Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykańska awantura o Biblię, gejów i „Newsweek”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#31

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Homoseksualizm jest grzechem jeśli tak postanowimy ja, Ty, my, wy.

Homoseksualizm jest grzechem, gdyż tak mówi Bóg.



#32

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

feesh -

" wiesz, z tego co mnie się wydaję, to nie mamy zbyt dużej wiedzy jak postrzegany był homoseksualizm w poprzednikach, dawnych wiekach. Przynajmniej ja nie mam. "

Jeśli coś mnie interesuje, dotyczy staram się zgłębić temat. Dosyć dużo na temat homoseksualizmu dowiedziałam chodząc do szkoły na lekcjach historii ( zakres szkoły średniej ) i historii sztuki. Czytając o jakiś okresach historycznych, czytając życiorysy natrafiamy na tego typu wiedzę. Dowiadujemy się o modzie, stylach, tle historycznym., panującym w tych okresach zwyczajach moralnych itd.

W Polsce za czasów rozkwitu nauki, sztuki - Kraków był tym miejscem gdzie mieszkały obok siebie różne grupy wyznaniowe, o różnej orientacji politycznej oraz seksualnej i co ? - dało to nam rozkwit w każdej dziedzinie.

Teraz ze zdziwieniem dostrzegam zmianę kierunku - wstecznictwo i ciemnogrodzie. Jeszce chwila i będą co poniektórych ścigać by większym ognisku zrobić sobie imprezę w imię Boga ^^. uff


mariush - żartujesz ^^, prawda ?



#33

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok ok, muea culpa czy jak to się tam pisze^^
w moim LO temat homoseksualizmu nie był poruszany na żadnych lekcjach, nie wiedzieć czemu. Teraz studiuje i dopiero na studiach poznaje historie traktowania homoseksualizmu.

a teraz tolerancji, przynajmniej w moim odczuciu praktycznie nie ma. Owszem, niektórzy, nieliczni ludzie powiedzą że geje i lesbijki im nie preszkadzają, a za chwile zza rogu wyskoczy drech z bejsbolem i siekierą bo nie podoba mu się Twoja orientacja.
Więc ze wstecznictwem i ciemnogrodem masz racje x)

#34

Kicia.
  • Postów: 41
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za zboczuchy. Mieliście z niego zejść xD xD xD A tak właściwie, to właśnie w średniowieczu wymyślili lekarstwo na homoseksualizm xD Ale ciemnogród tu jest faktycznie. Nie przejmuj się, ja mam tak samo z tym, że przez religię. ^^ Pociesza mnie fakt, że jak oni się śmieją, a ja mam ich w głębokim poważaniu, to już jest panika ^^ Strasznie ich to wkurza, spróbuj.

#35

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co za zboczuchy. Mieliście z niego zejść xD xD xD A tak właściwie, to właśnie w średniowieczu wymyślili lekarstwo na homoseksualizm xD Ale ciemnogród tu jest faktycznie. Nie przejmuj się, ja mam tak samo z tym, że przez religię. ^^ Pociesza mnie fakt, że jak oni się śmieją, a ja mam ich w głębokim poważaniu, to już jest panika ^^ Strasznie ich to wkurza, spróbuj.


mnie to powoli zaczyna bawić, więc już się nie zapowietrzam xD
w średniowieczu mówisz? jakie??^^ powiedz proszę^^
heh, polska jest 100 lat za murzynami a dziedzinie tolerancji. I nie ważne czy chodzi o tolerancje w kwestii orientacji seksualnej czy religii. Tak jest i chyba tego nie zmienimy. Chyba^^

#36

Kicia.
  • Postów: 41
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Terapia szokowa xD Zmienimy się xD Kiedyś… I będziemy żyli długo i szczęśliwie. Albo i nie ^^ Jak zwolnimy katechetki-mohery, to może wreszcie dzieci jak dorosną, będą tolerancyjne… Ok., kończę bo nie chce spamować ^^

#37

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Terapia szokowa xD Zmienimy się xD Kiedyś… I będziemy żyli długo i szczęśliwie. Albo i nie ^^ Jak zwolnimy katechetki-mohery, to może wreszcie dzieci jak dorosną, będą tolerancyjne… Ok., kończę bo nie chce spamować ^^


na czym takowa polega?? ;> taaaa xD to nic nie zmieni bo na świecie i tak będą ludzie starej daty którzy będą nakłaniali do nienawiści co do mniejszości -.-'

#38

Kicia.
  • Postów: 41
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No opisałam ^^ Judas666 też ^^ Heh. Najgorsze jest to, że już przedszkolaki potrafią się śmiać z przedszkolaka Np. dlatego, że jest świadkiem Jehowy. Moja kuzynka (6lat) została przez swoją koleżankę (4lata) nazwana Polską świnią (mieszka w Niemczech (jak to się odmienia?)). Więc to nie tylko starzy ludzie.

#39

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aaa o to Ci chodzi^^ to z tego korzystać nie będę bo mnie to przeraża xD

mam kolegr świadka Jehowy i nie uważam go za kogoś gorszego :)
jest takim samym człowiekiem jak wszyscy :)
ale zastanów się kto tym przedszkolakom daje taki przykład...

#40

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush - żartujesz ^^, prawda ?

Nie żartuję. Mówię, jak jest. Przynajmniej z punktu widzenia chrześcijanina.



#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush - może trochę się przesuń, trochę w prawo i trochę w lewo i parę metrów do góry ^^ ... zmienisz swoja perspektywę i powiększy Ci się dzięki temu percepcja. - nie mogłam się powstrzymać ^^.



#42

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aidil, nie muszę przesuwać się w żadna stronę, gdyż zdaje sobie sprawę z innych punktów widzenia i dobrze je rozumiem. Jednakże temat dotyczy interpretowania Biblii, a ja jestem chrześcijaninem i w tej kwestii nigdzie przesuwać się nie zamierzam. Nie akceptuję homoseksualizmu, bo Bóg tego nie akceptuje. To chyba jasne?

A Twoja ironia jest zupełnie nie na miejscu.



#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush - z mojej strony ^^ był to żart, żart.
Powiedz mi proszę kiedy, gdzie, oczywiście poza interpretowaniem i przywoływaniem tekstów, które jak wiemy są interpretacją zasłyszanych słów i spisanych nota bene po 100, 200, 400 latach.
Gdzie Bóg wypowiedział się o homoseksualizmie, reinkarnacji, przewodniej roli twojego sposobu postrzegania Boga. Bóg stworzył człowieka, zwierze, rośliny itd. Dlaczego to co stworzył uważasz że jest grzeszne.



#44

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aidil, oczywiście w Biblii.

Swoją drogą, mariush, nie wierzę, że jesteś chrześcijaninem. Nie wierzę, że postępujesz tak jak jest zapisane z Biblii. Sądzę, że z tej książki wybierasz fragmenty, które Tobie odpowiadają, a nie całość.

#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biblia jest mitologiczną historią Izraela, historią ludzkości, zbiornicą wiedzy, myśli i objawień Żydów z przed 2, 3 tysięcy lat może i dawniej.
To co nazywamy " słowem Bożym " są to natchnione przekazy które dzisiaj nazwalibyśmy channelingiem.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych