Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prześladowca


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

#16

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Statystyka... akurat siedzę na kierunku, gdzie statystyka jest jak chleb powszedni. ;) Statystyką trzeba umieć się posługiwać, bo to że widzisz dane nie pokrywa się z informacją jaką uzyskujesz. Wystarczy niewielkie posunięcie by manipulować danymi - sama to ostatnio robiłam. Każdego można bardzo łatwo wprowadzić w błąd i tak zamiast 30% robi się 130%.

Czy to, że śmieję się z tego, że nowa nieznana osoba napisała, że ma 18 lat i chodzi na studia jest czymś złym, obraźliwym?

Odpowiedź wynika z pytania. Nie znasz osoby, a śmiesz ją krytykować. Stereotypowe myślenie - nie chcesz przyjąć do wiadomości, że możliwe jest studiowanie w wieku 18 lat. I nie mówię tu o Polsce - ba, wiele krajów europejskich jak i nieeuropejskich posiada studentów dopiero co kończących 18 rok życia. W moim środowisku - w Gdańsku, spotykam wiele osób, które zostały posłane do szkoły szybciej. Gdyby Kapsiak napisał tego posta w grudniu, moja pozycja byłaby jeszcze silniejsza. Jak wyżej wspomniałam - sama mając 18 lat zaczęłam studia.

Co do Twojego podejścia - może i Tobie się tak wydaje, ale dla mnie była to bardzo obraźliwa odpowiedź. Najlepiej niech sam Kapsiak się za tym opowie. Możesz wyrazić swój pogląd, ale w sposób kulturalny.

@up convers, dokładnie. Sama miałam urodziny w grudniu.

@down ponieważ średnia jest wrażliwa na wartości skrajne. ;)
  • 0

#17 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Najprostszym przykładem takiego użycia statystyki może być przykład średniej. Mamy zakonnicę i kurtyzanę. Kurtyzana uprawia seks 360 dni w roku, zakonnica 0. Średnio wychodzi 180 dni w roku każda :]

Koniec offtopa z mojej strony - pragnę jedynie zauważyć, że neico za bardzo odbiegliśmy od tematu :)
  • 0

#18

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stres + wmawianie sobie, że to na pewno nie wyobraźnia tylko duchy itp.
Wiesz jak się tego pozbyć? Jest taki sposób prosty.
Jak słyszysz czyiś oddech czy kroki po prostu zlokalizuj skąd dochodzą dźwięki i popatrz w tamtą stronę.
Miną wszystkie Twoje strachy na lachy.

Ja w ten sposób w wieku jakiś 10 lat pozbyłem się strachu przed ciemnością.
Poszedłem do piwnicy po ciemku i nic mnie nie zjadło. Uświadomiłem sobie, że w ciemnościach nic się nie czai.
  • 0



#19

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kapsiak pewnie już nie odpowie, bo wie, że wpadł. Ja nie mówię, że nie można studiować w wieku 18 lat, gdzie to powiedziałem? Jasne, że można, lecz rzadko to się zdarza, a ten przypadek wskazuje na to, że to bajka wyssana z palca.

Mało mnie obchodzą statystyki, widzę jak jest i osób wcześniej posłanych do szkoły jest bardzo mało w stosunku do tych posłanych później, no ale nam akurat pojawił się człowiek którego prześladuje oddech duchów, napisał to jako pierwszy post i jeszcze powiedział, że studiuje medycynę w wieku 18 lat. Gdzie tu autentyczność? Wszystko razem wskazuje na to, że ten człowiek ściemnia. Gdyby Kapsiak miał już to napisane ze 100 postów i i wiedzielibyśmy o nim coś więcej to na pewno inaczej podszedłbym do sprawy, a w tym wypadku po prostu nie wierzę i nikt mi tego przekonania nie zmieni.

Ja nie mam zamiaru dalej zaśmiecać tego wątku, jeśli chcesz się dalej sprzeczać to na pw.
  • 0

#20

Kapsiak.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie co ja myślałem że tu można pogadać właśnie bezstresowo ale jeżeli nie to poprostu opuszczam to forum jak ja czytalem historie innych to widzialem duzo podobnych zdazen i nie bylo tam zadnego ze ktos klamie znajde odpowiedz na innym forum
  • 0

#21

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teraz pewnie zjedziecie mnie, że usera wam wygoniłem. Weźcie tylko pod uwagę to, że tak robią przeważnie ci którzy bajki wymyślają, a potem chcą zrzucić winę na tego kto mu bajki wypomniał. Ilu to takich było na moim forum....

No ale teraz to wy mnie będziecie oceniać, nie ja. Jeśli się wam moje zachowanie nie podoba, może mi ktoś wlepić warna i mogę sobie stąd iść. No problem...
  • 0

#22

Kapsiak.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam sie z Aitilire jeżeli się pomyliłem w nicku to przepraszam nawet gdybym kłamał choć tego nie robie należy mi sie szacunek jako zwykłemu człowiekowi powiedz mi Ban czy jak ty byś się znalazł w mojej sytuacji to byłbyś spokojny?? Ja jestem szczerym człowiekiem i staram się być sympatyczny ale nie pozwolę mówić o sobie że jestem kłamcą.
  • 0

#23

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak byłbym, a uwierz, że zdarzało mi się być w takiej sytuacji. Dla mnie forum, to forum. Nie rzeczywistość. Po swoich wypowiedziach łatwo człowieka zmylić, więc ewentualnymi pomyłkami co do mojej osobowości się nie zrażam.

Skoro mówisz, że to wszystko co napisałeś to prawda, to może wyjaśnij to wszystko i sprostuj moje zarzuty....
  • 0

#24

Kapsiak.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyjaśniam zawszę i wszędzie czuję czyjąś obecność kiedy śpię czuję że nie jestem sam odczuwam także czyjś oddech na karku i przeszywa mnie zimno chociaż jest ciepło jak patrze w lustro za mną stoi jakaś postać

To są odczucia wiem że to nie człowiek bo w lustrze kiedy się odwrócę nic nie ma mam także senne koszmary z tą postacią w lustrze
  • 0

#25

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To zrób jej fotkę i ją tu pokaż.

A jak jest z tymi studiami?
  • 0

#26

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz co, ja kiedyś oglądałem na discovery program z opowieściami o nawiedzonych domach. Później wkręciłem sobie że mam w pokoju poltergeista, np. objawiało się to tym że, wracam ze szkoły a tu szafka były otwarta, książki nie na miejscu i temu podobne rzeczy. W końcu jednak zacząłem myśleć racjonalnie i poltergeist zniknął.
Mówisz, że stoi za tobą postać jak patrzysz w lustro, długo stoi czy tylko tyle że zdążysz ją zauważyć?
  • 0



#27

Kapsiak.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

próbowałem na moim telefonie ale ona znikała a ze studiami jest normalnie chcę pracować jako chirurg

ta postać stoi tyle co ja
  • 0

#28

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i co? Nie boisz się jej? Gratuluję odwagi, ja gdybym coś takiego na prawdę zobaczył zrobiłbym chyba w gacie. Pierwsze co bym zrobił po tym zdarzeniu to wybrał się do lekarza.

A ze studiami chodziło mi o to, czy rodzice wysłali cię szybciej do szkoły, czy wiek ci się pomylił. No po prostu jak to się stało, że w wieku 18 lat jesteś na studiach?
  • 0

#29

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bym skoczył po egzorcystę, albo sprawdził, czy mam schizofrenię. A ta postać, to pewnie w takim czarnym kapturze? :)
  • 0



#30

Kapsiak.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak powiedziałeś rodzice chcą abym szybciej zaczął pracować a ta postać mnie przeraża słuchaj przeczytam jeszcze to co odpowiesz i położe się bo oczy mnie od komputera bolą chociaż boję się koszmaru który zapewne mnie spotka

Oj Romczyn Romczyn nie ma czarnego kaptura jest poprostu zwykłym człowiekiem z jakimiś szramami
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych