Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jezus wśród chmur?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#31

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anologowe zdjecia zawsze sa dobtymi dowodami.
Cyfrowy mozna latwo podrobic.
Nie wierze w boga i jezusa...ale cos niewatpliwie jest na tym zdjeciu.
A w jakich okolicznosciach zostalo ono wykonane ?
  • 0

#32

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Patrzcie na to:
http://www.bibleprob.../1916-Ghost.jpg
W tamtych czasach panowała chyba jakaś moda na tego typu zdjęcia.
  • 0

#33

DeadAcc.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gimp... Photoshop... Ludzie, opanujcie się, wiadomo, że można wykonać takie rzeczy dzięki tym programom... Tylko wiecie, jest jedno małe ALE... To zdjęcie jest za stare, więc wszelaka obróbka cyfrowa odpada... Jedynie to możliwe sposoby na ten czas (nie wiem, ręczna obróbka? Jakiś model z mgłą? Coś w stym stylu...) Więc proszę, dosyć już o PS i Gimpie...
  • 0

#34

Eye.
  • Postów: 47
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Haha... Powiem, krótko WY każdą teorię obalicie...a to PS, a to Gimp...
No sorry, ale pomyślcie, gdybyście byli świadkami np. tego zjawiska, które jest w temacie omawiane, to też byście chcieli zabłysnąć na forum i co? Może te 10% ludzi uwierzy, ale ta większość czyli 90% ludzi, obalą tak samo jak to wy robicie...

Moje zdanie, jeszcze nigdy nie widziałem, żeby chociaż połowa ludzi wierzyła w jakąś opowiastkę, która wcale, nie musi być fałszem, czy fotografią która, wcale nie musi być FAKE...


Sorry, za cały OT... :)
  • 0

#35

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja ci powiem, że nie mogę uwierzyć w zdjęcie, którego historia jest tak zatuszowana. Ani wzmianki czy przebadano kliszę i gdzie, ani nigdzie nie można natknąć się na szerszą wypowiedź autora. Specjalnie podano tak mało faktów, żeby nikt nie udowodnił fałszerstwa. Powiem więcej: gdyby przebadano kliszę, byłoby o tym o wiele głośniej, jeżeli oczywiście wynik wskazałby na to, że to nie fake. Jeżeli autorowi zależy na udowodnieniu cudu, czemóż nie poddał zdjęcia analizie fachowców???
  • 0

#36

ShadowX.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale fotomontaż szkoda słow ;p
  • 0

#37

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ale fotomontaż szkoda słow ;p


LoL?! Zdjęcie jest za stare na Fotomontaż T.T

To musi być jakieś objawienie się... Bóg, ciągle nas obserwuje, choć o tym niewiemy :cafe:

Nie piszcie postów, takich jak kolega.. A jeżeli macie tak robić, to wogóle nie piszcie.. Przyjrzyj się! A nie uważasz że to Fotomontaż..

Mowię, oczywiście o pierwszym zdjęciu, które przypomina Jezusa ;)

Nie powiem, że to mgła, albo złudzenie optyczne lub fotomontaż, bo bym skłamał..

Pozdrawiam!
  • 0



#38

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Yoh92, zdjęcie jest może i za stare na fotomontaż cyfrowy, ale napewno nie na zwyczajne zrobienie dwóch zdjęć na jednej kliszy. Prosiłbym więc, abyś nie zakazywał innym przedstawiania swoich poglądów, narzucając przy tym własne.
  • 0

#39

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja powiem tylko, że kiedyś widziałem chmury złożone w dwóch ludzi uprawiających seks, i to było bardzo wyraźne. Więc nie dziwota że mogły się w takie Jezusy złożyć.
  • 0

#40

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cokolwiek przedstawia to zdjęcie - nie jest to napewno fotomontaż, a przynajmniej nie w dosłownym znaczeniu tego słowa. Podobne zdjęcia robili członkowie wysokogórskich wypraw. Zjawisko to nosi nazwę "widma Brockenu" i powstaje w momencie, kiedy postać obserwatora rzuca cień na "ekran" utworzony z chmur przed nim. Cień jest nienaturalnie powiększony, a im gęstsze chmury, tym bardziej jest on wyraźny. Pod podanym linkiem jest trochę informacji na ten temat: http://www.ceper.com...o/zjawiska.html
  • 0



#41

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eurycide w pierwszym poście napisał że zdjęcie zrobiono klasycznym aparatem, a Eltom dopisał jaką metodą. A mimo to część osób pisze o programach graficznych.

Historia zrobienia zdjęcia - typowa, "przyjaciel kolegi kolegi pokazał koledze itd".

Zastanawiający jest fakt po co Jezus miał by się pokazywać komuś w chmurach podczas podróży samolotem? Nowoczesny sposób na objawienie? Coś mi się to kojarzy z próbą odwołania się autora zdjęcia do kultury i nie tak do końca pierwotnych przekonań ludzkości że "niebo" jest w chmurach.
  • 0

#42

ShadowX.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tak ... skad wiesz ze to zdjecie jest stare?
nawet jesli jest stare to moglo byc zwykle zdjecie chmur pzniej jak weszly komputery itp. to sobie zrobili fotomontaz ;/
pic na wode fotomoto ;p
własnie nie zakazuj innym poglądów... w takim rzie to ja ci zakazuje nie wmawiac ludziom ze to prawda buhhaha
  • 0

#43

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moj stary sie zna na grafice i mowi ze to fake.
  • 0

#44

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

moj stary sie zna na grafice i mowi ze to fake.

Zawsze uważałem historię objawień za bzdurę. Jak to tak może być, że np. Maryja ukazuje się jakimś małolatom w Fatimie, a innym, głęboko wierzącym nie? Przecież te dzieciaki dostały by dowód, a łatwo wierzyć w coś, co widziało się na własne oczy. Więc skoro wierzą to pójdą do nieba. A ci, którym łaskawie się NIE objawiła, nie uwierzą i mogą liczyć co najwyżej na czyściec. Cała ta religia to bzdura. Niby Bóg super, wszechmogący i genialny - skoro tak, czemu wybiera sobie samych naiwniaków? Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem, ale jak inaczej nazwać ludzi, którzy wierzą w coś, tylko dla tego, że przeczytali o tym w propagandowym dokumencie zwanym biblią? I jednocześnie nie zgadzają się z np. wyznawcami Islamu? "Moja wiara jest najmojsza" hhehe "Policyjne państwo, państwo wyznaniowe" ;)
W razie wątpliwości - to na temat. Nie wierzę, że GENIALNY bóg mógłby ukazać się jednemu człowiekowi i dawać się sfotografować. Ogólnie nie wierzę, że istota genialna mogłaby byc odpowiedzialna za ten cały chaos i bajzel zwany światem.
  • 0

#45

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta Jezus.. komus sie cos wyleje i sie ulozy w ksztalt postaci = Jezus, ktos w chmurach cos zobaczy = Jezus, drzewo wyroslo na ksztalt krzyza = co? JEZUS!...

ludzie wyluzujcie, moze to faktycznie Elvis w szlafroku lub medytujacy Dalajlama, ale nie... to akurat Jezus, któremu zachcialo sie pokazac koledze przyjaciela kolegi kilka tys. metrow nad ziemia w cirrusie ... .. .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych