Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przetrzymywanie, gwałty przez bliskie osoby.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Przetrzymywanie, gwałty przez bliskie osoby. (78 użytkowników oddało głos)

Dlaczego kobiety milczą?

  1. Bo im tak wygodnie (3 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

  2. Boją się otoczenia. Co oni o nich pomyślą (34 głosów [43.59%])

    Procent z głosów: 43.59%

  3. Zastraszane przez oprawców (22 głosów [28.21%])

    Procent z głosów: 28.21%

  4. Myślą - Matka nie może mi pomóc, więc inni też nic nie zrobią (6 głosów [7.69%])

    Procent z głosów: 7.69%

  5. Nikt im nie uwierzy (3 głosów [3.85%])

    Procent z głosów: 3.85%

  6. Nie wiem, nie obchodzi mnie to (10 głosów [12.82%])

    Procent z głosów: 12.82%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Avion.
  • Postów: 312
  • Tematów: 18
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje, że dałam wszystkie możliwości.

A no właśnie dzisiaj znowu pokazał się kolejny problem tego typu - KLIK
Ojciec przez 6 lat więził i gwałcił córkę, mając z nią prawdopodobnie 2 dzieci. Na komisariat w Siemiatyczach przyszła 21-letnia kobieta i opowiedziała swoją historie.

Jak wy na to wszystko patrzycie. Czyja to wina dziewczyn, matki, oprawcy, otoczenia. Jak w ogóle można dopuścić się kazirodztwa? Dlaczego milczą? Dlaczego matki nic nie widzą? (a może nie chcą widzieć). Co wy na to?
  • 0

#2

NomaD.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No coz na swiecie zyja ludzie i tacy psychopaci. A coz hmm strach powoduje, ze boja sie komus o tym powiedziec.
Ja mysle, ze jeszcze jest wiele takich sytuacji i takich, ktore nigdy nie wyjda na swiatlo dzienne.

ps: Strasznie razi mnie to "pomuc" z ankiety ;)
  • 0

#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świat is brutal. Nie ma jednej odpowiedzi, jest wiele. Trudno tu coś powiedzieć, bez lania jakiś ogólnych frazesów.
  • 0



#4

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trudno powiedzieć. Zaznaczyłem "zastraszane przez oprawców", ale inne odpowiedzi tez mogą pasować, tj.: "boją się otoczenia. Co oni o nich pomyślą", "Myślą - Matka nie może mi pomóc, więc inni też nic nie zrobią", "Nikt im nie uwierzy". W takim przypadku powodów może być wiele... im więcej, tym trudniej z tego wyjść.
  • 0



#5

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zawsze tacy osobnicy byli i będą...na kogoś musi wypaść. Zaznaczyłem "Boją się otoczenia. Co oni o nich pomyślą" wydaje mi się to najbardziej prawdopodobne.
  • 0

#6

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobra, mam znajomą, od której nie dawno dowiedziałem się że na początku tego roku została zgwałcona przez kogoś kogo znała tylko z widzenia, wiem o tym tylko ja i ktoś jeszcze. Dziewczyna tnie się żyletkami po rękach, cierpi psychicznie, ale nikomu więcej nie chce powiedzieć o tym co się jej stało. Uważa że nikt jej nie może pomóc i jest zdana tylko na siebie a jedyne co może zrobić to zapomnieć o tym co się wydarzyło 9 miesięcy temu. Jednak po jej śladach na rękach nie widzę happy endu, a ten skurwysyn którego imienia i nazwiska nie chce mi powiedzieć chodzi sobie swobodnie gdzieś po moim mieście . . .
  • 0

#7

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to ci dopiero paranormalne zjawisko. :P


Ja osobiście nie rozumiem tych kobiet.Ok.Stała im się krzywda.
Tylko że użalaniem się nad sobą nic nie zdziałają.Nie cofną czasu.Zamiast milczeć powinny działać.Przy*upić gnoja i tyle.

Millowisck sorry ale twoja znajoma to idiotka.Została zgwałcona poniżona i na dodatek...SIĘ TNIE!!!Trzeba mieć nieźle *@%**Z^.

mylo może tak może nie.Nie wiem.Ale wiem po sobie że nie milczałabym ani sekundy.
  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cher łatwo ci mówić. Taka trauma powoduję zamknięcie się na inne osoby. Uczyniono im coś na co się nie godziły. Zaingerowano w ich bezpośrednią cielesność. W takiej sytuacji taka postawa nie jest niczym dziwnym.
  • 0



#9

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Użalają się nad sobą? Litości, nikt by nie chciał być gwałcony przez własnego ojca, bo komu jak nie rodzicom ufamy. Taki ojciec rujnuje psychikę małego człowieka. Cher przez takie podejście do sprawy jak Twoje, wiele dziewcząt i chłopców woli milczeć. To nie są jeszcze kobiety 21-6= 15 prawda? Czy 15 letnia dziewczyna to dojrzała kobieta? Nie ona tylko wygląda jak młoda kobieta ale jej dojrzałość emocjonalna jeszcze nie sięga do miana kobiety.

Ja osobiście nie rozumiem tych kobiet.

Skoro nie rozumiesz, to nie wypowiadaj się na ten temat.
  • 0



#10

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Asieńka mniemam iż jesteś ekspertką w tych dziedzinach?Skoro mi każesz nie wypowiadać się w tym temacie bo nie byłam zgwałcona.

Tak tak użalają się nad sobą.Jak już ktoś napisał jedna z jego znajomych została zgwałcona i co robiła?Płakała przez 9 miesięcy i wmawiała sobie że zapomni.Jeszcze się cięła.I to nie jest użalanie się nad sobą?

Tak masz rację.15-letnia dziewczyna to nie kobieta ale nie idiotka.W tym wieku już się myśli.
  • 0

#11

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście nie rozumiem tych kobiet.


Skoro nie rozumiesz, to nie wypowiadaj się na ten temat.


Popieram. Ogólnie bez urazy, ale jak możesz zrozumieć skoro tego nie przeżyłaś? Nie możesz mieć pojęcia jak zareagowała by Twoja psychika...Poza tym gwałt to często narzędzie do szantażu, albo zniszczenia innej osoby. Nigdy nie można być do końca pewnym jak było dopóki nie pozna się całej prawdy. Tu mowa jest o czymś znacznie gorszym...Gwałcący ojciec? Po prostu coś przeokropnego x|

SIĘ TNIE!!!Trzeba mieć nieźle *@%**Z^.


Taki już człowiek...samookaleczenia są częste w przypadku tak traumatycznych przeżyć. Skoro ludzie potrafią się bez kiwnięcia sami zabić to chyba oczywiste że i mogą się samo okaleczyć. Autoagresja - poczytaj trochę o psychologii a później nazywaj ludzi idiotycznymi...
  • 0

#12 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Millowisck sorry ale twoja znajoma to idiotka.Została zgwałcona poniżona i na dodatek...SIĘ TNIE!!!Trzeba mieć nieźle *@%**Z^.

Wyobraź sobie, że taka kobieta czuje odrazę do swojego ciała. Stara się zmyć z niego wszelkie nieczystości po tym gwałcie. Ciągle uważa, że jest brudna, jej ciało zostało na zawsze oszpecone, zbrukane.
Nie każdy tak ma. Ale gwałt to wielkie poniżenie, nie każdy potrafi się po tym podnieść.
Pomyśl teraz - czy już rozumiesz czemu się tnie?
  • 0

#13

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ekspertką może nie jestem, ale mam pewną cechę, zwie się ona empatią. Przez pewien okres swojego życia miałam do czynienia z wieloma kobietami i dziewczętami, które miały podobne przeżycia i dlatego uważam, że Twoje wypowiedzi świadczą o daleko idącej ignorancji.
Nie trzeba być zgwałconym by zrozumieć te kobiety, wystarczy tylko zechcieć je zrozumieć, ale ja wiem, że dla większości to bardzo trudne, smutne to, ale no cóż...
  • 0



#14

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też mam koleżankę, która była zgwałcona. Właściwie dwie.

Nie każdy ma hard psychikę, jak opisałeś, Cher. Trzeba coś samemu przejść, by zrozumieć skrzywdzoną osobę :P Chociaż różnie bywa. Jedna z nie żyje zupełnie normalnie, nie widać że coś takiego przeszła....

Nie tylko uraz, strach przed płcią przeciwną, obrzydzenie do własnego ciała, to jeszcze na początku są w szoku, nie potrafią uwierzyć że do tego doszło, brak samoakceptacji itd. Nie chciałabym być na jej miejscu...


Jak się słucha takie rzeczy, to się ma ochotę zostać mistrzem kung-fu i jeszcze pistolet za pasem :o
  • 0

#15

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

scpt
Popieram. Ogólnie bez urazy, ale jak możesz zrozumieć skoro tego nie przeżyłaś? Nie możesz mieć pojęcia jak zareagowała by Twoja psychika...Poza tym gwałt to często narzędzie do szantażu, albo zniszczenia innej osoby. Nigdy nie można być do końca pewnym jak było dopóki nie pozna się całej prawdy. Tu mowa jest o czymś znacznie gorszym...Gwałcący ojciec? Po prostu coś przeokropnego dead4.gif

Oczywiście nie rozumiem(tak jak napisałam).Ale napisałam co o tym sądzę.
Gwałt-szantaż.ok.Dlatego takie osoby powinny od razu reagować.Nie czekać 9 miesięcy i dawać się szantażować tylko działać.

Taki już człowiek...samookaleczenia są częste w przypadku tak traumatycznych przeżyć. Skoro ludzie potrafią się bez kiwnięcia sami zabić to chyba oczywiste że i mogą się samo okaleczyć. Autoagresja - poczytaj trochę o psychologii a później nazywaj ludzi idiotycznymi...


Ależ czytałam.I jest to dla mnie idiotyczne by swoje cierpienie jeszcze bardziej pogłębiać.

Hellmaker


Wyobraź sobie, że taka kobieta czuje odrazę do swojego ciała. Stara się zmyć z niego wszelkie nieczystości po tym gwałcie. Ciągle uważa, że jest brudna, jej ciało zostało na zawsze oszpecone, zbrukane.
Nie każdy tak ma. Ale gwałt to wielkie poniżenie, nie każdy potrafi się po tym podnieść.
Pomyśl teraz - czy już rozumiesz czemu się tnie?


No wiesz szpecąc swoje ciało na pewno nie nabierze do niego szacunku.A odpowiednia terapia i leczenie na pewno by jej pomogły bardziej niż ranienie się.

Asieńka

Ekspertką może nie jestem, ale mam pewną cechę, zwie się ona empatią. Przez pewien okres swojego życia miałam do czynienia z wieloma kobietami i dziewczętami, które miały podobne przeżycia i dlatego uważam, że Twoje wypowiedzi świadczą o daleko idącej ignorancji.
Nie trzeba być zgwałconym by zrozumieć te kobiety, wystarczy tylko zechcieć je zrozumieć, ale ja wiem, że dla większości to bardzo trudne, smutne to, ale no cóż...


Ja także ją mam.Staram się zrozumieć co przeżywają.Jak to dla nich ciężkie.Czuja się poniżone wykorzystane gorsze.Tylko nie pojmuje dlaczego niektóre z nich reagują natychmiast ratując swoja psychikę a niektóre płaczą przez wiele miesięcy.Czasami i całe życie milczą.


Taki fragmencik z jakiegoś forum:

"14 lat temu zostałam zgwałcona przez czterech drabów na dyskotece miałm wtedy szesnaście lat, to był mój pierwszy raz( zaj**isty co?) i cierpiałm bardzo ale krótko , pozbierałam si.e szybko bo życie jest jedno i nie pozwole zeby jakieś zboczone świni emi odebrały moją młodośc , dyskoteki , imprezy itp, bo młodość ma swoje prawa> Nie miałm też większych problemów seksualnych sypiałm ze swoimi chłopakami i nic o tym nie wiedzieli. Teraz mam wspaniałego męza który o tym nie wie i pewnie nigdy mu nie powiem nie chce zeby traktował mnie jakoś inaczej, i trójkę dzieci jesztem szczęsliwa .Nie zapomne nigdy to normalne ,a le da sie z tym życ wystarczy chceieć , a moze poprostu ja jestem taka twarda"
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych