Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do katolików: jaki cel w "innym", lepszym życiu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#91

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Komputery łamią biblijne szyfry
Profesor Lehmann niecałe 100 lat temu po mozolnym eksperymentowaniu ze starohebrajskimi tekstami odkrył tajemnicze ponoć ukryte przesłanie trzech wersetów biblijnych. Oczywiście jak to bywa w teoriach spiskowych u progu milenium w Izraelu :roll: pojawili się godni go następcy: dwaj pracownicy politechniki z Hajfy. Biblista, dr Mosze Katz, , i komputerowiec, dr Menachem Wiener ( osoby znające angielski powinny same zweryfikować ich autentyczność) zamierzali się dowiedzieć, czy oryginalny hebrajski tekst Starego Testamentu nie kryje jakichś dziwnych zaszyfrowanych informacji. Zaczęli od Pięcioksięgu Mojżeszowego, czyli od Tory, a więc od tekstów, których sekretnemu znaczeniu poświęcali się tzw kabaliści. Potem dr Katz i dr Wiener zbadali wszystkie 39 ksiąg Starego Testamentu. Było im oczywiście znacznie łatwiej niż profesorowi Lehmannowi, bo mieli do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia do przetwarzania danych w Izraelu.
Informacje uzyskane przez obu badaczy mogą w pierwszej chwili sprawić na laiku wrażenie mało istotnych, a nawet nudnych, są jednak tak sensacyjne, że jak dotąd ani ewangeliccy, ani katoliccy teolodzy nie zdołali ich skomentować. Jeszcze gorzej: wyniki komputerowych analiz tekstów biblijnych zatajono przed opinią publiczną. Dlaczego? Przecież chodzi tylko o wyliczanie liter.


Czy komuś się to kojarzy z jakims filmem ?


Przyłączam się do prośby Vaherema o poszerzenie tego wątku, natomiast zacytowany fragment nie kojarzy mi się z filmem lecz z książką "Kod Biblii" Michaela Drosnina
  • 0

#92

Fanek.
  • Postów: 9
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam, że po śmierci czeka nas podobne życie do tego co teraz mamy. Oczywiście ten świat będzie przepełniony miłością a wszyscy cały czas będą czuć się jak na haju. No i również każdy dostanie swój harem :)
  • 0

#93

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja nie chce haremu, ja chce być częścią haremu moich koleżanek (tak, kilku). Nie podoba mi się Twoja wizja :C
  • 0

#94

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

powiedz mi jak uważasz - czy Sokrates skończy w piekle? A ja, jako ateusz, choć moje życie jest cholernie spokojne, też się tam wybieram na własne życzenie?

Nie ma co tak daleko sięgać w przeszłość. :) Myślę, że np. prof. Religę Bóg przyjął do swojego królestwa. Był on ateistą, ale też dużo dobrego zrobił dla ludzi. Podobno był też skromnym człowiekiem.
Jeśli chodzi o Sokratesa to nie znam powodu, dla którego Bóg miałby go potępić. Myślę, że również jest już w niebie.

Wiara jest ważna, ale po śmierci sądzeni będziemy głównie z miłości bliźniego. Potępieni będą tylko ci, którzy czynią zło, nie chcą go porzucić i do ostatnich chwil życia nie żałują swoich grzechów.

Tutaj pozwolę sobie zacytować fragment współczesnych objawień z połowy lat 80. Bóg powiedział wtedy:

"Ja was nie dzielę, dzieci, na dobrych i złych, niewierzących i wierzących, katolików i wyznawców buddyzmu, "czarnych", "żółtych" czy "białych". Wszystkich was pragnę uszczęśliwić, wszystkich mieć w Domu moim.

Ten jest najbliżej Mnie, który w każdym człowieku (niezależnie od różnic) widzi brata, bowiem na braci sobie wzajem was przeznaczyłem. Dlatego nie ten, kto woła "Panie, Panie", a ludziom złorzeczy, krzywdzi ich, poniża, segreguje i skłóca, lecz ten, który miłuje ich, chociażby nigdy o Mnie nie słyszał, jest prawdziwie Synem moim. Do niego przyznam się, a od obłudników odwrócę.

Bo miłość wasza wyraża się w czynieniu dobra - wedle waszej możności - tym, którym uczynić dobro możecie: waszej rodzinie, otoczeniu, przyjaciołom, współpracownikom, podwładnym, uczniom, pomocnikom".
  • 0

#95

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

skąd ten cytat ? Kto dostał takie objawienie ? :)
  • 0

#96

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co będzie waszym celem w tym następnym życiu?, Co będziecie w nim robić?

Prawie to samo co w obecnym.

Mam zamiar opanować ultraszybkie solówki Yngwie'go Malmsteen'a, nauczyć się lepiej gotować ( w ogóle muszę się nauczyć gotować), poza tym chciałbym podszlifować umiejętność nauki języków obcych, podnieść współczynnik poczucia humoru i popracować nad większą swobodą formułowania myśli (bo o byciu duszą towarzystwa to mogę sobie na razie pomarzyć, a chciałbym kiedyś tego doświadczyć bo podejrzewam, że jest to dosyć przyjemne).

No i w jednym z moich kolejnych istnień bardzo bym chciał napisać scenariusz i narysować w końcu jakiś dobry komiks.

W moim kolejnym życiu mam nadzieję, że przyjmą mnie do Gwiezdnej Floty ( w sobotę byłem na Star Trek , więc mi się odświeżyły marzenia z dzieciństwa he he).

Chciałbym być kiedyś też doskonałym muzykiem i wirtuozem gitary elektrycznej jak Satriani albo Vai albo Petrucci.

W kolejnym życiu będę rozwijał i doskonalił te zdolności, których istnienia na razie nawet nie podejrzewam (a podejrzewam całkiem sporo).

W następnym odpocznę trochę od tej nauki i będę Indianinem bujającym się całe życie na hamaku gdzieś w Ameryce Środkowej na Ziemi (bo lubię tę planetę).

W następnym będę indiańskim szamanem obcującym ze Światem Ducha za pomocą peyotlu i innych takich tam, który będzie duchem opiekuńczym tego plemienia indian, do którego należałem w poprzednim życiu ( tym jak się bujałem non stop na hamaku).

W następnym życiu będę.............................. . . . . .


. . . . . . . .........................i tak bez końca, aż do osiągnięcia Pełni.
  • 0

#97

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

skąd ten cytat ? Kto dostał takie objawienie ? :)

Cytat pochodzi z objawień, które w ostatnich dziesięcioleciach XX w. miała warszawska mistyczka Anna Dąmbska (zmarła w 2007). Były to jedne z największych objawień w historii chrześcijaństwa - całość jest spisana w 7 tomach, które tworzą następującą trylogię:
1. "Pozwólcie ogarnąć się Miłości" (cytowany fragment pochodzi akurat z tej książki),
2. "Boże wychowanie" (zawiera sporo informacji o przyszłości Polski i świata oraz wskazówki do rozwoju duchowego),
3. "Świadkowie Bożego miłosierdzia" (relacje z rozmów wizjonerki z osobami zmarłymi, zawierają wiele szczegółów o życiu po śmierci).

Ja mam te książki w postaci papierowej, ale widzę, że są one już dostępne także w Internecie:
http://www.objawieni.../spis-anna.html

Krótka informacja o Annie jest na stronie:
http://www.niewyjasn...t10120-s25.html
  • 0

#98

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W następnym odpocznę trochę od tej nauki i będę Indianinem bujającym się całe życie na hamaku gdzieś w Ameryce Środkowej na Ziemi (bo lubię tę planetę).

W następnym będę indiańskim szamanem obcującym ze Światem Ducha za pomocą peyotlu i innych takich tam, który będzie duchem opiekuńczym tego plemienia indian, do którego należałem w poprzednim życiu ( tym jak się bujałem non stop na hamaku).



Spodobało mi się to co napisałeś w całym poście a w szczególności to co zacytowałem. Ostatnio przeczytałem obie książki Cejrowskiego o jego wyprawach do Amazonii i najchętniej przeniósłbym się do dżungli już teraz w celu pobierania nauk u szamana i bujania się w hamaku ;)
  • 0

#99

Rex Iudaeorum.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skąd ten cytat ? Kto dostał takie objawienie ? :)



skąd ten cytat ? Kto dostał takie objawienie ? :)



troche mi sie pomylilo wczesniej:)
  • 0

#100

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba mam wizję... "Ooo ludzie to ja, wasz BÓG - zacznijcie się kochać albo zmiotę was jak robaki, psiknę wam w oczy środkami owadobójczymi (takimi dla ludzi) i spalę wasze domy, miejsce narodzin itd. - tak więc MIŁOŚĆ przede wszystkim"

mariusz70, teraz ja mam objawienie, które mówi mi, że wszystkie objawienia są jedną wielką pomyłką. W końcu, gdyby Bóg był przewidujący, nie robiłby później objawień tylko zawarł by swoje myśli na samym początku (tak w epoce kamienia gdy jeszcze wierzono w boga trawy) a tymczasem kościół i TY uznajesz objawienia za prawdziwe a nie za efekt a) kłamstwa b) schizofrenii c) hmmm kłamstwa ?

To że jedni ludzie mówią, że mają wizje dane od Boga, od matki boskiej w których nader często występuje słowo miłość i pokój nie czyni z nich ludzi objawionych. No chyba że uznasz ćpających hippisów zbierających się na trawniku przed Kapitolem, którzy nadużywają seksu i umierają od AIDS za ludzi objawionych przez Boga.

To z kolei sprawia, że wizje ludzi rzekomo objawionych, wizje o życiu pośmiertnych (wydaje mi się że czytałem jedno z nich) są nieprawdziwe.

Jak pamiętam jedna kobieta wspominała o złotym mieście, wiecznym dniu i zmarłych ludziach.
Aaa i nie zapominając - twoje zaprzeczanie przy użyciu wizji, biblii itp w istnienie reinkarnacji obraża moją wiarę.
  • 0

#101

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aaa i nie zapominając - twoje zaprzeczanie przy użyciu wizji, biblii itp w istnienie reinkarnacji obraża moją wiarę.

Hipokryta.
  • 0



#102

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aaa i nie zapominając - twoje zaprzeczanie przy użyciu wizji, biblii itp w istnienie reinkarnacji obraża moją wiarę.

Hipokryta.


1) bardzo długi komentarz i wiele wnoszący
2) pojęcie ironii myślę nie jest Ci obce
  • 0

#103

Mariusz70.
  • Postów: 105
  • Tematów: 9
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba mam wizję... "Ooo ludzie to ja, wasz BÓG - zacznijcie się kochać albo zmiotę was jak robaki, psiknę wam w oczy środkami owadobójczymi (takimi dla ludzi) i spalę wasze domy, miejsce narodzin itd. - tak więc MIŁOŚĆ przede wszystkim"

Mówiłeś kilka dni temu, że kpię z tego, co napisałeś, a teraz, zdaje się, Ty kpisz z tego, co ja napisałem.

Odnośnie wytępienia ludzi to nic nie wiem, aby Bóg miał to zrobić, jeśli nie zaczną się kochać.

kościół i TY uznajesz objawienia za prawdziwe a nie za efekt a) kłamstwa b) schizofrenii c) hmmm kłamstwa ?

Dlaczego z góry zakładasz, że Bóg nie może się objawiać ludziom, że wszystkie objawienia są fałszywe?
  • 0

#104

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A na kiego penisa Bóg ma się komukolwiek objawiać? Jak jest taki zajefajny i wszechmogący to może nam wpoić w łby co chce i nie pozostawić śladu po ingerencji. Jak haker.
  • 0

#105

goku94.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na kiego penisa Bóg ma się komukolwiek objawiać? Jak jest taki zajefajny i wszechmogący to może nam wpoić w łby co chce i nie pozostawić śladu po ingerencji. Jak haker.

Nawet gdyby tak robił, nie wiedziałbyś o tym. Dalej mówiłbyś to samo. Wniosek: istnieje 50% prawdopodobieństwa, (jeśli bóg istnieje) że tak właśnie czyni.

Mi się niebo widzi tak: masz całkowitą wolność wyboru jak chcesz przeżywać swoją nagrodę. Możesz zrezygnować z wolności wyboru jaką miałeś na ziemi, dzięki czemu miałeś pełne prawo grzeszyć. Jednak tam nie wpływa już na ciebie negatywnie szatan (czy to osobowy, czy symboliczny), nie ma pokus oferowanych przez społeczeństwo itp. więc nawet nie myślisz o powrocie do tego, co było wcześniej. Ale to tylko moje zdanie, nie mam zamiaru się z wami na ten temat kłócić.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych