Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykańska awantura o Biblię, gejów i „Newsweek”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#16

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[quote name='Mond73' date='10.12.2008, 19:49' post='316764'
Nie chodzi tu o przeciaganie. To co napisalem w jakis sposob tyczylo sie wszystkich. Sam chyba przyznasz ,ze w ostanich czasach cala kolorowa tolerancja troche przesadza. Mam tu na mysli adopcje dzieci. Co sie zas tyczy slubu jestem za, czemu nie mozecie dzidziczyc po sobie czy tez miec przyjecia weselnego. Jak widze jestes z tych ktorzy nie staraja sie byc namolni. Czesto wyglada to tak jak by jakas partia starala sie na was zbic kokosy a to zaczyna prowadzic do sporow.
[/quote]

Przyznam że masz racje. Mnie też to wnerwia. Adopcja dzieci jest przegięciem. Skoro nie mogę mieć go w naturalny sposób, nieważne ile bym próbował (hehe) to znaczy to że jest to nie dla mnie. Udzielam się jako wolontariusz w domu dziecka i to mi wystarcza. Nie jestem namolny. Nie potrzebuje obnosić się z tym co już pisałem :) Ślubu też nie potrzebuję, a jeśli bardzo mi na tym będzie zależeć wyemigruje do kraju gdzie jest to możliwe :)
Z ostatnim Twoim zdaniem też się zgodzę. homo jest wielu i niestety zwietrzyli na nas interes.



Don Corleone, easy. Chill out. Ludziom zawsze będzie coś przeszkadzać. nie ma co się wnerwiać. Dzik. Jakoś przeżyje.

a Jacyków to temat osobny, na jego temat nie bd się wypowiadał bo nie warto. Tylko mi opinie psuje.

#17

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Don Corleone, easy. Chill out. Ludziom zawsze będzie coś przeszkadzać. nie ma co się wnerwiać. Dzik. Jakoś przeżyje.


Jest co się wnerwiać. Nie mogę ścierpieć takiej jawnej nietolerancji i to jeszcze ze strony moich antagonistów w wierze. Dlaczego wszyscy nie mogą żyć normalnie i być normalnym człowiekiem dla swojego sąsiada geja, liberała, konserwatysty, czy wreszcie ateisty? Nie pozwólmy sterować nami jakimś błahostkom.



#18

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Don Corleone, easy. Chill out. Ludziom zawsze będzie coś przeszkadzać. nie ma co się wnerwiać. Dzik. Jakoś przeżyje.


Jest co się wnerwiać. Nie mogę ścierpieć takiej jawnej nietolerancji i to jeszcze ze strony moich antagonistów w wierze. Dlaczego wszyscy nie mogą żyć normalnie i być normalnym człowiekiem dla swojego sąsiada geja, liberała, konserwatysty, czy wreszcie ateisty? Nie pozwólmy sterować nami jakimś błahostkom.


ojjjjj za dużo byś chyba chciał. Gdyby tak było to świat zamieniłby się w Utopie. Nikt nigdy nie będzie wszystkiego tolerował. Sam przyznaj, że czasami chętnie byś coś usunął. Ja nauczyłem się na pewnie rzeczy nie zwracać uwagi bo nie warto. Zrób jak ja, tak będzie lepiej i zdrowiej:)

#19

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właściwie na jakiej podstawie twierdzi się, że Biblię należy interpretować, a nie brać dosłownie?

A homoseksualizm można "wyleczyć", już o tym wspominałem. Tak samo jak można "wyleczyć" heteroseksualizm.

#20

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właściwie na jakiej podstawie twierdzi się, że Biblię należy interpretować, a nie brać dosłownie?

A homoseksualizm można "wyleczyć", już o tym wspominałem. Tak samo jak można "wyleczyć" heteroseksualizm.


mhmmm powiedz jak, chętnie spróbuje.

#21

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Potrzebne Ci będzie urządzenie, które będzie wyświetlać obrazki, w tym przypadku nagich mężczyzn i nagie kobiety i kopać Cię kiedy wychwyci, że podoba Ci się to co widzisz jak na ekranie będzie facet. W najgorszym wypadku nie tylko się nie "wyleczysz", ale i zaczniesz odczuwać podniecenie tylko podczas odczuwania bólu.

PS. Można to nazywać "leczeniem" bądź, bardziej odpowiednio, przeprogramowaniem.

#22

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potrzebne Ci będzie urządzenie, które będzie wyświetlać obrazki, w tym przypadku nagich mężczyzn i nagie kobiety i kopać Cię kiedy wychwyci, że podoba Ci się to co widzisz jak na ekranie będzie facet. W najgorszym wypadku nie tylko się nie "wyleczysz", ale i zaczniesz odczuwać podniecenie tylko podczas odczuwania bólu.

PS. Można to nazywać "leczeniem" bądź, bardziej odpowiednio, przeprogramowaniem.


O.O yyyyy.... to ja podziękuje raczej......

#23

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ech Ty nie wiesz ile czasu zajmuje zaakceptowanie tego i nie brzydzenie się samym sobą. Tego heteryk nie zrouzmie.

Wiem że mam problem ale jak mogę się zdecydować na to co mam wrodzone skoro jestem na to skazany lub na Boga w którego wierzę, i przynajmniej mam nadzieję że jest tak ja uważam. Nie da się.


Po tym zdaniu widac ze podszywasz sie pod homo. Ktos kto jak sami oni to nazywaja "odkrywa" homoseksualizm akceptuje siebie samego. Na pewno sie nie brzydzi swojego ciala i swojej homosekusalnosci. Jesli sie brzydzi to znaczy ze zaden z niego gej.

Pierwszy z brzegu dowod na to ze homoseksualizm mozna nabywac, w Kanadzie kilkadziesiat lat temu sciagnieto mase Chinczykow do budowy autostrad, bo byli tansi. Po pewnym czasie bylo ich tak wielu ze rzad kanadyjski postanowil cos z tym zrobic aby nie zatracic wlasnej tozsamosci narodowej i nie zostac zalanym przez zolta rase i zakazal na pewien okres czasu wjazdu do Kanady kobiet z Chin. W wyniku tego na jedna Chinke w Kanadzie wkrotce przypadala setka Chinczykow. Wtedy to tez, z braku innych obiektow, zaobserwowano kilkukrotny wzrost przypadkow homoseksualizmu wsrod tej populacji. Jeszcze jakies pytania ?

#24

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ech Ty nie wiesz ile czasu zajmuje zaakceptowanie tego i nie brzydzenie się samym sobą. Tego heteryk nie zrouzmie.

Wiem że mam problem ale jak mogę się zdecydować na to co mam wrodzone skoro jestem na to skazany lub na Boga w którego wierzę, i przynajmniej mam nadzieję że jest tak ja uważam. Nie da się.


Po tym zdaniu widac ze podszywasz sie pod homo. Ktos kto jak sami oni to nazywaja "odkrywa" homoseksualizm akceptuje siebie samego. Na pewno sie nie brzydzi swojego ciala i swojej homosekusalnosci. Jesli sie brzydzi to znaczy ze zaden z niego gej.

Pierwszy z brzegu dowod na to ze homoseksualizm mozna nabywac, w Kanadzie kilkadziesiat lat temu sciagnieto mase Chinczykow do budowy autostrad, bo byli tansi. Po pewnym czasie bylo ich tak wielu ze rzad kanadyjski postanowil cos z tym zrobic aby nie zatracic wlasnej tozsamosci narodowej i nie zostac zalanym przez zolta rase i zakazal na pewien okres czasu wjazdu do Kanady kobiet z Chin. W wyniku tego na jedna Chinke w Kanadzie wkrotce przypadala setka Chinczykow. Wtedy to tez, z braku innych obiektow, zaobserwowano kilkukrotny wzrost przypadkow homoseksualizmu wsrod tej populacji. Jeszcze jakies pytania ?


Wiesz co, nie mam powodu żeby się podszywać pod homo. Wogóle sorry, kim jesteś żeby tak uważać? znasz mnie? jesteś homo? zresztą nawet jeśli jesteś, skąd wiesz jak ja przeszedłem pzrez "odkrycie tego"?
całe życie było mi wmawiane z każdej strony, że relacja mężczyzna-kobieta jest jedyna. Więc myślałem że ze mną też tak będzie. Później jak byłem starszy, i odkryłem, że podniecają mnie osoby mojej płci, nie mogłem tego zrozumieć i czułem do siebie obrzydzenie, bo zwalił mi się cały światopogląd poprzedniego życia. Ty myślisz że to tak łatwo pewnego dnia odkryć? Myślisz że wstałem pewnego dnia i pomyślałem "o ku**wa podniecaja mnie faceci?" ja tego zrozumieć nie mogłem i myślałem że sam jeden tak mam. Dlatego brzydziłem się sam sobą.

A teraz inna sprawa. Ja NIE JESTEM tematem tego artykułu więc bardzo proszę ze mnie zejść. Nie mam ochoty wysłuchiwać znowu że udaje geja nie wiadomo po ch*j , że można mnie wyleczyć, że to sprawa mojej psychiki itp.
Będę wdzięczny.

#25

Kicia.
  • Postów: 41
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potrzebne Ci będzie urządzenie, które będzie wyświetlać obrazki, w tym przypadku nagich mężczyzn i nagie kobiety i kopać Cię kiedy wychwyci, że podoba Ci się to co widzisz jak na ekranie będzie facet. W najgorszym wypadku nie tylko się nie "wyleczysz", ale i zaczniesz odczuwać podniecenie tylko podczas odczuwania bólu.

PS. Można to nazywać "leczeniem" bądź, bardziej odpowiednio, przeprogramowaniem.


To jest terapia szokowa. Można się przez to zmienić w masochistę, ale kit. Nie kopać, tylko razić prądem, silniejszym niż ten w paralizatorze. Poza tym, tak się „leczy” hetero. Przez gwałty w lesie… Moim zdaniem, cała biblia jest tak zrobiona, że można ją interpretować na kilkaset sposobów.

A teraz inna sprawa. Ja NIE JESTEM tematem tego artykułu więc bardzo proszę ze mnie zejść. Nie mam ochoty wysłuchiwać znowu że udaje geja nie wiadomo po ch*j , że można mnie wyleczyć, że to sprawa mojej psychiki itp.
Będę wdzięczny.


Ależ proszę bardzo xD Sorka, nie mogłam się powstrzymać xD

#26

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Ależ proszę bardzo xD Sorka, nie mogłam się powstrzymać xD


ależ dziękuję :mrgreen:
ja też nie xP

#27

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

heh zawsze na chłodno^^

O co chodzi? Starałem się tylko zgrubnie przedstawić stanowisko KK w tej kwestii. Homoseksualizm to grzech i jako katolik musisz tą, jakby nie było, niekorzystną dla Ciebie kwestię przyjąć do wiadomości. A to czy Ci się to podoba, to już inna sprawa. Proszę, nie odbieraj moich słów jako jakiegoś ataku na swoja osobę.

Zawsze staram się postępować w myśl zasady: "Nienawidzić grzechu, lecz kochać grzesznika". Nigdy nie obracam się przeciw osobie, której czyny z chrześcijańskiego punktu widzenia trzeba uznać za grzeszne. To co mogę to ją napomnieć, jeśli to możliwe - jakoś pomóc, czy po prostu za nią się modlić. Niczego jednak nie staram się na tej osobie wymusić, gdyż szanuję jej wolność w podejmowaniu decyzji.

------------------

chce sobie po prostu spokojnie żyć ^^

Czy taka postawa Cię drażni? Nie możecie żyć bez wciskania wścibskich łbów w czyjąś sypialnię? Co Ci w ogóle przeszkadza jego orientacja? Rujnuje Twoją wizję idealnego katolickiego społeczeństwa? Niewygodnych pozamykać, a jak!

Nie drażni mnie taka postawa. Każdy robi w życiu to, co chce. Cztery miliardy ludzi na tym świecie nie jest chrześcijanami i muszę to zaakceptować. Twój ateizm, Donie Corleone, także. A to, czy się z tym zgadzam, to już inna para kaloszy.

Jednakże pytanie Feesha dotyczyło stosunku KK do kwestii homoseksualizmu. Krótko i zwięźle odpowiedziałem, jak sprawa się kształtuje. Zupełnie nie rozumiem Twojej agresji skierowanej w moją stronę.



#28

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh zawsze na chłodno^^

O co chodzi? Starałem się tylko zgrubnie przedstawić stanowisko KK w tej kwestii. Homoseksualizm to grzech i jako katolik musisz tą, jakby nie było, niekorzystną dla Ciebie kwestię przyjąć do wiadomości. A to czy Ci się to podoba, to już inna sprawa. Proszę, nie odbieraj moich słów jako jakiegoś ataku na swoja osobę.

Zawsze staram się postępować w myśl zasady: "Nienawidzić grzechu, lecz kochać grzesznika". Nigdy nie obracam się przeciw osobie, której czyny z chrześcijańskiego punktu widzenia trzeba uznać za grzeszne. To co mogę to ją napomnieć, jeśli to możliwe - jakoś pomóc, czy po prostu za nią się modlić. Niczego jednak nie staram się na tej osobie wymusić, gdyż szanuję jej wolność w podejmowaniu decyzji.


nie traktowałem Twoich słów jako atak na mnie. Wiem że homoseksualizm to grzech, i jako katolik akceptuje to. Nigdy nie było inaczej. I naprawdę jest mi z tym ciężko, bo jestem osobą wierzącą. Chodzę do kościoła i modle się bardzo często.
"Nienawidzić grzechu, lecz kochać grzesznika" dobrze powiedziane. Można powiedzieć że sam się do tej myśli stosuję (wiem, to może dziwnie zabrzmieć)

W każdym razie, żadnego ataku na mnie nie było :)

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Homoseksualizm jest grzechem jeśli tak postanowimy ja, Ty, my, wy.
Kiedyś zjedzenie przeciwnika było okej, teraz już nie. Kiedyś napaść na sąsiadów wy zabijać, ograbić było kul. Zmieniają się kryteria dobra i zła.
Zmienianie się kryteriów rozumiemy i akceptujemy. Jednak jak można chcieć zmieniać komuś psychikę.
Jak można to czego nie rozumiemy, nie pojmujemy traktować jako grzech ? To jest właśnie ciemnota i głębokie zacofanie, nie wspomnę o wstecznictwie. W poprzednich wiekach tolerancja była olbrzymia.



#30

feesh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Homoseksualizm jest grzechem jeśli tak postanowimy ja, Ty, my, wy.
Kiedyś zjedzenie przeciwnika było okej, teraz już nie. Kiedyś napaść na sąsiadów wy zabijać, ograbić było kul. Zmieniają się kryteria dobra i zła.
Zmienianie się kryteriów rozumiemy i akceptujemy. Jednak jak można chcieć zmieniać komuś psychikę.
Jak można to czego nie rozumiemy, nie pojmujemy traktować jako grzech ? To jest właśnie ciemnota i głębokie zacofanie, nie wspomnę o wstecznictwie. W poprzednich wiekach tolerancja była olbrzymia.



hmmm... wiesz, z tego co mnie się wydaję, to nie mamy zbyt dużej wiedzy jak postrzegany był homoseksualizm w poprzednikach, dawnych wiekach. Przynajmniej ja nie mam.
To że zmieniają się kryteria dobra i zła to prawda, aczkolwiek wydaje mi się że zjedzenie przeciwnika i napaśc na sąsiadów to są jawne grzechy bo są złamaniem przykazań Bożych.
Takie jest moje zdanie.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych