Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy ostatni raz się modliłeś(aś)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kiedy ostatni raz się modliłeś(aś)? (259 użytkowników oddało głos)

  1. Jeszcze dziś rano (29 głosów [11.20%])

    Procent z głosów: 11.20%

  2. Wczorajszego wieczoru (67 głosów [25.87%])

    Procent z głosów: 25.87%

  3. Przedwczoraj (2 głosów [0.77%])

    Procent z głosów: 0.77%

  4. Kilka dni temu (16 głosów [6.18%])

    Procent z głosów: 6.18%

  5. Kilkanaście dni temu (9 głosów [3.47%])

    Procent z głosów: 3.47%

  6. Kilka tygodni temu (9 głosów [3.47%])

    Procent z głosów: 3.47%

  7. Kilka miesięcy temu (22 głosów [8.49%])

    Procent z głosów: 8.49%

  8. Kilka lat temu (44 głosów [16.99%])

    Procent z głosów: 16.99%

  9. Nie modle się (61 głosów [23.55%])

    Procent z głosów: 23.55%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#91

biniol.
  • Postów: 45
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co nie oznacza, że jestem ateistą. Poprostu mam własne podejście do wiary.


To tak samo jak ja :D
  • 0

#92

pieczywo.
  • Postów: 65
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Modlilem sie jak bylem dzieckiem... teraz to dla mnie glupie/smieszne doroslem i mam poukladane w glowie.
Dobra afirmacja przed snem i to wszystko.
  • 0

#93

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie pojęcie modlitwa nie ma sensu . Kto w ogóle stwierdził iż: "Modlitwa jest rozmową z "Bogiem"". Modlitwa jest dla mnie rodzajem fanatyzmu połączonej z chorobą psychiczną. Ci co twierdzą, że widzieli "Boga" po przez modlitwe, uważam iż postradali zmysły. To jest nie do pomyślenia by rozmawiać z kimś kogo sie nigdy nie widziało, nie słyszało jego głosu, nie odczułeś jego dotyku, zapachu... (Prosze nie mówcie mi, że "to właśnie jest piękne i to was wyróżnia od innych religii"). Rozumiem, że jeśli macie poważniejsze problemy to modlicie sie "to wam pomaga". Dla mnie to zwykłe kłamstwo, które zostało narzucone gdy byliście jeszcze dziećmi. Sam osobiście gdy mam problem udaje sie do kogoś kto mi pomoże np. mamy, która nigdy nie odmówiła mi pomocy i zawsze była przy mnie wtedy gdy jej potrzebowałem. Prowadze konwersacje z drugą osobą, człowiekem myślącym, posiadającym cechy ludzkie (jak każdy) i tego od niej moge oczekiwać, wsparcia. Jeśli wyraziłem w tym artykule rzeczy, które mogą powodować przykrość ludziom, którzy wierzą, PRZEPRASZAM a jednocześnie dziękuje za przeczytanie artykułu.
  • 0

#94

Marian666.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy modlitwa jest przejawem fanatyzmu. Podobno jak prof. Wselenski z Rosyjskiej Akademii Nauk tłumaczył partyjnym coś o modlitwie i merkabie-universum-gwiazdotron, to zaraz po wykładzie hurtem poszli do cerkwi się modlić ;)
  • 0

#95 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Najmilsi ;) dlaczego mam nieodparte wrażenie, że pipisujecie się tu przed sobą nawazajem tewierdzeniami iż olewacie modlitwę. ;) Shark przeszedł samego siebie twierdząc:

Dla mnie pojęcie modlitwa nie ma sensu . Kto w ogóle stwierdził iż: "Modlitwa jest rozmową z "Bogiem"". Modlitwa jest dla mnie rodzajem fanatyzmu połączonej z chorobą psychiczną. Ci co twierdzą, że widzieli "Boga" po przez modlitwe, uważam iż postradali zmysły. To jest nie do pomyślenia by rozmawiać z kimś kogo sie nigdy nie widziało, nie słyszało jego głosu, nie odczułeś jego dotyku, zapachu... (Prosze nie mówcie mi, że "to właśnie jest piękne i to was wyróżnia od innych religii"). Rozumiem, że jeśli macie poważniejsze problemy to modlicie sie "to wam pomaga". Dla mnie to zwykłe kłamstwo, które zostało narzucone gdy byliście jeszcze dziećmi.

której to wypowiedzi postaram się ze złośliwą satysfakcją nie skomentować, bo nie od tego tu jestem. Dołączona grafika
Modlitwa nie polega na tym, że oczekujesz natychmiastowej reakcji od Boga, ale na tym, że jeżeli wierzysz w to, że ona ci pomoże to tak też będzie, tu chodzi o skutek psychologiczny, a nie o posądzanie wierzących o chorobę psychiczną. Nikt z nich nie mówi, ze słyszy głosy (co mogłoby na ową przypadłośc wskazywać). Kto uważa, ze modlitwa jest kłamstwem (?), ma do tego prawo. Nikt nie ma natomiast prawa narzucać innym swojego punktu widzenia i etykietować ich drażliwymi epitetami. Dołączona grafika Chyba się rozumiemy.
  • 0

#96

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Modlitwa jest jak medytacja. Uspokajasz się, rozluźlasz i skupiasz się na własnym wnętrzu - rozmawiasz z Bogiem, który jest w Tobie, jak i z całym kosmosem, bo Bóg jest wszędzie.
Modlitwa dla osoby wierzącej jest bardzo ważna, bo zaciaśnia więzy i wspólnotę z Bogiem.

Sam nie modlę się typowo - czyt. nie odmawiam pacierza. Po prostu staram się jak najczęściej o Bogu myśleć, mówiąc mu o swych problemach - taka dynamiczna modlitwa w ruchu.

Natomiast jeśli chodzi o taką głębszą refleksję i modlitwę, to otwieram sobie Pismo Św. i czytam.

Modlę się codziennie, ale jak już wcześniej wspomniałem, ta ankieta nie ma większego sensu, bo doznania duchowe/modlitwa jest naszą własną sprawą i nikt nie musi się afiszować z tym.
  • 0

#97

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popisujemy sie? To chyba najgłupsze co można robić (być może w twoim przypadku jest inaczej ale to nie nasza wina...) Piszemy to co myślimy i to co chcemy przekazać a ty?... Jakaś ty mądra, dziewczyno! Twój tok myślenia mnie powala... Zachowaj te stwierdzenia dla siebie. Bo nie lubie gdy ktoś komentuje moje wypowiedzi. A jeśli chcesz sie nabijać z ludzi to ze swojego grona a nie udajesz wielce inteligentną na forum. Czy ja ci coś narzucam? każe ci robić to co mówie? Zaczym coś powiesz lub skomentujesz to zastanów sie trzy razy nad tym co piszesz i do kogo. Drażnią mnie takie teksty typu "Przeszedł samego siebie".

Nikt nie ma natomiast prawa narzucać innym swojego punktu widzenia i etykietować ich drażliwymi epitetami.


JEŚLI MASZ WŁADZE TO MOŻESZ DUŻO WIĘCEJ NIŻ TYLKO "NARZUCAĆ" INNYM...

I powiem ci jedno, jasne stwierdzenie: Na pewno sie nie rozumiemy!

Chyba się rozumiemy.


  • 0

#98 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Modlitwa jest dla mnie rodzajem fanatyzmu połączonej z chorobą psychiczną. Ci co twierdzą, że widzieli "Boga" po przez modlitwe, uważam iż postradali zmysły.

W komentarzu do twojego posta starałam się zwrócić ci uwagę, że pisząc w ten sposób możesz obrazić te osoby, dla których modlitwa jest ważna.
Jak widzę nie tylko nie zwróciłeś najmniejszej uwagi na żartobliwy ton mojej wypowiedzi, ale postanowiłeś mnie zaatakować esencją kwasu solnego.

Bo nie lubie gdy ktoś komentuje moje wypowiedzi.

Fora mają niestety do siebie to, że sensem ich istnienia jest min. mozliwość komentowania wypowiedzi inych.

Nie życzę sobie więcej wycieczek personalnych. Zanim uznasz że zostałeś zaatakowany z pozycji siły, postaraj się najpierw ochłonąć zanim kolejny raz napiszesz cos podobnego jak powyżej, i zmusisz moderatorów do ukarania cię warnem.
I nabierz do siebie trochę dystansu. Koniec OT.
  • 0

#99

Shark.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spodziewałem sie tej odpowiedzi:

Zanim uznasz że zostałeś zaatakowany z pozycji siły, postaraj się najpierw ochłonąć zanim kolejny raz napiszesz cos podobnego jak powyżej, i zmusisz moderatorów do ukarania cię warnem.


Ja Ci odpisze:

JEŚLI MASZ WŁADZE TO MOŻESZ DUŻO WIĘCEJ NIŻ TYLKO "NARZUCAĆ" INNYM...


Widać, że władza bierze góre. Możesz mi dać warna i tylko na tyle cie stać.

PS: Jeśli przeczytałaś powyższego posta to w nim napisałem:

Jeśli wyraziłem w tym artykule rzeczy, które mogą powodować przykrość ludziom, którzy wierzą, PRZEPRASZAM a jednocześnie dziękuje za przeczytanie artykułu.


Odnosił sie on także do poniższego. Nie zamierzam w każdym artykule podpisywać się i przepraszać ponownie.

Nie lubie kłótni ale jeśli zamierzasz kogoś pouczać to nie mnie. Są od tego kompetentne osoby mam tu na myśli rodziców. A na forum wszyscy mają równe prawa, jak dla mnie.

Edit Inga: Poczytaj regulamin forum. To, co robisz w tej chwili nazywa się offtopem. Gdybym chciała użyć władzy, już miał byś warna na koncie. Potraktuj to jako ostrzeżenie.
  • 0

#100

Vexor.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybrałem "Kilka lat temu" bo chyba ostatnio modliłem się przed moją pierwszą komunią świętą xD
  • 0

#101

Fat{__}Albert.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja codziennie rano dodaje pokłon słońcu bo lubię pogańskie bóstwa. A chrześciaskih modlitw i hierarhi nie uznaje bo kościół w dzisiejszych czasach nie ma nic wspólnego z bogiem.
  • 0

#102

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka tygodni temu . :)
  • 0

#103

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może uznacie mnie za jakąś fanatyczkę czy coś, ale modliłam się ostatnio wczoraj wieczorem ;p

Od niedawna zaczęłam się znów modlić...może to głupie, ale moje bliższe porozumienie z Bogiem zaczęło się od momentu, gdy wysłałam moją prośbę o rozwiązanie sprawy sercowej...i wydaje mi się, że wybrałam doskonale...od teraz wysyłam (ktoś powie w pustą przestrzeń) swoje żale, przeżycia, wspomnienia, refleksje do tak jakby drugiej mnie czyli osoby, która doskonale mnie rozumie...do Boga...


Nie jestem fanatyczką...poprostu gadanie do siebie uznaje już za lekko zdziwaczałe
  • 0

#104

Paranoia.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wczoraj wieczorem.
nie wiem, czemu się niektórzy tego wstydzą.

Pamiętam, że parę lat temu przeżywałam, że tak powiem kryzys wiary. Jednak ostatnimi czasy (od jakiegoś roku) wydaje mi się, że dojrzałam duchowo.
Modlę się co parę dni, albo codziennie. Wtedy, gdy czuję taką potrzebę.
I nie ważne, jakiej jesteś wiary. Modlitwa polega (przynajmniej moja) na wyciszeniu się, porozmyslaniu nad sobą, nad przeszłością i przyszłością. Kiedy się modlę czuję się bezpiecznie, szczęśliwie. Wiem, że to wszystko ma sens.
Czuję się tak błogo, że często podczas modlitwy poprostu... zasypiam. ^^
  • 0

#105

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie modle się, jestem agnostykiem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych