Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ręka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...Powiem szczerze, że jakby mi się to przytrafiło nawet teraz, w wieku dwudziestu kilku lat, to do momentalnie miał bym pół łóżka z*****e, a oka bym nie zmrużył przez tydzień.

Nawet największy twardziel wszystkich twardzieli miałby nasrane w gaciach :) wszystko co obce, przedziwne dla naszego życia powoduje strach, a jeszcze większy strach(taki hiper-mega-gigantyczny), to właśnie świeżo po przebudzeniu.
  • 0

#17

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

OMG. I za coś takiego minus do reputacji? Zauważ, że mój post jest 5 minut po twoim. Gdy zaczynałem pisać swojego posta, twojego jeszcze nie było. Zresztą to nie zmienia postaci rzeczy. Wypowiedziałem się na temat, więc nie wiem o co halo. Wielkie dzięki...
  • 0

#18

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sherwood!

Nie jesteś głupi,tylko nie miałeś odpowiedniej wiedzy w danej dziedzinie. :mrgreen:

Pozdrawiam Cię. Też myślę,że to paraliż senny.
  • 0

#19

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czytałem jedną definicję paraliżu sennego, myślałem, że to objawia się niemocą, poruszania się, jakąś zewnętrzną siłą, która nas dusi, której nie możemy się oprzeć, nigdzie nie doczytałem żeby paraliż senny objawiał się konkretną w tym wypadku "owłosioną ręką"

moja teoria jest taka, że dałeś sobie spokój z "robieniem nas w wała", a siebie usprawiedliwiłeś paraliżem sennym
  • 0

#20

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od szanownego Admina:

Pośród ciemności nocy budzisz się nagle z uczuciem zła, które Cię otacza, nie możesz oddychać a Twoja klatka piersiowa robi się ciężka - ktoś lub coś ją uciska, ktoś próbuje Cię dusić. Ku Twojemu przerażeniu nie możesz się poruszyć ani wydać z siebie żadnego dźwięku. Słyszysz głosy i widzisz dziwne postaci, zagadkowe figury poruszające się w okolicach łóżka... Czy to demony? Duchy? Nie, to po prostu doświadczenie Sennego Paraliżu.

Senny Paraliż (SP) jest medycznym uwarunkowaniem i zwykle określa się go jako zaburzenia snu. Objawy mogą czasem obejmować kompletny lub częściowy paraliż ramion, nóg i górnego tułowia. Senny Paraliż występuje prawie zawsze w momencie zasypiania lub wybudzania ze snu. Do najbardziej niezwykłych objawów SP zaliczyć można halucynacje wizualne i dźwiękowe często powodujące ekstremalne przerażenie i panikę. W przypadkach takich błędnie sądzić można, że zostało się odwiedzonym przez obce istoty lub złe moce.

Badania SP pokazują, że jest on połączony z fazą snu - REM (szybkich ruchów gałek ocznych). Gdy podczas snu śnimy, ciało nie realizuje doświadczeń i działań podejmowanych podczas snu z prostej przyczyny - aby w nocy nie wyrządzić sobie lub komuś krzywdy. Mózg wyłącza mięśnie i rozluźnia je co zasadniczo przypomina stan paraliżu.

SP występuje w momencie kiedy umysł budzi się choć wciąż znajduje się w stanie REM a ciało jest zrelaksowane i rozluźnione. Doświadczenie to powoduje uczucie paraliżu i doświadczenie niemocy do działania czy wydawania z siebie dźwięków. Wciąż znajdujemy się pomiędzy snem a jawą i często obrazy senne odgrywane są przed naszymi oczyma choć te są już otwarte. Normalną reakcją na SP jest uczucie paniki i przerażenia - gdy wokół naszego mózgu jak mgła rozgrywają się senne obrazy, my chcemy się obudzić ale to niemożliwe.

Niedawne badania pokazują, że 25-30% populacji cierpiało kiedykolwiek na jakąś formę Sennego Paraliżu. 95% z pośród tych osób odebrało SP jako doświadczenie przerażające. Można powiedzieć, że SP jest dziedziczne, tzn. jeśli Twoi rodzice doświadczali takich stanów to z pewnością i ty ich doświadczyłeś lub dopiero doświadczysz. Ludzie często czują, że z powodu paraliżu sennego doświadczyli zjawiska paranormalnego - choć wytłumaczenie jest znacznie prostsze.

Autor: Eurycide
www.paranormalne.pl


:)
  • 0

#21

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od szanownego Admina:

Słyszysz głosy i widzisz dziwne postaci, zagadkowe figury poruszające się w okolicach łóżka...

:)


także tutaj ukryła nam się "owłosiona ręka"

sorry shardwood za złą tezę, łącząc fakty był to paraliż senny ^^

swoją drogą, dlaczego 95% ludzi miało przerażający przypadek paraliżu, dlaczego tak ogromna ilość paraliży nas po prostu straszy, wielka szkoda, że paraliż senny nie może się objawić np. widokiem pięknej panny :P
  • 0

#22

Max Powel.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To że sp jest zwykle przerażające jest dowodem na to że ludzie "lubią" się bac bo strach sprawia im przyjemnośc jak wiadomo mózg dąży do duchowej i fizycznej przyjemności a wiec generuje w tym celu straszne obrazy z naszej podświadomości
  • 0

#23

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mimo wszystko "strach" a "przerażenie" to ogromna różnica :)

także mózg na pewno wolałby upoić się widokiem ładnej babki niż zalewać się potem ze strachu, nie uważasz :>?
  • 0

#24

Max Powel.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widokiem fajnej babki to lubi się upajac nasza świadomośc która funkcjonuje za dnia ale podświadomie woli się po prostu bac
  • 0

#25

bialy.
  • Postów: 73
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiemy tego :) skąd możesz wiedzieć czego chce każda ludzka podświadomość, każdy człowiek jest inny, każdy lubi co innego :)
  • 0

#26

ToFikowa.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brr..Też sądzę.. że raczej to był koszmar. Skoro miałeś wtedy 7 lat to pewnie naoglądałeś się bajek.
Kiedy byłam mała bardzo bałam się wampirów zawsze spałam cała przykrya kołdrą, aż po czubek głowy.
Do teraz został mi odruch.. nigdy nie śpię z odsłoniętą szyją xD
Wiem to głupio brzmi ;p tak samo jak to, że właśnie nigdy nie wychylam ani nogi ani ręki z łóżka.
  • 0

#27

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obalam tezę, mnie podczas paraliżu odwiedziła bardzo dokładna sylwetka Meiju Enho -klawiszowca Ensiferum. Piękna kobieta, jednak byłyto tylko doznania wzrokowe i ucisk na klatce. Nie było w tym nic strasznego, niestety, potem ustąpiło.
  • 0

#28

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Troll łóżkowy, owłosiona ręka czy cokolwiek, nie będę spała dzisiaj spokojnie :lol A już na pewno nie z ręką zwisającą poza krawędź łóżka x|
  • 0

#29

Nath.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brawo za odkopanie 3 miesięcznego tematu...

Aexalven, nabijanie postów to nie tutaj. Idź sobie na inne forum. Nawet Ci się dobrego kłamstwa wymyślić nie chciało, bo pojechałeś po najmniejszej linii oporu.
natalia, Ty też chyba sobie licznik nabijasz...

Żeby nie było że kompletnie nie na temat.

Czy ktoś z Was wie, czy można samemu wywołać PS, czy musi to samo z siebie wystąpić?
  • 0

#30

Muhomorniczy.
  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

to mógł być troll łóżkowy- pedofil. Wiadomo po co chciał Cię wciągnąć pod łóżko

Dołączona grafika


:mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych