Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapłodnienie in vitro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#46

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

reevisin, jeśli stawiasz na równi radość z posiadania nowych cycków z radością posiadania dziecka, to gratuluje.

Temat chyba się wyczerpuje.

#47

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

reevisin, jeśli stawiasz na równi radość z posiadania nowych cycków z radością posiadania dziecka, to gratuluje.

Temat chyba się wyczerpuje.

Może naprawdę to głupio zabrzmiało, ale chodziło mi o co innego. Poczekam jak ktoś da jakies argumenty bo na razie nie ma z czym dyskutować.

#48

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można zamiast kobiecych atrybutów piękności sięgnąć do " męskich klejnotów ", ale przecież nie oto chodzi.

Jeśli chodzi o korektę ciała pomagającą lub usprawniająca życie np. przedłużanie nogi, ręki moim zdaniem powinno to być refundowane. Korekta wyglądu po katastrofie również.
Poprawa wyglądu tz. estetyczna - kosmetyczna - można próbować połączyć fundusz z fundacją ew. własnymi zasobami.
Ciąża jest naturalnym stanem i jako taki zmienia chemię organizmu, i wpływa na jego funkcjonowanie.
Pojawienia się tego typu pragnienia u kobiety jest już sygnałem, przygotowywanie się organizmu do tych zmian. Niemożliwe jest więc doszukiwanie się analogii, czy próbowanie z zabiegani korygującymi wygląd.
Bardzo często sięga się po korygowanie wyglądu, często naszym zdaniem wygląd wpływa na to jak myślimy ze otoczenie nas widzi. Chcemy go poprawić, modyfikować. Ale to już inny temat ^^.



#49

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co Asieńko z rodzicami którzy pragną mieć dzieci a nie mogą? Co Ty byś zrobiła jakbyś dowiedziała się że nie możesz mieć dzieci a metoda In Vitro jest jedynym wyjściem?

Łatwiej by mi było zdobyć na to pieniądze, niż rodzicom chorych dzieci na ich leczenie. Nie mam nic przeciw in vitro, ale w momencie, gdy państwa nie stać na refundacje leczenia dzieci, refundacja sztucznego zapłodnienia staje się sprawą drugorzędną.



#50

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odświeżam trochę zakurzony temat, z góry przepraszam.

To można wyczytać w sekcji ogłoszenia parafialne na stronie kołobrzeskiej konkatedry:

7. Ciągle jesteśmy świadkami debaty publicznej na temat zapłodnienia in vitro. Fałszywie pojmowana litość dla małżeństw pozostających bez potomstwa nie upoważnia nikogo do ingerowania w wyłącznie Boże prerogatywy, a sam postęp naukowy nie usprawiedliwia manipulacji przy powstawaniu ludzkiego życia w sposób iście mechaniczny. Dlatego w przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła można będzie złożyć swój podpis na liście poparcia projektu ustawy o całkowitym zakazie zapłodnienia in vitro na terenie Polski. Obok podpisu trzeba będzie podać swój PESEL.


Pokazuje to dobitnie, że KK jest faktycznym zagrożeniem demokracji. Tu już nie chodzi o pchanie się z buciorami w czyjeś życie, to jest próba narzucenia Polsce moherowego reżimu, niepokojące.



#51

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co jak co ale in vitro nie powinno być refundowane. Nie mogę mieć dziecka a chcę je mieć? Zbieram fundusze, te parę tysięcy to znowu nie taki majątek. Standardowe bezdzietne małżeństwo w którym obie osoby pracują jest w stanie uzbierać potrzebną sumkę w jakieś 5 lat. Tyle chyba można poczekać?
Jeżeli dane małżeństwo nie stać na to aby wydawać miesięcznie o te 200zł mniej (wpłacając je np. na lokatę) to niech nawet nie myśli o dziecku. Ono też kosztuje.



#52 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Pokazuje to dobitnie, że KK jest faktycznym zagrożeniem demokracji.


Taaaa zrobi zamach stanu lub zmieni sposób naliczania głosów :D

Tu już nie chodzi o pchanie się z buciorami w czyjeś życie, to jest próba narzucenia Polsce moherowego reżimu, niepokojące.


To jest zwyczanje skorzystanie z prawa nadanego im przez państwo i mają prawo zabiegać o to co im się zachce w danym dniu. Jedni chcą przymuszać państwo żeby obciążało wszystkich koszem zaradzania ich bezpłodności, a inni chcą nas wybawić od kolejnych obciążęń. Bo jak wynika z historii w tej polituj się Boże "demokracji" pozwolić na coś znaczy sponsorować to w przyszłości. W końcu jesteśmy w eurokołchozie więc za te same pieniądze mogą przeprowadzić in vitro za to my nie musielibyśmy się bać, że ktoś każe nam płacić za swoje nieszczęście. Ot takie zabezpieczenie. Wspaniała walka Kościoła ze złodziejstwem.

#53

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego w przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła można będzie złożyć swój podpis na liście poparcia projektu ustawy o całkowitym zakazie zapłodnienia in vitro na terenie Polski.


@Aton czy ty masz jakies problem z rozumieniem czytanego tekstu czy starasz sie tylko manipulowac nim
nie mowimy o refundowaniu lub nie zaplodnienia in vitro ale: "całkowitym zakazie zapłodnienia in vitro na terenie Polski."
dostrzegasz roznice?

mimo iz sam jestem przeciwny refundacji tego zabiegu to absolutnie nigdy by mi nie przyszlo do glowy aby zabronic go ludziom dla ktorych jest to jedyna metoda na to by miec dzieci

@Ana Mert co z tego ze ktos uzbiera kase skoro... patrz wyżej

ludzie dlaczego wy chcecie decydowac o nie swoim zyciu dlaczego chcecie nurzucac swoje widzimisie innym?

#54 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

@Aton czy ty masz jakies problem z rozumieniem czytanego tekstu czy starasz sie tylko manipulowac nim


Nie staram się tylko manipuluję bo

Bo jak wynika z historii w tej polituj się Boże "demokracji" pozwolić na coś znaczy sponsorować to w przyszłości.


Prewencja

#55

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czyli jestes zdania ze powinno sie zabronic wszystkiego zeby za to nie placic?
ciekawy tok rozumowania :)

czy nastepny krok to bedzie calkowity zakaz rodzenia dzieci?
mysle ze kk w swoim szalenstwie zdolny by byl i do czegos takiego

#56 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

czyli jestes zdania ze powinno sie zabronic wszystkiego zeby za to nie placic?
ciekawy tok rozumowania :)



Ehhh w dobie łapania za słówka nawet prowokacji nie rozpoznają.

mysle ze kk w swoim szalenstwie zdolny by byl i do czegos takiego


Szalone to jest robienie dziecka w probówce! Jak jakiegoś przeklętego woła na hodowli. Tam wybierają najruchliwsze plemniki i ich używają do tworzenia sztuk doskonałych genetycznie z wielokrotnie przerośniętymi mięśniami. Ja widzę różnicę między człowiekiem, a obesranym buhajem w oborze. Osobiście podchodzę do tego tak. Jak jak ktoś chce się w to bawić to za swoje bo ja nie dołożę ani grosza do tej hodowli.

#57

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całkowitego zakazu nie będzie bo jeżeli ktoś wpadnie oficjalnie na tak "genialny" pomysł i będzie próbował wprowadzić to w życie zaraz się wszyscy rzucą na niego jak na łysą kobyłę wyzywając od zacofańców, fanatyków i ludzi nie nadających się do życia w cywilizowanym społeczeństwie. Takie coś po prostu nie przejdzie. Jesteśmy w Europie i ludziom powoli umysły się rozjaśniają.
Kościół staje się dla coraz większej części społeczeństwa czymś równie śmiesznym jak Świadkowie Jehowy. Bez urazy dla nikogo, mam na myśli panujący w społeczeństwie stereotyp.

Szalone to jest robienie dziecka w probówce! Jak jakiegoś przeklętego woła na hodowli. Tam wybierają najruchliwsze plemniki i ich używają do tworzenia sztuk doskonałych genetycznie z wielokrotnie przerośniętymi mięśniami.

Ciekawe tylko, dlaczego tzw. "dzieci z próbówki" zwykle są słabsze fizycznie i bardziej podatne na choroby i alergie niż ich rówieśnicy. Jakoś nie pasuje mi to do określenia osobnik doskonały genetycznie.



#58 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Więc jak na ile dobre dla narodu jest hodowanie jednostek gorszych genetycznie? Jeśli już się bawimy w hodowlę to czemu by sobie nie zadać takiego pytania? Jest to ewidentne wywyższanie doraźnej przyjemności jednostki kosztem długofalowego dobra ogółu.

#59

liwia.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Odświeżam trochę zakurzony temat, z góry przepraszam.

To można wyczytać w sekcji ogłoszenia parafialne na stronie kołobrzeskiej konkatedry:

7. Ciągle jesteśmy świadkami debaty publicznej na temat zapłodnienia in vitro. Fałszywie pojmowana litość dla małżeństw pozostających bez potomstwa nie upoważnia nikogo do ingerowania w wyłącznie Boże prerogatywy, a sam postęp naukowy nie usprawiedliwia manipulacji przy powstawaniu ludzkiego życia w sposób iście mechaniczny. Dlatego w przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła można będzie złożyć swój podpis na liście poparcia projektu ustawy o całkowitym zakazie zapłodnienia in vitro na terenie Polski. Obok podpisu trzeba będzie podać swój PESEL.


Pokazuje to dobitnie, że KK jest faktycznym zagrożeniem demokracji. Tu już nie chodzi o pchanie się z buciorami w czyjeś życie, to jest próba narzucenia Polsce moherowego reżimu, niepokojące.

Rety! W życiu nie podejrzewałabym Cię o czytanie strony kołobrzeskiej konkatedry!
Uważasz, że zbieranie podpisów pod jakąś inicjatywą jest zagrożeniem demokracji? Wydawało mi się, że wręcz przeciwnie. Wiesz, nie tylko Kościół zbiera podpisy. Czy inne inicjatywy społeczne są zagrożeniem demokracji?

#60

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Więc jak na ile dobre dla narodu jest hodowanie jednostek gorszych genetycznie?


No to może od razu zabijajmy chociażby niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, a myślałem, że nazizm odszedł w niepamięć.

Uważasz, że zbieranie podpisów pod jakąś inicjatywą jest zagrożeniem demokracji? Wydawało mi się, że wręcz przeciwnie. Wiesz, nie tylko Kościół zbiera podpisy. Czy inne inicjatywy społeczne są zagrożeniem demokracji?


Zależy od inicjatywy, jeżeli ktoś chce coś komuś odgórnie narzucić to gdzie tu demokracja? Ludzie tak bardzo ją "szanujący" chcą wykorzystywać jej instrumenty do swoich niecnych celów. Inne inicjatywy często są zagrożeniem demokracji, wystarczy prześledzić historię Szóstej Poprawki w Stanach.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych