Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapłodnienie in vitro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

No to może od razu zabijajmy chociażby niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, a myślałem, że nazizm odszedł w niepamięć.


Ty myślisz, a ja wiem, że nawet nie próbujesz zachowywać pozorów w wyrywaniu zdań z kontekstu rozmowy? Na twoje szczęście nie chce mi się dzisiaj ciebie męczyć.

Zależy od inicjatywy, jeżeli ktoś chce coś komuś odgórnie narzucić to gdzie tu demokracja? Ludzie tak bardzo ją "szanujący" chcą wykorzystywać jej instrumenty do swoich niecnych celów. Inne inicjatywy często są zagrożeniem demokracji, wystarczy prześledzić historię Szóstej Poprawki w Stanach.


To jeżeli ktoś chce nam narzucić, że MUSIMY wychowywać dzieci w ateiźmie, a jeśli ktoś będzie chciał wybrać religię to niech wybierze ją jako dorosły, a rodzic nie ma prawa wpajać mu religii(twoje słowa don coralgolu) to to już jest ok? Coś strasznie wybiórczy jesteś w tej wolności.

#62

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No to może od razu zabijajmy chociażby niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, a myślałem, że nazizm odszedł w niepamięć.

Ach, retoryka, retoryka... Co ponadto?

Zależy od inicjatywy, jeżeli ktoś chce coś komuś odgórnie narzucić to gdzie tu demokracja? Ludzie tak bardzo ją "szanujący" chcą wykorzystywać jej instrumenty do swoich niecnych celów. Inne inicjatywy często są zagrożeniem demokracji, wystarczy prześledzić historię Szóstej Poprawki w Stanach.

Vivat relatywizm!
Demokracja, wystaw sobie, nie polega na tym, że "sprawiedliwość musi być po naszej stronie".

Jesteś ateistyczną mniejszością w katolickim kraju i pogódź się z tym, zamiast stroić fochy i robić raban, że Cię demokracja boli. Ja w wielu kwestiach jestem mniejszością i jakoś żyję; potrafię uszanować mechanizmy działania demokracji, zamiast histeryzować.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zorganizował w tej sprawie kontr-inicjatywę. Powodzenia.

#63 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Cxy to czasem nie chodziło o tę stronę?? http://www.contrainvitro.pl/

#64

Mohamet.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Przepraszam, że nie czytam całego tematu, ale za chwilę mykać z kompa będę musiał. Przeczytałem na pierwszej stronie parę komentarzy, no i w oczy mi się rzuciło, że ktoś tam nie zgadza się z Kościołem co do dostępności in vitro. Ludzie! :) Kościół nie ma nic, a nic do gadania, on może sobie zabraniać czego mu się żywnie podoba i katolicy mogą go słuchać, albo odejść od wiary, jak im to nie pasuje. Pomimo, że sam jestem agnostykiem, to bardzo lubię instytucję Kościoła i w sprawach moralnych zawsze ją popieram. W in vitro też niemal całkowicie, aczkolwiek postuluję wprowadzenie "projektu Gowina", w którym z tego co wiem tylko jeden zarodek może być wszczepiony (a więc gorszych zarodków (ludzkich zresztą, nie nabierajcie się jak Wam mówią, że to nie człowiek :). Bo jeśli nawet to to człowiek będzie) nie będzie się niszczyć. Ot po prostu, Jarek Gowin to moje polityczne alter ego.

Pozdrawiam.

#65 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobra sory za odświeżanie ale nie ma sensu robić nowego tematu.


W mediach robią zadymę o invitro. poziom tych dyskusji doprowadza mnie do śmiechu. Jedni krzyczą, że to nie moralne i wbrew wierze. Inni podchodzą racjonalnie próbując wytłumaczyć ludziom, o co w tym chodzi. Osobiście popieram invitro, ale nie o tym chciałbym pisać. Komu zależy aby nie pozwolić na refundacje invitro ? Kociołowi. Ale czemu co im do cholery nie pasuje ? to, że jak zapładnia się 5 jajeczek to wybiera się te najlepsze ?! czy to, że te pare komórek sie zamraża ? W dodatku nikt nie wytłumaczy o co chodzi w tym invitro, a głupi lud słucha kosicioła i jest przeciwny ;x

Jak wytłumaczyłem jakieś 30 minit temu o co chodzi w invitro dosłownie moja babcia powiedziała tak choć była zagorzałą przeciwniczka tej metody przed rozmową ! " jestem za ludźmi któży chcą mieć dzieci lecz nie mogą ale jestem na rozstaju bo jestem też katoliczą" to mnie dobiło ! Jakim do cholery prawem kościół ingeruje ww sprawy państwa ! wiem wiem jest konkordat lecz straszenie posłów ekskomuniką jest chyba sporym nadużyciem nie ? W zasadzie wszystko mi jedno w co i kto wierzy lecz w momencie kiedy takie "wierzące" osoby zaczynają wpie*****ć się w sprawy ogółu czyli też sporej części niewierzących to zaczyna się robić irytujące.
Równie dobrze niech ci przeciwnicy i ci co twierdzą, że invitro jest nie etyczne niech skłądają protesty na badania genetyczne, na metody tworzenia organów z komórek macierzystych ! no co !? w sumie to na to samo wychodzi bo to są komórki ludzkie !

skończę pisać jak z wykładów wrócę ...

#66

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

poziom tych dyskusji doprowadza mnie do śmiechu.

Ty tam widzisz jakąś dyskusje ?? Oo
Bo ja tam widze tylko dyktat starych kawalerów w czarnych sukienkach , którzy zapominają że mamy XXI wiek a nie IX .

Stanowczo ZA in vitro jestem .

Jak sie, sukienkowym i ich wielce katolickim poddanym, nie podoba in vitro to niech nie używają tego i po sprawie .



#67

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli jakaś religia zabrania in vitro to jej wyznawcy powinni się dostosować do tego zakazu.
Mamy już na terenie Polski wyznawców którzy dali sobie zakaz przetaczania krwi, czy reszta społeczeństwa naszego kraju przetacza sobie krew ? owszem przetacza krew i poszła jeszcze dalej zostawia swoja krew w banku krwi.

Nasz kraj staje się dzięki kk zacofany.

Każdy powinien mieć możliwość wyboru. Jeśli dla kogoś grzechem jest przetaczanie krwi może jej nie przetaczać.
Jeśli jest dla niego in vitro ma również wolny wybór.

Błędem tej dyskusji jest pomieszanie wiary i prawa państwa.
Najśmieszniejsze jest jednak to z jaką pewnością katolicy wypowiadają się o WOLI BOGA.



#68 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

O! Temat z czasów kiedy się jeszcze kłóciłem z Donkiem :D

Co mi się nie podoba w in vitro już napisałem. Głównie to, że sprowadza się człowieka do tego poziomu:


Z tą różnicą, że tutaj tworzą jak najsilniejsze sztuki, a dzieci in vitro to najczęściej error słabszy i bardziej chorowity od rówieśników.


Z tego co mi wiadomo 4 lata temu w sejmie wydano ustawę potępiającą kombinowanie przy produkcji ludzi. Dzisiaj zapewne już koncerny farmaceutyczne widząc okazję w postaci sprzyjającego rządu posmarowały dokładnie i ustawa przejdzie. Ale na 100% będzie refundowane in vitro. Dlaczego? To proste. Gdyby in vitro nie było refundowane to biedne koncerny musiałyby przeprowadzać je po cenach rynkowych a tego nie chcą bo to oznacza kilka, może nawet kilkanaście razy mniejsze zyski. Bo państwo zapłaci łupiąc wszystkich, a pojedyncza para gdyby nie daj Boże miała wybór to poszłaby do tańszego.

#69

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Błędem tej dyskusji jest pomieszanie wiary i prawa państwa.


Nie, to nie jest błąd tej dyskusji. Jest to błąd całego funkcjonowania naszego kraju. Rozumiem gdyby katolicy oburzali się za wprowadzenie obowiązkowego in vitro, ale dobrowolne, zależne od sumienia i przekonań każdej osoby sprawy nie powinny ich w ogóle interesować. Przykład z przetaczaniem krwi idealny, brawo. Tylko co z tego? Co z tego, że człowiek myślący powinien rozumieć takie rzeczy? Co z tego, że konkretne argumenty powinny być podejmowane w dyskusji? A no właśnie nic, nie zgadzasz się to cię postraszą ekskomuniką. (Dobrze, że nie jakąś średniowieczną klątwą). A proszę bardzo. Niech mnie ekskomunikuje kto chce, jeśli ich Bóg nie pozwala dążyć do szczęścia i spełniać się na wszystkich polach życiowych, to po co mi taki Bóg? (Swoją drogą - Bóg nie pozwala czy ksiądz nie pozwala?)



#70

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bóg jest miłością.
Jednak chyba nie dla kościoła katolickiego który w kontekście małżeństwa mówi jedynie o seksie.
Bóg mówi o miłości kościół o seksie.
Życie ziemskie jest nauką, doświadczaniem, rozwojem, możliwością jaką dał nam Bóg. Bóg dał nam rozum, logikę i możliwość popełniania błędów oraz tworzenia rzeczy wspaniałych.
Kościół który miłość strywializował do seksu, wolną wole chce zakuć w kajdany dogmatu. Kościół zamiast pokory przejawia zapędy totalitarne.
Małżeństwo jest komunią dwóch kochających się ludzi. Miłość powoduję że są zjednoczeni w siebie.
Kościół w kontekście małżeństwa mówi tylko o rodzeniu dzieci. Jeśli któraś ze stron jest niezdolna seksualnie to posunął się nawet do tego że nie udziela ślubu. Kościół po prostu ignoruje miłość. Dla kościoła ważne jest posłuszeństwo oraz strach.



#71

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dzieci in vitro to najczęściej error słabszy i bardziej chorowity od rówieśników

Masz na ten temat jakieś badania, dane? Skąd ta informacja?

#72 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeciwko dotacjom do zabiegów in vitro opowiedział się największy rosyjski autorytet w dziedzinie pediatrii, Aleksander Baranow. Trzy czwarte rosyjskich dzieci spłodzonych tą metodą to inwalidzi - poinformował.

- Obecnie pojawiło się dużo "dzieci z probówki". Lekarze położnicy wymogli na władzach dotacje na zabiegi in vitro, argumentując, że pomogą one rozwiązać problem kryzysu demograficznego. Nic podobnego – stwierdził główny pediatra Federacji Rosyjskiej i wiceszef Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych

Powołując się na statystyki światowe podkreślił, że przy stosowaniu sztucznego zapłodnienia wzrasta ryzyko urodzin dzieci z wadami. W Rosji 75 proc. ,,dzieci z probówki” rodzi się inwalidami. - Występując w Dumie Państwowej apelowałem, że jeśli wydajemy pieniądze na in vitro, to od razu powinniśmy szykować pieniądze na opiekę nad inwalidami urodzonymi dzięki tej metodzie – powiedział.

- Światowa Organizacja Zdrowia nie rekomenduje stosowania metody in vitro. Oczywiście zabronić nikomu tego nie możemy, ale popierając jej praktykowanie finansowo, państwo popełnia błąd - stwierdził. - Jeżeli wiemy, jakie są skutki uboczne stosowania tej metody, powinniśmy o nich informować. Metoda ta szkodzi również zdrowiu matki – dodał.

Baranow uważa, że nie dość, że państwo zainwestowało pieniądze w in vitro, to jest ona praktykowana w sposób niekontrolowany. Wielu lekarzy w gabinetach prywatnych uprawia zupełną samowolkę, co dodatkowo pogłębia problem.


Lynk

#73

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cały ten post zdyskredytowało źródło .
Fronda to portal katolickich ............. znany z tego że nawet nie tyle ściemnia czy koloryzuje co po prostu ordynarnie KŁAMIE .

EDIT: tatik
Wysterylizowano ze względu na naruszenie regulaminu. Oby to było ostatni raz.




#74

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cały ten post zdyskredytowało źródło .
Fronda to portal katolickich ........... znany z tego że nawet nie tyle ściemnia czy koloryzuje co po prostu ordynarnie KŁAMIE .



Obawiam się, że podobnie jak rosyjskie statystyki. Dołączona grafika



#75

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cały ten post zdyskredytowało źródło .


A co powiesz na inne źródło ?

LINK

Może wreszcie niektórzy zauważą że to co jest u nas zachwalane w cywilizowanych krajach zostaje lub zostało wycofane....tak było np. z oknami PCV. U nas na chwilę obecną wielki bum.
Naprotechnologia w USA skutecznie wypiera metodę in vitro.
Z tego co zauważyłem większość jest za in vitro tylko z jednego powodu, ponieważ przeciwko jest instytucja kościoła.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych