Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uczniowie rezygnują z religii w szkole


  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#91

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wcale sie nie dziwie...skoro nie jest to obowiazkowe i mozna miec te 2 czy 3 godziny tygodniowo mniej to kazdy z nich ktory ma szanse odrazu sie z religii wypisze...Pozatym wiara to indywidualna sprawa i niepowinna byc narzucana..ale to tylko moja teoria


Wcale tak kolorowo nie jest, zamiast religii uczniowie muszą uczęszczać na etykę, która nierzadko jest w późnych godzinach popołudniowych.
  • 0



#92

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wcale tak kolorowo nie jest, zamiast religii uczniowie muszą uczęszczać na etykę, która nierzadko jest w późnych godzinach popołudniowych.


Tak, jak m.in. ja już pisałem, jest tak tylko w założeniu. Większość szkół jest na tyle biedna lub celowo lekceważy to zarządzenie, że uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcję religii, mają "okienka". Piszę to na własnym przykładzie, chodziłem bowiem do trzech szkół i w każdej, nie uczęszczając na katechezę, zamiast etyki miałem godziny do własnej dyspozycji.
  • 0

#93

kuba_10.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, ba. Jeśli uczy mnie anatyczny ksiądz, który mówi o możliwości zbawienia tylko przez konkretny kościół rzymskokatolicki, odpierając przy tym logiczne, spójne argumenty uczniów wiedzących mniej więcej o co chodzi (tłumacząc się, że oni nic nie wiedzą, to on jest genialnym świętym... >/ ), to sorry Winnetou, ale ja z religii chętnie bym zrezygnował i sam zaspokajał swoje potrzeby religijne.
  • 0

#94

Cysio miszcz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też chętnie bym zrezygnował z religii! Ale mogliby mnie wywalić ze szkoły na zbity pysk bo trochę mnie tam z łaski przyjęli i to by tak wyglądało jakbym się nie chciał uczyć :lol3:
No ale cóż? nas uczy katechetka dewotka, ostatnio mnie wkurzyła bo dzieci jej mówiły że jakaś baba przegoniła Żydów z miejscowego cmentarza a ta mówi że pewnie niedowidziała :)) Ja mówię że pewnie antysemitka ta baba a ona do mnie z mordą albo drugi raz mnie wkurzyła bo mówi że katolik ma obowiązek udziału w życiu politycznym -.- Właśnie że figę ma do gadania bo Polska ma prawo i obowiązek zachować neutralność światopoglądową!!! Jutro mamy z tą pipą :/
  • 0

#95

FarbeN.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie pozwolę aby prano moim dzieciom mózgi , dlatego nie zapiszę ich na religię.
Chcę, aby były wolne od tego ciemnogrodu(wyrażam swoją opinię, jeżeli kogoś obrażam, to przepraszam).
  • 0

#96

Cysio miszcz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na religii w polskich szkołach rodzą się nowi ateiści,indoktrynować można małe dzieci,ale nastolatki potrafią myśleć.
Religia w szkołach była błędem kościoła.
  • 0

#97

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na religii w polskich szkołach rodzą się nowi ateiści,indoktrynować można małe dzieci,ale nastolatki potrafią myśleć.
Religia w szkołach była błędem kościoła.


Tak, ale ile tych błędów już KK popełnił? Milion?
  • 0



#98

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale przecież katolicy wieżą w BOGA a nie KK on tylko próbuje przybliżyć osobę BOGA , ale najczęściej mu się nie udaje.
  • 0

#99

Sense.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A do tego wliczanie religii do średniej ocen.To czysta głupota.W szkołach średnich wypisuje sie coraz więcej osób.
  • 0

#100

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A do tego wliczanie religii do średniej ocen.To czysta głupota.W szkołach średnich wypisuje sie coraz więcej osób.


Masz rację, że wliczanie ocen to głupota. A, że się wypisują to ich sprawa religii nie może uczyć jakaś osoba trzeba tego samemu doświadczyć.
  • 0

#101

CrAxMaN.
  • Postów: 223
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale przecież katolicy wieżą w BOGA a nie KK [...]


No wiesz, ja znam takich katolików, którzy tylko chodzą do kościoła bo to tradycja. Jak im zaczniesz o Biblii czy o Bogu mówić to od razu jesteś Świadek Jehowy ... :|

A do tego wliczanie religii do średniej ocen.To czysta głupota.W szkołach średnich wypisuje sie coraz więcej osób.


Laicyzacja rodzi przymus. Przymus rodzi niechęć/nienawiść i agresję i tak spirala się nakręca... Dawać oceny z religii chrześcijańskiej (religia miłości) to tak jakby mierzyć miłość - ludzką - niedoskonałą skalą!
  • 0

#102

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No niby powinno się chodzić, ale nie zawsze przyjmować z pewną ostrożnością co tam mówią bo nie zawsze to się zgadza z binlią i nauką BOGA.

Ja jako katolik też uważam, że jak ktoś nie chce nie trzeba go zmuszać bo to go może zniechęcić, ale ta ocena to jest niby za wiedzę a nie za wiarę.
  • 0

#103

Sense.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale wg mnie osoby "bardziej" wierzące i praktykujące bardziej angażują sie w lekcje religii niż osoby które na te lekcje chodzą tylko po oceny.W mojej szkole katecheta wymyślił że jeśli nie będziemy chodzić na religie to w przyszłości nie otrzymamy ślubu
  • 0

#104

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i bardzo dobrze wymyślił bo przecież jak ktoś nie chce uczestniczyć w życiu KK przez naukę religii to niech się później nie domaga ślubu. coś za coś chyba ??
  • 0

#105

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jakbym słyszał księdza z mojej parafii. Te śluby, bierzmowania i inne ceregiele, tak jak ja bym powiedział, że jako wyznawca jedynej słusznej religii, tylko śluby przeze mnie udzielone są ważne, absurd, ale ludzie siedzą w tym tak długo, że nie dostrzegają tego. Jedyny ślub to ślub cywilny lub humanistyczny.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych