Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Please log in to reply
1307 replies to this topic

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#766 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

lambo nie przesadzaj. Wywiad środowsikowy to normalna rzecz. I tak jak pisze Bierdol lepiej by ludzie Cię znający wypowiedzieli sie na Twój temat niz nie znający Cię zupełnie urzędnik. Uczciwy obywatel, zyjący w normalny sposób nie ma się czego absolutnie obawić. Tym bardziej, że wywiad środowiskowy dotyczy zazwyczaj tylko wybranych zagadnień. A prawda jest taka, że pozwla w sposób racjonalny podjąć decyzję na podstwie informacji pochodzących z Twojego otoczenia. Rozumiem Twój puunkt widzenia ale żeby zebrać informacje trzeba dotrzeć do ich źródła. I po to jest wywiad srodowiskowy. Masz prawo zresztą się z nim i zapoznać i nie zgodzić i nawet odwołać. Nie widzę tu zbyt dużego problemu dla uczciwych obywateli.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 06.06.2011 - 18:19

  • 0

#767

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po prostu uważam że jest to kolejna forma uznaniowości.
A co jeśli z sąsiadami się nie lubię?
To że się z nimi nie lubię, nie oznacza że gdy tylko kupię sobie broń to urządzę im jesień średniowiecza.
My chyba dążymy do tego, żeby nikt o nas się nie musiał wypowiadać, urzędnik ma tylko przywalić pieczątkę, jeśli się dostarczyło wszystkie niezbędne papierki.
Jeśli nie złamałem prawa to co ma do rzeczy zdanie sąsiadów, nie oni ustalają prawo.
A co jeśli ktoś stara się o pozwolenie na broń, ponieważ ma sąsiadów, których się obawia i ma ku temu podstawy?
Wiesz, ja się po prostu z tym nie zgadzam i nie muszę, mnie to nie dotyczy.

Użytkownik lambo edytował ten post 06.06.2011 - 18:29

  • 0

#768 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

po pierwsze w zakresie wywiadów środowiskowych obowiązuje prawo - ustawa która nakłada na przeprowadzające organy, urzedników cała masę obowiązków. Po pierwsze jeżeli pytają to o to z czym związany jest konkretnie tematycznie wywiad. Czy piszesz, bijesz i bierzesz. Po drugie nie podają do jakiego celu ten wywiad jest prowadzony. Po trzecie tu nie ma miejsca na pomyłki, bo urzędnik, funkcjonariusz popełniając błąd i wyadając opinię negatywną (lakoniczną często zresztą w stylu nie ma przesłanek negatywnych. Opinia pozytywna), gdy rzeczywisty stan jest inny narusza Twoje dobre imię za co może zostać pociagniety do odpowiedzialności i dycyplinarnej i karnaj ale najważniejsze do cywilnej. Poza tym, każdy kto jest odpytywany jest pouczany, iż podawanie informacji niezgodnych z prawdą narażą tą osobę na konsekwencje karne. A tego chyba nikt nie chce. Nawet sąsiad, który Cie nie lubi.

Nie ma tu za wiele miejsca do manwerowania. A już tym bardziej korupcji. Wywiady sa darmowe i opiniowany nawet nie wie kiedy będzie o nim prowadzony wywiad.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 06.06.2011 - 18:43

  • 0

#769

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Pytanie czy masz na poparcie swoich tez jakieś konkretne badania czy jest to tylko i wyłacznie Twoje subiektywne odzcucie i odbiór rzeczywistości??? Czyżbyś wychodził z założenia, że tylko Ty jesteś godnym zaufania. Uwierz mi praktykowi od 20 lat na słowo. Przerabiałem ten temat wiele razy i dziwił byś sie jak bardzo ludzie chcą być odpowiedzialni za siebie i to co robią - i są. Nawet nie wiesz jak bardzo ta odpowiedzialność buduje ich własne poczucie wartości przez co stają się lepsi, jeszcze bardziej odpowiedzialni i godni zaufania. A wszystko przez świadomość, którą buduja każdego dnia swojego zycia poprzez m.in odpowiedzialność za to co robią i kim są."

Nie rozumiem o co Ci teraz chodzi. Nie, nie wychodzę z założenia, że tylko ja jestem godny zaufania. Nic takiego nie napisałem.
  • 0

#770 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi mi o to co napisałeś tutaj Kraker

Nie wiem dlaczego temat dyskusji z polskiej mentalności zszedł na noszenie broni. Wracając do tego pierwszego, twierdzę, że ogół polskiego społeczeństwa( czyli większość Polaków, nie tylko ci którzy mają do czynienia z bronią codziennie) nie powinien dostać broni do rąk z dnia na dzień, tylko stopniowo. Co w tym niejasnego?

To się wiąże wprost z tym co napisałem ja.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 06.06.2011 - 20:52

  • 0

#771

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może trochę nietrafnie to określiłem. Chodziło mi tu o to, że proces "uzbrajania" Polaków powinien być stopniowy, z tym, że są ludzi, którym dostęp do broni powinien być uniemożliwiony. Co w tym takiego? Aha, i trzeba zrobić coś, żeby broń była tańsza, bo kilka tysięcy złotych za pistolet to trochę przesada.

Użytkownik Kraker edytował ten post 06.06.2011 - 23:09

  • 0

#772

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co zrobić?
Nic się nie da zrobić, jest kapitalizm.
Jeśli Cię nie stać na SIG'a za 8000PLN, czy lepszego H&K za 5000PLN to kupujesz Makarowa za 600, TT za 300-400 lub Glocka za 2000PLN, jeśli oczywiście chcesz, nikt do posiadania broni nikogo nie zmusza.
To samo z karabinami, są takie po 300€, a są też takie po 10000€ i to bez celownika.

Użytkownik lambo edytował ten post 07.06.2011 - 14:13

  • 0

#773

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Da się coś zrobić. Można wypuścić na rynek tani, masowy pistolet o słabszych osiągach niż modele policyjno-wojskowe, ale o wystarczających do samoobrony. :)
  • 0

#774

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze pozostaje taser, który jest dostępny bez zezwolenia. Minusem jest zasięg i chociażby częstotliwość "prób" ale ma jeden olbrzymi plus, przeciwnik trafiony GDZIEKOLWIEK zostaje wykluczony w równym stopniu.
  • 0

#775 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Może trochę nietrafnie to określiłem. Chodziło mi tu o to, że proces "uzbrajania" Polaków powinien być stopniowy, z tym, że są ludzi, którym dostęp do broni powinien być uniemożliwiony. Co w tym takiego? Aha, i trzeba zrobić coś, żeby broń była tańsza, bo kilka tysięcy złotych za pistolet to trochę przesada.


Dobrze, zgadzam się z Tobą, iz trzeba to zrobić przez ewolucję a nie rewolucję. Fakt jest faktem, że w każdej grupie jest jakiś odsetek osób, która dostęp do broni musi miec uniemożliwiony. Tak tez jest w USA. I tutaj karalność za przestępstwa umyślne, przeciwko życiu i zdrowiu, wolności, skesualności czy też nieuzasadnioną przemoc jak i choroby psychiczne oraz poważne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego powinny dyskwalfikować.

Co do samej broni, to jest tak jak już napisał lambo. Tak samo jest z samochodami. Jednych stać na malucha a innych na ferrari.

Zawsze pozostaje taser, który jest dostępny bez zezwolenia. Minusem jest zasięg i chociażby częstotliwość "prób" ale ma jeden olbrzymi plus, przeciwnik trafiony GDZIEKOLWIEK zostaje wykluczony w równym stopniu.


A wziąłeś pod uwagę, że Taser w wersji podstawowej kosztuje dobrze ponad 5.500 pln. Natomiast wariant X3, trzystrzałowy (niedostępny jeszcze na rynku cywilnym) dobrze ponad 12 tyś. Za takie pieniądze masz full wypasiony pistolet w którym możesz zastosować amunicję niepenetracyjną zawsze z opcją i możesz również używać normalnej amunicji.

RMF FM, wp.pl, PAP |

Strzelanina pod Rzeszowem - dwie osoby ciężko ranne


Dwie osoby zostały ciężko ranne w strzelaninie w podkarpackim Tyczynie. Po krótkich negocjacjach z policją napastnik się poddał.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.00. Jak informują policjanci napastnik to 71-letni mężczyzna, który oddał kilka strzałów do swych sąsiadów. Ranił kobietę i jej ojca, którzy w ciężkim stanie trafili do szpitala - informuje RMF FM.

- 71-letni mężczyzna otworzył ogień z broni palnej - postrzelił starszego mężczyznę i jego córkę. Sąsiedzi, słysząc strzały powiadomili policję. Funkcjonariusze już po kilku minutach byli na miejscu. Mężczyzna mierzył do policjantów z broni, jednak został uspokojony i zatrzymany w areszcie - opowiada w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkom. Paweł Międlar, rzecznik podkarpackiej policji.

Nie wiadomo, czy mężczyzna miał pozwolenie na broń. Nieznane są również powody agresji 71-latka.

Źródło: www.wp.pl


Wiadomo, jak jechałem do domu w RMF FM podano, że broń była nielegalna. Kolejny przykład, że dla chcącego nic trudnego. Czarny rynek istnieje, ma i będzie miał się świetnie. A jak ktoś będzie chciał kogoś skrzywdzić to na pewno to zrobi.

Użytkownik Sentinel edytował ten post 07.06.2011 - 17:36

  • 0

#776

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostrej broni palnej tureckiej bym nie chciał. Wiatrówki Hatsana ujdą, ale w ostrej palnej są już za duże ciśnienia, może to tylko moje wyobrażenie o tureckiej broni, ale... nie, dziękuję.
Nie potrzeba uruchamiać produkcji tanich pistoletów, miliony TT-33 nawet nie ruszone leżą na magazynach, za 400PLN spokojnie można taki pistolet kupić, a do obrony nadaje się bardzo dobrze (mocny nabój 7,62).
Za cenę paralizatora jak mówił Sentinel, znajdzie się już porządny pistolet topowej marki jak H&K + sporo amunicji.
Do ćwiczeń to dobre są .22lr, paka tysiąca (Federal SV) kosztuje około 200pln, z tym że .22lr nie nadaje się do obrony, za słaby.
Za 12000pln (tyle co kosztuje X3) można kupić półautomat śrutowy topowej marki Benelli i jeden z lepszych pistoletów/rewolwer wielkokalibrowy. Gdybym miał wybierać to wybrałbym opcję nr.2, czyli tradycyjna broń.

Użytkownik lambo edytował ten post 07.06.2011 - 18:19

  • 0

#777

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"400PLN spokojnie można taki pistolet kupić"

Legalnie?

"Jednych stać na malucha a innych na ferrari."

Tylko w tym problem, że w sklepie z bronią legalną nie ma zbyt wielu "maluchów",oczywiście jeśli mówimy o broni nieużywanej. Na szczęście ludzie, których nie będzie stać na glocka za 2500 zł czy berettę za 4000 mają wariant w postaci używanych np. P-64 (swoją drogą to ten pistolet jest niemal idealny do obrony osobistej). :|
  • 0

#778

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pewnie że legalnie i zwłaszcza legalnie, sowieci swego czasu naprodukowali tego miliony i zalega, bo armie tego nie chcą.
  • 0

#779

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

TT ma jeszcze ten plus, że pochodzie sprzed 1945, więc obejmuje go pozwolenie na broń kolekcjonerską. Tylko jest pewien problem: mogą być kłopoty ze zdobyciem amunicji( w Polsce już jej nie produkują). Chociaż jeśli są zapasy tych pistoletów to chyba zapasy ammo do nich też chyba są?

Użytkownik Kraker edytował ten post 07.06.2011 - 20:25

  • 0

#780

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Amunicja nadal jest produkowana jak każda inna, np. przez S&B.
Na pozwolenie kolekcjonerskie broń nie musi być sprzed 1945, może być to każda broń z wyjątkiem szczególnie niebezpiecznej (full-auto, z tłumikiem, wskaźnikiem laserowym).
Równie dobrze można sobie kupić ACR w wersji Semi lub P90 civilian na pozwolenie kolekcjonerskie, jak i Desert Eagle w .44 czy najzwyklejszego Glocka. ;)

Użytkownik lambo edytował ten post 07.06.2011 - 21:30

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych