Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzulmanin zabil Polke bo miala zly wplyw na kolege


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#61

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A teraz ktoś będzie się starał udowodnić, że to jego religia zrobiła z niego przestępcę. Śmiechu warte.
To pewnie Saddam Husajn też zabijał z powodów religijnych ?

Ty nadal nie rozumiesz (lub nie chcesz zrozumieć) o czym my tu dyskutujemy.

Tu nie chodzi o to, iż islam sam w sobie jest bezpośrednią przyczyną popełniania przez muzułmanów przestępstw. Czegoś w stylu: "Jestem muzułmaninem. Mój bóg Allah rozkazał mi ukraść Twój samochód, a Ciebie zabić.". Przyczyny kryją się w specyficznej obyczajowości charakterystycznej dla kultury islamu, która odzwierciedla się między innymi w sposobie wychowania dzieci, w stosunku do kobiet...
  • 0



#62

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Być może trochę wody na młyn dorzucę...
Jeśli komuś by się chciało kopać w jakiś danych statystycznych (ja nie mam czasu i energii na to), może mógłby przedstawić, czemu ta mapa przestępczości Londynu:

http://maps.met.police.uk/

wygląda tak jak wygląda. Ja miałem przyjemność mieszkać zarówno w dzielnicy w sferze pomarańczowej (ba, nawet mam pamiątkę w postaci paru siwych włosów, w wieku 24 lat, po spędzeniu "bezdomnej" nocy w takiej dzielnicy), jak i niebieskiej, i jakoś sobie te różnice potrafię wyjaśnić. Zresztą pewnie każdy kto jakiś czas mieszkał i przemieszczał się po Londynie te różnice też potrafi wyjaśnić, ale jeśli ktoś miałby chęć dogrzebać się danych statystycznych - wtedy byłoby o czym podyskutować ;)

Jeszcze mała "anegnota" - porównanie dla kogoś, kto nie wie jak w praktyce wygląda różnica w kolorach - istnieje tam "coś takiego", że po każdym poważniejszym przestępstwie umieszczane są żółte tablice, o treści "tu i tu, o tej i o tej miało miejsce <poważne przestępstwo>. Zadzwoń jeśli coś widziałeś/słyszałeś". W pomarańczowych strefach takie tablice potrafią wymieniać co weekend. W niebieskiej, wracają w nocy z pracy było mi głupio, że tak głośno tupię na chodniku (w "sportowych" butach zresztą ;o)
  • 0

#63

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie chce mi sie tego wszystkiego komengtowac bo jak zwykle piszesz albo nie na temat, albo nie rozumiesz jak z tym marsem ktory najwyrazniej w twoim sklepie osiedlowym kosztuje 300zl i po raz kolejny usrpawiedliwasz jedna zbrodnie porownujac ja do innej jak to relatywista ma w zwyczaju.


Aż mi się nasuwa myśl:
Boże, w której kolejce stali niektórzy, gdy rozdawałeś rozum ?

Jaką zbrodnię ? Ktoś ukradł np. komórkę za 300zł. Czy to zbrodnia ? Nie, to przestępstwo i to dosyć pospolite.
U nas ludzie kradną samochody, tory kolejowe, nawet się gościu zdarzył co ukradł nowy most za parę milionów i sprzedał na złom. Ok. To nie jest normalne, ale powszechne.

Jak muzułmanin buchnął komórę za 300zł to dlatego bo "Allah mu kazał" ?
Moja odpowiedź: To w niezłe bajki wierzą niektórzy !

Ten "jakistam kraj" to wszystkie kraje ktore z mariushem wkleilismy, same marginalne i nic nie znaczace panstwa typu USA< UK czy Francja.


Odnośnie USA to ogromne pudło z waszej strony. Sprawdź sobie w Internecie informacje na temat czarnoskórych hiphopowców i raperów w USA. Wielu z nich to również byli przestępcy z getta i wielu z nich przeszło na Islam, albo urodziło się w muzułmańskich rodzinach w getcie. A żaden z nich nie jest religijniejszy od przeciętnego zjadacza chleba w USA.

Trochę tekstów na temat artystów:

http://www.arabia.pl...iew/291889/107/
http://www.hip-hop.p...p?id=1196419437
http://muzyka.interi...oju,889177,2098

Dolaczam to do pierwszej dziesiatki twoich argumentow. Zatytuluje go "nie masz pojecia, ja je mam!" bufonie laugh1.gif


Nadal nie masz i to zielonego. Przeczytaj co powiedział ELDO:

- Ignorancja to bardzo, bardzo łatwa cecha. Wystarczy coś zobaczyć i wydać swój osąd na dany temat, nie znając całego zaplecza. A czasami poznając zaplecze można się zdziwić.

- Ciężko jest przekonać kogoś, kto stracił bliską osobę na przykład w zamachach w Londynie, do tego, że islam jest religią pokoju. Ale niemniej islam jest religią pokoju.

http://muzyka.interi...oju,889177,2098

A to dla fanów, choć nie przepadam za hip hopem, ten kawałek jest świetny :

http://pl.youtube.co...h?v=QTuV-hr0aYw

Cala twoja tworczosc oparta jest na takich gdybaniach i wnioskach wyciaganych z tego-co-mogloby-byc-a-raczej-na-pewno-by-bylo-bo-ty-twierdzisz-ze-tak-wlasnie-by-bylo laugh1.gif


Wiesz , z twoją logiką i teoriami , nawet nie dorosłeś do pięt takiemu ELDO.

Ty nadal nie rozumiesz (lub nie chcesz zrozumieć) o czym my tu dyskutujemy.


Bardzo dobrze wiem o czym dyskutujecie.

Przyczyny kryją się w specyficznej obyczajowości charakterystycznej dla kultury islamu, która odzwierciedla się między innymi w sposobie wychowania dzieci, w stosunku do kobiet...


Ok. Ale jestem w 100% przekonany, że tego typu sprawy dotyczą niewielkiego procentu muzułmańskich przestępców. Reszta to zwykli przestępcy, na których religia nie miała żadnego wpływu, gdy dokonywali przestępstw.

Mam lepszy dowód, który zszokuje was wszystkich.
Ten dowód nazywa się Aukai Collins. http://en.wikipedia....i/Aukai_Collins
Facet który przeszedł na Islam, walczył w Czeczenii, trenował w obozach w Afganistanie, współpracował w końcu z FBI. Chyba on coś nie pasuje do waszego szablonu muzułmanina, a to co powiedział jest jeszcze ciekawsze:

http://pl.youtube.co...h?v=EAzf4BxhUMs

Aukai Collins mówi o Hani Hanjour (http://pl.wikipedia....ki/Hani_Hanjour) i innych kolegach muzułmanach których poznał: "Ci goście pili alkohol, korzystali z prostytutek, robili wszystko co było zakazane (Haram)."

Aukai Collins też miał przestępczą przeszłość. Potem został muzułmaninem.

Tu macie sporo filmików z Aukai Collinsem :
http://pl.youtube.co...y..._type=&aq=f

W grudniu użyję przeciwko pewnym prezentowanym tu "teoriom" cięższej amunicji.
Raport Europolu TE-SAT 2008 wyraźnie dowiedzie pewnych rzeczy o których już od dawna wiem i o których piszę. Poznacie skalę przestępstw terroryzmu i ekstremizmu w Europie i będziecie, co po niektórzy bardzo zaskoczeni.

Aby zrozumieć dlaczego Aukai Collins jest "inny" niż przedstawiani tu muzułmanie należy przeczytać wywiady i notki biograficzne(bardzo średniej jakości tłumaczenia, ale innych nie ma):

1. http://czeczenia.com...c...&Itemid=147
2. http://czeczenia.com...c...&Itemid=147
3. http://czeczenia.com...c...&Itemid=147
4. http://czeczenia.com...c...&Itemid=147
  • 0

#64

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok. Ale jestem w 100% przekonany, że tego typu sprawy dotyczą niewielkiego procentu muzułmańskich przestępców. Reszta to zwykli przestępcy, na których religia nie miała żadnego wpływu, gdy dokonywali przestępstw.

Szanowny Mortyrze, swoją wypowiedzią udowodniłeś, że cała ta pisanina na nic. Nic nie zrozumiałeś i ostatniej wypowiedzi Mariusha, którą komentujesz, też nie zrozumiałeś.
To oczywiste, że młody Arab okradający sklep na przedmieściach Paryża nie myśli w tej chwili o Koranie. Ale jest przyczyna, dla której ma w pogardzie "białasów" ich prawo, ich policję, jest przyczyna dla której w jego środowisko panuje przekonanie, że białych zdegenerowanych frajerów można okradać, można żyć na ich koszt i zasadniczo nie jest to naganne. Można prowadzić działalność przestępczą, a jak policja zacznie interweniować, to urządzać zamieszki z powodu jej "rasizmu". Skądś bierze się przekonanie, że kobieta - nauczycielka próbująca uczniom Muzułmanom wydawać w szkole polecenia może co najwyżej oberwać za swoją bezczelność. Skala przestępczości wśród Muzułmanów ma związek z ich mentalnością i nastawieniem do społeczeństw i państw zachodu, w których żyją, a ta mentalność jest silnie zakorzeniona w ich religii. Bo my jesteśmy dla nich "niewiernymi", których nie trzeba szanować, a właściwym prawem jest Szariat a nie żadne śmieszne Code Penal i inne zadrukowane książki w śmiesznym języku Europejskich frajerów.

Tu nie chodzi o żadnych terrorystów czy ekstremistów na których obronę masz te swoje kwity i jakąś ezoteryczną wiedzę, którą nas straszysz od dłuższego czasu. Tu chodzi właśnie o tych "zwykłych przestępców", których wśród Muzułmanów jest w proporcji do Europejczyków tak dużo.
Śmiem również twierdzić, że pan Aukai Collins nie stanowi dużego procentu wśród Muzułmanów zamieszkujących kraj Europy zachodniej.
  • 0

#65

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok. Ale jestem w 100% przekonany, że tego typu sprawy dotyczą niewielkiego procentu muzułmańskich przestępców. Reszta to zwykli przestępcy, na których religia nie miała żadnego wpływu, gdy dokonywali przestępstw.


W takim razie czemu wyznawca tej "religia ktora nie miala najmniejszego wplywu" popelnia przestepstwo przecietnie od 4 do 14 razy czesciej zaleznie od tego w jakim kraju mieszka niz czlowiek ktory z ta religia nie ma nic wspolnego?
No tak, pewnie dlaego ze nikt nie rozumie przyczyn poza mortyrem.

Skan musisz wiedziec ze masz do czynienia z totalnym teoretykiem ktory nic nie widzial ale w teorii mu wychodzi ze ma racje. Dlatego nie przekonasz go tym co napisales z wlasnego doswiadczenia i z wlasnych obserwacji, bo w teorii to on ma racje. Nawet jesli jej nie ma :lol


Reszty nie komentuje. Rozbroiles mnie doszczetnie tymi raperami, pseudokibicami czy gwalcicielami ktorzy wymkaja sie sadom za lapowke (gdzie ty zyjesz? :lol ) ktorzy tradycyjnie juz pasuja do calej reszty jak przyslowiowa piesc do nosa. Byle cos napisac, byle walnac slowotok i zniechecic cala reszte do rozmowy. Bo na ciebie naprawde najlepszym lekarstwem jest machniecie reka. Powinienes byc wdzieczny ze tak wiele osob jeszcze tego nie zrobilo tylko stara sie ci cos wyjasnic, niestety na prozno bo nie potrafisz przyjac zadnych argumentow innych niz twoje wlasne.
  • 0

#66

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze gdy czytam bzdurne tematy tego typu nie wiem czy się śmiać czy płakać nad inteligencją naszych rodaków. Po drugiej stronie „religijnego muru” siedzi pewnie też jakiś niedouczony pismak i wysyła w świat idiotyzmy jakoby chrześcijanie po upadku PGR-ów w Polsce zeszli na drogę przestępczą. Za obecna sytuację w Europie Zachodniej winić można tylko i wyłącznie rządy poszczególnych państw, które przez chęć szybkiego i łatwego zysku doprowadziły do tego skandalu. Początkowo imigranci muzułmańscy przybywali do Europy jako niewykształceni ludzie do „czarnej roboty” przemysł ciężki, włókienniczy itp. Właśnie z ich następcami mamy teraz kłopoty, regresja gospodarki, utrata miejsc pracy i przerażające bezrobocie to są przyczyny dla których młodzi ludzie dyskryminowani niestety przez Europejczyków popełniają przestępstwa ( w takich sytuacjach pierwsi wylatują z pracy obcy). Czy społeczność muzułmańska w Rosji podnosi jakieś bunty ? Nie czarujmy się, rządy poszczególnych krajów wolą izolować społeczność w getcie niż walczyć z problemem. To tyle, resztę można sobie poczytać , jeśli ktoś potrafi. Absurdem jest że nikt do tej pory nie wspomniał choćby o Zinedine Zidane, żywej legendzie francuskiej piłki który wyznaje islam. W Wielkiej Brytanii liczba muzułmańskich radnych dochodzi do 300. Dodajmy do tego wybitnych naukowców oraz profesorów nauczających na wszystkich prestiżowych uniwersytetach europejskich…. a co powiemy o lekarzach Muzułmanach w renomowanych klinikach? Nie licząc właścicieli wielkich korporacji rozsianych po całej Europie. Osobiście uważam że świadomie nie porusza się spraw innych niż durne protesty band wyrostków i wybryki zboczeńców zwalając całą winę na religię, aby w młodym pokoleniu wychowanym na jedynych słusznych politycznie mediach wyrobić fanatyczną nienawiść. Jako ciekawostkę dodam że moja kochana szwagierka od wielu lat wraca z nocnych dyżurów w Teheranie sama i nigdy nie poczuła się nawet zagrożona. Za to mój braciszek znowu coś zmajstrował i posiedział sobie dwa tygodnie w irańskim pudle……. Mówił że nie było źle (pewnie kolejny trefny romans). :mrgreen:
  • 0



#67

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To oczywiste, że młody Arab okradający sklep na przedmieściach Paryża nie myśli w tej chwili o Koranie. Ale jest przyczyna, dla której ma w pogardzie "białasów" ich prawo, ich policję, jest przyczyna dla której w jego środowisko panuje przekonanie, że białych zdegenerowanych frajerów można okradać, można żyć na ich koszt i zasadniczo nie jest to naganne. Można prowadzić działalność przestępczą, a jak policja zacznie interweniować, to urządzać zamieszki z powodu jej "rasizmu".


Ok. Tylko jak zamierzasz udowodnić czym się kierował pospolity przestępca. Przecież tego nie można zrobić na podstawie przynależności religijnej.

Skądś bierze się przekonanie, że kobieta - nauczycielka próbująca uczniom Muzułmanom wydawać w szkole polecenia może co najwyżej oberwać za swoją bezczelność.


Skądś się bierze także przekonanie, że uczniowie w Polsce mogą zakładać nauczycielowi kosz na śmieci na głowę. Z czego to wynika ? Z chrześcijańskiej mentalności - tak by można odpowiedzieć stosując tę samą logikę w odwrotną stronę. Tak odnośnie przemocy w szkołach w Polsce:

Alarmujące statystyki

Polskie szkoły zalewa fala agresji. Nie radzą sobie z nią nauczyciele i rodzice. Z badań przeprowadzonych przez CBOS na potrzeby akcji „Szkoła bez przemocy” wynika, że około 8 procent uczniów zostało pobitych przez swoich szkolnych kolegów. 27 procent uczniów i ich rodziców przyznało, że szkolna przemoc jest poważnym problemem. Taką opinię wyraziło również 28 procent nauczycieli.

Wyniki badania są zatrważające – aż 44 procent uczniów w ciągu ostatniego pół roku było obrażanych przez innych uczniów, a 31 procent padło ofiarą plotek rozpowszechnianych przez inne dzieci. Uczniowie skarżyli się również na to, że byli zmuszani przez kolegów do zrobienia czegoś. 8 procent dzieci twierdzi natomiast, że padło ofiarą pobicia, a 14 procent przyznało, że zostało okradzione.

http://wiadomosci.po...c,id,239983.htm

Tu nie chodzi o żadnych terrorystów czy ekstremistów na których obronę masz te swoje kwity i jakąś ezoteryczną wiedzę, którą nas straszysz od dłuższego czasu.


Nie jest to wiedza ezoteryczna. Istnieje wiele ciekawych raportów wysoce szanowanych instytucji na ten temat, które przeczą wielu rozpowszechnionym w prasie poglądom.

Śmiem również twierdzić, że pan Aukai Collins nie stanowi dużego procentu wśród Muzułmanów zamieszkujących kraj Europy zachodniej.


Akurat mieszka on w USA. Ale za to jego życie było ciekawe. Jego matka została zamordowana, potem został drobnym przestępcą, trafił do więzienia, gdzie nawrócił się na islam. To podobno dosyć częste zjawisko, że więźniowie przyjmują jakąś religię (to może zniekształcać statystykę, bo więźniowie nawrócili się za kratami) Później chciał walczyć za dobrą sprawę w obronie ludności muzułmańskiej. Walczył w Czeczenii, trenował w Afganistanie itd. Zaczął współpracę z FBI. Znał zamachowców 9/11.
Pokazuje dokładnie odwrotny obraz tych ludzi niż ten rozpowszechniany w mediach.

W takim razie czemu wyznawca tej "religia ktora nie miala najmniejszego wplywu" popelnia przestepstwo przecietnie od 4 do 14 razy czesciej zaleznie od tego w jakim kraju mieszka niz czlowiek ktory z ta religia nie ma nic wspolnego?


Są inne powody - alienacja w getcie, bieda, brak wykształcenia, poczucie beznadziei .

Znam podobne uczucia bardzo dobrze jak każdy z licznych znajomych, którzy szukali jakiejś normalnej pracy za uczciwe pieniądze. Nie muszę ci mówić co czuje człowiek, który spędził 12 lat swojego życia w szkole, a po maturze szuka pracy, wchodzi do urzędu dla bezrobotnych a tam: "Praca dla ludzi ze średnim wykształceniem - czyściciel wagonów kolejowych za 600zł". To była w zasadzie jedyna oferta dla ludzi ze średnim wykształceniem. Jedyne uczucia jakie miałem w głowie to beznadzieja, wściekłość na władze państwa (rząd i inne partie polityczne), za to że marnuję pół życia, żeby ktoś mi potem zaproponował zamiatanie ulicy. Szczerze mówię, że czułem nienawiść do tych pajaców którzy starają się "rządzić" Polską . Gdyby ktoś wtedy puścił ich z dymem, to bym wcale ich nie żałował i to obojętnie na poglądy polityczne.

Wtedy ktoś mi pomógł, dał mi pracę, zdobyłem pieniądze na dalsze kształcenie. Ale ilu ludzi w Polsce i na świecie załamuje się, schodzi na drogę przestępstwa albo nałogu ? Tysiące.

Teraz na podstawie tego doświadczenia jestem w stanie zrozumieć jak funkcjonują ci młodzi Arabowie.
Są w podobnej sytuacji jak ja, tylko żyją w wielodzietnych biednych rodzinach. "Biali" rówieśnicy mają wszystko czego ci chłopcy pożądają. To sprawia, że powstaje uczucie niesprawiedliwości. Kolejny aspekt jest taki, że często są to ludzie niewykształceni, nie znający języka oraz w głównej mierze nie mogący z tych powodów znaleźć pracy (gdzie nie będą wyzyskiwani za grosze). Wielu schodzi na drogę przestępstwa, bo nie widzą dla siebie innej przyszłości.
  • 0

#68

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam świadomość, że niektórzy chcą w wyznawcach Islamu widzieć wyznawców gorszej religii, tym samym dowartościowując swoje wyznanie i własne ego. Cóż to ich problem.


To dobrze ze masz ta swiadomosc. A co powiesz gdy islamskich terrorystow bedzie krytykowac ateista?


Skądś bierze się przekonanie, że kobieta - nauczycielka próbująca uczniom Muzułmanom wydawać w szkole polecenia może co najwyżej oberwać za swoją bezczelność.


Skądś się bierze także przekonanie, że uczniowie w Polsce mogą zakładać nauczycielowi kosz na śmieci na głowę. Z czego to wynika ? Z chrześcijańskiej mentalności - tak by można odpowiedzieć stosując tę samą logikę w odwrotną stronę. Tak odnośnie przemocy w szkołach w Polsce:

Alarmujące statystyki

Polskie szkoły zalewa fala agresji. Nie radzą sobie z nią nauczyciele i rodzice. Z badań przeprowadzonych przez CBOS na potrzeby akcji „Szkoła bez przemocy” wynika, że około 8 procent uczniów zostało pobitych przez swoich szkolnych kolegów. 27 procent uczniów i ich rodziców przyznało, że szkolna przemoc jest poważnym problemem. Taką opinię wyraziło również 28 procent nauczycieli.


Szkoda tylko ze ta fala agresji w szkolach zbiegla sie czasowo z wycofaniem obowiazkowego nauczanie religii w szkolach.
Bynajmniej nie twierdze ze to ma jakis wiekszy zwiazek, ale po prostu taka bzdure nie sposob bylo zostawic bez komentarza :lol
Brak szacunku dla instytucji nauczyciela ma juz na pewno wiekszy zwiazek z szeroka i blednie pojmowana "wolnoscia" lansowana przez lewicowo-ateistyczny swiatopoglad niz z chrzescijanskim podejsciem do zycia.
  • 0

#69

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko ze ta fala agresji w szkolach zbiegla sie czasowo z wycofaniem obowiazkowego nauczanie religii w szkolach.


Co ma piernik do wiatraka ? Ja się kształciłem w podstawówce w latach 90. Mieliśmy lekcje religii z zakonnicą, potem z dwoma katechetami. Ten ostatni (7-8 klasa) był wyśmiewany w czasie wielu lekcji. Była spora grupa uczniów, którzy mu dokuczali, rzucali w niego papierkami, gdy się odwrócił itd. Był prześladowany na każdych zajęciach. To nie działo się na wsi, tylko w jednej z lepszych dzielnic Warszawy. Pamiętam, jak kiedyś ze łzami w oczach wybiegł z sali do dyrektora.
Cała moja klasa uczęszczała na religię i spływało to po nich jak woda po kaczkach.

To nie ma nic wspólnego z religią. Tu chodzi o wychowanie (przez rodziców, bo szkoła ma tylko dać wykształcenie). Jak rodzice są w pracy, a dziecko jest "wychowywane" przez kolegów z podwórka, to cała twoja teoria o obowiązkowym nauczaniu religii nadaje się do włożenia między bajki.

Bynajmniej nie twierdze ze to ma jakis wiekszy zwiazek, ale po prostu taka bzdure nie sposob bylo zostawic bez komentarza laugh1.gif


No tak, dla jednego coś jest bzdurą , dla innego mądrością.
Np. Dla menela spod budki z piwem całe nasze życie to bzdury i głupoty, a dla nas odwrotnie.

Brak szacunku dla instytucji nauczyciela ma juz na pewno wiekszy zwiazek z szeroka i blednie pojmowana "wolnoscia" lansowana przez lewicowo-ateistyczny swiatopoglad niz z chrzescijanskim podejsciem do zycia.


Ha HA :lol

Ile propagandy w jednym zdaniu. Dobrze, że ja jestem odporny na większość poglądów politycznych.
Staram się zawsze postawić na miejscu drugiej osoby, żeby ją zrozumieć.

To nie ma nic wspólnego ze światopoglądem. Wyjaśniono mi to już na wykładach.
Dziecka którego się nie wychowuje nie da się podciągnąć pod populistyczne pojęcie "bezstresowe wychowanie" (bo takie wychowanie nie istnieje). Osoby które od początku sprawiają trudności wychowawcze, a później schodzą na drogę przestępstwa w przeważającej większości przypadków były "niewychowane". Ani ateizm , ani lewicowość nie mają tu wpływu, gdy dzieciaka wychowują doświadczeni koledzy, zamiast rodziców, którzy ciągle nie mają czasu i pracują.
  • 0

#70

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ok. Tylko jak zamierzasz udowodnić czym się kierował pospolity przestępca. Przecież tego nie można zrobić na podstawie przynależności religijnej.

Opisuję mentalność swoistej grupy społecznej, mentalność immanentnie związaną z ich religią. Jeżeli jakaś grupa społeczna A jest przeświadczona, że inną grupę społeczną B można okradać i nie ma w tym nic nagannego, to jest oczywiste, że przestępczość wśród członków grupy A musi być proporcjonalnie większa niż wśród członków grupy B.

Skądś się bierze także przekonanie, że uczniowie w Polsce mogą zakładać nauczycielowi kosz na śmieci na głowę. Z czego to wynika ?

Argumentum "a u was murzynów biją"? Tego teraz uczą na wykładach z kryminalistyki?
Polscy chuligani zakładają kosze z chamstwa. Muzułmańscy gardzą kobietami i nie mieści im się w głowie szacunek dla takiej, która próbuje im wydawać polecenia na lekcji. Gdy Polscy rodzice dowiadują się o wybrykach młodzieży często załamują ręce. W Anglii swego czasu pewien Muzułmanin po wysłuchaniu skarg sam pobił "bezczelną" nauczycielkę a większość z nich nie widzi w postawach swoich pociech niczego niewłaściwego.

A tak na marginesie. Czy szanowni forumowicze wiedzą może przedstawiciele jakiej religii po urządzeniu wczorajszej masakry w Bombaju weszli dziś na dach hotelu, żeby strzelać do przypadkowych przechodniów?
  • 0

#71

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko ze ta fala agresji w szkolach zbiegla sie czasowo z wycofaniem obowiazkowego nauczanie religii w szkolach.


Co ma piernik do wiatraka ? Ja się kształciłem w podstawówce w latach 90. Mieliśmy lekcje religii z zakonnicą, potem z dwoma katechetami. Ten ostatni (7-8 klasa) był wyśmiewany w czasie wielu lekcji. Była spora grupa uczniów, którzy mu dokuczali, rzucali w niego papierkami, gdy się odwrócił itd. Był prześladowany na każdych zajęciach. To nie działo się na wsi, tylko w jednej z lepszych dzielnic Warszawy. Pamiętam, jak kiedyś ze łzami w oczach wybiegł z sali do dyrektora.
Cała moja klasa uczęszczała na religię i spływało to po nich jak woda po kaczkach.

To nie ma nic wspólnego z religią. Tu chodzi o wychowanie (przez rodziców, bo szkoła ma tylko dać wykształcenie). Jak rodzice są w pracy, a dziecko jest "wychowywane" przez kolegów z podwórka, to cała twoja teoria o obowiązkowym nauczaniu religii nadaje się do włożenia między bajki.

Bynajmniej nie twierdze ze to ma jakis wiekszy zwiazek, ale po prostu taka bzdure nie sposob bylo zostawic bez komentarza laugh1.gif


No tak, dla jednego coś jest bzdurą , dla innego mądrością.
Np. Dla menela spod budki z piwem całe nasze życie to bzdury i głupoty, a dla nas odwrotnie.

Po co sie produkujesz jak sam napisalem ze to ma ze soba zwiazek? Lubisz sie onanizowac? :lol

Brak szacunku dla instytucji nauczyciela ma juz na pewno wiekszy zwiazek z szeroka i blednie pojmowana "wolnoscia" lansowana przez lewicowo-ateistyczny swiatopoglad niz z chrzescijanskim podejsciem do zycia.


Ha HA :lol

Ile propagandy w jednym zdaniu. Dobrze, że ja jestem odporny na większość poglądów politycznych.
Staram się zawsze postawić na miejscu drugiej osoby, żeby ją zrozumieć.

To nie ma nic wspólnego ze światopoglądem. Wyjaśniono mi to już na wykładach.
Dziecka którego się nie wychowuje nie da się podciągnąć pod populistyczne pojęcie "bezstresowe wychowanie" (bo takie wychowanie nie istnieje). Osoby które od początku sprawiają trudności wychowawcze, a później schodzą na drogę przestępstwa w przeważającej większości przypadków były "niewychowane". Ani ateizm , ani lewicowość nie mają tu wpływu, gdy dzieciaka wychowują doświadczeni koledzy, zamiast rodziców, którzy ciągle nie mają czasu i pracują.


Akurat tzw. bezstresowe wychowanie ma najwiekszy wplyw na to wszystko. Pojedz do np. Irlandii czy Anglii gdzie na porzadku dziennym sa sytuacje na ulicy, w ktorych 12-latek bije doroslego, ktory nic mu nie robi z obawy przed posadzeniem o molestowanie lub agresje wobec nieletnich. A ten dzieciak bije czy tez okrada go dokladnie dlatego ze nie zna pojecia nieuchronnosci kary za popelnione zle czyny gdyz nigdy kary nie zaznal.
Nie znasz tez pewnie takich statystyk jak ilosc ran klutych (od noza) po wiekszych wydarzeniach 'kulturalnych' w Dublinie (jak np. koncert w jakims parku), gdzie sprawcami sa w 90% nastolatkowie, ktorzy tez nie wiedza ze spotka ich kara za popelnione czyny. Inna sprawa jest to, ze nie czuja oni kompletnie wyrzadzonego zla i zapewne mysla, ze zycie to gra komputerowa gdzie wystarczy zrobic load lub restart i bedzie wszystko ok.
  • 0

#72

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Opisuję mentalność swoistej grupy społecznej, mentalność immanentnie związaną z ich religią.


KAŻDA GRUPA SPOŁECZNA JEST ZWIĄZANA Z JAKIMIŚ WIERZENIAMI.

Specjalnie napisałem wielkimi literami.

Jeżeli jakaś grupa społeczna A jest przeświadczona, że inną grupę społeczną B można okradać i nie ma w tym nic nagannego, to jest oczywiste, że przestępczość wśród członków grupy A musi być proporcjonalnie większa niż wśród członków grupy B.


Oczywiście, ale..skąd wytrzasnąłeś to zdanie.
To musi z czegoś wynikać. Nie można wyciągnąć wniosków naukowych z sufitu, albo fusów z kawy.
To co tutaj zaprezentowano (wszystkie te dane statystyczne) są bezużyteczne w próbie wyciągnięcia wniosków takich, jakie się tu próbuje wyciągnąć.

Prezentowana "teoria" jest możliwa do poparcia, lecz nie w ten sposób.
Aby udowodnić jej prawdziwość trzeba by wykonać szereg badań, rozmów m.in. z więźniami, testów psychologicznych itd. I to na dużą skalę.

Argumentum "a u was murzynów biją"? Tego teraz uczą na wykładach z kryminalistyki?


Nie, za to uczą jak nie zrobić z siebie debila wyciągając idiotyczne wnioski z różnych badań i statystyk (które i tak nigdy nie oddadzą całości problemu - "ciemna" i "złota" liczby przestępstw).
W badaniach naukowych nie można wyciągać zbyt pochopnych i zbyt daleko idących wniosków (w dodatku z niekompletnych i ogólnikowych informacji).

Polscy chuligani zakładają kosze z chamstwa. Muzułmańscy gardzą kobietami i nie mieści im się w głowie szacunek dla takiej, która próbuje im wydawać polecenia na lekcji.


A może to tylko dobra wymówka ? Musiałbyś zamieszkać wśród tych ludzi, poznać ich problemy, myśli, uczucia, aby wyciągnąć stosowne wnioski.

W Anglii swego czasu pewien Muzułmanin po wysłuchaniu skarg sam pobił "bezczelną" nauczycielkę a większość z nich nie widzi w postawach swoich pociech niczego niewłaściwego.


To też nadaje się do wieloletnich badań i obserwacji. Na podstawie kilku artykułów prasowych nie da się wyciągnąć tak daleko idących wniosków. Po drugie u mojego brata w gimnazjum też był taki przypadek.
Jego kolega zwyzywał nauczycielkę i dyrektorkę. Potem na wywiadówkę przybył pijany dziadek, który się pokłócił z wychowawczynią.

PRASA SZUKA SENSACJI - zanotuj i zapamiętaj na całe życie.
Często przedstawione wydarzenia to zbiór opinii i przemyśleń redaktorka. To jest opis z jego punktu widzenia. Aby to potwierdzić musiałbyś m.in. znaleźć tego muzułmanina i poznać jego poglądy.

Czy szanowni forumowicze wiedzą może przedstawiciele jakiej religii po urządzeniu wczorajszej masakry w Bombaju weszli dziś na dach hotelu, żeby strzelać do przypadkowych przechodniów?


Kolejne nienaukowe i bezsensowne wnioski.

A czy szanowny forumowicz wie jakiej religii przedstawiciele płacą za zabijanie chrześcijan ? Nie ? To zerknij sobie co robią hinduiści w Indiach:
http://www.paranorma...t...t=0&start=0

A czy forumowicz słyszał o Tamilskich Tygrysach ? Nie ? Jaka szkoda. To także hinduiści.

Najgroźniejsi kamikadze świata
http://www.terroryzm...cles.php?id=212

I patrz. Taka porażka. Myślałeś, że tylko muzułmanie robią takie rzeczy, a tu jak na złość kolejna grupa wyznaniowa.
  • 0

#73

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znowu u was bija murzynow. Masz ty chlopie jakikolwiek inny tekst w zanadrzu? Bo normalnie juz bym mogl zaczac za ciebie pisac tak przewidywalny i nudny sie stales :lol
  • 0

#74

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po co sie produkujesz jak sam napisalem ze to ma ze soba zwiazek? Lubisz sie onanizowac? laugh1.gif


Nie wiem jakie zabawy preferujesz przed komputerem, ale mojej osoby z tym nie łącz.

Akurat tzw. bezstresowe wychowanie ma najwiekszy wplyw na to wszystko.


Kolejne braki w wiedzy i doświadczeniu.

Pojedz do np. Irlandii czy Anglii gdzie na porzadku dziennym sa sytuacje na ulicy, w ktorych 12-latek bije doroslego, ktory nic mu nie robi z obawy przed posadzeniem o molestowanie lub agresje wobec nieletnich.
A ten dzieciak bije czy tez okrada go dokladnie dlatego ze nie zna pojecia nieuchronnosci kary za popelnione zle czyny gdyz nigdy kary nie zaznal.


Czego to dowodzi ? Powiem ci. Wniosek jest prosty - brak wychowania. Co ten dzieciak robi sam na ulicy ?
Gdzie rodzice ? W pracy od świtu do zmroku. Kto wychowuje dzieciaka ? Ulica.

Nie znasz tez pewnie takich statystyk jak ilosc ran klutych (od noza) po wiekszych wydarzeniach 'kulturalnych' w Dublinie (jak np. koncert w jakims parku), gdzie sprawcami sa w 90% nastolatkowie, ktorzy tez nie wiedza ze spotka ich kara za popelnione czyny.


Znowu to samo co napisałem powyżej. Tych ludzi nie wychowali rodzice - czyli podstawowa grupa społeczna.
Przyczyna problemu - brak rodziców.

Inna sprawa jest to, ze nie czuja oni kompletnie wyrzadzonego zla i zapewne mysla, ze zycie to gra komputerowa gdzie wystarczy zrobic load lub restart i bedzie wszystko ok.


Narkotyki, Alkohol, Złe przykłady kolegów itd. Apropos gier i filmów - wiesz, że są ograniczenia wiekowe ?
To rodzice są winni, bo nie wychowali swoich dzieci.

W związku z nieistniejącym (stworzonym przez wiejski plebs i potocznym terminem) "Wychowanie Bezstresowe" proponuję kilka tekstów:

1. http://www.katecheta...resowequot.html

2. http://www.rybnik.co...a,wyw4-514.html

3. http://www.scholaris...s...&cat_id=254


Nie ma wychowania bezstresowego - to tak zwane wychowanie bezstresowe to tylko „puszczenie samopas", zgoda na „rób, co chcesz" w tym najgorszym wydaniu, sygnał „nie interesuje mnie, co się z tobą dzieje", a wręcz psychiczne porzucenie dziecka, a co za tym idzie - także fizyczne oddalenie.


http://www.scholaris...s...&cat_id=254



Znowu u was bija murzynow. Masz ty chlopie jakikolwiek inny tekst w zanadrzu? Bo normalnie juz bym mogl zaczac za ciebie pisac tak przewidywalny i nudny sie stales laugh1.gif


Ciekawe czy to samo byś powiedział wobec grona profesorów i badaczy, którzy jasno stwierdziliby w twojej obecności, że niczego nie udowodniłeś, bo prezentowane dane nie pozwalają na wyciągane przez ciebie pseudonaukowe wnioski.
  • 0

#75

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ach zapomnialem o nowej spiewce od jakiegos czasu. To co ty prezentujesz jest naukowe i kompetentne, co robia adwersarze jest nienaukowe, niedouczone, wynika z niewiedzy lub braku doswiadczenia i profesorowie by tego nie zaaprobowali. Spedzisz cale zycie "naukowo" z praktyka nie majac nic wspolnego i umrzesz w przeswiadczeniu ze miales racje nawet gdy zostaniesz ostatnim czlowiekiem na swiecie wyznajacym wlasne, oczywiscie najlepsze poglady na dowolny wlasciwie temat.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych