Skocz do zawartości


Zdjęcie

Forum jest martwe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Smierc forum (249 użytkowników oddało głos)

Czy forum jest martwe?

  1. Tak (100 głosów [40.16%])

    Procent z głosów: 40.16%

  2. Nie (149 głosów [59.84%])

    Procent z głosów: 59.84%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mechanik dla Ciebie każda krytyka jest raniącą wypowiedzią weź ty się kuknij....
  • 0

#17

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mechanik dla Ciebie każda krytyka jest raniącą wypowiedzią weź ty się kuknij....


Ale jakze wartosciowa za ktora dziekoje. Pozwala to nieustannie sie rozwijac.
  • 0

#18

7_of_9.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z jednej strony rozumiem Twoją troskę o ożywienie forum. Z drugiej strony musisz zrozumieć, że ludziom nie chce się czytać steków bzdur, jakie tu są wypisywane. Wartościowe posty giną pod pokładami nonsensów. To naprawdę potrafi odstręczyć. Jednym z najdurniejszych wątków na forum jest wątek o "pustej Ziemi". Wystarczy zajrzeć do biblioteki żeby miec pewność, że to idiotyzmy. Ale tu nikomu nie zależy na demaskowaniu takich chorych teorii. Tu kanonem jest przyklaskiwanie różnym niedorzecznym historiom.
Dlatego wiele osób nie chce po prostu wchodzić w polemikę, bo to forum nie jest od obiektywnego docierania do prawdy, tylko od kreowania takiej prawdy, jaką większość chciałaby widzieć. Nie ma sensu kopać się z koniem.
Czy sądzisz, że jakiemuś specowi od geologii ktoś by tu uwierzył, że Ziemia nie jest pusta w środku?
  • 0

#19

Tiger.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wujku Mechaniku, ja ujmę to prosto, zarejestrowałem się na forum dużo później niz wogóle zaczołem je czytać. Postów mam mało bo wychodze z założenia, że lepiej nie pisać nic, niż pisać glupoty jeśli nie ma się nic ciekawego do powiedzenia. Forum traktuję bardziej jako zbiór ciekawych artykułów do poczytania niż miejsce opowiadania jakiś wyssanych z palca teorii i komentowania tego. Sam przyznasz, że nie wiele jest ciekawego w tematach typu: Orby, duchy na zdjęciu, obserwacje UFO, dziwne głosy, postacie itp... A niestety od dłużzego czasu pojawiają się w większości tylko takie tematy, no ale na to już niestety nic nie można poradzić :)
  • 0



#20

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie ciekawe tematy po prostu już się wyczerpały. Nie ma o czym dyskutować, bo wszystko już zostało powiedziane. Poza tym zdarzają coraz to nowe tematy które tylko zaśmiecają forum i którymi tylko nieliczne osoby się interesują.

Przez pewien okres często bywałem na forum, ale z czasem kiedy zaczęło brakować tematów, ograniczyłem wizyty. Myślę, że admini powinni się tym zainteresować i jak najszybciej zareagować. Pozwólcie, że posłużę się przykładem forum Top gear(znawcy wiedzą o co chodzi ;) ) .
Było ono bardzo często odwiedzane, tematy powstawały jak grzyby po deszczu, ale z czasem admini się skłócili, zaczęli pozwalać na coraz więcej, powstała anarchia i pisano o wszystkim tylko nie o programie, a to odstrasza i to skutecznie userów. Doszło to tego, że sprzedawano funkcję modów za chyba 15 zł, wkrótce upadło, jak się ma teraz? Nie wiem, nie wchodzę.

P.S. Co do autora tematu nabijanie postów, choć kuszące nie jest zbyt dobre i nie prowadzi do zyskania wyższej pozycji na forum. Wypowiadaj się mądrze ( trudna sztuka) a zyskasz respekt.
  • 0

#21

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

chmmmmmmm, forum nie jest martwe, ale i tak można powiedzieć, że kiedyś było o WIELE lepiej.
kiedyś były tematy o tematyce paranormalnej, a teraz? nic. Powstają tematy, które nie mają prawie nic wspólnego
z zjawiskami paranormalnymi. Dzieci Neo wstawiają fotki na forum, bo myślą, że są tam jakieś duchy albo UFO, a kiedyś były świetne artykuły i tematy... obserwacje, niewyjaśnione zjawiska... aż przyjemnie się komentowało :D

no ale wszystko co dobre kiedyś się kończy :/
  • 0



#22

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyjście - Zaostrzyć regulamin, Wprowadzić: czasową aktywacje kont (np. aktywacja konta 7dni po zarejestrowaniu), dzienny limit pisania postów, minimalną długość postów, liste zakazanych tematów, weryfikacje nowych tematów - nowych użytkowników przez moderatorów, surowsze kary dla osób łamiących regulamin szczególnie punkty odnośnie postowania i zachowania, rożne rodzaje ostrzeżeń - i różne czasy trwania, 3 ostrzeżenia w okresie 30dni - ban pernamentny

Powinno poskutkować
  • 0

#23

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bzdura. Skutki byłyby takie, że nowych userów by nie było, a i pewnie niektórzy starzy by odeszli. Jak ja widzę coś takiego na stronach to odrazu sobie idę i nigdy więcej na nią nie wracam. Tak samo robi wielu, wielu innych. Chyba, że zależy wam na tym by nikt inny tu nie doszedł, tylko, że w takim wypadku wystarczy zamknąć forum.

Jedyne wyjście to zrobić porządek z dziećmi neo. Takim powinno się dawać bana na wstępie? No bo jaki z nich pożytek? Nic wartościowego od siebie nie dają.

Jeśli doskwiera wam brak ciekawych tematów to zacznijcie trzymać jakiś poziom na tym forum, wtedy coś się może zmienić. Wszyscy powinni się o to postarać. Wprowadzanie coraz to bardziej rygorystycznych zasad nic nie da.
  • 0

#24

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powinno poskutkować

Tak, tym ,że forum zupełnie umrze.
  • 0



#25

Tiger.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vcore masz zupełna rację, tez byłbym za tym żeby każdy nowy temat najpierw musiał być zaakceptowany przez moda.... Tylko, że wtedy niestety pewnie okaże się, że 90% nowych tematów odpada i forum zmieni się w zwykła stronę z artykułami a szkoda niektórych uzytkowników którzy jednak wnoszą ciekawe teorie i maja coś do powiedzenia :) A najłatwiej by było jeżeli jets mozliwość wprowadzić coś takiego, że nowy temat może założyć tylko któs kto ma już pewną liczbę postów.
  • 0



#26

Wujek Mechanik.
  • Postów: 92
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jasne wprowadzcie jeszcze kartki na posty, godzine policyjna, kare smierci. Moze zeby zalozyc nowy temat to wymagane by bylo pisanie podania do administratora? Moze jeszcze zestaw predefiniowanych awatarow? Poza tym wg tej waszej fantastycznej teorii to mam narzniete 12000 debilnych postow no i juz jestem mega kozak i moge zakladac tematy? LUDZIE wylejcie sobie kubel zimnej smietany na glowe bo te pomysly sa czysto komunistyczne!!
  • 0

#27

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ban A ja taki patent uważam za bardzo dobry, niegdyś na forum dvhk było coś takiego, i dzięki temu byli tam sami poważni ludzie, żadnej dzieciarni - a teraz po zdjęciu tego ograniczenia robi sie ponownie burdel

Tu chodzi głownie o ugaszenie zapału na pisanie bzdurnych, testowych czy nabijających postów, a jeśli komuś naprawde zależy na tym aby wypowiadać sie konstruktywnie to i te 7dni poczeka, ja w każdym razie jestem za ograniczeniem nowych użytkowników, w jakikolwiek sposób - choćby zakaz tworzenia tematów przez jakiś czas

Wujek Mechanik Nie rozumiesz samej ideii, chodzi tu o weryfikowanie poziomu jaki prezentuje dana osoba, a nie prowokowanie do pisania dziesiątek bzdurnych postów
  • 0

#28

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mechanizm jest bardzo prosty i nie ma się co doszukiwać żadnych "umierań".
W jakimś momencie po zaistnieniu masowego środka łączności i wymiany informacji
jakim jest internet, nastąpił wybuch wręcz miejsc wymiany poglądów, m.in. forów.
Ale w jakimś momencie musiało nastapić wyciszenie, bo ile razy można powtarzac to samo.
Na początku wszystko "hulało" ponieważ mnóstwo osób miało coś do przekazania.
Przekazali, podyskutowali sprawy, które rozwijały się całymi latami. Ale przegadać je można
w stosunkowo krótszym czasie. I tak się stało.
A ile można się powtarzać? Tym bardziej, że praktycznie na każdym forum, które na początku
było opanowane przez prawdziwych pasjonatów, wizjonerów, posiadaczy WIEDZY,
z czasem zaczynają się pojawiać osoby ...hmmm... dość przypadkowe, albo takie,
które chcą zaistnieć za wszelką cenę. I usiłują to robić z biegu, bez przygotowania.
Pojawiają się fantasmagoryczne wręcz teorie, kompletnie nieprzemyślane.
Informacje cenne zaczynają ginąć w bełkocie, ale one wciąż są.
Pojawiają się rzadziej, bo przecież i bierzące tematy godne głębszej uwagi
pojawiają się rzadko. Na poczatku to był wylew informacji zbieranej LATAMI.
A ona musiała się kiedyś wyczerpać.

Teraz jest ważne coś innego - to, żeby to co zostało zebrane, nie zostało roztrwonione,
rozwodnione przez zalew szumowiny, pustosłowia i bajek.

Nikt nie powiedział, że nowinki, te naprawdę godne uwagi, muszą się pojawiać codziennie.
One się mogą pojawiać naprawdę rzadko. Ale czas pomiędzy można poświęcić
na rzeczową dyskusję, dogłębną analizę itd.

Chyba należałoby bardziej krytycznie odsiewać cały szereg "doniesień" o obserwacjach UFO,
o atomowych maszynach do drążenia tuneli czy bezsensownego doszukiwania się sensacji
w zdjęciach z google earth itd. itp.

Forum nie jest martwe. Zapanowała pewna stagnacja, spowolnienie, które nie ma nic wspólnego
z obumieraniem.

A że na część tematów, ci którzy poruszali tu naprawdę wartościowe tematy się w ogóle
nie wypowiadają, to ja się nie dziwię. Sam czytając cały szereg wypowiedzi
nie wiem czy śmiać się, czy płakać nad ignorancją, niedouczeniem, brakiem podstawowej
wiedzy, kompletnym laicyzmem.

Kolejną sprawą jest - nie ma co ukrywać - brak podstawowej kultury wielu dyskutantów.
Agresja, złośliwości, czasem wulgarność, przy jednoczesnym bezsensie wypowiedzi,
nierzadko połączona z nieznajomością podstaw języka ojczystego powodują,
że ci najwartościowsi po prostu milczą... i kiwają z politowaniem głowami.
Do czasu, aż pojawi się coś, na temat czego będzie warto podyskutować i powymieniać poglądy.

:)
  • 0

#29

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

LUDZIE wylejcie sobie kubel zimnej smietany na glowe bo te pomysly sa czysto komunistyczne!!

Precz z komuną!!! CCCP!!!


Skwituję to krótko bo już wszystko zostało powiedziane:
Nie pisz tu więcej bo pogrążasz i ośmieszasz się...
  • 0

#30

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

vcore: Pewnie dla tego, że niegdyś przerabianiem ferdków zajmowali się tylko poważni ludzie. Tematyka DVB ze zjawiskami paranormalnymi ma niewiele wspólnego. To drugie jest bardziej powszechne. Zresztą ciężko było o porządną alternatywę dla tego forum. Co tam jeszcze było? Plff.org i to chyba wszystko.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych