Skocz do zawartości


Krach teorii ewolucji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#241

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy mogę wiedzieć dlaczego uznałeś że mój post na ten sam temat i w tym samym temacie nie jest godny twojej uwagi?

Lekcja z genetyki.

gdyż jest to najbardziej bezbronne stworzenie na sawannie, prawdopodobnie bliskie wyginięcia: wolno się rozmnaża, jest niskie, chodzenie na dwóch nogach utrudnia bieg, nie ma kłów pazurów ani kolców, jest wyjątkowo słabe. z punktu widzenia drapieżnika jest to całkiem spory, ociężały i bezbronny posiłek. za to posiadający potencjał do rozbudowywania mózgu, dającym nadzieje na przetrwanie gatunku.

To chyba mógł sobie tak wyewoluować, że miałby te cechy, które ułatwiałyby mu przetrwanie... a nie przez te rzekome miliony lat żył w tym samym środowisku co zwierzęta i tylko mu nagle się zaczął mózg powiększać, zamiast pazurów...

do rozbudzenia potencjału wystarczył pierwszy kamień rzucony w dzikiego kota.

Dziwne, że u innych zwierząt takie coś do tej pory nie zaszło.

a homo habilis podrzucili bo im się nudziło.

Jak ktoś wie co to znaczy laboratorium, to takiego czegoś nie pisze.
  • 0

#242

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy mogę wiedzieć dlaczego uznałeś że mój post na ten sam temat i w tym samym temacie nie jest godny twojej uwagi?

Ponieważ mój post był krótszy i zawierał mniej treści, a to dlatego, że nie chciało mi się pisać tego samego po raz setny. Moje posty przecież też były wiele razy uznawane za niegodne odpowiedzenia :D

Tylko według oficjalnej nauki. Dla mnie historia człowieka jest zapisana od jego początków - te kilkanaście tysięcy.

Bo oficjalna nauka zawsze kłamie i wszystko fałszuje!
Mógłbyś dać w końcu jakieś inne argumenty? Bo "istnieje politeizm, a więc stworzyli nas kosmici", "elohim to liczba mnoga a więc stworzyli nas kosmici" oraz "ja się nie mylę, a więc stworzyli nas kosmici" było wałkowane już pierdylion razy.

a homo habilis podrzucili bo im się nudziło.

Szczątki homo habilis zostały spreparowane przez cywilizację Elohim po to, żebyśmy nie doszli za wcześnie do tego, że jesteśmy ich dziełem.
Albo po prostu olać, tego zdania nigdy nie było i nikt go nie napisał :D
  • 0

#243

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo oficjalna nauka zawsze kłamie i wszystko fałszuje!

Ja takiego czegoś nigdy nie napisałem, i nie mam zamiaru pisać.
A że się często myli, to i owszem.

Szczątki homo habilis zostały spreparowane przez cywilizację Elohim po to, żebyśmy nie doszli za wcześnie do tego, że jesteśmy ich dziełem.
Albo po prostu olać, tego zdania nigdy nie było i nikt go nie napisał

Czytaj wyżej.
  • 0

#244 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

SolarWarden, widzę, że ani na jotę nie zmądrzałeś od momentu, gdy ostatnio Cię czytałem. Radzę więc - zanim znów coś napiszesz - poczytać sobie o ewolucji. Chociażby tu: http://www.ewolucja.org/d3.html
  • 0

#245

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hellmaker, wielkie dzięki - znalazłem na tej stronie kawałek tekstu, który jako żywo opisuje to, co czyni Solar, a czego lepiej bym nie ujął:

Niemniej wojownicza krucjata wciąż ożywa na forum publicznym za sprawą "naukowych" kreacjonistów.
Używam tu cudzysłowu, ponieważ prawdziwy naukowiec najpierw patrzy na empiryczne dane, a dopiero potem ocenia, czy jego hipoteza do nich pasuje. "Naukowi" kreacjoniści tymczasem wychodzą od swojej interpretacji Biblii, która jest niepodważalna. Patrzą na dane i decydują, które z nich będą im pasować. Zbiera dane popierające hipotezę a dane sprzeczne z nią są uznawane za niekompletne lub błędne.
To nie jest nauka!

  • 0

#246

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chyba mógł sobie tak wyewoluować, że miałby te cechy, które ułatwiałyby mu przetrwanie...

Przecież właśnie tak się stało. Chyba, że Twoim zdaniem przewaga intelektualna nad przeciwnikiem nie wpływa pozytywnie na umiejętność przeżycia...

Ale nie o tym chciałem. Mam pytanie. Jeśli, jak twierdzisz, kosmici stworzyli człowieka doskonalszym niż oni sami, a stwarzając go kierowali się jego dobrem, to w jakim celu zaaplikowali mu tyle pasożytów, szkodliwych bakterii, wirusów i przypadłości?
  • 0



#247

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strona żadnego szału nie robi, nic nowego.

Uważamy, że inwazja "kreacjonizmu naukowego" jest szkodliwa i dezinformuje społeczeństwo co do faktycznego stanu poglądów naukowych.
Łohoho, ale inwazja, widać, że wszyscy się pod nią uginają. :D

dezinformuje społeczeństwo... Jaka propaganda :mrgreen:

No nauka oficjalna, zanim dojdzie skąd tu jesteśmy, to jeszcze trochę minie.
Nie mówcie tylko, że to już jest wszystko co w tej dziedzinie udało się wymyślić. Bo już tacy byli, którzy dobre parę lat temu mawiali, że wszystko co było do odkrycia zostało odkryte. :)

"Naukowi" kreacjoniści tymczasem wychodzą od swojej interpretacji Biblii, która jest niepodważalna.
Ja uważam, że duża część Biblii jest podważalna, szczególnie główny motyw: jeden bóg, który kiedyś przemawiał z ognistych rydwanów, a dzisiaj nic nie chce mówić... :(

Zbiera dane popierające hipotezę a dane sprzeczne z nią są uznawane za niekompletne lub błędne.
Ha, z ewolucją jest tak samo. Wg ewolucjonistów to jest tak: wykopią z ziemi coś co chodzi obecnie po Ziemi - łee tam wywal to.
Wykopią z ziemi to co już po Ziemi obecnie nie chodzi - łaał, to coś musiało wyewoluować w to co teraz chodzi po Ziemi.

Ale nie o tym chciałem. Mam pytanie. Jeśli, jak twierdzisz, kosmici stworzyli człowieka doskonalszym niż oni sami, a stwarzając go kierowali się jego dobrem, to w jakim celu zaaplikowali mu tyle pasożytów, szkodliwych bakterii, wirusów i przypadłości?

Po pierwsze: na tym polega mniej więcej inteligentny projekt. Obserwując jak ludzie będą sobie z tym radzić.
Po drugie: nie wszyscy z nich tak strasznie pragnęli/pragną naszej obecności, bo trochę głupio jak jajko może się stać mądrzejsze niż kura, albo jeszcze lepiej, kurze na łeb bomby spuścić.
Po trzecie: zastanów się ile nas by tutaj dzisiaj było gdyby nie te wirusy, bakterie i inne przypadłości?
  • 0

#248

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

do rozbudzenia potencjału wystarczył pierwszy kamień rzucony w dzikiego kota.
Dziwne, że u innych zwierząt takie coś do tej pory nie zaszło.


ewolucja to nie jest upodabnianie się do ludzi, o tym z resztą pisałam w tym poście którego nie chciało ci się przeczytać.


CYTAT
a homo habilis podrzucili bo im się nudziło.
Jak ktoś wie co to znaczy laboratorium, to takiego czegoś nie pisze.


a fakt że między pojawianiem się kolejnych form trwały tysiące lat? a tak w ogóle ewolucja nie zajmuje się tylko wymarłymi formami życia. a tak w ogóle porównania genortypów ludzkich szczątków sprzed ledwie kilku tysięcy lat wskazują że zaszło 500 zmian w genotypie w cięgu ostatnich kilku tysięcy lat. człowiek wciąż ewoluuje. to też kosmici...?
  • 0

#249

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inteligentny projekt kosmitów poprzez pasożyty stał się mniej inteligentny - ale przeciez Solar juz znalazl wytlumaczenie tychze faktow ; ]
  • 0

#250

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nauka oficjalna, zanim dojdzie skąd tu jesteśmy, to jeszcze trochę minie.

Czy nie masz przypadkiem na myśli tego, że nauka w końcu dojdzie do takich samych przekonań jak Twoje? Jeśli tak, to wychodziłoby na to, że głoszona przez Ciebie koncepcja jest tą ostateczną, dzięki której będzie można porzucić dalsze badania nad pochodzeniem człowieka ;->

Po pierwsze: na tym polega mniej więcej inteligentny projekt. Obserwując jak ludzie będą sobie z tym radzić.

Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wynika, że inteligentny projekt dotyczy całego życia organicznego na naszej planecie, a nie tylko człowieka. Czy zatem uważasz, że projektanci byli równie ciekawi jak poradzą sobie świerki z kornikami i osy z maczużnikami?

Po drugie: nie wszyscy z nich tak strasznie pragnęli/pragną naszej obecności

Wytłumacz to bliżej, proszę, bo z tej wypowiedzi można wyciągnąć wniosek, że człowiek jest dziełem tych dobrych kosmitów, a pasożyty zostały mu podrzucone przez tych złych w akcie dywersji... Czy to samo miałoby się tyczyć pozostałych organizmów?

Po trzecie: zastanów się ile nas by tutaj dzisiaj było gdyby nie te wirusy, bakterie i inne przypadłości?

Mogłoby nas być znacznie mniej niż obecnie, gdyby tylko projektanci stworzyli nas z mniejszym popędem płciowym i niższą rozrodczością. To byłoby znacznie prostsze rozwiązanie, nie sądzisz?
  • 0



#251

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytajac solarwardena czuje sie jakbym czytał, religijnych fundemtanlistow. Sciana przed oczami i do przodu po trupach.

To nie jest nauka, to nawet nie jest pseudonauka ani inteligencja. To zwykly fanatyczny fundamentalizm.
Nauka jest w tedy kiedy jest sie w stanie zaakcpetowac czyjes poglady i z nimi polemizowac przedstawiajac dowody i argumenty a nie ciagle powtarzac to samo, a jak ktos poda rzeczy ktore nie pasuja do naszego swiatopogladu (albo obali nasze hipotezy) to udawac ze nic nie bylo i dalej glosic swoje brednie -;-.

Imo SolarWarden bije na glowe nawet radoslawa. Z nim to chociaz w miare podyskutowac mozna było..
  • 0

#252

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pit:

jeśli zwierzęta zna się tylko pod postacią obiadu to może wydawać się że tylko mięsożerne są inteligentne. kopytne faktycznie są przymulone dosyć, ale weźmy takie słonie, naczelne, papugi a i tak ponoć najbardziej inteligentne są gęsi tongue1.gif świnie najbardziej znane pod postacią wieprzowiny pod względem inteligencji są na trzecim miejscu na świecie. wyprzedziły je delfiny i szympansy oczywiście, zaraz po nich są słonie. bardzo inteligentne są szczury, także ptaki potrafią zaskoczyć: kruki z łatwością manipulują narzędziami i dostosowują je do swoich potrzeb, wyprzedzają je jednak papugi. psy w porównaniu z tymi zwierzakami to przygłupy o ciężkim niedorozwoju umysłowym tongue1.gif

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę ;)
Chciałem po prostu ukazać to w pewnym uproszczeniu, żeby uniknąć pytań dlaczego świnia jest inteligentniejsza od konia :)
Solar:

To chyba mógł sobie tak wyewoluować, że miałby te cechy, które ułatwiałyby mu przetrwanie... a nie przez te rzekome miliony lat żył w tym samym środowisku co zwierzęta i tylko mu nagle się zaczął mózg powiększać, zamiast pazurów...

No też wyewoluował sobie takie cechy, zwane potocznie sprytem i inteligencją. Nie mamy ostrych pazurów, ale jesteśmy na tyle sprytni, że potrafimy zrobić jeszcze ostrzejszy nóż. Nasze oczy słabo widzą w ciemności, ale potrafimy rozniecić ogień, "zapanować nad mrokiem"

No nauka oficjalna, zanim dojdzie skąd tu jesteśmy, to jeszcze trochę minie.
Nie mówcie tylko, że to już jest wszystko co w tej dziedzinie udało się wymyślić. Bo już tacy byli, którzy dobre parę lat temu mawiali, że wszystko co było do odkrycia zostało odkryte. smile2.gif

Ano taki pogląd pojawił się w XIX wieku, na szczęście szybko uświadomiono sobie, ze jeszcze wiele przed nami. Jak na razie to ty prezentujesz coś podobnego: Moja jest racja i już nic lepszego nie wymyślicie, a odkrycia będą potwierdzać jedynie słuszną moją teorię. Tak to u Ciebie wygląda :)

Wg ewolucjonistów to jest tak: wykopią z ziemi coś co chodzi obecnie po Ziemi - łee tam wywal to.

A byłeś ty kiedykolwiek ewolucjonistą, że wiesz jak oni myślą? Wyprzedzę twoje pytanie:
TAK, byłem kreacjonistą przez krótki okres czasu, póki nie zmądrzałem i nie zacząłem zauważać nonsensowności teorii inteligentnego projektu. Teraz jednak, za sprawą debaty, w której jakiś czas temu uczestniczyłem stopniowo zacząłem zmieniać swój światopogląd.
Teraz ja zadam pytanie:
Jakie masz dowody na kreację, których nie będziemy w stanie obalić? (nie odwołując się do Biblii ani innych starożytnych tekstów, bo odnoszą się one do wiary i wyobrażeń, a nie faktycznej, weryfikowalnej wiedzy)
  • 0



#253

SolarWarden.
  • Postów: 259
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ewolucja to nie jest upodabnianie się do ludzi, o tym z resztą pisałam w tym poście którego nie chciało ci się przeczytać.

Skoro człowiek to najbardziej rozwinięta istota na tej planecie (patrząc wokół), to chyba tak powinno być, że wszystko dąży do tego by być bardziej idealnym.

a tak w ogóle porównania genortypów ludzkich szczątków sprzed ledwie kilku tysięcy lat wskazują że zaszło 500 zmian w genotypie w cięgu ostatnich kilku tysięcy lat.

To podałabyś jakieś źródła do tego.

Inteligentny projekt kosmitów poprzez pasożyty stał się mniej inteligentny - ale przeciez Solar juz znalazl wytlumaczenie tychze faktow ; ]

r3vo, obserwuję twoje posty od kilku stron w obu tematach i są coraz bardziej żałosne.

Czy nie masz przypadkiem na myśli tego, że nauka w końcu dojdzie do takich samych przekonań jak Twoje?

Sądzę, że tak.

Jeśli tak, to wychodziłoby na to, że głoszona przez Ciebie koncepcja jest tą ostateczną, dzięki której będzie można porzucić dalsze badania nad pochodzeniem człowieka ;->

Koncepcja może i jest ostateczna, ale badań nie trzeba wcale porzucać, naukowcy są zbyt ciekawi i nie pozostawią tego do końca samemu sobie. :)

Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wynika, że inteligentny projekt dotyczy całego życia organicznego na naszej planecie, a nie tylko człowieka. Czy zatem uważasz, że projektanci byli równie ciekawi jak poradzą sobie świerki z kornikami i osy z maczużnikami?

Bardzo możliwe, choć głównym tematem jesteśmy tu my. I raczej chodzi o to jak my to będziemy dostrzegać.

Wytłumacz to bliżej, proszę, bo z tej wypowiedzi można wyciągnąć wniosek, że człowiek jest dziełem tych dobrych kosmitów, a pasożyty zostały mu podrzucone przez tych złych w akcie dywersji... Czy to samo miałoby się tyczyć pozostałych organizmów?

Nie do końca to tak wygląda, jak wiemy zdania wśród jakiejś społeczności ZAWSZE są podzielone. Tak samo jest z motywem stworzenia innych inteligentnych stworzeń, nie każdy się z tym zgadzał twierdząc, że jest to zagrożenie dla samych stwórców.
Tak samo jest z gustami, jedni tworzyli przepiękne kwiaty i finezyjne zwierzęta, inni dość paskudne zwierzęta, znane nam między innymi jako dinozaury.

Mogłoby nas być znacznie mniej niż obecnie, gdyby tylko projektanci stworzyli nas z mniejszym popędem płciowym i niższą rozrodczością. To byłoby znacznie prostsze rozwiązanie, nie sądzisz?

Możliwe, ale widać ciekawiło ich również jak sobie poradzimy z przeludnieniem i innymi aktualnymi sprawami. Najpierw się rozmnażaliśmy aby zaludnić planetę, a teraz po uporaniu się z niektórymi problemami medycznymi i biologicznymi musimy starać się aby nie przedobrzyć z tym zaludnianiem, bo może to się źle dla nas skończyć.
  • 0

#254

r3vo.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inteligentny projekt kosmitów poprzez pasożyty stał się mniej inteligentny - ale przeciez Solar juz znalazl wytlumaczenie tychze faktow ; ]

r3vo, obserwuję twoje posty od kilku stron w obu tematach i są coraz bardziej żałosne.


a ja sledze Twoje od poczatku i od poczatku wydaja mi sie tak samo kretynskie
Moja cierpliwosc sie skonczyla i podziwiam pozostalych dyskutantow ze jeszcze staraja sie Ciebie przekonywac...
Moja cierpliwosc sie skonczyla poniewaz niewygodne fakty zlewasz, na czesc postow nie odpowiadasz, a swoich fantazji nie popierasz dowodami a wlasnym "zdaniem"

dalej pytam sie o wiek i dalej nie uzyskalem odpowiedzi. mozesz przeslac na PW i wierz ze Ci odpisze. Po prostu jestem ciekaw.
  • 0

#255

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

CYTAT
ewolucja to nie jest upodabnianie się do ludzi, o tym z resztą pisałam w tym poście którego nie chciało ci się przeczytać.
Skoro człowiek to najbardziej rozwinięta istota na tej planecie (patrząc wokół), to chyba tak powinno być, że wszystko dąży do tego by być bardziej idealnym.


tylko my uważamy że jesteśmy wyjątkowi. ewolucja dąży do stworzenia organizmu który z sukcesem się rozmnaża i uzyskuje dynamiczną równowagę z otoczeniem. człowiek może i rozmnaża się szybko, jednak dążymy do zagłady co z punktu widzenia biologii jest równoznaczne z ewolucyjną porażką.

CYTAT
a tak w ogóle porównania genortypów ludzkich szczątków sprzed ledwie kilku tysięcy lat wskazują że zaszło 500 zmian w genotypie w cięgu ostatnich kilku tysięcy lat.
To podałabyś jakieś źródła do tego.


czytałam w gazecie, bezpośrednich źródeł naukowych nie mam. niepowinieneś się obrazić-w końcu sam ciągle dążysz do tego abyśmy uwierzyli ci na słowo ^^


CYTAT
Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wynika, że inteligentny projekt dotyczy całego życia organicznego na naszej planecie, a nie tylko człowieka. Czy zatem uważasz, że projektanci byli równie ciekawi jak poradzą sobie świerki z kornikami i osy z maczużnikami?
Bardzo możliwe, choć głównym tematem jesteśmy tu my. I raczej chodzi o to jak my to będziemy dostrzegać.


i co z tego? zawsze powtarzam że aby dogłębnie zbadać temat trzeba przemyśleć każdy punkt widzenia. nawet jeśli jest to punkt widzenia kornika :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych