Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teoria ewolucji Darwina


  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#106

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakby nie miały narządów rozrodczych to gałązka ewolucyjna uschłaby w czasie jednego pokolenia..
  • 0

#107

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłem owe stwierdzenie ... oto ono :

"... Dowiedzieliśmy się, że człowiek nie pochodzi od małpy (samice małp człekokształtnych, goryli, orangutanów i szympansów, nie posiadają łechtaczki, podobnie jak ich poprzedniczki, dlatego nie miałyby jej również kobiety...) ..."

Cytat z książki "Ręce precz od tej książki" J.V.H.
  • 0



#108

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Książki nie znam, przyznam też, że nie wiem jak to jest u małp.
Jednakoż, nie jest to dowodem, u wielu (nie wiem czy u wszystkich, czy większości) ssaków samice łechtaczki posiadają.

Zresztą, samica posiadająca łechtaczkę w wyścigu ewolucyjnym na pewno wygrałaby z taką co je nie posiada, gdyż stymulacja seksualna zwiększała częstotliwość stosunków z samcami. I po iluś pokoleniach te pierwsze by się rozwiajały, a te drugie mogłyby wyginąć...
  • 0

#109

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem głosów o niezwykłości homo sapiens. Neandertalczyk był równie rozwiniętym hominidem. Tworzył wspaniałe narzędzia kamienne, żył w społeczności, używał artykułowanej mowy, wierzył w życie pozagrobowe. Kiedy pierwotni kromaniończycy spotkali się z neandertalczykami na pewno się wiele nie różnili. Oczywiście występowały pewne różnice np. sposoby zdobywania pożywienia czy też może struktura obozowisk. Homo sapiens spotkali się z neandertalczykami na terenach Bliskiego Wschodu, jednak nasi przodkowie przybyli tam znacznie wcześniej z Afryki-zaklimatyzowali się, dostosowali do warunków. Neandertalczycy pojawili się na tym terenie później, szacuje się że około 80 tys. lat temu w momencie kiedy klimat w Europie uległ pogorszeniu. Na początku nie było między nami większych różnic, jednak później pojawiły się dysproporcje... doprowadziło to oczywiście do wyginięcia neandertalczyków i zajęcie ich miejsca przez homo sapien sapiens.
Wydaje mi się że model "pożegnanie z Afryką" jest bardziej logiczny:)
  • 0

#110 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

a co przeczy na 100% pochodzeniu człowieka od małp?


Odkrycie na temat genow....bardzo istotne. :) proponuje poraz kolejny sie z tym zapoznac bo jest to najwieksze chyba odkrycie ostatnich czasow w genetyce.

poraz kolejny tez przypominam ze naukowcy ktorzy dokonali odkrycia stwierdzili ze na 100% czlowiek nie mogl dostac "PIERWIASTKA" poprzez ewolucje...Poprostu nam go podarowano.

ten pierwiastek mielismy juz od czasow kiedy neandertalczycy zyli obok ludzi....

stwierdzili rowniez ze jezeli ewolucja tego dokonala to moglaby tego dokonac przez miliony lat..i nie mowie tu o kilku....jak wiadomo wtedy czlowiek nie istnial...
  • 0

#111

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a ja proponuję też poczytać co napisałem na temat "przełomowych odkryć". Każesz wszystkim czytać, a sam tego nie robisz.

Ale spokojnie, bez nerwów, bo to do niczego nie prowadzi. Jeżeli chcesz, mogę jeszcze raz napisać o co mi chodziło.
  • 0



#112

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tymi genami jest nie do końca tak...mowa pewnie o słynnych 233 genach bakterii znalezionych w ludzkim genomie. Ich pochodzenie tłumaczy się: "znalazły się tam wskutek tzw. poziomego transferu genów przekazywania DNA między w ogóle niespokrewnionymi gatunkami". Jednak... te geny posiada nie tylko człowiek.
Nie znaleziono tych genów u drożdży, nicieni i muszki owocowej. Są one obecne w genach KRĘGOWCÓW. Nie są one wcale zarezerwowane tylko dla ludzi:) Teoria o tym, że zaaplikowali nam je kosmici właśnie upadła:)

http://archiwum.wiz....01/01042400.asp
  • 0

#113

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teoria o tym, że zaaplikowali nam je kosmici właśnie upadła:)

Jak i wiele innych teorii, wystarczy tylko zabrać się za ich przeanalizowanie.

Więc panie muhad, jak widać te kosmiczne 'boskie' geny posiada nie tylko człowiek, ale i ogólnie kręgowce... :P

Szczegółowe analizy porównawcze wykazały, że tajemnicze geny, oprócz bakterii, są obecne tylko w genomach kręgowców.


  • 0



#114

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak sobie czytam i czytam te wasze spory i dochodze do wniosku, że ludzi, tacy jak Ty, Aquila, swoimi wypowiedziami mogą dorowadzić młodszych użytwników do depresji. No bo postaw się w sytuacji takigo, dajmy na to 13-latka, który jest święcie przekonany o tym, czy o tamtym. A tu nagle wchodzi "jakiś koleś" i jednym kopniakiem burzy jego (tego 13-latka) misternie klejony światopogląd. I co ma taki człowiek zrobić? Załamie się. Być może grzoej.

Ale tak czy inaczej rozumiem Twoe postępowanie, bo bronisz swoich racji w sposób logiczny z Twojego punktu widzenia (zresztą z mojego też, choć w pewnych kwestiach pozostane przy swoim) Toteż chciałbym tylko prosić o troche delikatniejsze słowa, bo, na tym forum są lufdzie, którym możesz sporo namieszać burząc coś do czego z trudem dochodzili. I wiem oczywiście że to działa w obie strony, więc ja przynajmniej ze swoje strony nikomu nie narzucam tego czy tamtego...


A żeby juz nie robić całkowitego offtopu, to dodam, że dla mnie człowiek nie jest tylko i wyłącznie efektem 'darwinowskiej' ewolucji. Jest istotą, której istnienie nie jest bezcelowe. Toteż w tej właśnie kwestii pozostane przy swoim poglądzie, że człowiek nie koniecznie sam drogą ewolucji doszedł do obecnego stanu.
  • 0



#115

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wiesz, nie mam zamiaru nikogo doprowadzać do załamania, no i poza tym nie wierzę że ktokolwiek mógłby się załamać czytając naukowe artykuły. Po prostu uważam, że jeżeli ktoś sam dochodzi do tego, że 2+2=5 to powinienem wskazać, że tak nie jest. Jeżeli ktoś dalej zechce wierzyć w swojęwersję, to niech wierzy, ale niech przynajmniej zna wersję najbliższą prawdy.

Poza tym muhad, ze swoimi 23 latami nie jest trzynastolatkiem, tylko dorosłym facetem który powinien umieć odróżniać prawdę od fałszu bez żadnych niezdrowych emocji.

Jak widać, w genach nie ma niczego, co byłoby u nas, ludzi, czymkolwiek dowodzącycm jakiejkolwiek ingerencji. Człowiek może mieć pozory swojej wyższości i nierzadko 'boskości', z racji tego ze jest bardziej inteligentny, stworzył cywilizację itp. Ale naprawdę, to wynik jedynie ewolucji, przetrwania najsilniejszych i najmądrzejszych osobników, selekcja naturalna która faworyzowała najlepszych i która trwała miliony lat, i tego, że mieliśmy idealne predyspozycje do rozwoju swojego mózgu.

Oczywiście że można uważać, iż pochodzimy od Boga. Skoro ktoś uważa, że człowiek naprawdę ma 'boski' pierwiastek, któego nie mogła mu dać sama natura to wszystko jest jak najbardziej w porządku. Tylko że to samo jest w każdej religii, która dodatkowo niesie ze sobą ogromny ładunek pozytywnych nakazów moralnych. Natomiast wiara w ingerencję kosmitów wyklucza religię i nie daje żadnych pozytywnych skuktów, jedynie nieprawdziwą satysfakcję wynikającą z poznania rzekomej "prawdy".

A więc: wiara że to bóg (Bóg chrześcijan, Allah itp) dał czowiekowi życie i to 'coświęcej' jest jak najbardziej w porządku, lecz wiara w to, że jesteśmy wynikiem zabawy kosmitów owszem, brzmi sensacyjnie i chwytliwie, ale nie daje nic sensownego...
  • 0



#116 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, zdystansuj sie, przeczytaj jeszcze raz to moze zrozumiesz w czym rzecz...

zamiast bla bla bla to moze spojz na kwestie malp ktore tych genow nie maja ktore wedlug twojej wiedzy sa naszymi krewniakami....kminisz ?


P.S i jeszcze jedno...ewolcja byla, owszem...do czasu gdy doszlo do ingerencji i czlowiek przeskoczyl miliony lat w ewolucji....

moze jak przemyslisz to co napisalem to moze sam dojdziesz do wniosku ze tzw. luka w darwinizmie jest prawdziwa i moze ta ingerencja jest ta luka na ktora darwinisci sie nie godza.

kto sie tu unosi emocjonalnie to sie unosi. bez takich insynuacji.
  • 0

#117

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale jak sam możesz przeczytać, te tajemnicze geny mają też inne kręgowce... a nie wyłącznie ludzie jak twierdziłeś do tej pory.
Więc jak to w końcu jest, wycofujesz tamte słowa?
  • 0



#118 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, przestan lapac mnie za slowka.Jak bys byl rozsadny i nie podchodzil do rozmowy,dyskusji ze mna z uprzedzeniem i z brakiem sympatii to moze zrozumialbys co mam na mysli. Podejzewam ze wiesz ale z gory wolisz wysmiac, podwazyc bo tak Ci sie podoba.
Moje slowa do ktorych wlasnie sie przyczepiles mialy dla mnie znaczenie o ktorym nie musze Ci mowic.Teraz przynajmniej wiem ze (byc moze przejzales temat- pokreslam; byc moze). Moze jednak nie? kolega Ci dostarczyl pozywki i to wystarcza?

a co z Malpami? co z lukami teorii Darwina ktory sam nie wierzyl ze te luki beda uzupelnione?
http://www.paleontol...ccd7f7b0203bc22
  • 0

#119

Coralus.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Czytam te teksty i czytam ... I mam pytanie do Muhada. Co powiesz na ten temat:

Istnieje w ciele ludzkim organ szczątkowy - kość ogonowa (kość guziczna) znajdująca się się w dolnej części kręgosłupa, poniżej kości krzyżowej . Składa się na ogół z 3 do 4 kostek połączonych chrząstozrostem. Jest to relikt pozostały w wyniku ewolucji człowieka. Niegdyś ten organ, w pierwotnej postaci ogona, spełniał swą pożyteczną rolę. Obecnie jest dość często powodem bolesnych dolegliwości w przypadku urazów i powikłań zwyrodnieniowych. Krótko: organ obecnie zbędny i sprawiajacy kłopoty.

Czy to nie jest pozostalosc po procesie ewolucji?
  • 0

#120

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czy według teorii stworzenia przez annunaki, najpierw istnieliśmy jako jakiegoś rodzaju zwierzęta, do których łańcuchów DNA dodali niektóre swoje ???.

Widocznie kiedyś posiadaliśmy ogony, ale z powodu ingerencji w nasze DNA straciliśmy je, z takiego powodu, że nie były nam potrzebne np. do utrzymania równowagi.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych