byt, istota, ale wg mnie nie słucha ona naszych modlitw. Modlitwą nie można nazwać odklepanych regułek które znamy na pamięć i "odmawiamy" bez zastanowienia, modlitwa powinna płynąć z głębi serca a nie być "standardowym" tekstem.

Sędziwy starzec, siedzący na swoim niebieskim tronie, wysłuchuje jednych modlitw, a inne odrzuca? Jedne sprawiają Mu radość, a inne nie?


Nie wiem czemu ale w tym momencie miałem przed oczami film "Bruce Wszechmogący" :lol
A tak to raczej nie wygląda :lol
  • 0

#66

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdzieś napewno jest jakiś nieograniczony byt, istota, ale wg mnie nie słucha ona naszych modlitw. Modlitwą nie można nazwać odklepanych regułek które znamy na pamięć i "odmawiamy" bez zastanowienia, modlitwa powinna płynąć z głębi serca a nie być "standardowym" tekstem.


Dlatego jak ja się modlę w domu(czasem odmawiam wieczorny pacierz) to mówię to co mi leży na sercu. Mówię za co dziękuję Bogu, i jakie są moje potrzeby na następny dzień. Czasem się trochę rozgaduje :lol :
Tak samo jak wchodzę do kościoła to nawet nie wiem co się powinno odmawiać podczas klękania - wtedy zawsze mówię "Dziękuję Panie Boże za to że mogę uczestniczyć w tej Mszy Św. /nabożeństwie/itp. Niech moje uczestnictwo będzie pożytkiem dla mnie i całego Kościoła Świętego."

Zawsze mówię od serca :)

Jeśli źle robię to mi powiedzcie, bo nie jestem tego pewien ;)
  • 0

#67

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co sądzicie o pozycji do modlitwy ?? Jak dla mnie ona nie jest wcale ważna. I racja modlitwa to nie jakaś głupia formułka, tylko to co czujemy.
  • 0



#68

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co sądzicie o pozycji do modlitwy ?? Jak dla mnie ona nie jest wcale ważna. I racja modlitwa to nie jakaś głupia formułka, tylko to co czujemy.


dla moherowych najlepiej by było gdybyśmy krzyzem leżeli ;)

Dla mnie pozycja nie ma najmniejszego znaczenia(o modliwie mówię ;) ) Liczy się to co chcemy powiedzieć i to co czujemy w danej chwili...

A głosowałem na: "nie modlę się"...
  • 0

#69

G- Unot!.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehmm..ja mam raligie w pon i wt, na odpowiednio 3 i 4 lekcji, i musze siedziec przez godzine ze stara baba-.-
Zrobmy petycje, zeby religia byla na 1 lub ostatniej lekcji :drink: :drink: :drink:
  • 0

#70

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja modliłem sie raz ostatni na spowiedzi a raczej pokucie przed komunia choc nawet nie znałem modlitwy :| pamietam to swoje dukanie :D
  • 0

#71

Masamune.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh, ja miałem to samo :)
Ja też ostatni raz modliłem się u spowiedzi, choć wymieniłem może 3 grzechy... Żeby ksiądz zawału nie dostał :>
Skończyło się słowami "Więcej grzechów nie pamiętam, ale ostatniego nie żałuję" ;)
  • 0

#72

snake131.
  • Postów: 162
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie osobiście denerwuje dziwne podejście religi katolickiej do modlitwy . Według mnie nie powinno się dyskryminować innych religi tylko przez to że posługują się innym językiem albo "ich Bóg " ma inną nazwę . Przecież itak każdy człowiek jeżeli się modli odnosi się do istoty którą uznaje za stworzyciela jego i całego świata . Sądzę żę nie ma różnicy jak , do kogo , i jak często modli się człowiek , ważne jest to żęby modlita płyneła z naszego serca i duszy a nie była formułką powtarzaną codziennie bo tak powiedzieli nam rodzice albo usłyszeliśmy na lekcji religi.
  • 0

#73

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie modlę się, co najmniej od trzech lat jeśli chodzi o puste, suche i śmieszne babciowe regułki.
  • 0

#74 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

puste, suche i śmieszne babciowe regułki.

Słowa, jak słowa. Tylko od Ciebie zależy czy będą one "suche, puste i babciowe", czy też szczere i pełne wiary.
  • 0

#75

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli napełnię je wiarą to nie będą. Tylko nie uśmiecha mi się z wiarą wymawiać "wierze w kościół powszechny" lub inne wyznanie wiary.

Jedyna modlitwa, która mi została, której używam to ta, dla anioła stróża.
:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych