Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głosy z piekła

krzyki z głębi ziemi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#121

Hagen.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się zgadzam z Bayakusiem , poza tym nawet kościół nie mówi, że piekło jest we wnętrzu ziemi, a niebo w chmurkach :) a dalej dużo ludzi z niewiedzy tak myśli,bo ludzie to tak usadowili, żeby dzieciom to lepiej wytłumaczyć itd, wg. kościoła piekło i niebo to symbole , tak samo jak adam i ewa , nie można tego interpretować dosłownie, czyli mówiąc prościej na przykładzie adama i ewy , adam mógło, bo być plemie uga buga , a ewa buga uga :) a co do węża i jabłka to sami wymyślcie :P , sam nie wierze w piekła , nieba , boga itd :) jak to mawiał mój hiostoryk "KAŻDA RELIGA JEST STWORZONA PRZEZ LUDZI, DLA LUDZI" :)
  • 0

#122

casperr1989.
  • Postów: 38
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.videobomb...Brama_do_piekla to tu macie brame do piekla tez we wnetrzu ziemi ;p ale tak na powaznie,odsluchalem dzisiaj tych odglosow...nie powiem w pewnych momentach straszne to bylo,ale slychac tam syczenie gazow, a te krzyki to moga ruchy tych plyt tektonicznych np, a wiadomo ze dzwiek moze sie troche zmodyfikowac jesli sie musi wydostac z paru ladnych km pod ziemia. Jak dla mnie nic nadzwyczajnego.
  • 0

#123

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak w ogóle, gdy ten gaz tam był i oni go wdychali i czy ci ludzie co tam się znajdowali mieli taką samą halucynacje???? nie sądze. Coś w tym jest. :o
  • 0



#124

craven.
  • Postów: 164
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eee z mojego punktu widzenia to jest kompletna bujda, patrząc na to racjonalnie:
1. dokopali się dość głęboko, pewnie co chwila osuwały się tam jakieś kamienie, może przewiercili się przez jakieś wody głębinowe, trochę szumu, wyobraźnia zadziałała i wszyscy nagle słyszeli głosy z piekła
2. to coś co niby miało wylecieć z odwiertu - urojenia wywołane tymi "jękami", efekt tzw. "gorączki wzroku"
3. generalnie sama koncepcja piekła pod ziemią jest śmieszna :D pewnie trzęsienia ziemi są gdy ci na dole próbują się wygrzebać na powierzchnie :lol
  • 0

#125

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale Czy grupa osób może mieć takie same urojenia, raczej to nie możliwe by wszyscy widzieli ten sam obraz, gdy niby mają te urojenia, zwidy, itd. No chyba że każdy widział co innego...
  • 0



#126

ChupaCobra.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jestem za tym że troche przekoloryzowali historię. Myślę że ktoś przypadkowo trafił na jakieś tajne laboratorium, troche postraszyli a teraz gadają głupoty o piekle :) W sumie to można jeszcze powiedzieć że koniec lat 80 to jeszcze okres zimnej wojny... Chyba Ruski nie chcieliby, żeby odkryto głęboko pod ziemią ich tak starannie ukryte laboratorium?




To prawda ruscy gornicy tez slyszeli i to nagrali
  • 0

#127

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mogli tam pojechać na miejsce, zrobić odwiert w tym samym miejscu i zobaczyć (a raczej usłyszeć) co się stanie? Bo jeśli to zdarzenie naprawdę miało miejsce i naprawdę to piekło, to przecież musi tam być nadal, nie? Nie zniknęło tak o sobie. Bez sensu.
Według mnie to bujda wymyślona po to, żeby zaciągnąć jak najwięcej naiwniaków do kościoła.

Odsłuchałam to nagranie. Śmiać mi się zachciało jak to usłyszałam. Mi to przypomina dźwięki z jakiejś imprezy nagrane komórka czy czymś o bardzo słabej jakości. Nie wiem jak to określić. Słychać tam jakiegoś gościa, który tak jakby mówił przez mikrofon. Czasami taki efekt daje impreza w plenerze i się stoi dość daleko od sceny.
  • 0

#128

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mozliwosci sa dwie. Albo rzeczywiscie to prawda, albo nie.
Jezeli tak, to teoria pustej ziemi by to wszystko tlumaczyla, i moze nie jest to pieklo ale jakies zycie we wnetrzu naszej planety.
  • 0

#129

Nocny Wilk.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie to bujda wymyślona po to, żeby zaciągnąć jak najwięcej naiwniaków do kościoła.


hipokryzja?
czy ktos Cie zmusza siłą zebys chodzil/chodzila do kosciola?
  • 0

#130

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)
hipokryzja?
czy ktos Cie zmusza siłą zebys chodzil/chodzila do kosciola?


Jak nie pójdziesz do kościoła, to miłosierny, wybaczający wszystkim katolicki bóg ześle cię do piekła/dopilnuje, abyś przestał istnieć.

A teraz nieco bardziej na temat.

Z góry mówię, że przeczytałem tylko opracowanie oraz ostatnią stronę tego wątku - czytanie dodatkowych ~8 stron wymaga zbyt wiele czasu, a do tego większość postów to i tak bezwartościowe jednolinijkowce.

Przede wszystkim - brakuje wiarygodnych źródeł. Informacje o tym wydarzeniu pochodzą z gazety, która dowiedziała się o tym od czytelnika innej gazety, której redaktor dowiedział się o tym z radia, które dowiedziało się od czytelnika innej gazety etc., coś w rodzaju "kolega kolegi kolegi mojego kolegi powiedział, że...". Gwoździem do trumny, w której znajduje się wiarygodność tej historii, jest ten cytat:

Na domiar wszystkiego, Age Rendalen rzekomo przyznał się, że sfabrykował opowieść o świetlistej istocie, tylko po to, aby sprawdzić, czy wydawnictwo dołączy ją do opowieści o odwiercie bez sprawdzenia jej autentyczności.



Poza tym rozbawił mnie ten fragment:

Broniący historii o koszmarnym odwiercie argumentują, że nie można udowodnić, jakoby cały incydent został zmyślony.

Człowiek mieszkający w domu obok mojego ma cztery głowy. A skoro nie można udowodnić, że to nieprawda (brak zdjęć etc.), to w takim razie musi to być prawda... Jasssne.

Gdyby "piekło" (notabene nie będące wymysłem osób odpowiedzialnych za biblię, ale mające swe "źródła" w innych religiach) rzeczywiście istniało pod powierzchnią ziemi (co, według mnie, jest absurdem), to całkiem prawdopodobne, że inne odwierty (na przykład wykonany całkiem niedawno, mający 11 680 metrów odwiert Z-12 znajdujący się również we wschodniej Rosji - Źródło) także natrafiłyby na tego typu ślady.

Oprócz tego gdyby kilkanaście kilometrów pod powierzchnią ziemi rzeczywiście panował taki hałas, to najprawdopodobniej zostałoby to wykryte przez aparaturę sejsmologiczną, w końcu dźwięk to nic innego jak odpowiednie drgania.

Gdyby przyjąć, że owo "piekło" istnieje, to jego lokalizacja pozostawałaby wiele do życzenia (tzn. tylko idiota umieściłby je w takim miejscu)- gdyby ludzie je odkryli, jego odkrycia (oraz najprawdopodobniej także podbój) byłoby tylko kwestią czasu, prędzej czy później technologia rozwinie się na tyle, że prowadzenie działań wojennych kilkanaście kilometrów pod ziemią nie będzie problemem.

Inną rzeczą związaną z lokalizacją opisywanego "piekła" są warunki tam panujące - gdyby diabły (BLEEE KALI SATAN!!!!11111one) rzeczywiście przebywały pod powierzchnią ziemi, oznaczałoby to, że potrzebują miejsca, czyli są materialne. Trudno mi sobie wyobrazić, aby ciała potencjalnych grzeszników były w stanie znieść ciśnienie panujące kilkanaście kilometrów pod powierzchnią ziemi.

Parę słów o nagraniu. Nie wydaje mi się ono jakoś specjalnie przerażające, kojarzy mi się ono z dźwiękiem, jaki można usłyszeć w centrum handlowym, które właśnie jest atakowane przez hordy spragnionych promocji klientów (czyli w pewnym sensie jest straszne xD). Dźwięk zdaje się powtarzać, zupełnie tak, jakby ktoś wziął trwający ~10 sekund plik dźwiękowy, przerobił go, a następnie trzykrotnie skopiował.
  • 0

#131

Nocny Wilk.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak nie pójdziesz do kościoła, to miłosierny, wybaczający wszystkim katolicki bóg ześle cię do piekła/dopilnuje, abyś przestał istnieć.


Ale skoro nie wierzysz w Boga, to czy historia o piekle Cie przekona? Nie chodzi mi o to konkretną, bzdurną historyjke, ale o zasady. Czy pisząc o piekle, będe nazywany przez Ciebie oszczercą tylko dlatego, że ja w to wierze a Ty nie? Mnie uczyli kiedys, ze to po prostu brak tolerancji. Nikt nikogo nie zmusza do wiary, ale wierzący mają sie pozamykac na kłódki, bo ateistom ich rozmowy nie leżą? Zadaje tu kilka pytań retorycznych, lecz odpowiedź wydaje się oczywista- bynajmniej osobie dojżałej i nie aspołecznej.
  • 0

#132

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)
Ale skoro nie wierzysz w Boga, to czy historia o piekle Cie przekona?


Nie, ponieważ w tym przypadku nie ma jakichkolwiek dowodów (oprócz nagrania, które jest najprawdopodobniej przeróbką odgłosów wydawanych przez tłumy na koncercie rockowym) na to, że owo "piekło" istnieje.

Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju religie, zjawiska paranormalne etc., to do przekonania mnie potrzeba w miarę solidnych dowodów (albo jakichkolwiek dowodów - większość historii, teorii etc. nie jest w jakikolwiek sposób udowodniona, więc są tak samo wiarygodne jak teoria, zgodnie z którą Księżyc jest zbudowany z marcepanu i sera)

Nie chodzi mi o to konkretną, bzdurną historyjke, ale o zasady. Czy pisząc o piekle, będe nazywany przez Ciebie oszczercą tylko dlatego, że ja w to wierze a Ty nie?

A gdzie nazwałem kogoś kłamcą tylko ze względu na to, że wierzy w coś, w co ja nie wierzę? Zacytowany przez ciebie fragment mojego posta to tylko stwierdzenie faktu, mające na celu pokazać swego rodzaju szantaż/zastraszenie (lepiej żebyś chodził do kościoła, bo jak nie to czekają cię wieczne męki!) stosowane przez znaczną część istniejących systemów religijnych.

Chyba, że masz na myśli moje podejście, zgodnie z którym jeśli coś nie jest poparte dowodami, to prawdopodobnie jest to kłamstwo/przywidzenie/coś w ten deseń - tyle tylko, że bez takiego podejścia musiałbym wierzyć we wszystko.

Mnie uczyli kiedys, ze to po prostu brak tolerancji. Nikt nikogo nie zmusza do wiary, ale wierzący mają sie pozamykac na kłódki, bo ateistom ich rozmowy nie leżą?

Nie widzę jakiejkolwiek nietolerancji w moim poście. Skrytykowanie jakiegoś zachowania (w tym przypadku - zastraszania) nie jest równoznaczne z próbą uciszenia kogoś. Powiedziałbym nawet, że to ty próbujesz mi zamknąć usta - pisząc, że jestem nietolerancyjny, zły etc.

Jeśli zaś o zmuszanie chodzi - twierdzenie, że jeśli nie dołączę do jakiegoś kultu, to po śmierci będę cierpiał męczarnie, jest przymuszaniem (przez zastraszenie).

Nie zabraniam nikomu czcić/chwalić/whatever Krystka z krzyża i reszty tej świętej menażerii (inna sprawa, że jeśli ktoś potrafi poprzeć swoją wiarę argumentem na poziomie "bo tak i już"/"bo mama tak mówiła", to niezbyt dobrze świadczy o jego inteligencji), w zamian oczekuję, że nikt nie będzie zabraniał mi krytykować przedstawiciela homo sapiens sapiens przybitego do dwóch patyków i innych tego typu rzeczy. Takie coś nazywało się bodajże "wolnością słowa".

Przy okazji - pokaż mi post, w którym napisałem, że jestem ateistą. To, że nie wierzę ślepo we wszystko, co wygadują różne... Jednostki, nie oznacza, że nie wierzę w nic. xP

Zadaje tu kilka pytań retorycznych,

Lubię odpowiadać na pytania retoryczne.

lecz odpowiedź wydaje się oczywista- bynajmniej osobie dojżałej i nie aspołecznej.

Niestety nie mam pojęcia, czym jest osoba "dojżała" - za to spotkałem się z pojęciem "dojrzała". Rozumiem, że dla ciebie dojrzałość = wierzenie we wszystko jak leci albo siedzenie cicho, jeśli się z czymś nie zgadza - inaczej jest to "nietolerancja" bo, jak wiadomo, jakakolwiek krytyka albo stwierdzanie faktów, które komuś się nie podobają, to esencja zła.

Swoją drogą, aspołeczność to jedna z najlepszych cech charakteru, a bycie bardzo towarzyskim jest tak ludzkie, że aż ohydne...
  • 0

#133

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne, ale zawsze odnosiłam wrażenie, że to właśnie Kościół jest nietolerancyjny. A w małej społeczności, jeśli nie wierzysz to wszyscy pozostali najchętniej by cię ukamienowali. To Kościół zastrasza ludzi, jeśli nie wierzysz to będziesz cierpiał męki piekielne.
  • 0

#134

Nocny Wilk.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam za błąd ortograficzny, ale rozpisywanie się o nim jest z Twojej strony chyba rodzajem spamu.


Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju religie, zjawiska paranormalne etc., to do przekonania mnie potrzeba w miarę solidnych dowodów (albo jakichkolwiek dowodów - większość historii, teorii etc. nie jest w jakikolwiek sposób udowodniona, więc są tak samo wiarygodne jak teoria, zgodnie z którą Księżyc jest zbudowany z marcepanu i sera)


tyle, że wiara w księżyc z marcepanu nie jest religią . Używając swojej ironii obrażasz ludzi wiary i skoro tego nie widzisz, cóż mogę więcej dodac. Aspołecznosc to cecha ludzi którzy nie potrafią funkcjonowac w społeczeństwie, widac dla Ciebie jest cechą pozytywną. Gdyby inni (o zgrozo) myśleli podobnie, do dziś nie wyszlibyśmy z jaskiń.

Nie zabraniam nikomu czcić/chwalić/whatever Krystka z krzyża i reszty tej świętej menażerii


Jak moge rozmawiac z kimś, kto z pogardą wyraża się o innych? Chyba anonimowośc w sieci strzeliła Ci do głowy. Swoimi wypowiedziami możesz wywołac co najwyżej konflikty. Dlatego sądze, że choc może masz już swoje lata, Twój sposób myślenia i wyrażania się jest niedojRZały ;)

_____

Dziwne, ale zawsze odnosiłam wrażenie, że to właśnie Kościół jest nietolerancyjny.


Kościół jest jak najbardziej tolerancyjny, ale ludzie go tworzący już nie zawsze.
  • 0

#135

Kropa.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kościół z dużej litery to właśnie ludzie go tworzący.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych