Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Katolicy powinni zgodzić się na aborcję?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
190 odpowiedzi w tym temacie

#166

morte.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie powinni gdyż to grzech śmiertelny! ;)
  • 0

#167

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie powinni gdyż to grzech śmiertelny! ;)


Co grzech śmiertelny aborcja czy nakładanie podatków.
  • 0

#168

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie powinni gdyż to grzech śmiertelny! ;)


Co grzech śmiertelny aborcja czy nakładanie podatków.


Podatek. W bibli bóg nakazuje zabijać...
  • 0

#169

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dlaczego teraz KK nie chce zgodzić się na aborcję.
  • 0

#170

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To dlaczego teraz KK nie chce zgodzić się na aborcję.


Yyy... Nie wiem, może dlatego, że nie ma nic wspolnego z biblią?...
  • 0

#171

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W bibli bóg nakazuje zabijać...


Po pierwsze Bóg a nie bóg. Po drugie - nie, nie nakazuje. Jak juz mówiłem, my nie wiemy co Bóg powiedział, my wiemy co ludzie usłyszeli i zapisali.
  • 0

#172

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jutro dam cytaty z bibli, kilka dni temu je widziałam...
  • 0

#173

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
  • 0

#174

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.


To po co w temacie aborcji zasłaniasz się biblią?
  • 0

#175

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To po co w temacie aborcji zasłaniasz się biblią?



Ja się zasłaniam? Żę tę?

Po pierwsze, odpowiedziałem tylko na twój zarzut dotyczący tego, że Bóg nakazuje zabijać. O abrocji powiedzialem już wszystko to co sądze, w odpowiednich wątkach. Zapoznaj się z tym, zanim napiszesz kolejny bezsensowny post skierowany do mnie.
  • 0

#176

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To po co w temacie aborcji zasłaniasz się biblią?

Pozwólcie że ja się wypowiem, nigdy nie poczuwałem się człowiekiem wierzącym, jednakże wiele razy studiowałem pismo święte, którą uważacie za źródło swojej wiary (przepraszam jeśli kogoś uraziło, że napisałem "Pismo Święte" z małej litery, ale dla mnie to tylko książką). Wracając do tematu, myślę że Elohim/Jahwe/Bóg jak tam chcecie go sobie nazywać nie mówił o śmierci w dosłowny sposób, w tej kwestii zgodziłbym się z confidentem. Jednakże jeśli nakazywał innym zabijać, to myślę że było to coś w rodzaju zła koniecznego, chodzi mi mniej więcej o to, iż nawet jeśli nakazywał ich zabić to powoływał ich do siebie niebo/raj/wieczny ogród(ponowna kwestia nazewnictwa). Sam osobiście jestem kimś pomiędzy deistą a ateistą, trudno określić moje podejście do wiary jednakże uważam, że pismo święte jest tylko i wyłącznie dziełem ludzkich rąk. Po za tym chciałbym przytoczyć, że ostatnio odkryto (podobny) pierwowzór nowego testamentu, mówię tutaj o Codexie Sinaiticus o którym pewnie już słyszeliście, więcej na ten temat w artykule NPN.

Link do artykułu
Artykuł
  • 0



#177

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale z dopuszczeniem aborcji w Polsce rodzi się następny problem , nawet dwa : kto będzie chciał ją przeprowadzać i gdzie to by miało się odbywać?
  • 0

#178

Szert.
  • Postów: 59
  • Tematów: 23
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chętni znajdą się zawsze. Zamiast w podziemiach, można by normalne w szpitalu...
  • 0

#179

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale z dopuszczeniem aborcji w Polsce rodzi się następny problem , nawet dwa : kto będzie chciał ją przeprowadzać i gdzie to by miało się odbywać?

Wszystko zależy od możliwości na które jej pozwolimy, moim zdaniem aborcja powinna być możliwa, przy dziecku z gwałtu, albo gdy zagraża życiu matki, ewentualnie w przypadku nastolatek, bo powiedzmy sobie szczerze, tak nie mają żadnego pojęcia o wychowywaniu dzieci, może zabrzmi to ostro, ale naprawdę uważam, że lepiej dla takiego dziecka umrzeć, niż żyć w męczarniach z matką - gówniarą. KrK nie powinien tak stanowczo atakować problemu aborcji, w końcu to i tak się przyjmie, jak każdy większy ruch społeczeństwa. KrK traci znaczenie, ludzie patrzą teraz w stronę nauki niż wiary, co całkowicie pochwalam. Odpowiadając na twoje pytanie, gdzie będzie to się odbywać. Mimo iż aborcja jest nielegalna, w Polsce można dokonać takiego zabiegu, tak więc myślę, że jeśli zostanie w pełni legalny, powstaną specjalne kliniki.
  • 0



#180

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aborcja jest bez wątpienia temat dosyć kontrowersyjnym, szczególnie w kraju zdominowanym przez katolicyzm. Jednakże nie zmienia to faktu, iż takie zabiegi się odbywają - za sowitą opłatą - poza granicami Polski, lub też w skrajnych warunkach prywatnych gabinetów lekarzy "specjalistów".
Całkowity zakaz nie ma najmniejszego sensu, bo jedynie zwiększy skalę tego procederu.
Pełne zezwolenie na aborcję to z kolei ryzyko zabijania człowieka bez powodu, bo powiedzmy sobie szczerze - określenie czasu w którym można embrion nazywać człowiekiem nie jest jednoznaczne.
Wydaje mi się, iż najlepszym rozwiązaniem będzie aborcja z ograniczeniami - w wypadku, gdyby dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu, czy też zagrażało życiu bądź zdrowiu matki (w poważnym stopniu).
Pod uwagę powinien być brany także przypadek nieuleczalnych chorób, które mogłyby uniemożliwić dziecku samodzielną egzystencję. Inne przypadki nie powinny być rozważane; odpowiedzialność za swe czyny nie jest taka trudna.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych