Skocz do zawartości


Liberalizacja dostępu do broni palnej w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1307 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli? (476 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za liberalnym dostępem do broni palnej w Polsce, opartym na równych zasadach dla normalnych, uczciwych i praworządnych obywateli?

  1. Głosowano Tak (283 głosów [59.45%])

    Procent z głosów: 59.45%

  2. Głosowano Nie (158 głosów [33.19%])

    Procent z głosów: 33.19%

  3. Nie wiem (12 głosów [2.52%])

    Procent z głosów: 2.52%

  4. Nie jestem zdecydowany (23 głosów [4.83%])

    Procent z głosów: 4.83%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#751

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rzadko, ale czasem słychać o tym, że świr strzelał do ludzi z wiatrówki. Tylko wiedz o tym, że broni palnej nie kupią tylko pasjonaci strzelający sobie na strzelnicy, ale także tzw. ulicznicy chcący dzięki broni poczuć się silni.
  • 0

#752 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Kraker - postaraj się przeczytać cały temat poświęcony liberalizacji dostępu do broni. Nie jest to łatwe ale wniesie dużo wiedzy i zapewne skrystalizuje Twoje poglądy w tym temacie.

Przemo - popieram Twoją wypwiedź. To prawda. Każdy kto choć odrobinę nawali z zasadami bezpieczeństwa wyfrunie na przysłowiowych kopniakch od kolegów. Każdy wie, że tego typu nieodpowiedzialne zagrywki biją we wszystkich uzytkowników broni. To jest taka niepisana solidarnośc grupowa i branżowa w pewnym sensie. A także jeden z obowiązków uzytkownika broni - każdej broni.
  • 0

#753

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak się składa że przeczytałem, jeśli nie cały to ok. 90% tego tematu. Nie twierdzę, że pasjonaci, ludzi interesujący się bronią będą strzelali po pijaku, ale jak już pisałem, broni nie kupią tylko i wyłącznie pasjonaci, którzy wiedzą jak się z nią bezpiecznie obchodzić. Kultura u strzelców to jedno, a u zwykłych uzbrojonych ludzi to drugie.
  • 0

#754

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Myślisz, że uliczni bandyci będą występowali o pozwolenie na broń?"

Jeśli nie będzie wymagane pozwolenie to po prostu pójdą do sklepu z bronią i kupią. I dlatego nie może być tak, że zupełnie każdy będzie miał do niej bezproblemowy dostęp.

Użytkownik Kraker edytował ten post 05.06.2011 - 19:01

  • 0

#755

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Naprawdę myślisz, że bandyta, który będzie miał broń, nie będzie jej nosił?
  • 0

#756

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli będzie to zabronione to równie dobrze może ją kupić gdy jest to nielegalne.
Będzie nosił tak czy inaczej, żeby nawet zabronili posiadać "broni" ASG, bandyta z definicji nie przestrzegający prawa kupi sobie broń palną nielegalnie i będzie z nią chodził jeśli tylko będzie chciał.

Użytkownik lambo edytował ten post 05.06.2011 - 20:23

  • 0

#757

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem dlaczego temat dyskusji z polskiej mentalności zszedł na noszenie broni. Wracając do tego pierwszego, twierdzę, że ogół polskiego społeczeństwa( czyli większość Polaków, nie tylko ci którzy mają do czynienia z bronią codziennie) nie powinien dostać broni do rąk z dnia na dzień, tylko stopniowo. Co w tym niejasnego?

Użytkownik Kraker edytował ten post 05.06.2011 - 20:36

  • 0

#758

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To, że kto by zdecydował od kogo zacząć?
Byle kto broni nie dostanie, bo broni się nie dostaje, broń trzeba sobie kupić. A broń jest droga niestety (gdyby była tania to bym w mieszkaniu nie pomieścił).
Zaznaczam że legalna broń bez pozwoleń nadal by była spisywana, więc nadal bandyci by używali do popełniania przestępstw broni z czarnego rynku, niezameldowanej.

Użytkownik lambo edytował ten post 05.06.2011 - 22:06

  • 0

#759

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Decydowałyby testy psychologiczne i wszystko inne tak jak ma to miejsce teraz, ale bez uznaniowości komendanta.
  • 0

#760

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to tak już mamy, po nowelizacji właśnie tak jest, co nie oznacza że jest normalnie.
Ludzie muszą się zapisywać do stowarzyszeń kolekcjonerskich, żeby spełniali ważną przesłankę.
Nie wystarczy że ich kartoteka jest czysta jak łza, że są zdrowi psychicznie, niekarani, praworządni.
O nie, trzeba jeszcze zrobić egzamin, który zdaje się metodą zakuć zdać zapomnieć, bo jeśli sens odpowiedzi będzie prawidłowy, a nie będzie kropka w kropkę jak w ustawie to nie jest zaliczane.

Użytkownik lambo edytował ten post 06.06.2011 - 14:03

  • 0

#761

Kraker.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Ludzie muszą się zapisywać do stowarzyszeń kolekcjonerskich, żeby spełniali ważną przesłankę."

Fakt, to też powinno odpaść. Zwłaszcza, że kolekcjonerstwo nie należy do hobby uprawianych grupowo. A ta nowelizacja zawsze jest jakimś małym kroczkiem do normalności.

Użytkownik Kraker edytował ten post 06.06.2011 - 14:51

  • 0

#762 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli nie będzie wymagane pozwolenie to po prostu pójdą do sklepu z bronią i kupią. I dlatego nie może być tak, że zupełnie każdy będzie miał do niej bezproblemowy dostęp.

O rany, a pisałeś, że czytałeś temat.
W całym cywilizowanym świecie jest kilka rodzajów licencji - pozwoleń.
Zupełnie czym innym jest zezwolenie na posiadanie broni, a czym innym zezwolenie na jej noszenie.
Przeczytaj bo warto. Zorientujesz się jak to jest rozwiązane w innych częściach świata.


Kraker jest tak jak pisze Przemo. Nawet w USA istnieje kilka rodzajów licencji na broń, dla osób które chcą ją nosić.

Naprawdę myślisz, że bandyta, który będzie miał broń, nie będzie jej nosił?


Naprawdę, myślisz że bandyta będzie kupował broń w legalnym sklepie, a potem rejestrował i pytał się czy może ją nosić :) ???
Już dziś ja kupuje nielegalnie na czarnym rynku większym chyba nawet od tego legalnego, już dziś ją nosi i na pewno nie pyta się czy może.

Nie wiem dlaczego temat dyskusji z polskiej mentalności zszedł na noszenie broni. Wracając do tego pierwszego, twierdzę, że ogół polskiego społeczeństwa( czyli większość Polaków, nie tylko ci którzy mają do czynienia z bronią codziennie) nie powinien dostać broni do rąk z dnia na dzień, tylko stopniowo. Co w tym niejasnego?


Pytanie czy masz na poparcie swoich tez jakieś konkretne badania czy jest to tylko i wyłacznie Twoje subiektywne odzcucie i odbiór rzeczywistości??? Czyżbyś wychodził z założenia, że tylko Ty jesteś godnym zaufania. Uwierz mi praktykowi od 20 lat na słowo. Przerabiałem ten temat wiele razy i dziwił byś sie jak bardzo ludzie chcą być odpowiedzialni za siebie i to co robią - i są. Nawet nie wiesz jak bardzo ta odpowiedzialność buduje ich własne poczucie wartości przez co stają się lepsi, jeszcze bardziej odpowiedzialni i godni zaufania. A wszystko przez świadomość, którą buduja każdego dnia swojego zycia poprzez m.in odpowiedzialność za to co robią i kim są.

Decydowałyby testy psychologiczne i wszystko inne tak jak ma to miejsce teraz, ale bez uznaniowości komendanta.


Jest tak jak napisał lambo. Ostatnia nowelizacja ze stycznia br, która weszła w życie w marcu tak właśnie definiuje to o czym piszesz.

"Ludzie muszą się zapisywać do stowarzyszeń kolekcjonerskich, żeby spełniali ważną przesłankę."

Fakt, to też powinno odpaść. Zwłaszcza, że kolekcjonerstwo nie należy do hobby uprawianych grupowo. A ta nowelizacja zawsze jest jakimś małym kroczkiem do normalności.


Według mnie wystarczającą przesłanką jest to, że jesteś człowiekiem uzupełnione o to że żyjesz w wolnym kraju, nie jesteś karany i chory psychiczne oraz pozytywnie przeszedłeś wywiad środowiskowy.
  • 0

#763

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja sobie pozwolę się nie zgodzić z jedną częścią wypowiedzi.
O wywiadzie środowiskowym.
Dlaczego obcy mi człowiek ma decydować o tym czy będę miał broń czy nie?
A jak ze złośliwości powie że ze mnie pijak i zbój?
Pozwolenie na broń wydaje państwo, niechaj zostanie ta sprawa między mną, a państwem, ewentualnie psychologiem, czyli specjalistą.

Użytkownik lambo edytował ten post 06.06.2011 - 16:03

  • 0

#764

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Między Tobą a państwem ? A państwo to niby kto ?
Chyba nie jakiś urzędas bo sprawa jest analogiczna - obcy człowiek który może mieć np. doła, miesiączkę czy problemy z prostatą ;)
Z dwojga złego wole aby o mnie wypowiadali się ludzie którym przynajmniej nie obcy jest mój pysk i którym mogę w oczy spojrzeć.
  • 0

#765

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli tak, to ustawa o broni i amunicji powinna zostać wykasowana, a każde starostwo powinno ustalać sobie własne reguły przyznawania pozwoleń na broń, albo każda ulica. ;)
Państwo to większość demokratyczna, jeśli dokument jest wydawany przez tzw. władze federalne, to nie zgadzam się, aby kilka osób z okolic lokalnych podejmowało decyzję o tym, czy mi się należy.
Poza tym jest to rozwiązanie baardzo korupcjogenne.

Użytkownik lambo edytował ten post 06.06.2011 - 17:18

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych