Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tsunami na Bałtyku już w kwietniu?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tsunami na Bałtyku już w kwietniu?

Czy na Bałtyku możliwe jest tsunami? Według dwóch wizjonerek z Łodzi - tak, i to już w połowie kwietnia. Zdaniem naukowców, w pewnych warunkach tsunami może powstać, jednak prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska jest niewielkie.

O nadchodzącym tsunami chcące zachować anonimowość wizjonerki, wróżki i jasnowidzki powiadomiły faksem władze Ustki (Pomorskie) i Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). Jak napisały, będzie ono skutkiem trzęsienia ziemi - znacznie silniejszego od wstrząsu o sile 4,7 w skali Richtera, odnotowanego w grudniu ub.r. w Skandynawii.

"Choć na pierwszy rzut oka informacje te nie wydają się wiarygodne, to jednak ich nie bagatelizujemy. Kopię listu przesłaliśmy do wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w starostwie powiatowym w Słupsku" - powiedział rzecznik urzędu miejskiego w Ustce, Jacek Cegła. Ze Słupska kopia listu trafiła do Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Rzecznik wojewody pomorskiego Maja Opinc-Bennich poinformowała, że na początku przyszłego tygodnia prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska ma ocenić naukowiec, który jest konsultantem wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

W Kołobrzegu - jak powiedział rzecznik miasta, Michał Kujaczyński - choć "ostrzeżenie traktują z przymrużeniem oka, o sprawie również powiadomiono wydział zarządzania kryzysowego". Wizjonerka powiedziała, że jest pewna "odebranej wizji dotyczącej naszego wybrzeża i dlatego wysłała faks, żeby ostrzec ludność".

Według naukowców trudno w tej chwili ocenić wiarygodność wizji tsunami, ale wystąpienie samego zjawiska na Bałtyku jest możliwe. Według dr hab. Wojciecha Dębskiego, dyrektora ds. naukowych Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, "prawdopodobieństwo wystąpienia tsunami jest znikome, ale nie można go całkowicie wykluczyć." "Przy spełnieniu pewnych warunków odnośnie mechanizmu trzęsienia ziemi, fale tsunami mogłyby się na Bałtyku pojawić, jednak byłyby to fale o niedużej wysokości" - uznał dr Dębski.

Zdaniem prof. Wacława Florka z Instytutu Geografii Akademii Pomorskiej w Słupsku, "tsunami mogłoby wywołać trzęsienie ziemi o magnitudzie 5-6 lub większej w skali Richtera, z epicentrum pod dnem morskim". "Do takich zjawisk dochodziło już w przeszłości na Bałtyku, jednak biorąc pod uwagę zachowane opisy wysokość fal, nie przekraczała kilku metrów" - powiedział PAP prof. Florek.

źródło: onet.pl
więcej na: http://wiadomosci.on...74,11,item.html
  • 0



#2

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak zwykle - poczekamy, zobaczymy. Cieszy mnie, że nie mieszkam w tamtych rejonach :P
  • 0

#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I teraz można a nawet należałoby zadać pytanie czy to jest tylko przypadek.
Czy mamy do czynienia z nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności czy rzeczywiście coś się kroi?
Dla przypomnienia:"Filipek",ojciec Klimuszko,K.Jackowski,Alois Irlmayer czy nawet Boryska-chłopiec z Marsa opisują w swych wizjach straszny kataklizm.
Jakby tego było mało grupa światowych jasnowidzów określiła rok 2009 rokiem powodzi http://2012wiki.com/...te_Viewing#2009
Podejrzewam,że choć daty różnią się od siebie bądź w ogóle nie są podane wszyscy ci ludzie opisują te same wydarzenie.
Ja w każdym bądź razie urlopu nad Bałtykiem w tym roku nie planuję.
  • 0



#4 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dopiero w TVN24 mówili ,że se urzędnicznki od ubezpieczeń reklame chciały zrobić :\
  • 0

#5

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Miałam wizję tsunami na Bałtyku"
WRÓŻKI OSTRZEGAJĄ LUDNOŚĆ WYBRZEŻA

cały artykuł:
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0

#6

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wizje i przepowiednie jakoś do mnie nie przemawiają. Faktem jednak jest, że w ostatnich latach aktywność sejsmiczna na terenie Polski potrafiła zaskoczyć, zatem kto wie, być może pod dnem Bałtyku też "coś się szykuje". W każdym razie nie ma się co raczej spodziewać wielkiej katastrofy.
  • 0

#7

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w każdym bądź razie urlopu nad Bałtykiem w tym roku nie planuję.

we wszystko co Ci powiedza wierzysz? w 2012 zamierzasz w kosmos poleciec na czas konca swiata? ja zamierzam pojechac nad morze i sie dobrze bawic :)

#topic
mi sie snila krwiozercza swinka morska, uwazajcie ludzie, bowiem koniec jest bliski. innymi slowy - nie wierze w to.
  • 0

#8

slowis.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O nie! Ja mieszkam w Gdańsku :o
  • 0

#9

Nath.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że nikt nie podważa tego, że może do czegoś takiego dojść. Nie ma zadowalającej ilości dowodów ani z jednej, ani z drugiej strony na to, że tsunami na Bałtyku powstanie lub nie. Można powiedzieć: wizja jak wizja, jednak mnie bardziej interesowałoby to, dlaczego te Panie wizjonerki nie ujawnią się. Na pewno na miano wizjonerek (heh ciekawa nazwa nie prawda? Co mają do siebie wizje i nerki?) zasłużyły sobie jakąś inną wizją, która była prawdziwa. Nie mam na czym oprzeć swojej opinii, bo nie wiem kim one są, a może nawet to mężczyźni? Pytam, czemu nie podadzą swego imienia i nazwiska? Nadmiar możliwej sławy?
Co do tego co mówili w telewizji na ten temat. Jeżeli była to próba naciągniecia ludzi na niepotrzebne ubezpieczenia, to niech ta fala faktycznie uderzy, a oni się do końca życia z tych ubezpieczeń nie wypłacą...
  • 0

#10

krzlew.
  • Postów: 72
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O nie! Ja mieszkam w Gdańsku :o



To jeszcze półwysep helski nas osłania :)

Żadnego tsunami nie będzie :)
  • 0

#11

LS-D.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko się układa w jedna całość. News jest po prostu za wcześnie dodany, powinien pojawiać się tutaj 1 kwietnia.
  • 0

#12

goku94.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że nikt nie podważa tego, że może do czegoś takiego dojść. Nie ma zadowalającej ilości dowodów ani z jednej, ani z drugiej strony na to, że tsunami na Bałtyku powstanie lub nie.

Jak to nie ma dowodów? Bałtyk leży w daleko od granic Płyty Euroazjatyckiej, nie ma żadnych szans na jakieś silniejsze trzęsienie ziemi, czy też tsunami. Zresztą to informacje z Onetu, więc prawdopodobieństwo, że są one prawdziwe, wynosi 0%.
  • 0

#13

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

„Anonimowe wizjonerki” z Łodzi zawiadomiły faksem władze Ustki i Kołobrzegu, że w połowie kwietnia 2009 Polsce grozi potężne Tsunami. Wręcz apokalityczne!

http://www.nautilus.org.pl/?i=1734

A teraz ja wam coś ujawnię. W zeszłym miesiącu miałem niesamowicie realny sen :

Siedzę w domu przed kompem. Nagle wyglądam przez okno i widzę TO.
Widzę z najdrobniejszymi szczegółami całą okolicę, również panoramę centrum Warszawy. To samo co zwykle widzę przez okno. A wprost przede mną , kilkadziesiąt kilometrów dalej ogromna ściana wody. Nie jakaś fala, tylko ŚCIANA WODY na wysokość ok. 100 metrów. Widzę jak się zbliża w moją stronę, a wszystko za nią znika. Wszystko aż po horyzont już przestaje istnieć. Widzę tak realistyczny kataklizm, że żadne efekty specjalne w hollywoodzkich filmach by tego nie oddały. Widzę każdy odbłysk światła na tej wodzie z przodu, spienioną wodę i czerń głębin z tyłu. Ludzie uciekają po ulicach, wszędzie krzyk i panika. A w mojej głowie jedna myśl. To jest koniec. Już nie ma ucieczki.

Sen trwał w moim odczuciu jakieś 10-15 sekund.
  • 0

#14

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dawno mnie tu nie bylo, wiec bede musial nadrobic to co stracilem :D

A tak wracajac do tematu, to ten artykul mnie bardzo zaciekawil. Co do "Anonimowych wizjonerek" to ja sie im nie dziwie, bo gdyby sie ujawnily, to pewnie zaczeloby sie "Czy to dla kasy/ czy nie?" a w dodatku wszyscy przechodzacy "wytykaliby ich palcami". W razie nie spelnienia sie widzen nie bedzie kogo "obwiniac", bo nie wiemy kto to jest.
Mysle ze jezeli dojdzie to kataklizmu to pewnie po tym sie ujawnia.

Obejrzalem sobie o Borysku: i rzeczywiscie mowi ze albo w 2012 albo 2009 bedzie katastrofa, ktora bedzie powodz. Mysle ze mowi prawde.

@up
Chcialbym zobaczyc te fale (maturka w tym roku :mrgreen: ). Ale nie to jest najgorsze. Najwazniejsze abysmy byli na to przygotowani i wiedzieli co zrobic zeby przezyc.
  • 0

#15 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

A Ja miałem super realistyczny sen ,że Polska napadła na Rosje :\ I co ? raczej mało prawdopodobne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych