Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masońskie symbole Ameryki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#31

_dB.
 • Postów: 25
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nazywanie massonów satanistami jest co najmniej śmieszne.
Przypominam, że wolnomularzem też był Poniatowski.
Więc i on był satanistą ?
Massoneria to bardzie bractwo - zgrupowanie niźli jakaś sekta.
Zresztą massoneria utrzymuje się do tej pory w wielu krajach świata.
 • 0

#32

MiszaAS.
 • Postów: 343
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapoznając się z tematem i wierząc źródłom, z których korzystałem, sugeruję, że masoneria (Iluminaci) mają jeden, główny cel-kontrolować gospodarkę wszystkich krajów. A likwidacja chrześcijaństwa, jak i próby pozbycia się innych religii, są tylko środkiem pośrednim, aby nie było żadnych oporów.

Teraz to mi się układa w jedną całość. Jeśli wierzyć w wiarygodność źródeł podanych na tej stronie oraz filmu Zeitgeist, wniosek nasuwa się prosty i mało osób to zauważa. Plan faktycznie doskonały i gratuluję im za stopniowe wcielania go w życie...
Co do tych pentagramów to trochę śmieszne :) Jak można takie coś wywnioskować po układzie ulic. Gdybym zanalizował projekty architektoniczne oraz zapoznał się z osobą samego architekta, można by coś wywnioskować ;) Ale tak równie dobrze można dopatrzeć się na starych mapach w miejscu, które pokazują nam kierunki świata. Tak samo tam tej sowy nie widzę na tym banknocie, aczkolwiek inne symbole dają trochę do myślenia.

Przepraszam za odświeżenie tego tematu ale stosunkowo niedawno zainteresowałem się tym tematem i znalazłem na forum ten temat. Widzę, że trochę był już nawet aktywnie poruszony ten temat :)

Użytkownik Niemrawy edytował ten post 09.12.2007 - 21:32

 • 0

#33

Cashpoint.

  egoism

 • Postów: 641
 • Tematów: 126
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Lekko zadziwiające ale na pewno w jakimś stopniu przesadnie ukazane. Możliwe, że niektóre elementy sie zgadzają jednak niektóre to może zwykły przypadek. Jeśli to prawda to w jakim celu jest to zbudowane? Przecież Bush nie jest antychrystem xD . Chociaż te dowody mogą być przekonujące ja sam nie za bardzo w to wierze. Zastanawia mnie tylko jakiemu celu ma to służyć...

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 10.12.2007 - 17:19

 • 0#34

MiszaAS.
 • Postów: 343
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lekko zadziwiające ale na pewno w jakimś stopniu przesadnie ukazane.


Omg właśnie przeczytałem końcówkę swojego postu...Żal, jak ja mogłem tyle błędów zrobić :/

Wracając do tematu-oglądałeś film Zeitgeist, Cashpoint? :) Jeśli, polecałbym się zapoznać z dwoma ostatnimi częściami, bo pierwsza była ewidentnie naciągana. Bush może i nie jest antychrystem, ale imperialistyczne zapędy ma, co widać i jest to fakt niezaprzeczalny. Co do Twojego pytania w jakim celu jest to zbudowane, wyświetlone zostało na wspomnianym już filmie, dlatego nie będę się bezpotrzebnie powtarzać, chyba, że nie chce Ci się go oglądać, w takim wypadku będę wręcz do tego zmuszony ;) W wielkim skrócie rzecz ujmując, chodzi o władzę i pieniądze, o nic więcej.

Przypadkiem, jak wspomniałeś, raczej nie można nazwać unikanie rozmowy na ten temat przez Bush'a, lub rozmawiania na ten temat samemu, lecz wyłącznie w towarzystwie drugiej osoby, nie pamiętam dokładnie kim był.

Może nie dokładnie zawarłem swoją myśl, ale trochę zmęczony jestem ;)
Pozdrawiam
 • 0

#35

Cashpoint.

  egoism

 • Postów: 641
 • Tematów: 126
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tajemnica dolarowej pieczęci

Wielka Pieczęć, jeden z symboli USA, jest też jednym z bardziej tajemniczych. Zwolennicy spiskowej teorii dziejów na swój sposób interpretują każdy jej szczegół. Masonizm, politeizm, a nawet satanizm miały mieć wpływ na wygląd pieczęci i tym samym budować złowrogą legendę USA jako demona chcącego zawładnąć światem. Rząd amerykański właśnie uciął spekulacje - Great Seal nie ma nic wspólnego z ciemnymi mocami, a spory wokół słynnej piramidy, są piramidalną bzdurą.

Dołączona grafika


Condolezza Rice, sekretarz stanu USA jest 66 opiekunem pieczęci. Przed kilkoma dniami otworzyła wystawę z okazji 225 rocznicy jej powstania. Objazdowa wystawa, to częśc szerszego projektu, mającego złożyć hołd symbolowi kraju, pokazać jego ewolucję, ale przede wszystkim zakończyć toczące się bez końca dyskusje. - Wystawa potwierdza naszą wiarę w wartości, które przyświecały założycielom kraju. Wielka Pieczęć symbolizuje jedność, siłę i niepodległość nowego narodu - Stanów Zjednoczonych Ameryki - powiedziała Rice.

Najpierw był feniks


Znak niedokończonej piramidy, który najbardziej znamy z jednodolarowego banknotu, jest w istocie rewersem wizerunku orła - godła Stanów Zjednoczonych. Razem stanowią tzw. Wielką Pieczęć (ang. Great Seal). Co do orła nie ma większych zastrzeżeń. Co prawda jego początkowa wersja przypominała bardziej feniksa, ale w końcu to właśnie trzymający w jednych szponach trzynaście strzał (wojna), a drugich gałązkę oliwną (pokój) biały ptak stał się herbem USA. Inaczej sprawy mają się z piramidą. Nieporozumienia wokół symbolu trwają niemal od 1776 r., kiedy to zebrał się pierwszy komitet mający ustalić godło dla pieczęci Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kogres wyznaczył m.in. Benjamina Franklina i Thomasa Jeffersona do ustalenia oficjalnego znaku będącego symbolem suwerenności młodego kraju, który powstał ze zjednoczenia trzynastu kolonii.

Nowy porządek


Potrzeba było jeszcze sześciu lat i dwóch następnych komitetów, by dopracować nowe godło. Ostacznie początkową wersję - rydwan Farona w pogoni za Izrealitami, który zatapia Mojżesz oraz napis "Rebellion To Tyrants Is Obedience To God" (Bunt przeciw tyranom jest posłuszeństwem wobec Boga") - zastąpił orzeł z konstelacją trzynastu gwiazd, umieszczonych na tle promieni przebijających obłok. W jego dziobie trzymana była wstęga z łacińską sentencją "E Pluribus Unum" (z wielu jedno). Druga strona, to wizerunek wszystkowidzącego oka w trójkącie, umieszczonego nad niedokończoną piramidą. U jej podstawy był rzymskie cyfry MDCCLXXVI oznaczający liczbę 1776. nad wszystkim pojawiła się sentencja "Annuit Coeptis" (błogosław w naszym przedsięwzięciu), a na dole kolejna: "Novus Ordo Seclorum" (nowy porządek wieków).

Dolar Iluminatów?


Spory wokół rewersu przybrały na sile dopiero w 1935 r., kiedy to decyzją prezydenta Franklina D.Roosevelta przypieczętowano nim jednodolarówkę. Przez półtora wieku ta strona pieczęci była rzadko używana publicznie. Teraz każdy, kto trzymał banknot mógł snuć domysły nad tym niespotykanym i wieloznacznym symbolem. Przede wszystkim szybko zauważono, że pieczęć właściwie nie różni się niczym od znaku Iluminatów - masońskiego zakonu założonego w 1776 r. przez Adama Weishaupta. Iluminaci sięgali ideologią do sekty manichejczyków, a ich doktryna odrzucała jedność z Bogiem. Byli piewcami zniszczenia wszelkich religii, prawa własności i społeczeństwa w ogóle. Czy takie wartości miały przyświecać prawemu państwu?

Pod okiem Ozyrysa


Zwolennicy spiskowej teorii dziejów dostali proch do armat. Zaraz zauważono, że dewiza "Novus Ordo Seclorum" używana była przez Weishaupta, że gwiazdy nad orłem tworzą heksagram symbol mający duże znaczenie w okultyźmie i symbolice masońskiej, że powtarzająca się często trzynastka (piramida, jak policzono, też ma trzynaście stopni), odnosi się do trzynastu potężnych rodzin mających rządzić krajem. Nawet barwy USA nawiązywały do trzech głównych "cnót masońskich": męstwo (kolor czerwony), czystość (kolor biały) i sprawiedliwość (kolor niebieski). Symbol wszystkowidzącego oka nawiązuje do egipskiego hieroglifu "złego oka", przedstawiającego Ozyrysa, który był bogiem świata podziemnego i księciem zmarłych, będąc jednocześnie postrzeganym jako naczelny bóg zła. Niedokończona piramida ma przedstawiać "piramidę odwiecznych dążeń" tajnych towarzystw, które pod okiem "Wszystkowidzącego Wielkiego Architekta" pracują od dawna nad przebudową całej ludzkości w kierunku utworzenia, opartego na lucyferianiźmie, Nowego Porządku Świata. Jeśli dodamy do tego, że ojcowie założyciele George Washington, Thomas Jefferson i Benjamin Franklin byli faktycznie znanymi masonami, efekt tych dociekań mógł być jeden: Stany Zjednoczone to demon chcący rządzić światem, a narzędziem szatana jest dolar.

Duch pionierówNapisano wiele artykułów i wydano wiele książek mających potwierdzić te spekulacje. Rozwój Internetu też zrobił swoje. Poważni historycy są jednak zgodni - interpretacje idą zbyt daleko. Masoni czerpali w owych czasach z powszechnie używanych wtedy heraldycznych symboli. Na przykład niedokończona piramida symbolizowała trwająca i rozwijającą się pracę. Wedłu najnowszych wyjaśnień rządu USA, Waszyngton czy Franklin byli wprawdzie masonami, ale nie mieli wpływu na kształt pieczęci. Łacińska fraza "Novus Ordo Seclorum" i data 1776 odnoszą się do powstania państwa. Wyrażają ducha amerykańskich pionierów oraz aspirację trzynastu zakładających go stanów, a nie odnoszą się do chęci dominacji Stanów Zjednoczonych nad światem. Wszechwidzące oko i napis "Annuit Coeptis" mają z kolei wyrażać nadzieję, że koloniści mogą liczyć na przychylność niebios. Trzynastka to tylko nic innego jak trzynaście pierwszych stanów - założycieli. Tylko tyle i aż tyle. Edukacyjny projekt rządu USA rusza właśnie po stanach, tak by nikt pod pieczęcią nie szukał demonicznych zakusów Ameryki. Czy przekona niedowiarków? Stany Zjednoczone ugrzęzły w Iraku, dolar traci na wartości, może zrobi to sama historia...


Źródło: http://wiadomosci.ga...79,4928238.html
 • 0#36

NO_NAME.
 • Postów: 614
 • Tematów: 1
 • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W polsce największe masońskie wpływy ma telewizja TVN. naszczęście Rydzyk nas uchroni: :lol3: :crazy: :mrgreen:

mi szczeże mówiąc nie przeszkadzają masońskie znaki np. słońce w logo polsatu ^^ (bodajże w wypowiedziach z anteny RM była taka teoria :) ) oni sami też sobie mogą być o ile ludziom krzywdy nie robili. a że mogą być jakieś tam ich symbole na np. pieniądzach? w sumie co z tego, bardziej niepokojące jest szukanie wszędzie spiskowych teorii.
 • 0

#37

Quiz.
 • Postów: 40
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh a na polskich nie ma okultystycznych znaków? Na każdym banknocie jest pokazany jakiś władca polski z profilu= jednooki antychryst.Można by sie było przywalić że na banknocie 10 zł obok mieszka 1 jest lilia,a z tyłu za pieczęcią 2 filary.

Nie mówiąc już o napisie "drukowane przez Narodowy Bank Polski" co znaczy tyle co cały wasz cholerny kraj należy do prywatnego banku. :)
 • 0

#38

Eldaring.
 • Postów: 2
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój ty Bożenie wiedziałem, że próbuję przejąć kontrole nad światem :) . Tak, jestem wolnomularzem i nie wstydzę sie tego, a ponieważ jestem przede wszystkim człowiekiem ciekawym świata i tolerancyjnym (tak mniemam przynajmniej) to zawsze z uwagą czytam takie artykuły.
Jednakże filmik o Rodzinie Radia Maryja jest przerażający.
Pozdrawiam

P.S.
To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że dobrze ulokowany^^
Witam wszystkich
 • 0

#39 Gość_foxmail

Gość_foxmail.
 • Tematów: 0

Napisano

ha tez u mnie pelno ich bilboardow " idziemy pod prad" wiadomo idziemy z silami ciemnosci ! juz dawno to zauwzylem

Dołączona grafika


Witam... na FZN dano mi bana więc będę denerwował adminów tutaj... :mrgreen:

Powinno więc być wesoło! Hahahahahahahaha...

FOXMAILLucyferiański Nowy Porządek ŚwiataWielu z nas słyszało już tę nazwę. Większość z nas słyszało inną nazwę - GLOBALIZACJA. Jeszcze inni słyszeli nazwę Trzecia Rzesza. Także często słyszy się pojęcia takie jak: rząd światowy, światowy bank, światowa armia i policja.

George. H. W. Bush 11 września 1991 roku powiedział: "W tych kłopotliwych czasach, naszym piątym celem jest - Nowy porządek świata - który może zapoczątkować nową erę"

Polska Wikipedia podaje nam taką niezwykle ostrożną definicję Nowego Porządku Świata (NPŚ)

Nowy Porządek Świata (łac. Novus Ordo Mundi, ang. New World Order) - termin, którym określa się istotne zmiany w światowej polityce. Po raz pierwszy użyty jako dewiza antykatolickiego ruchu iluminatów, (tych samych co wg niektórych dowodów mieli zabić: Piusa XI, Pawła VI i Jana Pawła I. Niektórzy twierdzą też, że maczali palce w zamachu na Jana Pawła II) natomiast po raz pierwszy politycznie wykorzystany dla opisania przemian, jakie miało wprowadzić 14 punktów Wilsona, a także utworzenie Ligi Narodów.

Termin ten znalazł także zastosowanie podczas tworzenia nowych międzynarodowych organizacji politycznych, takich jak ONZ po II wojnie światowej, które miały zastąpić nieudane inicjatywy, takie jak Liga Narodów. Używano go także dla przedstawienia nowego układu sił politycznych na świecie, który ukształtował się w latach 50. XX wieku. Po zakończeniu zimnej wojny określenie Nowy Porządek Świata był używany przez Michaiła Gorbaczowa i George'a H. W. Busha dla określenia zmian jakie nastąpiły na świecie po okresie "zimnej wojny".

Z powyższego opisu nadal nie wiemy, cóż oznacza ten termin.

Pora na WŁAŚCIWE wyjaśnienie tego terminu.

Historia świata, to historia walk o władzę nad światem. Wielu chciało objąć władzę nad całym globem. Juliusz Cezar, Aleksander Wielki, Adolf Hitler a ostatnio USA wykazują wielkie chęci, aby rządzić całym światem. Innymi słowy, trwa walka o władzę nad światem. W dzisiejszych czasach program mający doprowadzić do jednego rządu światowego posiada kilka nazw, które już zdążyłem wymienić.

GLOBALIZACJA oraz Lucyferiański Nowy Porządek Świata to najbardziej znane nazwy ruchu dążącego do przejęcia władzy na ziemi przez międzynarodową grupę bankierów oraz rodzin królewskich, zwaną także Iluminatami.

Celem owego ruchu jest globalny rząd, z jednym globalnym bankiem, globalnym wojskiem, globalną policją oraz globalnym systemem prawa.

Plan tej odrzuca istnienie Boga oraz planuje eksterminację wszystkich ludzi, którzy w opinii Elity nie stanowią wyraźnej wartości produkcyjnej oraz intelektualnej, tzw. zwykłych, bezwartościowych ich zdaniem jednostek ludzkich, nie posiadających żadnego wykształcenia czy poziomu, który mógłby być wykorzystany jako użyteczna siła produkcyjna. Także planuje się usunięcie z powierzchni ziemi wszelkiej opozycji bez względu na wykształcenie czy intelekt.


Globalna Elita planuje wymordowanie około 80% ludzkości.Elita ta praktykuje jedną religię - Lucyferianizm i religia ta będzie obowiązkowa dla wszystkich. Opornych będzie spotykać kara śmierci. Stąd dodatkowy przymiotnik - Lucyferiański.

Oto powody, dlatego niewiele słyszymy się o planach Globalistów i dlatego też tak niewiele komentują nam o tym kontrolowane przez Globalistów media. Ponieważ Lucyferiański Nowy Porządek Świata jest światową konspiracją przeciwko każdemu z nas.

Reszta w linku - ciachEdit Pit:
7.8 Na forum nie można reklamować innych stron internetowych, za wyjątkiem specjalnie przeznaczonego do tego celu pola "Strona WWW" w profilu użytkownika (nie dotyczy grup VIP, Adept, Moderatorzy).
Albo wklejasz całość z podaniem źródła, albo nie wklejasz nic. Nie wolno wklejać fragmentu tekstu z odnośnikiem "czytaj dalej na tej stronie" Pierwsze upomnienie

 • 0

#40 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
 • Tematów: 0

Napisano

No brawo, aleście wy inteligentni. Skoro ojcowie załozyciele byli wolnomularzami to jak sie nie dziwic, ze poumieszczali symbolikę masońską. W zabytkach.  Banknotach. Nie tylko na tym 1. A wiecie ze banknot 1 dol mocno powiekszony ukazuje rysunek sowy: mitycznego molocha? Którego w Boheman Groove czołowi amerykańscy politycy czczą?;d
 Taak ciekawostka.

I tak wiekszosc z nich, w sensie ze iluminatów bądz Bildebergów wywodzących sie z wolnomularstwa, jest antykoscielna. Ale to jest w związku z tym, ze byli mordowani przez koscielnych pracowników. W imie ,, Boga" są niektórzy lucyferianami, ale kosciół szatana to kult człowieka. 

edit Hellmaker - literówki, błędy ortograficzne
 • 0

#41

Aidil.

  Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

 • Postów: 4469
 • Tematów: 89
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za pomocą kształtu, symbolu moża było przekazywać Wiedzę w miarę bezpiecznie. Możemy w ten sposób ukryty przekaz odnaleźć. Często była to jedyna możliwość aby za pomocą tego szyfru nie zapomnieć. Stosowane symbole posiadają znaczną energie kształtu.
Często całkiem niepotrzebnie utożsamia się Boga z kościołem. 
 • 1#42

_Silent_.
 • Postów: 827
 • Tematów: 18
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro ojcowie załozyciele byli wolnomularzami

Większość nie była.

Większość z tzw masońskich symboli Ameryki jest mocno naciągana(szczegółnie wpisywanie czegoś w plan Waszyngtonu). Nie zmienia to jednak faktu, że ideologia masońska na powstanie USA miała wpływ bardzo duży. Nie ma w tym jednak absolutnie niczego dziwnego, czy też złego.
 • 1

#43

funkie.
 • Postów: 13
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czemu naciagane ? nie mowie, ze sam do konca wierze, ale to jest jedna z "bajeczek" ktore najbardziej lubie :)
 • 0

#44

Shay.

  Herszt Bandy

 • Postów: 356
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=LLl4hWM0vY4&feature=player_embedded

Wikipedia:

Astana - stolica Kazachstanu, położona w północnej części kraju na Pogórzu Kazachskim, na północny zachód od Karagandy nad rzeką Iszym. Dawniej Akmolińsk (do 1961), Celinograd (do 1992), Akmoła (do 1998). Obecnie miasto szybko się rozwija. Gwałtownie rośnie liczba mieszkańców, którzy przybywają z całego kraju, także z dawnej stolicy, Ałma-Aty. W 2007 roku Astanę zamieszkiwało 600 tys. osób.


KAZACHSTAN NIEBAWEM BĘDZIE GOTOWY NA PRZYJMOWANIE OBCYCH

Wszystko wskazuje na to, że to w Kazachstanie, a nie jak wielu sądziło w USA dojdzie do pierwszego - oficjalnego - kontaktu z cywilizacjami pozaziemskimi. Powstanie tam bowiem pierwsza kosmiczna ambasada z lądowiskiem dla spodków i stanowiskiem dla tłumaczy. Nie wiadomo na razie jednak, z jakiego języka.
Republika Kazachstanu w Centralnej Azji - zgodnie z informacjami lokalnej prasy cytowanymi przez portal express-k.kz - już ma wyznaczony plac pod budowę ambasady.

Jest to duże pole w mieście Ałmaty. Ma tam się znajdować - oprócz lądowiska i odprawy dla obcych - hotel dla gości, teatr i stanowisko dla tłumaczy.

Kazachski rząd wierzy, że kontakt z kosmicznymi cywilizacjami jest nieunikniony. Jeśli mieszkańcy republiki będą pierwszymi, którzy powitają obcych, kraj ten może wiele zyskać ? czytamy. Kierujący państwem uważają również, że jest to szansa, aby pokazać światu, że ich kraj prowadzi otwartą na przyszłość politykę.

Zdaniem badaczy ufo, Kazachstan jest znanym miejscem lądowania zielonych/szarych/galaretowatych (?) istot. Najbardziej znanym punktem jest podwodna baza przy granicy, w Morzu Kaspijskim. Fuad Gasimow, szef azerskiej agencji kosmicznej przyznał kiedyś, że faktycznie miejsce to jest odwiedzane przez statki obcych, a notatki na ten temat powstały jeszcze za czasów ZSRR. Jest to jednak ? rzecz jasna ? tajemnica wojskowa.

Sam Gasimow uczestniczył w programie monitorowania nurkujących w morzu UFO do czasu, aż dostał miejsce w sowieckiej akademii nauk.

Popularnym twierdzeniem jest również nagminne korzystanie z kazachskich bogatych złóż przez kosmitów. Niedawno przeładowany spodek miał się nawet rozbić w jednej z rzek ? pisze portal sott.net.

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html


Film ciekawy. Otwartość nawiązań do antycznych wyznań i symboliki tak jawna, że aż ściska- że też nikt nie pomyśli, że buduje im się nową stolicę NWO

Użytkownik Shay edytował ten post 06.07.2010 - 16:36

 • 1

#45

Shay.

  Herszt Bandy

 • Postów: 356
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

NapisanoFilm ciekawy. Otwartość nawiązań do antycznych wyznań i symboliki tak jawna, że aż ściska- że też nikt nie pomyśli, że buduje im się nową stolicę NWO.

Szersze rozwinięcie tematu znajduje się tutaj:

http://www.paranorma...showtopic=24149
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych