Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tsunami na Bałtyku już w kwietniu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#16

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mortyr - pozdrowienia z gór ... nie wiem jakie wielkie musialoby byc tsunami zeby tutaj cos narozrabialo ;p
  • 0

#17

Nath.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wystarczyło by takiej wysokości +-2 metry od tego, co zabiło kilka lat temu tysiące ludzi.
  • 0

#18 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

to tsunami to prowokacja rolników z Mazowsza a nie naukowców którzy wystąpili z listem w obronie rozumu.
  • 0

#19

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam w Kołobrzegu na moje nieszczęście. :lol3:
  • 0



#20 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawda jesttaka, że wielu ludzi chce tej katastrofy, bo dziadostwo które teraz jest, jest nie do przyjęcia.
  • 0

#21

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

lekki offtopic....

Wchodzę właśnie na WP.pl i.... sam środek stronki:

"Grozi nam tsunami na Bałtyku!
Czy na Bałtyku możliwe jest tsunami? Według fachowców z Łodzi - tak!"


LOL ROTFL OMG WTF wiecej głupich skrótów nie znam :] Teraz mamy już fachowców z Łodzi i naukowców z SuperExpressu...


Chyba jako główną stronę ustawię about:blank
  • 0



#22

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

No jest niestety. Wy tam mieszkacie daleko, ja mam 800 m do plaży :D. Przynajmniej WIG sobie radzi.
  • 0



#23 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

mapka poziom wody +80
Dołączona grafika




Wy tam mieszkacie daleko, ja mam 800 m do plaży :D. Przynajmniej WIG sobie radzi.


Nie myśl w takich kategoriach bo to myslenie nie prawdziwe.

Ja mieszkam średnio 700 m n.p.m. na samym południu PL i wcale nie czuje sie bezpieczny.


Oastatnio coś we mnie pękło i nie boje sie smierci, jestem gotowy na to co ma nadejsc bo tak musi być, a samą śmierc traktuje jako wyzwolenie.


To tak jak kiedyś byłem mały i w podstawówce nas szczepili (na coś tam), niektórzy sie bali zastrzyku i płkali
ja nie płakałem bo wiedziałem, że będzie wszystko dobrze ..:) ..i było.

Teraz jestem duży i wiem, że też będzie wszystko dobrze.
Gdzieś tam w psychice może jest minimalny lęk przed samm tym bólem fizycznym który nastąpi, ale napewno nie będzie trwał długo.










a teraz niespodzianka dla tych co czuja sie Bezpieczni:


Dołączona grafika

:mrgreen:








http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw1NDg2NzExMSwxNDcwNjgxOTMsNjMwODI1MywwLGZvcnVtMDAxLmpz

  • 0

#24

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a teraz niespodzianka dla tych co czuja sie Bezpieczni:


Dołączona grafika

:mrgreen:

To jest gruba przesada, ktoś kiedyś zrobił mapkę całej planety po roztopieniu się wszystkich lodowców i obszar polski pokrywał się z tym, który przedstawiłeś na wcześniejszej mapce.

mapka poziom wody +80
Dołączona grafika

O nawet znalazłem tą mapkę

Dołączona grafika

A tak swoją drogą to stolica wraca do Krakowa? ;)
  • 0

#25 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

To jest gruba przesada, ktoś kiedyś zrobił mapkę całej planety po roztopieniu się wszystkich lodowców i obszar polski pokrywał się z tym, który przedstawiłeś na wcześniejszej mapce.


Jeżeli Libiąż nie zostanie zalany to napewno Twój dom zostanie splądrowany przez bandy "cywilizowanych" ludzi
którzy w wyniku największej katastrofy w historii - czyli utracenia 21,6 % terytorium kraju, znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i zabijają sie nazwajem.

Własciwie to do czego zdolni są ludzie to pokazali w
1997 - były osoby które "miały nosa do interesów" i powodzianom którzy stracili wtedy cały dorobek swojego
życia, zaoferowano "pomoc" w postaci podstawiających się pod zalane tereny aut i oferowaniu:
butelki wódy po 100 zł
a chleb po 10 zł.
(kupowali bo jeść trzeba, ale zalać sie w takiej sytuacji to podstawa, dlatego wóda schodzila lepiej)

Pokazli swoje prawdziwe kolory, czyli oskubać można nawet tego co stracił wszystko.
Tacy jesteśmy :(

Nie wiem czy to prawda ale wyczytałem na jakimś forum :(
  • 0

#26

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@CriticalErr0r

Jeśli ta wersja wydarzeń będzie spowodowana natychmiastowym kataklizmem to myślę, że nie będzie miał kto plądrować i rabować bo większość osób zginie.

Jeśli jednak będzie to stopniowy efekt topnienia np. lodowców to ludność będzie musiała migrować na południe i też raczej się bez plądrowania obejdzie.
  • 0

#27

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ładne mapki wkleiliście, jakoś nie sprawia mi przyjemności widok Poznania pod wodą, ale jeśli już to nie w tym roku.

W sumie ciekawa rzecz z tym tsunami. Jakieś ktosie rzucają hasło, że zagraża nam tsunami i zobaczcie jak to się rozchodzi. Jak wirus jakiś.
I tak rodzi się nowy katastroficzny mit... który mitem zostanie, bo mimo, iż tsunami na Bałtyku jest możliwe, to jest wystarczająco nieprawdopodobne.

"Grozi nam tsunami na Bałtyku!
Czy na Bałtyku możliwe jest tsunami? Według fachowców z Łodzi - tak!"

Ja tam nie wiem na ile "fachowe" są te "analizy", ale co tam, unaukowić, wyolbrzymić i sensacja gotowa.

A tak swoją drogą to stolica wraca do Krakowa? wink2.gif

Osobiście uważam, że stolica zawsze powinna być w Krakowie, ale z drugiej strony Warszawa jako przyszłe miast portowe może zyskać na znaczeniu ;)
  • 0

#28

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tsunami w kwietniu w Polsce?


Nie sądziłem, że wyborcy Platformy posuną się aż tak daleko, aby podszyć się pod jasnowidzki, napisać do gazety, wzniecić alarm i dyskusję w mediach tylko po to, aby przykryć nieudolny rząd nierobów i leni.

Podpowiadam spin-doktorom (dla niewiedzących: ci, którzy budują cały polityczny marketing) Platformy: jeszcze możecie wykorzystać datę 09.09.09 i próbować zrobić medialny szum w Tusk Vision Network - będzie o czym gadać, jak kasa z Unii na autostrady odpłynie - macie to tam dobrze opanowane, jedną aferę przykrywać nieistotnymi pierdołami.

Będzie też Rok 2012 - zawsze można oprzeć kampanię prezydencką D. Tuska na tym, że Kaczor nie zahamuje zamiany biegunów i nie zatrzyma katastrofy ludzkości - a Donad owszem.
Przecież to specjalista od cudów. Albo np. w ramach walki z kryzysem ekonomicznym można już na poczet ewentualnej katastrofy zaproponować budowę takich mini-schronów (jak domki Hobbitów we Władcy Pierścieni) przysypanych ziemią - na wierzchu można byłoby hodować konopie indyjskie (rozweselacz) i liście koki (tłumienie głodu) - wszyscy mieliby pracę i do tego pożyteczną - z tym, że należałoby wyposażyć ludzi w obfitą ilość prezerwatyw, bo w takich domkach, to ho-ho - ludzie mogliby się rozmnażać jak króliki (bo co tu robić: co chwila ulewne deszcze, tsunami, grad i ogień a domek chroni od środowiska skutecznie).

Aha, i jeszcze jedno - z 4 na 5 marca 2017 roku ś.p. Andrzej Domała przewidział zagładę ludzkości (fałszywie podsuniętą mu przez Neatańczyków) - jakby się nie udało z 2012, to zawsze jest opcja 2017.

To tak z humorem na lekko :)
Dominik
  • 0

#29

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Własciwie to do czego zdolni są ludzie to pokazali w
1997 - były osoby które "miały nosa do interesów" i powodzianom którzy stracili wtedy cały dorobek swojego
życia, zaoferowano "pomoc" w postaci podstawiających się pod zalane tereny aut i oferowaniu:
butelki wódy po 100 zł
a chleb po 10 zł.
(kupowali bo jeść trzeba, ale zalać sie w takiej sytuacji to podstawa, dlatego wóda schodzila lepiej)


Znam z autopsji, niektórzy sprzedawali chleb po 10-15 zł (podstawione samochody z piekarni) i ludzie kupowali bo trzeba było coś jeść. Wody natomiast nikt nam nie oferował więc nie wiem ile w tym prawdy. Najbardziej zawsze należy obawiać się drugiego człowieka.
  • 0



#30

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

hmm ja czytalem na stronie glosu koszalinskiego (jako ze na tej stronce jako pierwszej zobaczylem wzmianke o tsunami) ze zniszczenia nie powinny jezeli juz by doszlo do tego "incydentu" znaczaco odbiegac od takich po sztornie 10 do 11 w sakli Beauforta a sama fala przemieszczala by sie z niewielka predkoscia kilkudziesieciu k/h wiec bez problemu mozna bylo uciec i jeszcze nawet poobserwowac(polecam w dobra pogode koszalin ul o.langego widac pieknie cale jezioro jamno a za nim baltyk. Pare lat temu pamietam w mielnie byl sztorm 10tka...fakt woda przelala sie po wiekszej czesci tego miasta i tyle, zniszczen jako takich ogromnych nie bylo.... pokazujecie mapki itd...to porownajcie sobie zniszczenia jakie dokonalo tsunami w 2004...takich zniszczen mogla by chyba tylko taka lub mocniejsza fala dokonac...albo zwyczajnie wody by sie cofnely i tyle...baltyk to plytkie moze...wiec i nie ma takiej mozliwosci zeby jedno tompniecie bylo w stanie zabrac tak wielkie ilosci wody...no chyba ze z pomoca tego calego chemicznego syfu ktory spoczywa na dnie Batlic sea....
co do snów ktos pare postow wyzej wspominal ze snila mu sie wielka sciana wody w warszawie...no mi pare lat temu tez sie snila wielka fala a ze bylo to bardzo realne to zapamietalem...niestety koszalin lezy prawie ze po srodku tej calej fali....no ale chyba lepiej jednak zdac sie na naukowcow ktorzy chyba po cos jednak maja te wszystkie przyrzady i potrafia ocenic czy w ogole takie cos jest mozliwe...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych